Září 2012

Komunisty volit nebudu!

30. září 2012 v 7:13 | JITKA GOTTEROVÁ |  POLITIKA
Nedávno jsem obdržela e-mail s předmětem: Také se připojuji a budu získávat další a další.


Autorem onoho "poselství" Proč budu volit komunisty, aneb tahle země není pro staré, je třiačtyřicetiletý pan Radek Tůma, který je prý již podruhé nezaměstnaný, a to jen proto, že zde lze beztrestně tunelovat. Znovu prochází tím ponižujícím kolotočem hledání práce, kdy mu sdělí, že byl vybrán jiný uchazeč. Je starý. Navíc ani neumí anglicky, což se dnes požaduje. Co měl však pan Tůma dělat, když celé roky pracoval v českých firmách s českými lidmi, to měl jako každý rok platit desetitisíce za kurz angličtiny? Je mu zle, když si pomyslí, že se dalších dvacet let bude muset rvát o to, aby se uživil.

Chcípneme na budování sociálního státu!

23. září 2012 v 7:23 | JIŘÍ HEMRELE |  POLITIKA
Podle posledních průzkumů volebních preferencí levicoví voliči, se svou omezenou schopností rozlišit mezi příčinou a důsledkem, opět naskakují na nereálné a populistické sliby svých idolů.

Snaha, bez vlastního přičinění, i za cenu ztráty svobod, žít v blahobytu, nepřináší v konečném důsledku nic jiného než prohloubení celkové mizérie. Pitomosti jako pastelkovné, porodné a podobné koniny stále zabírají. Obrovská část obyvatel pobírá některou ze státních dávek a dále žádají po státu, aby jimi řešil většinu z jejich životních situací.

Která levice je horší? KSČM, ČSSD, nebo ODS s TOP09?

18. září 2012 v 18:43 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA

Vím, že rozdělování politické scény na levici a pravici je v současné době již malinko anachronismus, obzvláště tedy té české, potažmo evropské. Mediální masáže tyto pojmy natolik degradovaly, že racionálně se v nich zorientovat je téměř nemožné a jsou víceméně používány již jen jako nadávky zfanatizovaných příznivců jednotlivých partají.
Pokud však přijmeme základní historické rozdělení společnosti ve svém světonázoru a postoji k životu, dokážeme obě skupiny rozlišit následovně:

Levice

Občané, kteří vyznávají levicový pohled na svět, jsou v první řadě zastánci stádního způsobu života v rovnoměrně rozdělené bídě, kde nikdo moc nevyčnívá z řady, všichni mají zhruba stejný (byť i mizerný) majetek, na všechno konání existuje zvláštní zákon, jehož dodržování hlídá armáda policistů, úředníků a velký, nedoknutelný vůdce. Není pro ně podstatná míra osobních svobod, které jsou ochotni vyměnit za často smyšlené přísliby sociálních jistot. Nejpodstatnějším rysem jejich povahy je pak závist a jsou spokojeni jen v případě, že soused nemá o kozu více.

Kdo nechlastá, není Čech!

17. září 2012 v 9:19 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Slávek Jandák, lidový bavič, obyčejný člověk, socialistický poslanec a odborný kozultant ÚV ČSSD v otázkách boje s alkoholem, konečně pojmenoval nynější Achillovu patu české společnosti. Lidi musej chlastat, aby to tady vůbec vydrželi! Jen po řádné dávce kořalky je možno zapomenout na Kalouska s Nečasem a jejich kapitalistické řádění, jen po pořádné dávce kořalky je možno snít o moudré oranžové vládě s podporou bolševiků a pívu za dvě kačky! Hurá, do boje!

Nechci spravedlivému bojovníkovi za práva sociálně potřebných sahat do svědomí, ale na mne působí, jako by nevyšel z alkoholového rauše už nějaký pátek. Propil se z radikálního republikána, přes uvědomělého lidovce a konzervativního demokrata až k sociálně cítícímu ochránci obyčejného člověka vzor Paroubek 2000/2100 EU. Také mi připadá, že po odklonění sedmičkového krabicového milionáře do Litoměřic, chce právě on pozvednout prapor sociálních demokratů v rétorickém cílení na prostoduché volební masy. Jako by toho nebylo dost při jejich pravidelných tiskovkách.

Dvacet obětí spotřební daně

15. září 2012 v 15:40 | JINDŘICH HUSIČKA |  EKONOMIKA
Že by za smrt dvaceti pijáků mohl methanol? Ale kde že, nenechte se vysmát! Za pančováním, černým trhem a následcích na lidském zdraví stojí stát, daně a jejich nelogické rozložení.


Spotřební daň? Daň z přidané hodnoty? Jakou hodnotu k výrobku stát přidal, že si vůbec dovoluje znovu zdanit již jednou zdaněné peníze? A co ta spotřební daň? Co tohle je za výmysl? Co je státu po tom, co spotřebovávám, za co utrácím? Již jsem snad zaplatil daň z příjmu, ne?

Regulace je omyl, který vede (vždy) k protizákonnému jednání. Tentokrát s následky na životech a zdraví.

Prohibice je jen třešnička na dortu této regulace formou daňové zátěže. Upřímně je mi jedno, co se v Česku pije, nebo nepije. Pijte si kořalku třeba od nevidím do nevidím. Dejte si k obědu pět piv a pak se zmítejte pod stolem, je to Vaše věc, Vaše zdraví, Vaše peníze. Já osobně alkohol nepiju. Vůbec. Ale znovu se budu opakovat: Tady jde o vyšší princip, o vyšší hodnoty. O svobodu.


Bludný kruh „boje“ bezmravné společnosti proti korupci

13. září 2012 v 18:19 | ČESTMÍR HOFHANZL |  POLITIKA
V září loňského roku (2011) se konala v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity debata mezi senátory Petrem Pithartem a Jaromírem Štětinou. Tématem byl problém zákazu komunistické strany v České republice. Vydal jsem se na akademickou půdu poslechnout si argumenty obou zastupitelů, zvědav na to jaké argumenty předloží budoucí elitě právnického stavu.


Petr Pithart, premiér "sametové revoluční" české vlády v úvodním slově prohlásil: "… nemohli jsme komunistickou stranu zakázat, protože to nikdo nechtěl - veřejnost to nežádala…" Jaromír Štětina odpověděl, "…v iniciativě předložené vládě žádáme, na podkladě činnosti a programu Komunistické strany Čech a Moravy, pozastavení činnosti této strany…"


V takovém tónu se nesla celá debata obou pánů. Ani slovo o podstatě problému, že Strana - organizace s touto značkou, půl století ovládala náš stát a zemi, sloužila cizí mocnosti, že je ta strana odpovědná za stovky politických vražd, statisíce vězněných, okradených, za rozvrat hospodářství, morálky, za likvidaci mravní a intelektuální elity země.


Přihlásil jsem se v diskusi a více než třem stovkám přítomných studentů jsem řekl: "Vy jste budoucí právníci, interpreti zákonů a práva, mohli byste rozumět argumentům, které předložím. Jako poslanec parlamentu jsem měl možnost pozorovat v průběhu devadesátých let proces 'obnovy' demokratických poměrů a právního stavu v naší zemi. Vyvodil jsem závěr: Když člověk jako jedinec překročí hranici, poruší zákon, udělá to, čemu říkáme zločin, musí být potrestán. Nestane-li se to, jsou-li takové činy tolerovány, natož honorovány, je to konec civilizované společnosti. Působí-li lidská organizace půl století jako platforma, organizační garant zločinného jednání, slouží cizí moci - musí být zakázána. Nestane-li se tak, je to počátek konce kultury a civilizovaných poměrů. Proto musí být komunistická strana zakázána."

Proč levice kamarádí s miliardáři a ničí střední třídu

11. září 2012 v 17:23 | PAVEL KOHOUT |  EKONOMIKA

Francouzská vláda hodlá snižovat daně. Hlavními adresáty daňových škrtů se stane úzká vrstva extrémních boháčů. Proč?

Důvod je jednoduchý. Vláda zjistila, že tamní "daňové peklo" - zejména daň z kapitálových příjmů a z bohatství - vyhání bohaté investory do daňových rájů. Týdeník Challenges v této souvislosti uvedl, že třináct z 25 nejbohatších francouzských rodin úplně nebo částečně přesídlilo do zahraničí. Vláda konečně po desítkách let objevila účinky přehnaně vysokých daní. (Je záhadou, co se učí na École Nationale d'Administration, údajně prestižní vysoké škole pro budoucí vysoce postavené "cadres". Ekonomie to zaručeně není.) Premiér Dominique de Villepin oznámil, že žádný daňový poplatník by neměl platit na daních více než 60 procent příjmů. Objevil tím nový kontinent. Dalo by se říci, že Ameriku.

Podnikatelé nicméně oznámenou iniciativu uvítali. Kupříkladu Denis Peyre, zakladatel softwarové společnosti Business Objects, který emigroval do Belgie v roce 1997. V rozhovoru pro deník Les Echos prohlásil, že by uvažoval o návratu, pokud by se daňová progresivita snížila. Rovněž daňoví poradci návrhy vítají. "Zvýší se daňová konkurenceschopnost Francie," uvedl v rozhovoru pro deník Financial Times Jean-Luc Calisti z poradenské firmy Herbert Smith v Paříži. "Doposud byly daňové výhody orientovány na firmy, ale nyní navržené změny by mohly motivovat lidi, aby neopouštěli zemi."

Komu slouží tisíce zbytečných zastupitelů a úředníků?

11. září 2012 v 6:42 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Naše současná vláda rozpočtové odpovědnosti pod taktovkou světové uznávaného finančního experta, který musí držet na obojku drsného a zásadového hrdinu modrých bitev o epochální vize nejpravicovější strany východního bloku, by nedokráčela naše vlast ke dluhům velikosti Peloponésského poloostrova, to nemá, vážení přátelé, vůbec jednoduché.

Zavděčit se nemůže nikomu. Tedy nikomu, kdo není pevně přisátý na kohoutcích státního penězovodu, každý den nachlemtá bez ohledu na okolí svoji dávku a je mu úplně jedno jak moc je těžké tyto děravé, rezavé a špinavé roury neustále plnit, ba jim dokonce zvyšovat tlak.

Voják hrdina

8. září 2012 v 10:17 | ATEO.CZ |  JAK SE BAVÍ WWW

Projev Davida Ratha ve sněmovně aneb divadlo na voliče

8. září 2012 v 10:13 | LEA VOJTEKOVÁ |  POLITIKA
Musím říct, že dnešní projev Davida Ratha ve sněmovně mě docela pobavil. Byla to taková komedie, i když v podstatě trošku smutná...
Ta zábavnější část spočívala v tom, jak se David Rath neustále litoval a dělal se sebe mučedníka. Všichni kolem kradou, jenom on je oběť spiknutí. Korunu tomu nasadil ve chvíli, kdy se přirovnával k Tymošenkové, Pussy Riot, dokonce k Ježíši Kristovi.

Další jeho obhajoba spočívala v tom, že obviňoval jiné politiky a říkal, jak krade někdo jiný. Je to sice hezké odvedení pozornosti, ale to přece nesnižuje jeho čin. Hlavním argumentem Davida Ratha bylo, že na penězích ani na krabici se nenašly jeho otisky prstů. Jenže teď přichází velké ALE:

Vláda ODS-TOP09 je klientelismus umocněný lží, bude za socanů lépe?

4. září 2012 v 17:27 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA

Hodně lidí si myslí, že volbou ČSSD nebo ještě "lépe" ortodoxních bolševiků z KSČM nastane konečně v České republice ten pravý sociální ráj pro "všecky obyčejné člověky", jako mávnutím kouzelného proutku zmizí korupce, rozkrádání státního rozpočtu, žebráci, feťáci i bezdomovci z ulic, nezaměstnanost, poplatky u doktora, že bude zadarmo škola, vlak, autobus, tramvaj i prášky na bolení hlavy během kocoviny, a že konečně i duševně a materiálně chudý proletář dostane na sociálních dávkách tolik, že si bude moci užívat stejně jako továrník, živnostník, kulak či podobná zbohatlická verbež, která to vše bude muset zaplatit, protože "tak je to spravne, tak to musi byť".

Přesně na tuto notu hrají ve všech předvolebních kampaních socialisté s komunisty. Farizejsky využívají "momentální" zaostalosti většiny svého elektorátu, který je totálně znechucen zlým a nespravedlivým světem kolem sebe, neboť Klaus rozkradl republiku a basta! To si přeci nedovolil za vlády jedné strany ani generální tajemník! Byl klid na práci, pořádek na ulicích, mír, všichni měli zaměstnání, škódovku v garáži, chalupu do štoku a pívo za kačku sedmdesát!

Bude za socanů lépe?

1. září 2012 v 19:20 | JAN KOUCKÝ |  POLITIKA
Česká levice je na vzestupu. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že po příštích parlamentních volbách nám povládne socialistická vláda. Nedivím se, že lidé hledají alternativu k ODS a TOP 09. Výkony naší pololevicové vlády jsou katastrofální. Divím se však, že tak velká část naší veřejnosti věří, že volbou ČSSD, KSČM nebo Zemanovců nastanou světlé zítřky. Pokud se dnes mračíme nad kroky Nečasovy polosocialistické vlády, jak se budeme asi tvářit, až bude vládnout stoprocentní socialistická vláda?

Před pár dny jsem vyslechl velmi zajimavou debatu několika lidí, kteří kritizovali stav naší země a neváhali jít tak daleko, že zalitovali listopadového převratu. Dokonce zde padla věta, že v příštích volbách je jedinou volitelnou stranou KSČM. Během této debaty padlo mnoho vět, které měly volbu levice obhájit. Pokusím se dokázat, že argumenty pro volbu levice jsou vlastně argumenty proti takovéto volbě.

Diskutující skupinka lidí zmínila během svého rozhovoru 3 velká témata: potravinová soběstačnost, logistická centra a vysoké daně.