Duben 2012

Proč se nemusíme bát návratu komunistů?

27. dubna 2012 v 6:10 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Německý list Die Welt otiskl ve svém komentáři obavu z toho, že v České republice hrozí návrat komunistů do vlády a, světe div se, občanům naší vlasti to prý ani nevadí. Zajímavé. Ono se to možná německou optikou zpoza hranic jeví malinko jinak, ale v tomto případě se pisatel článku jen zbytečně vlamuje do otevřených dveří. V naší zemi komunisti nikdy svoji moc neztratili a nikam nedodešli. Tudíž se nemohou ani nikam vracet, neboť na prameni sedí kontinuálně. A nenechme se mýlit faktem, že jejich extrémní gottwaldovsko-stalinistická platforma s názvem KSČM nebyla zatím ještě pozvána přímo do Strakovy akademie.


Možná měl německý novinář na mysli právě tuto skutečnost. Možná se nějaká podobná myšlenka "ztratila v překladu" při přenosu na rudoprávní novinky.cz. Nevím, originál článku jsem nečetl. Každopádně vyděšení jednoho z hlavních zpravodajských serverů v ČR je zábavné. Výživná je i diskuse pod článkem. Nejvíce souhlasných hlasů udělili soudruzi čtenáři výroku:

"A Vy se divíte?? Vždy´t naši zemi tato vládnoucí garnitura totálně rozkradla a potopila na samé dno ekonomiky na dlouhá léta!!!"

Na opačném konci "hitparády" pak najdeme naprosto odsouzený komentář:

"Cesi jsou proste maly narod, nesamostatni jedinci, kteri umi jen zavidet a plivat. Potrrbuji zkratka sasulu, ktery jim nabulikuje nesmysli a prislibi, ze okrade bohate. O to jde."

Opsáno doslova i s chybami. Nechme však stranou pravopis a zkusme pochopit myšlenky přispěvatelů. Drtivá většina má za to, že současné vlády kradou. Nelze poznat jestli mají na mysli jen dnešní ODS, TOP09 a VV, popřípadě již také klub Karoliny Peakeové, či si stačili zapamatovat i ČSSD, KDU-ČSL a další. Z textu nicméně vyplývá, že vlády včerejší, tedy zřejmě před rokem 1989, pod moudrým vedením KSČ jistě nekradly a "dno ekonomiky" bylo tak vzdálené, že jsme jej nemohli ani dohlédnout. Všem, kteří dali tomuto příspěvku svůj hlas by tedy jistě nevadila ani reinkarnace Klementa Gottwalda, natožpak nějaký Vojta Falmer Filip ve vládě.

Čisovická výzva

23. dubna 2012 v 17:26 | JOSEF MYSLÍN |  POLITIKA
Rozhodl jsem se, že ještě jednou zareaguji na demonstraci odborů a různých, bohužel pro mě značně pochybných, občanských iniciativ. Rozhodl jsem se tak proto, že jsem se po kritice demonstrantů dočkal typického označení modrý zloděj a podobných, narážejících na to, že jsem údajně příznivcem či voličem jedné z vládních stran. Předem tedy říkám, že voličem žádné z vládních stran nejsem, a pokud se přeci jen podaří vykouzlit předčasné volby, ani jím nebudu. Tato vláda nemá ani špetku mé sympatie, už jen proto, že jsem pravičák, a tahle vláda zavádí ryze levicová opatření. Jsem tedy, vážení odboráři, rovněž nespokojeným občanem.

Nyní je tedy otázka, proč jsem rovněž já nestál na Václavském náměstí s vhodným transparentem a nestal se tím, kdo vám pomůže vlády se zbavit. Je to naprosto jednoduché a prosté. Nejste pro mne tím, kdo ideologicky či personálně představuje řešení problému tohoto státu. Máte řešení, které je založeno na rovnostářství, na nepřirozených zásazích do lidské společnosti, na podpoře těch, kteří, přiznejme si to, pro společnost nejsou přínosní. Nabízím soubor základních, pro mě fundamentálních principů, které si myslím, že povedou k bohaté a úspěšné společnosti. Pro případné jedince ducha mdlého opakuji, že hovořím o principech, ne o politických stranách. Současné strany totiž jakékoliv principy, jakoukoliv ideologie a jakékoliv zásady odhodily a sledují jediný cíl - udržet se u koryt.

Co “odboroví” demonstranti asi nikdy nepochopí

23. dubna 2012 v 17:23 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Každý člověk je jedinečná osobnost a má právo vyjádřit svůj názor. Ne každý již však dokáže svoje názory zakomponovat do správných souvislostí, podpořit relevantními argumenty a navíc srozumitelně formulovat. Největší slabinou demokracie je potom fakt, že názor erudovaného odborníka, věnujícího se studiu problému celý život, má stejnou váhu jako hospodský výkřik celoživotního společenského parazita po desátém pivu.

Úplně největším neštěstím pro racionální fungování společnosti je stále rostoucí skupina obyvatel, která už rezignovala na jakoukoliv snahu o pochopení reálné situace a jejich "pravdou" se stávají titulky v Blesku, demagogické štěky šiřitelů sociálního smíru a agresivní hesla hodně nahlas vykřičená davem zmanipulovaným mocichtivými populisty.

Demonstrovalo se o víkendu proti vládě. Jistě, na to má každý právo. Někdy není jiné cesty jak posunout kvalitu společenského soužití o stupínek výš. Jak ukázat vládnoucím panákům, že si člověk nechce dále nechat kálet na hlavu, a že zákonodárná a výkonná moc překračuje veškeré meze slušného chování i vzájemného respektu. Jak upozornit na to, že slušný pracující člověk je ve své vlasti nakonec jen dojnou krávou pro zlodějská hejna Kolibříků, stále neukojených "vyloučených" tlup parazitů či zkorumpovaných band úředníků. I já sdílím tyto výhrady k současnému stavu společnosti, nicméně na Václavák bych v sobotu nešel ani náhodou. Proč?

Co odboroví demonstranti asi nikdy nepochopí a proč si z nich někteří dokonce dělají legraci, ačkoliv jsou politikou současných vlád stavěni s nimi do jedné řady okrádaných a často zoufalých muklů bez slušné šance cokoliv změnit? Jsou to následující teze, které předkládám k diskusi a zamyšlení:

Krocan na whisky na sváteční tabuli:

21. dubna 2012 v 18:14 JAK SE BAVÍ WWW
Koupíme pětikilového krocana (pro šest osob) a láhev whisky. K tomu sůl, pepř, olivový olej a proužky špeku.
Krocana poklademe špekem, zavážeme, osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem.
Předehřejeme troubu na 200 °C. Nalejeme si sklenku whisky a připijeme na úspěch díla.
Poté uložíme krocana na pekáč a vložíme do trouby.
Nalejeme si dva bleskové panáky whi...sky a připijeme opět na úspěch díla.
Po dvaceti minutách nastavíme termostat na 250 °C, ať trouba pořádně bručí.

Dame si další tři whisky.
Po půl hodině ptáka otočíme a nadále bedlivě hlídáme. Občas se chopíme flašky ffiskie a nalejem si do řepy.
Po další bůlhodince se uopatrně vydáme k lince a krocanou prodočíme. Přidom dáuáme bacha, abyzmese neupálili uo ty pojebaný dvéře vod trouby.

Si dalších pěét nebo zedm fixki vevnitř sklenice si a pak a tak.
Kruvacana pečem další dři hodinkýý (ale je to vcelku fuk) a každých deset minud dem čúrat.
Je-li to aáspoň drožku možný, dolezem ke sforákua úytáhnem troubu z grozana.
Dofřejem si ježdě jedoóo loka a znoúua se pokuzíme tu mrchu dostad uen.
Zúédnem tóo prokladýo ffóógla z éé zeměéa prrrrrrrrdnemho na boddnos.
Dáúuúáme uéélkýho majzla na uk! louznutí na zamaštťěnýým liinoúlluélu.
Néllsze-li tomu zabránid, szskuszszsímesze zsznoúúa póószszsdááuitna nohýýýáááaúú uonojetostejnějedno !!!!!!

Příručka odborového demonstranta

21. dubna 2012 v 18:09 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Den před akcí nasmažte hromadu řízků, protože v Praze je blaze, ale draze. Pepíci většinou žerou v "mekdonáldech" karbanátek za stovku, tak s nima takhle pěkně vydupete. Ani kačku imperialistickejm zbohatlíkům! Dále si na stůl připravte demonstrační zavazadlo, které musí obsahovat čepicu ze Závodu míru, píšťalku, fejfarku nebo bubínek, sadu plínek, aspoň deset lahváčů a flašu samohonky od strýca z Moravy. Na kabát si připněte placku "Pryč s vládou!" nebo "Ať žije ROH!" popřípadě "Zaorálek, Ráth - každej má je rádh!"

Ráno, když kohout poprvé zakokrhá, bleskově posnídat žejdlík Pivoje z akce v Lídlu a dva rumy, načechrat mávátko a honem k autobusu. Tam už čeká soudruh předseda, revoluční odborář, kterej každýmu rozdá po pětikilku, jako za ty náklady na stravu a dopravu. Všici se usmívají, prapory vlají, řízky voní. Jako když svazáci jezdili pomáhat na stavby mládeže, jenom přibylo pár vrásek a životních zkušeností o tom, že za komunistů bylo stejně líp.

Cesta ubíhá příjemně. Stravné v kapse příjemně hřeje, funkcionáři nalívají vodku zdarma. Brzy začíná první odvážný notovat: Kaťuša, Píseň práce, Internacionála. Škoda, že Lojzek nevzal harmoniku. Už zpívá celá brigáda. Teta z horní chalupy se sice malinko ublinkla, ale to neva. Šak zme všichni proletáři, ne? Až nás budou milijóny, tak to těm buržoustům odpoledne pořádně nandáme. A tetka mezitím na zdravým vzduchu vystřízliví. Hlavně aby taky přišel soudruh Flamer, teda jako náš Vojta. Nebo aspoň Bohuš, Škróma nebo Jiřík Paroubkovic.

Vzývá Klára Samková českého Breivika?

21. dubna 2012 v 6:14 | KAREL KŘÍŽ |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Populární advokátka nechodí pro přímočará vyjádření daleko. Někdy působí sympaticky, někdy méně, někdy zůstává rozum stát. Velmi šikovně využívá svoje mimikry a dřívější sňatek s profesionálním Romem Veselým k získávání popularity u různých multikuturních spolků, kdy pak při obraně jejich klientů zanáší mediální prostor tak "hlubokomyslnými" úvahami o jejich soužití s majoritní společností, až se tají dech. Po tezi o volně ložených mačetách v novoborské restauraci, vyplývající z její obhajoby "ochránců rodinné cti" je zde myšlenka nová, ještě zaznamenáníhodnější: Za trudný život, potažno za gradující násilí cikánského etnika vůči ostatní populaci může samozřejmě majoritní gádžovská společnost, neboť s Romy špatně komunikuje a neumí pochopit jejich zoufalou situaci.

Nu což. I etnobyznys je byznys a dobrý advokát musí být vidět i slyšet. Tím stoupá jeho cena. Zde si však myslím, že paní Klára nejenom dosti výrazně přestřelila, ale více méně naplivala do tváře všem obětem barevného rasového teroru, který se jako lavina šíří naší domovinou. Všem, kteří často s celoživotními zdravotními následky přežili "cikánskou férovku", všem, kteří musí snášet útrapy bydlení poblíž "nepřizpůsobivých" ghett, všem, kteří se bojí v klidu procházet po ulicích, nastupovat do plných tramvají či odpovědět na otázku o momentálním vlastnictví cigarety, mobilu nebo peněz.

Samková tyto, stále se množící, případy omlouvá historickou zkušeností, kdy cikáni vždy žili na okraji společnosti, bylo na ně pohlíženo jako na příživnickou, náslinickou a zlodějskou spodinu, čímž se často dostali až na pokraj samého vyhlazení. Kardinální otázka však zůstává viset jako Damoklův meč: Může za toto společenské vyloučení romské minority většinová bílá populace či vzorce chování a uvažování samotných cikánů?

Karel Janeček: Na ministerstvu sociálních věcí si myslí, že jsou všemocní a nemusí se ničeho bát

15. dubna 2012 v 6:48 | MARTIN VLNAS (www.finmag.cz) |  POLITIKA
"To samé, co se má naprogramovat za dvě miliardy, je možné vytvořit za dvacet až čtyřicet milionů v rámci již existujícího systému. K vytváření nové platformy není nejmenší důvod," říká Karel Janeček o nechvalně proslulém novém systému na vyplácení dávek. Ani v druhém díle exkluzivního rozhovoru si zakladatel protikorupčního fondu nebral servítky a neschytává to zdaleka jen ministr Drábek se svým náměstkem Šiškou...

Karel Janeček: Na ministerstvu sociálních věcí si myslí, že jsou všemocní a nemusí se ničeho bát


Co se také v Česku může nazývat “Úsporný balíček”?

14. dubna 2012 v 6:20 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Mám za to, že nejenom já, ale i mnoho mých přátel a spoluobčanů vyznávajících klasické pravicové hodnoty, nenachází poslední dobou dostatečnou zásobu hodně sprostých slov při hodnocení činnosti současné vládní garnitury. Šok z posledního dílu frašky zvaného "Vládní krize" z povelikonočního úterý, kdy si představitelé ODS, TOP09 i VV již totálně vytřeli se svými voliči řiť, umocňuje fraška mediální, která celé toto divadlo o pokusech, kam až může vláda zajít v systematickém okrádání produktivního obyvatelstva, nepochopitelně nazývá "Úsporný balíček".

Z úst ministra financí Kalouska se dozvídáme, že si ministr obrany Vondra nechal rozkrást půlku rozpočtu. Zajímavé. Můžeme zcela přirozeně předpokládat, že podobnými hospodáři jsou i další ministři. Zcela nekompetentní figurky, které naprosto nemají ponětí o tom komu, co, kdy a jak platí, v jakých cenách, za jakým účelem. Jejich jediným úkolem je splnit zadání rodné partaje a z balíku svěřených peněz, ukradených daňovým poplatníkům, správně odklonit pořádný balík na účty spřátelených Kolibříků, kteří je pomocí pololegálních čistíren na peníze, samozřejmě za tučné provize, přeexpedují do stranických pokladen a soukromých kapes novodobých nomenklaturních kádrů.

"Tento nářek je pouze nářek nad vlastní neschopností šetřit. Rozumím tomu. Ve svém minulém vládním angažmá si pan ministr Vondra nechal rozkrást pod zadkem polovinu vlastního rozpočtu," je dle LN přesná citace Kalouskova výroku. Má famózní vypovídací hodnotu. Ministr financí dobře ví, že obrovské částky na výdajové stránce státního rozpočtu se buď rozkradou nebo v blahé nevědomosti a díky neschopnosti odpovědných úředníků "jenom" vyhodí oknem. Slovo "polovina" je v tomto výroku zřejmě sice jen pověstný Cimrmanův šrapnel, ale kdyby bylo takto vyhozených státních peněz "jen" 300 miliard?

Kupředu levá…aneb hrobaři české pravice

6. dubna 2012 v 16:17 | TOMÁŠ BALVÍN |  POLITIKA
Doleva nebo doprava? Levicová či pravicová vláda? Levicový nebo pravicový model fungování státu? Co je vlastně levice či pravice? A jste levicový či pravicový volič? A jaký model je vlastně správný? Pro mě, pro Vás, pro ČR a pro celou Evropu? A je u nás pravice volitelná?

Vždy mne pobaví, když čtu o neonacistech a jiných skupinách propagující nacismus jako o pravicových extremistech. Němečtí nacisté byli tvořeni především stranou NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, tedy Národně socialistickou německou dělnickou stranou. Tedy dělníky a socialisty (levicové skupiny) - přesto je historicky tato strana považována za krajní pravici, i když si jako svůj hlavní princip určila socialismus. Za sebe mohu říci, že pokud je kriteriem posuzování levicovosti a pravicovosti vztah k rasám, menšinám či nemohoucím tak jsem výrazný levičák, který dělí lidi na dobré a špatné, nikoliv na bílé, žluté, černé či hnědé.

Kausa VV je esence celé české politiky

5. dubna 2012 v 17:56 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
V momentě, kdy Vít Bárta sepsal svůj budovatelský plán na podojení státního rozpočtu vstříc lepším zítřkům, samým pozitivům a sociálním jistotám svého impéria plného špiónů, nahrávacích studií i blonďatých Kačenek, měli jeho současní parlamentní souputníci již dávno splněnou drtivou většinu odstavců jeho elaborátu.

Nicméně, jako učenlivý hoch, rychle pochopil, že svoji ztrátu na startovní čáře může nejrychleji dohnat pomocí praktik špiclovací agentury, kterou úspěšně nějaký čas provozoval. Možná to byl i první impuls, který jej na myšlenku vlastní politické strany vůbec navedl. Proč nevyužít materiálů, které mu jeho agenti denně dávali na stůl? Tu nějaký záznam telefonních hovorů, tu nějaká zajímavá kompromitující lejstra, sem tam nějaké ostřejší fotky a odvážná videa. Pro pragmaticky uvažujícího narcise s megalomanskými sklony pravý poklad!

Nervozita starých kaprů v poslaneckém rybníku byla patrná hned od začátku učinkování strany VV na politickém kolbišti. Najednou se zjevili noví kluci a holky, kteří ještě s nikým pořádně ani nemluví, ale bylo jasné, že chuť na pořádné sousto při dělení daňové kořisti mají obrovskou. Navíc si zasloužilí papaláši nebyli jisti jakým způsobem budou novicové dodržovat zásadní pravidla korupčního rozkrádání či zákon omerty, který od dob opoziční smlouvy stmelil různobarevné partaje takovým způsobem, že mají co dělat, aby se od sebe odlišily alespoň v Otázkách Václava Moravce.

Kolik jste zaplatili na daních, holoto?

4. dubna 2012 v 10:05 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA

Tak jsem se včera také konečně dočkal. Po vyčerpávajícím boji s daňovými zákony, zákeřnými novelami a jejich různými výklady různých poradců i úředníků, po mnoha dnech strávených nad stovkami papírků, lejster a ústřižků, po nekonečných diskusích s účetními odborníky, po bezesných nocích se sbalenými toaletními potřebami, po několikráte rozmyšlené cestě na úřad práce a porozumění a po obří dávce antidepresiv jsem třesoucí se rukou vyplnil, podepsal a z posledních sil odevzdal daňové přiznání.


Čekal jsem u vchodu finančního úřadu alespoň kordon pionýrů s písní na rtech, lidovou veselici, či sociálně vyloučené doživotní neplatiče s chlebem a solí, ale nic. Sterilně chladné prostředí podatelny s uchvácenou úřednicí, která moji celoroční snahu o budování sociálně spravedlivé vlasti a lepší život mazánků s kolibříky, ocenila neutrálním kukučem a pádnou ranou. Razítka, zatím tedy jenom. Vypadalo to však, že příště by klidně mohlo jít o důtky, karabáč nebo naolejovaný bič.

REKLAMA

4. dubna 2012 v 10:02