Že za komunistů prý bylo lépe??

14. července 2012 v 11:15 | PAVEL KRČ |  HISTORIE
Na toto téma jsem tak trochu již alergický. Proto Vás prosím o odpuštění, že i já, jednou jedenkrát přispěji k tomuto tématu. Kdo v té době žil a je jen trochu soudným člověkem, člověkem, který okusil co je to skutečná svoboda, nejen slova a myšlení, ale pohybu a všeho toho co člověk může dnes svobodně dělat a podnikat, a přesto by rád vrátil dějiny zpět, je prostě nemocný blázen a nebo kovaný komunista, který si díky tomu, že zpíval stejnou píseň, žil spokojeně i za dob totality.
To zlo, které na nás všechny číhalo v podobě udavačů, donašečů a všech těch soudruhů, kteří se pro svůj úspěch neštítili obětovat i třeba své příbuzné, a to vše jen proto, aby profitovali a hřáli se ve výsluní soudruhů, kteří tuto zem znásilnili krátce po válce a ukradli ji pro jejich zvrácenou myšlenku.


Ten strach, který panoval od velkých měst až po malé vesničky, strach z toho, že snad by se mohlo někomu znelíbit i to, že si člověk zajde s rodinou do restaurace na oběd, hrůza z toho, aby snad děti ve své dětské naivitě někde neřekly, že tatínek u hokeje nadával na "rusáky". Ta příšerná doba, kdy se vysokoškolsky vzdělaní lidé třásli před domovníky a uklizačkami. Doba, kdy o našich životech mohli rozhodovat jiní, nevzdělaní a nekompetentní lidé, kteří byli dosazováni na svá místa ze známostí a nebo za zásluhy, zásluhy, které jistě stály někoho třeba život nebo vězení, zásluhy vykoupené krví uvězněných hrdinů, kteří se nebáli vykřičet soudruhům do očí pravdu o jejich falešném svědomí. Ta neskutečně krutá doba pro všechny svobodomyslné lidi, kteří buď za svou pravdu trpěli společně se svými blízkými a nebo mlčeli a trpěli uvnitř, protože nenašli v sobě odvahu ublížit svým přesvědčením svým blízkým.
Tolik hrůzy a zla, která nás všechny po těch čtyřicet let provázely, ztráta svobody, hrdosti a jak jsem již napsal výše často i životů, to mohla přinést skutečně jen totalitní obludnost v podobě rudých soudruhů, kteří často sami věděli, o zrůdnosti komunismu, ale napomáhali mu pro svůj prospěch.
Pokud by snad někdo chtěl někdy tvrdit, že za nějaké války bylo fajn, musí skončit v blázinci. A to ještě není tak hrozné, protože za války o nebezpečí každý ví, každý je smířený i s tím, že se může stát, že zemře. Komunismus byl o to strašnější, že trval tolik let. Trval a nikdo si nikdy nemohl být jistý, že se večer vrátí domů k rodině a neskončí někde v kriminále za třeba jedno hloupé slovíčko.
Každý, kdo dnes bude tvrdit, že se za komunistů žilo lépe je blázen. Blázen, který by se měl léčit a to dlouhodobě.
Mne na naší vycinkané revoluci mrzí a vždy mrzet bude jedna jediná věc. Tou věcí je fakt, že jsme nepostavili kouministy a jejich vůdce před soudy a celou tu hrůznou stranu nezakázali na doživotí.
Namísto toho jim bylo umožněno, aby se i nadále podíleli na chodu naší země. Je to nespravedlivé a neodpustitelné hlavně pro jejich oběti, jejich činy, zlo a hrůzy, které zde po čtyři desetiletí páchali.
A maximálně neodpustitelné je to, že se prostě najdou tací, kteří by to chtěli vrátit a volají ve své zoufalosti po něčem tak otřesném.
Prosím Boha, aby už nikdy nedopustil nic takového a tak podlého, jako byla vláda komunistů..

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 14. července 2012 v 19:47 | Reagovat

Nezapomenu na prihodu v jedne Holesovicke restauraci, a to jeste za komunistu.Tri policajti se psem vtrhli do te restaurace a zacali kontrolovat hosty a samozrejme i me,kdyz jsem videl ty idioty v uniformach, tak nejsimpatictejsi z teto ctverice byl ten pes.

2 Albert Ryba Albert Ryba | E-mail | Web | 19. července 2012 v 11:13 | Reagovat

Já vám nevím lidi. Kdo v tom uměl chodi za komunistů, byl spokojený. Kdo v tom umí chodit dneska je taky spokojený. A těch nespokojenců bude pořád drtivá většina, ať jsou u vlády rudí, modří nebo třeba zelení.

3 alex alex | 25. července 2012 v 13:39 | Reagovat

Já se za Komunistů měl dobře, mám se i teď dobře a je naděje, že se Váríme ke Komunismu, lidi jsou hloupí a už nevěří ničemu a my je dorazíme,  socialismus místo kapitalismu a zabavíme vše kapitalistické a lid bude opět mít práci a pravidelný plat a bydlení.. znárodníme banky a boháče postavíme před soud aby obhájili své majetky.. samosebou budou  zavřeni, žáden poctivě nenabyl majetků..

4 Lexa Lexa | 26. července 2012 v 15:50 | Reagovat

Mas pravdu Alex ,kurvy se maji v kazdem rezimu dobre ale ty jsi jenom omezeny sasek ktery se pokousi o vtip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama