Květen 2012

Daně nás dusí a bude ještě hůř

29. května 2012 v 17:49 | PETR FEJTEK |  EKONOMIKA
Neefektivní stát

Nakolik je náš stát rozbujelý, děsí se i analytik Raifeissen Bank Aleš Michl: "To je šílené," běduje "Nechápu to. Česká vláda má k dispozici ve státním rozpočtu podle Mezinárodního měnového fondu příjmy ve výši 41,3 % HDP. A nevyjde s tím. Příjmy to jsou přitom nadprůměrné. Vyspělé ekonomiky mají k dispozici v průměru příjmy ve výši 36,3 % HDP. Rozvíjející se ekonomiky si musí vystačit se státními příjmy o velikosti 26,3 % HDP. Tato čísla jsou důkazem, že v Česku nepotřebujeme zvyšovat daně. Stačí udělat pořádek ve výdajích."


Další daně napřesrok

Ale stát bude vesele (zatím) bujet dál, alespoň podle dalšího utažení daňových šroubů schváleného minulý týden vládou. Nejen o žádné procentíčko na DPH, ale o citelné zvednutí odvodů těch "vysokopříjmových". Svůj nárok na uplatnění slevy na dani v roční výši 24 840 Kč budou muset oželet i pracující důchodci a dost značně se snižuje laťka "paušálníkům".

Na oltář státu padnou i stropy pojistného na veřejné zdravotní pojištění, omezení slevy na dani na manželku a daňového zvýhodnění na dítě.
Jediné přijatelné by snad bylo zvýšení srážkové daně z příjmů pro nerezidenty (z 15 na 35 %), což by mělo efektivněji zdanit příjmy plynoucí do tzv. daňových rájů.

Rath mluvit nebude

27. května 2012 v 15:40 | RUDOLF MLÁDEK |  POLITIKA
Rath, přesvědčen o své nevyvratitelné imunitě, si tu Ústavu prostě asi vůbec nepřečetl. Jinak by věděl, že mu imunita u dopadení při činu nic nepomůže. Nebyl by to asi první ani poslední poslanec, který českou Ústavu vůbec nezná.

Teď sedí v litoměřické samovazbě, kterou mu údajně občané z duše upřímně přejí. Přitom ještě před pár týdny bylo skoro jisté, že jej obyvatelé Středočeského kraje opět zvolí hejtmanem.

Jak je to možné? Cožpak informace o jeho skutečném jednání byly tak utajené?

Nebyly. Věděl to kde kdo. Přesto jeho volební vítezství bylo skoro jisté.

To je asi na kauze Rath to nejděsivější. Nikoliv zřejmě kradoucí Rath, ale naprostá lhostejnost voličů k tomuto jevu a stavu.

Úsporná opatření “pravicové” vlády aneb primitivní daňová zlodějina

25. května 2012 v 18:21 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Tak na nás z vládních výšin spadla v týdnu další várka kejdy, znamenající opět fatální porušení veškerých předvolebních prohlášení a slibů všech koaličních partnerů. Povrchní, nepoučená či snad zmanipulovaná mediální šmíra převzala populistickou rétoriku Petra Nečase i Miroslava Kalouska a nazývá tento další daňový pogrom na produktivní obyvatelstvo "úspornými opatřeními pravicové vlády".

Už ani nemám sílu komentovat fakt, že sociálkomunistické okrádání obyvatelstva se nazývá úsporami či škrty, přeci jen mne však zaráží, že lidé od novin, kteří snad musí umět číst, psát a alespoň trochu logicky přemýšlet, stále píší o vládě jako pravicové. Napadá mne jediné možné vysvětlení a tím je lenost či neumětelství politických komentátorů, uvězněných v klecích dogmatických pouček, rovné veškeré marné snaze současných vládnoucích sociálních "inžinýrů" o prodanění se k prosperitě, blahobytu a sociálnímu smíru.Jak tedy hodlá naše slavná "pravicová" vláda šetřit?

Je mi zle z Andreje Babiše

19. května 2012 v 15:24 | JAN POLANECKÝ |  POLITIKA
Zhlédnutí pořadu Máte slovo ve čtvrtek večer na České televizi bylo opravdu hrůzným zážitkem. A to nikoliv díky obvyklému estrádnímu formátu pořadu či tradičně "bulvárnímu" vystupování moderátorky, ale díky přes míru odpornému výkonu klíčového člověka našeho zemědělství - Andreje Babiše. Celou dobu jsem s němým úžasem sledoval to malé ukřičené děcko, které se utrhlo z řetězu.

Ačkoliv jsem byl ze strany pana Babiše připraven na to nejhorší, realita ještě mnohonásobně předčila mé očekávání. To, co předvedl tento miliardář a těžký oportunista (bývalý agent STB), zaštiťující se podporou ubohých zemědělců, kterým "pomáhá", se nedá nazvat jinak, než jako žumpa slušného chování, podložená nulovou argumentační schopností, přihlouplými osobními a politickými útoky, arogancí a pokrytectvím, které z tohoto individua snad již odkapává. Tento člověk, který se částečně úspěšně snaží hrát na protikorupční city české veřejnosti, je právě přímým ztělesněním politické korupce (tedy lobbingu). Stal se jedním z nejbohatších jedinců tohoto státu právě díky dotačním politikám, které ve finále platí daňoví poplatníci, jejichž podporou se často zaštiťuje (a kteří mu ji velmi nepochopitelně často dávají).

Kamínek Ráth v mozaice monstrózní korupce

18. května 2012 v 19:00 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Velmi se bavím nad "upřímným" údivem vládních a parlamentních špiček komentujících kausu jejich prý "bývalého" přítele a spolupracovníka Davida Rátha. Úderníci politické práce, kteří dnem i nocí tvrdě dřeli a dřou na vybudování přesně takového systému, který generuje podobné Ráthy jak na běžícím pásu, se najednou mohou zalknout při jeho odsouzení a jen samotné vyslovení jeho jména jako by jim přivádělo zažívací potíže.

Mezi řádky jejich prohlášení však zcela jasně rezonuje pravá podstata jejich "údivu". Jak je možné, že ten chytrý chlapec, šikovný politik, nedotknutelný vládce kraje a poslaneckou imunitou chráněný nadčlověk najednou místo počítání bankovek z krabic a sklípků počítá mříže ve vězeňské cele? Změnilo se něco v jejich báječném byrokratickém eurosocialistickém dotačním světě? Jak to, že najednou policie nepomáhá a nechrání všemocnou vrchnost a zachází s jedním z vyvolených jako s obyčejnou poplatnickou lůzou? Kdo bude další?Vždyť prozatím všechno šlo jak po drátku. Z produktivního obyvatelstva se pomocí mocenských pák udělalo stádo daňových nevolníků. Díky šikovně zakamuflované nepřehledné džungli zákonů si "obyčejný" člověk ani neuvědomuje, že je erárem okraden o 70 až 80 % svých příjmů. Samozřejmě pod přísných dozorem finančních drábů a pod hrozbou kriminálu se sazbami jako za vraždu, pokud se mu nedaří všechny ty daně, poplatky, odvody i zákonná pojištění zaplatit včas a hlavně v plné výši, či pokud se nesprávně zorientuje ve spleti stále přibývajících úprav, novel a sazeb ve svém účetnictví.Takto finančně zmasakrované populaci se poté předhodí vějička sociálního státu, který se o okradené chudáky prý postará. Mantra drtivé většiny současné politické reprezentace má však jen jediný skutečný účel. Pořádně naplnit státní kasu, neboť čím více peněz se objeví na příjmové straně rozpočtu, tím více je tu možností pro hlavní práci naší oligarchie, kterou je přerozdělování této nakradené hromady. Proto se státní rozpočet za několik posledních let zdvojnásobil a za stejné služby státu tak platíme o 100% více. Je to jen chamtivost, nenažranost mlaskajících prasat u koryt či už na kulku za úsvitu pro zradu na vlastním národě?

Proč musíme platit rasistické spolky typu Romea?

16. května 2012 v 5:38 | KAREL KŘÍŽ |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Mám za to, že drtivá většina obyvatel České republiky není z podstaty rasistická a pigmentace kůže zcela určitě není u nás hlavním kritériem pro posuzování kvalit jednotlivce jak se nám snaží namluvit hysterická média, věčně patetičtí bojovníci za "pravdu, lásku a grant", ale hlavně představitelé parazitických spolků, kteří si z právě z rozsévání nenávisti, zdůrazňování odlišností a hledání problémů, tam kde nejsou či naopak zakrývání jejich podstaty, udělali vynikající celoživotní byznys.


Desítky takovýchto účelově poskládaných "organizací" nám za stovky miliónů z našich daní dnes a denně vtloukají do hlavy, že jsme národem fašizoidních rasistů, kteří naprosto nechápou potřeby především minoritního cikánského etnika a smutné historické aspekty jejich sociální vyloučenosti či jemné niance jejich široké dobré duše. Každého, kdo se pokusí této vlně demagogických nesmyslů oponovat pak okamžitě označí za extrémistického nacistu, vzývajícího ducha Adolfa Hitlera a hledají na jeho kůži znaménko, či na oblečení skvrnu, připomínající tvar hákového kříže, aby jej mohli udat "bdělým" pomahačům a chráničům, kteří by takto označené "individuum" měli nejraději okamžitě odvést do žaláře na zbytek života.

Proč tedy podporujeme tyto spolky, které jako jediný hmatatelný výsledek své činnosti presentují lži o většinové populaci, překrucování faktů, účelové pomluvy, rasistické urážky, z velké většiny vymyšlené dojemné fámy a cejchování občanů s jiným názorem jako "nácky"? Protože zde máme takový společensko-politický systém, že pokud bychom peníze i na takovéto naprosto stupidní "projekty" neodevzdali svému finančnímu úřadu, půjdeme do kriminálu. Ano, i toto je důsledek eurosocialistického přerozdělovacího diktátu a hlasů voličů, zmanipulovaných sociálkomunistickou demagogií. Ptám se tedy rovnou - dostanu několik miliónů ze státního rozpočtu pokud založím organizaci na ochranu rezavých, blondýnek či modrookých?

Jaký bude vývoj v EU?

14. května 2012 v 5:04 | VIDEO |  POLITIKA

Stáváme se bílými otroky v socialistické Evropě

8. května 2012 v 7:12 | KAREL KŘÍŽ |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Za zvuků afrických bubínků slaví Francie vítězství socialistického populisty Hollanda. Ano, byla to těžká volba. Buď on nebo protivná figurka s napoleonským komplexem a podobnou rétorikou. Je to stejné jako téměř v celé Evropské unii. Volba probíhá žaludkem, nikoliv rozumem. A co hůř, o výsledku již nyní rozhodují ti, kterým žaludky absolutně plní eurobolševiky glorifikovaný sociální stát.


Mám za to, že je to pro starou dobrou Evropu poslední varování. Z politiky se stala zkorumpovaná žumpa, z demokracie nakupování a import voličů za peníze daňových poplatníků. Stovky tisíc "nových" francouzů, žijících již druhou nebo třetí generaci ze sociálních dávek, doplněných těmi, kteří tyto peníze přerozdělují, francouzské prezidentské volby rozhodly. A tak slaví. A spolu s nimi i u nás Bohuslav Sobotka a jemu podobní, kteří v životě nevydělali peníze jinak, než podojením státního rozpočtu. Prý je to klíčový signál obratu a naděje pro všechny!

Sociál(istické) výdobytky si brát nenecháme!

6. května 2012 v 10:30 | TEREZA KAKOSOVÁ |  POLITIKA
Když na počátku letošního roku vyšlo najevo, že název seriálu "Hříšní lidé města pražského" inspirovaného pražským podsvětím třicátých let je aktuálnější, než se zdá, a že schopnosti policejního rady "Vacátka" jsou dnes spíše ve službách "hříšných lidí" než naopak, zvedla se vlna celonárodního znechucení a odporu (myšleno hnusu).

Za jednu z hlavních osob (spíše jedinou), která má tento "nedobrý stav věcí veřejných" na svědomí, byl označen Václav Klaus. Jako už mnohokrát v naší novodobé historii jsme okamžitě připraveni nesmiřitelně soudit pravicové politiky a s lehkostí přehlížet odpovědnost politiků levicových.

S úžasem jsem si kupříkladu přečetla v Hospodářských novinách zamyšlení místopředsedy Senátu Petra Pitharta "Cena za konkurenceschopnost", který nám v článku mimo jiné sděluje: "Nejspíše to na mně záležet nebude, ale kdyby záleželo, nechtěl bych být konkurenceschopný vůči Číně…. Jako kdyby nám nestačil zatím zpackaný kapitalismus zdejší." Jen pro pořádek připomínám, že se jedná o slova českého předsedy vlády v letech 1990-92, který byl u zrodu řady vlivných politických subjektů, a který se na pozicích místopředsedy a předsedy Senátu střídá bezmála patnáct let. Pokud se tedy domnívá, že žijeme ve "zpackaném kapitalismu", je to především jeho odpovědnost. A pokud se domnívá, že to na něm někdy nezáleželo nebo záležet nebude, je to jeho velký omyl! Jeho nulová odpovědnost za svá rozhodnutí, za svoji participaci na utváření novodobé historie České republiky, je bohužel pro levicové politiky i levicové voliče příznačná.

Podnikatel v ČR, aneb mrtvou krávu nepodojíš, soudruhu

6. května 2012 v 7:58 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
V první řadě je třeba si ujasnit pojmy. V naší vlasti, kde stále ještě většina "produktivního" obyvatelstva s volebním právem má někde hluboko v hlavě vyklíčená semínka bolševické propagandy, která jim celý život vtloukala do mozku rovnítko mezi slovem podnikatel a zloděj, vykořisťovatel či zbohatlík z potu a krve dělnické třídy, stačí ke všeobecnému přijímání této premisy opravdu jen velmi málo.

Závistivými a vlastní neochotou riskovat svůj klídek, pohodičku a pivínko frustrovanými jedinci, kterým přeci za socialismu nic nechybělo, natož nějaká buržoazie, přijímanou tezi, velmi šikovně přiživují bulvární média, populističtí politici i odboroví předáci. Ze všech stran tak můžeme slyšet o jakémsi odpadu společnosti, který stejně neplatí daně, okrádá zákazníky, podvádí důchodce, nepíše paragony, prodává šmejdy, buzeruje podřízené, nechce přijímat do pracovního poměru cikány a vydělané peníze si užívá na jachtě se šlapkama, místo toho aby je dal na výplatu svým zaměstnancům, kteří beztak ve firmě jediní makají a vytváří hodnoty. Tedy prototyp škůdce, kterého je třeba, tak nějak po soudružsku, vyhubit. A daří se.

O Breivikovi trochu jinak

2. května 2012 v 18:00 | JAN A. NOVÁK |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Myšlenka politických táborů mládeže je pochybná už sama o sobě, padni komu padni - tedy od Hitlerjugend přes Putinovy děti až po Tea Party. Ani na Utoy "děti" (ve skutečnosti funkcionářské kádry a rezervy Ligy) nelovily bobříky. Jedním z hlavních čísel programu léta 2010 byla protiizraelská agitace, k níž patřily nejen projížďky po skandinávských jezerech na lodích ověšených palestinskými vlajkami a protižidovskými transparenty, ale i požadavky na norské politiky, aby prosadili hospodářský bojkot Izraele.

Jeden ze svědků masakru později vypověděl, že Breivikovo vraždění nejdřív považoval za happening, který měl názorně předvést údajné zločiny Izraelců - jinak řečeno: součást na ostrově zřejmě běžného vymývání mozků. Americký konzervativní komentátor Glen Beck dokonce Utoyu přirovnal k akcím Hitlerjugend. Není přitom bez zajímavosti, že mnohé odkazy na původní weby s programem tábora jsou dnes nefunkční.

Poslanecká s.r.o., aneb někteří jsme si zase rovnější

1. května 2012 v 6:26 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA

Bez valného zájmu všemožných komentátorů politického dění, bez hlubokých analýz a barevných grafů ekonomických věštců procentních bodů, ba i bez dramatického překřikování moderátorů v interaktivních televizních studiích, proběhla tiskem zpráva o jiném, lepším, futuristickém a vývojově vyšším společenském uskupení, kde neplatí demagogická pravidla Zákoníku práce, zlodějská nařízení daňového systému a populistické socialistické teze o vykořisťování člověka člověkem. Tímto jediným osvíceným místem na naší planetě je Parlament České republiky.

Jak je to možné? Kdo stvořil pro sebe a sobě rovné tento ráj na Zemi? 200 poslanců a 81 senátorů naší vlasti se odvážně pustilo do boje s byrokratickou hydrou, finančními dráby i justiční mafií, by na vlastní riziko vyzkoušeli společensko-ekonomický systém nesešněrovaný nesmyslnými regulacemi, s nízkým daňovým zatížením a s imunitou proti tisícům zbytečně vymýšlených i často protichůdně působících zákonů. Tedy se vším, před čím svojí politickou a zákonodárnou činností "chrání" svoje poddané, ten plebs, co má právo akorát držet hubu a krok, ty daňové otroky, kteří jim jejich nekonečný mocenský trip platí.