Socialismus aneb evropská eutanázie v přímém přenosu

4. října 2012 v 18:54 | PAVEL JURUTKA |  POLITIKA
Dám-li si dohromady řadu zpráv z poslední evropské etapy, vychází mi jediné: Evropa páchá vědomou, ale jistou eutanázii. Bohužel, na rozdíl od demonstrativních sebevrahů, se nám to zřejmě podaří dotáhnout do smutného konce.

Občas neškodí si některé postupy připomenout, pohromadě mají výrazně vyšší sdělnou hodnotu:

  • Arabská liga v OSN: kriminalizujte urážku náboženství. To, co je v demokracii výsostným právem, tedysvoboda projevu, dostává v islámem infiltrované společnosti vážné trhliny.
  • Odbory, tedy okrajová zájmová skupina překročila svévolně rozumné hranice péče o zaměstnance a již delší dobu terorizuje občany evropských zemí, vstup do politiky sice na oko popírají, ale reálně provádějí s neskrývanou podporou levice - viz.poslední výzva bosse Zavadila.
  • Cikáni nepracují, nevodí děti do škol a kradou. Pochopitelně, že ne všichni, ale většina ano. Dělali to tak po staletí, ale nyní se poprvé setkali se systémem, který je za to netrestá. Ale trestá sám sebe za to, že chudákům cikánům neumí pomoct. Plodí to inverzní rasismus a sebenákladnější multikulturní projekty to nezachrání. Hrana mezi těmi, kdo platí a těmi, kdo jen berou, je a bude čím dál ostřejší.
  • Soumrak idejí: Mezi politiky prakticky nelze nalézt nikoho, kdo pracuje s vizemi či ideály a dělá kroky s dlouhodobým řešením. Naopak, krátkodobý zisk či přístup ke zdrojům alespoň na to jedno volební období, odklonit a zmizet. V tom horším případě si omotat kolem ruky policii a soudy, přeskakovat ze strany do strany a vesele tančit na hlavách daňových poplatníků. Tolik bída lokální politiky.
  • Stíráme (přirozené) rozdíly mezi lidmi a národy, a pomalu už i mezi kulturami. To, co bylo fantastickou předností Evropy, stává se koulí na noze. A nejen to, stírají se i rozdíly mezi politiky, tím, jak si jdou navzájem na ruku, už od sebe pravičáka a levičáka jen stěží rozeznat.
  • Bohužel, jedna idea tu přece jen je a jak na potvoru se jí daří báječně: Idea vrcholně sjednocené Evropy. Nic proti rozumně fungující spolupráci evropských zemí, ale promiňte, EU není dobré řešení a ní to ani pověstné menší zlo. Je to skrz naskrz špatný projekt, díky špatným lidem, kteří v jeho vrcholných patrech našli zalíbení. Není náhodou, že osmdesát procent z nich jsou levičáci.
  • Zákony dnes nadržují lumpům a diskriminují jejich oběti.
  • Necháme dělat maminku chlapa a tatínka ženu, abychom vyhověli malé skupince nespravedlivě postižených spoluobčanů a současně v těchto dětech už od malička vypěstovali abnormální návyky.
  • V rodném listu nebude napsán otec a matka dítěte, ale jen pojem rodiče. Prosím vás, koho to uráží? Komu to způsobuje nekorektní kopřivku, že musí tak jasnou informaci (a navíc správnou a dobrou) zlikvidovat, v zájmu koho? Nakonec budeme zamlčovat i pohlaví, abychom někoho nediskriminovali? Takže na pohovor už nepůjde žena, či muž, ale jakási "osoba", kterou bude lépe nevidět a přijímat anonymně?
  • Jistě si dokážete doplnit spoustu dalších příkladů sami.

Obecně lze říci, že nás dusí alternativy všeho druhu, které překračují rámec, který alternativám přirozeně odpovídá a který lze chránit. Dusí nás levicové myšlení, neboť preferuje pohodlí davu za cenu vzdání se osobní svobody. Dusí nás odklon od poctivého hospodaření a ekonomiky, která by vždy měla být na prvním místě. Nefunguje-li něco ekonomicky, není záhodno tomu pomáhat na úkor někoho jiného. Dusí nás naše vlastní neochota tomu rozumět, naše vlastní lenost to změnit.

A proč to všechno píšu? Slyšel jsem povzdech jednoho unaveného občana-živnostníka, který zněl asi takto: "Ať mi alespoň dají pokoj, ať dnešní politici alespoň nekradou, nežvaní a nejlépe někam zalezou. Tak alespoň nic nepokazí."

Ano, bylo by hezké, kdyby Drábek, Vondra, Gross a mnoho dalších vyvolených alespoň nekradli. Ale copak to stačí? Copak volíme své zástupce na to, aby "alespoň nekradli"? Mě to tedy nestačí. Politika není špatná, špatní jsou jen někteří politici:

Nechci politiky, kteří jen nedělají špatné věci. Chci politiky, kteří dělají ty dobré.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama