Srpen 2012

Zpráva BIS pojmenovala zlo

24. srpna 2012 v 5:35 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Nevím jak vy, ale já mám pocit, že se již brzy musím probudit z nějakého strašidelného snu. Ze snu, ve kterém mi kdejaký pohunek se správnou partajní průkazkou reguluje můj život od kolébky do hrobu, ve stylu nejzrůdnějších mafiánských scénářů mě obere o tři čtvrtiny horko těžko vydělaných příjmů, z nakradených peněz si zaplatí dráby, kteří kriminalizují jakýkoliv pokus o odpor, aby mu pak nezbývalo na soukromé světské potěšení, což vyřeší tím, že si ještě bere na dluh od mých dětí. Za to všechno mi občas odhodí ohlodanou kost z panské hostiny v podobě nesmyslné cyklostezky, vysmívá se mé pracovní aktivitě, kterou mi znepříjemňuje každodenní házením klacků pod nohy, šikanuje mne pomocí byrokratické saně a dusí moje osobní svobody.


Kam jsme to dospěli? Když jsme za bolševika ryli držkou v zemi a museli jsme pod hlavněmi ruských tanků povinně předstírat legitimitu vlády kolaborantů, estébáckých agentů, udavačů a podobného morálního odpadu společnosti, určitě jsme nečekali, že když se jednou této špíny zbavíme, znovu přilezou odněkud ze dna této žumpy noví soudruzi s přemalovanou fasádou svých partají. Jak jsme to mohli dopustit? V čem je chyba?

JAK SE KRADLO ZA KOMUNISTŮ?

24. srpna 2012 v 5:33 | PETR ČECH |  HISTORIE
Kde se vzal miliardový majetek na podnikání StB/KGB struktur po r. 1989? Jednalo se o nakradený majetek. Kradli 40 let! Kriminalizovali všechny ty, kdo by na jejich zločiny jen ukázali. Důmyslnou třístupňovou cenzurou (předběžná, průběžná, následná) zamezili jakémukoliv prozrazení toho co tyto zločinné skupiny dělaly. A dnes vytvářejí dojem, že se tu méně kradlo. Jaká ďábelská lež! Kradlo se více!

Jak zkonsolidovat státní rozpočet aneb zásadní boj Petra Nečase

19. srpna 2012 v 6:58 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Když před posledními parlamentními volbami slibovaly dvě hlavní partaje současné vládní koalice podporu podnikatelům, snižování, či alespoň nezvyšování daní, zjednodušení nepřehledného daňového systému, omezení výdajů státu a boj s korupcí i s přebujelou byrokracií, vše ve jménu snahy o vyrovnání státního rozpočtu a zastavení růstu zadlužování, byla jejich slova přednášena volebnímu davu s tak dramatickou dikcí, že by jeden pomalu slzu uronil.

Po "velkém" volebním vítězství však mocí opilí lídři politických stran, které si v našem mafiánském eurosocialismu hrají na pravici a v boji o peníze daňových otroků zaklínající před novináři každého socana s bolševikem, ale v praktickém životě s nimi potom raději "pragmaticky soudružící", ihned po rozdělení nejlukrativnějších dobytých koryt, nastartovali reformy, které prý již dlouho před tím připravovali, pilovali a modelovali, by naše vlast byla rozpočtově odpovědná, soudruhy z Bruselu kladně hodnocená, vzkvétající a nezadlužená.

Mediálním světem se začala nést pověst o razantním škrtání, pantátové z odborářských paláců začali mobilizovat svoje "Lihové milice", obyčejný Paroubkův člověk se zlobil. Nebudou důchody, nebudou kolekce na vánoce, ROH neproplatí dovolenou s Andělem, ba ani nepřispěje na stravenku do bufáče. Fuj, hamba, stop škrtformám! Socialismus si rozvracet nedáme!

REKLAMA

19. srpna 2012 v 6:55

Jak dlouho se nechají lidé okrádat

15. srpna 2012 v 6:57 | IVO VAŠÍČEK |  EKONOMIKA


Občané České republiky vyprodukovali v roce 2011 přibližně o 200 miliard korun více zdrojů (produktů a služeb), než spotřebovali. Přesto vzrostla zadluženost státu, domácností a firem přibližně o 500 miliard. Jak je to možné?

Investice a zisk

Je to celkem jednoduché. Základním cílem investic je dosažení zisku. Většina reálných aktiv v ČR byla prodána zahraničním investorům. Ti si půjčili od svých bank, které jim peníze natiskly. Nyní je bankám vracejí, a česká ekonomika jim na to musí vydělat.

Převážná většina kapitálu (70-80 % celé ekonomiky v ČR) patří zahraničním vlastníkům. Místní "kapitalisté" jsou většinou zadlužení a podstatnou část potenciálních zisků pohltí splátky dluhů a úroků. Většina tzv. českých miliardářů má dluhy přibližně ve výši držených aktiv.¨

Český stát proto není schopen na daních vybrat dostatek peněz ke své spotřebě. Navíc politici ročně z rozpočtu ukradnou přibližně 150 miliard Kč. Rozkrádání veřejných rozpočtů je nedílnou součástí existujícího systému. Volby vyhrává ten, kdo utratí více za volební kampaň (naposledy to byla ČSSD), vládnou však ti, kteří se dohodnou na podílech z kořisti. Svým poraženým kolegům nechali pár drobků, aby nezpochybnili systém, ze kterého všichni profitují.

Politici jsou většinou pouze herci, které najímají investoři zhodnocující svůj kapitál pomocí investic do politického show. Úkolem politiků je šířit atmosféru nenávisti mezi lidmi. Hrají hru na pravici a levici a lidé, kteří jim to baští, se stávají levičáky a pravičáky. Ve skutečnosti však politici nevládnou, ale dělají jen to, co jím vlastníci nadnárodního kapitálu dovolí. Rozkrádání veřejných rozpočtů je jen lokální bonus.Nadpoloviční většina není totéž jako vláda práva

13. srpna 2012 v 17:01 | MARTIN PÁNEK |  POLITIKA
Článek o tom, co vám ve škole, ani v novinách neřekli.

Není pravda, že většina může odhlasovat cokoliv.
Není pravda, že většina (byť se sama nazve demokratickou) může zakázat kouření v hospodách. To nás přivede záhuby...

Svůj poslední článek jsem psal o půlnoci (a ráno jsem tam našel toli
k překlepů, až jsem se zastyděl...), takže jsem už neměl příliš chuti do argumentace. Proto jsem také zcela vědomě napsal, že jde o několik poznámek, které jsem prostě vyřkl, a nijak jsem dále neargumentoval.Média, školy, politici, intelektuálové -- ti všichni mají pořád plnou hubu demokracie. Což o to, demokracie je možná dobrá věc. Ale to platí tehdy a jen tehdy, pokud je demokracie podřízena vládě práva (rule of law).

Prezidenta volit nebudu

9. srpna 2012 v 6:33 | ROSTISLAV OBOŇA |  POLITIKA
Nejsem v politologii nikterak vzdělán, proto se bude jednat o zcela nefundovaný bezvýznamný výkřik člověka bez rozhledu a znalostí. Neměli byste to proto číst.
....

O to víc mě zaujalo, kolik prostoru a zájmu nadcházející volby zabírají v médiích a kolik různých kandidátů má o tohoto fleka zájem. Buďto mi skutečně v mé omezenosti uniklo, kolik skutečné moci něco změnit prezident má, nebo se musím smířit s faktem, že všichni ti kandidáti chtějí být akorát tak pod penzí, fotit se s královnou a v poklidu vydávat knížky na libovolné téma. Možná je láká pocit moci, pramenící z toho, že je zvolí občané přímo a že si tak budou moci vykládat co chtějí a kde chtějí, nevím.

Samostatnou kapitolou jsou kandidáti samotní. Dělím je do dvou skupin. Xichty a exoti.
Mezi Xichty patří politici, kteří se v nejrůznějších funkcích i uskupeních motají v naší politice již (nejméně) dvacet let, Exoti jsou ten zbytek.

Hlavní politické strany nominovaly vlastní kandidáty, popřípadě zveřejnily, koho hodlají podporovat. Došlo dokonce k nějakým pokusům o jakési "primárky", ale ze všeho mám rozporuplné pocity. Jakoby se všem politikům líbily ty americké mítinky plné mávátek s vlaječkami, ale na druhou stranu si asi uvědomují, že podobné taškařice nemají v našem systému a prostředí své opodstatnění, tradici ani smysl. Výběr kandidátů byl tedy rozpačitý a nakonec bylo vybíráno podle dvou kritérií: zasloužilý (dosloužilý) politik, který je na obtíž a nechceme ho urazit (Sobotka), nebo odnikud vylezlý ambiciózní politik, který se cpe kam nemá a je potřeba ho uklidit (Dienstbier). Zeman chce být prezidentem jen proto, že jím byl i Klaus. Dlouhý, Schwarzenberg, Bobošíková, Švejnar, Roithová (vím, kdo to je, ale kdo to kurva je, aby byl prezidentem?) jsou do počtu, zatímco v čele preferencí je momentálně Fischer, o kterém ovšem většina voličů ví jen to, že na veřejnosti nemluví sprostě. Asi to v Česku stačí.

Pak tu máme ty Exoty. Volitelný, ale nezvolitelný Jakl, extrémní levičák Vandas (bez knírku nemá šanci), advokátka Samková (mám přes 40, jdu do toho). A herečka Fischerová (jasný důkaz toho, že i když umíte procítěně recitovat, v hlavě vám nemusí uvíznout zhola nic).

A náhle z ničeho nic se zjevila na facebooku jakási iniciativa jakože "zdola" a máme tady další postavičku, takto Vladimíra Franze. Kdo to je? No přece ten potetovaný cvok. Vlastně ne, on je to český postmoderní hudební skladatel a malíř, přednáší na Divadelní fakultě AMU, kde vede Kabinet scénické hudby. (Zdroj: Wikipedia). A náhle jsou ho plná média, má tisíce sledovatelů na facebooku a dokonce i lidé, o nichž jsem se domníval, že jsou normální, se za něj bijí v diskusích a chystají se ho volit.

Romské ghetto v Přívoze je předobraz budoucnosti naší společnosti

7. srpna 2012 v 7:15 | KAREL KŘÍŽ |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Již více jak padesát let se nám panáci, kteří se, pro tuto zemi nešťastnou shodou okolností, promenují po vládních palácích a posedávají v parlamentních lavicích, ve svých politických vizích čerpající převážně z fantamagorických pouček a demagogických výlevů učení marxismu-leninismu a politické ekonomie "odborníků" ze Sovětského svazu, předkládají jako samozřejmou věc, že jedna část společnosti musí dřít i do naprostého fyzického i psychického vyčerpání, aby vytvořila nějaké hodnoty, které jsou jim poté nějakým samozvaným "sociálním arbitrem" z drtivé části ukradeny a přerozděleny parazitům, kteří v životě o normální práci nezavadili a navíc svoje živitele ještě hrubě urážejí, pomlouvají či se jim zcela otevřeně vysmívají.

Socializace myšlení společnosti dosáhla svého vrcholu. Bolševické populistické fráze o "spravedlivé", beztřídní a materiálně všeobecně rovné společnosti má většina obyvatelstva stále tak hluboko vypálené do šedé kůry mozkové, že to rozumnému svobodomyslnému člověku bere dech. Je pravdou, že dnes se snaží svoje extrémně rudé myšlenky malinko ředit frázemi o demokracii a vynechali ze svého slovníku násilné rozkulačování či totální znárodňování, ale volební preference postkomunistických či skrytě levičáckých partají od ultra extrémní KSČM až po středolevou ODS, vypovídají o stavu ducha českého elektorátu naprosto jasně.

Vládní oligarchie, spolu se svým pečlivě pěstovaným a stále rychleji rostoucím stádem státních pijavic, od celoživotních pobíračů dávek až po Mazánky s Kolibříky, vede pod praporem "sociálního smíru" jakousi svatou válku. Válku proti všem nezávislým, špatně ovladatelným, o sebe se starajícím lidem, kteří nečekají s nataženou rukou na drobky z panské hostiny a po státu chtějí jen to, aby se přestal obludně montovat do jejich životů a nechal je svobodně dýchat a pracovat.

Exekustán

4. srpna 2012 v 8:54 | ODJINUD |  EKONOMIKA
Česká republika je jediným státem na světě, kde exekuce na majetek občanů na základě rozsudku státního soudu může vykonávat soukromý subjekt za účelem zisku, který převyšuje až 30x výši samotného dluhu!

Česká republika je jediným státem na světě, kde je možné vykonávat exekuce naráz všemy způsoby dle zákona!
Občan tak má zablokované účty v bankách, současně zabavené výplaty a současně zabavený mo
vitý majetek!!! Exekutoři zásadně porušují i pro ně benevolentní zákony a pořádají doslova štvanice a loupežné výpravy do bytů a domů postižených.

Pro dluh 5000 Kč vám exekutor zničí život tak, že vám zablokuje příjmy a vy nemůžete splácet další dluhy a hradit další platby - toto zákon neřeší!!!

"Cikáni nám nařezali"... další kampaň, která nic neřeší.

1. srpna 2012 v 6:39 | LEA VOJTEKOVÁ |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ

Společnost IQ Roma servis zahájila kampaň, která má prý odstranit předsudky ve společnosti vůči Romům. Na plakátech tak bude k vidění třeba nápis "Cikáni nám nařezali". A menším písmem bude dodáno "plnou kůlnu dříví". Nebo nápis "Cikán mi vybílil byt". A pak dodáno, že to byl "prostě nejlepší malíř".


Hlavní otázka zní: Vyřeší tato kampaň něco? Podle mě nic, maximálně naštve, případně pobaví většinu lidí. Proč? Protože neřeší příčinu problému, ale jenom její důsledek. Proč jsou Romové na trhu práce diskriminováni? A chtějí vůbec pracovat?

Tato kampaň se snaží o odstranění "rasismu" marketingovou cestou. Ale skutečně si někdo z IQ Roma servis myslí, že reklama může překonat empirickou zkušenost? Většina "rasistů" si svou nedůvěru vypěstovala na základě vlastní smyslové zkušenosti (podle té se řídí člověk již od pravěku). Pochybuji, že nějaká reklama to dokáže změnit. (Taky by mě zajímalo, z čeho jdou peníze na tuto kampaň).

Spíše mi to připadá tak, že tato společnost jenom potřebuje vykázat nějakou činnost (mimochodem ani kampaň "Neviditelní" nepřinesla kýženého výsledku). A napadá mě... Co by se stalo, kdyby se všechen ten "rasismus" ze strany majority povedlo vyřešit? Všechny tyto spolky, společnosti a agentury by přišly o peníze i o práci. Takže čím více domnělého rasismu, tím více peněz.