Březen 2012

Janouškova aféra, podobně jako Drobilova, není poruchou systému,

26. března 2012 v 17:00 | IVO VAŠÍČEK |  POLITIKA
je jeho nedílnou součástí a podstatou. Soupeření levicových a pravicových stran je pouze komedií, která odvádí pozornost od skutečné podstaty současného vládnoucího systému. Hlavním úkolem politiků je rozeštvávat proti sobě lidi, aby jejich pasáci mohli v klidu krást.

ODS řeší problém zveřejnění odposlechů Béma s Janouškem, jako kdyby byli překvapeni. Propojení politiky a byznysu musí být přitom zainteresovaným zcela zřejmé.

Zainteresovaným (a to lidé v ODS zajisté jsou) musí být zcela zřejmé, že Pavla Béma na pražskou radnici instaloval Roman Janoušek, neboť mu mnozí z nich také vděčí za své politické funkce. Mě naopak překvapilo, jak velkoryse se k lidem které řídí, chová. Dokonce jim kupuje i dárky. Pavel Bém není zdaleka jediným politikem, který Janoškovi sloužil, mnozí mu slouží dodnes.

Roman Janoušek není zdaleka jediným člověkem, který politiky řídí. Je téměř jisté, že obdobně řídí Ivo Rittig Petra Bendla, který je dnes ministrem zemědělství.


kmotri.jpg

Jak se stane z primátora Prahy obyčejný poskok?

23. března 2012 v 18:03 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
"Je to dílo protistátních nepřátelských vysílaček, imperialistických agentů a západem placených závistivých pisálků ve spojení s válečnými štváči a vrahy z Wall Streetu pod vedením sí aj ej", vyjádřil se ke zveřejnění odposlechů mezi ním a úderníkem Brigády socialistické práce Mazánkem bývalý primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. Citace, pravda, není úplně přesná, ale smysl slov zůstává zachován.

"Jak si může někdo, navíc tajná služba, kterou snad měl Íčko dávno zpacifikovat, dovolit napíchnout mobil zasloužilému famfulákovi nebo jeho pasákovi? Kde to, kurva, soudruzi jsme? Tolik času, úsilí a oddanosti jsme věnovali budovatelské práci ve prospěch Matky měst a najednou takovýto nevděk. Předhodit nás závistivé lůze, abychom snad museli vykonat duševní, morální a majetkový striptýz na požádání? Petře Čistý Nečasi, konej! Okamžitě nasaď naše policejní koně a nech pozavírat celou ABL, Mladou Frontu a toho hajzla, co jim to prodal!", pokračuje ve spravedlivém rozhořčení pan poslanec a připomíná:

"Je to ostuda pro celou ODS! Teda ne to co jsme si s Mazánkem povídali, ale ten únik. Ten únik, dámy a pánové! Kdo, a ptám se ještě jednou a důrazněji, KDO! to tomu Bártovi prodal!? Za kolik? Kdy? Proč? Komu to slouží? Kdo vráží klíny do naší demokratické občanské partaje? Kdo má málo nasypáno v korytu? Nebude to ten odstavenej Valach? Nebo někdo z venku? Nějakej oranžovej šmejd, odstavenej od lizu? Vyšetřit, zjistit a zajistit! Jinak nám hrozí megaprůser! 4,9% a potom parlament nic, vláda nic, dozorčí rady nic, vliv nic, moc nic, ale hlavně škvára, prachy, zobání nic, vole!!!"

"Moment, někdo mi volá."

REKLAMA

21. března 2012 v 6:38

Není něco náhodou špatně?

21. března 2012 v 6:36 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Pokud někdo sledoval nedělní OVM s pány Kalouskem a Haškem, nemohl si nevšimnout zajímavého faktu. Oba se sice s potutelným úsměvem škádlí a teatrálně usvědčují z nepravdy, ale podstata jejich sdělení je kupodivu jako přes kopírák: stát nemá dostatek financí, a proto je třeba znovu a znovu zvyšovat daně. Zde panuje shoda absolutní. Rozpor mezi oběma "odborníky" na záchranu naší ekonomiky je jen v tom koho a jak oškubat, komu a co ještě ukradnout. Dle zákona a nařízení EU všemohoucí, samozřejmě. Amen.

Hašek po bolševicku hlavně těm, které nazývá bohatými, Kalousek pro jistotu všem. Hlavně aby bylo dost peněz na přerozdělování, což je samozřejmě největší záliba všech našich politických reprezentantů. Kalousek to zdůvodňuje obavami o budoucnost naší vlasti, která by jinak mohla zbankrotovat, Hašek k tomu přidává socialistické obavy o sociální smír. Nechápu tedy, když jim tak leží na srdci blaho lidu a republiky, proč ještě nestojí někde na náměstí, nevaří polévku pro chudé a nerozdávají svoje výdělky potřebným. Neboť tak by pomohli určitě více, než těmi plky, kterými se nás snaží stále ohlupovat.

Pánové by totiž hlavně měli přestat kázat vodu a pít víno. Pokud by tak učinili, museli by však přiznat jasná fakta. Produtkivní daňový poplatník je v současné době zdaněn jako nikdy v historii lidstva. Hůře na tom byli jen otroci, kteří dostávali jen něco málo stravy na přežití a střechu nad hlavou. Přemírou zdanění však tento stav asi brzy nastane i v našich končinách. Neboť za zbyteček peněz, které nám vlády nechávají v peněžence se bude možno tak akorát přiotrávit chemickým odpadem ze supermarketu a z posledních sil zaplatit nájem či hypotéku.

Komu opravdu slouží “sociální stát”?

16. března 2012 v 6:10 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Dle novinových zpráv, televizních reportáží a neúnavných prohlášení vůdců i podržtašků všech politických stran, které mají to správné mediální "krytí", je v současné době pro "obyčejného" člověka zcela nemožné žíti bez pomoci sociálního státu a moudrého vedení osvícených inženýrů lidských duší, kteří pro blaho lidu dřou dnem i nocí jako koně, by přinášeli stále nové a nové zákony, vyhlášky či nařízení regulující život každého jedince od kolébky až do hrobu.

Říká se, že pokud dáte žábu do hrce s vodou a pomalu ji ohříváte až k bodu varu, obojživelník nepozná nebezpečí a nechá se dobrovolně uvařit aniž by se pokusil o únik. Nevím, kolik je na této teorii pravdy, ale zdá se, že je velmi populární ve vládních palácích, kde se snaží o její aplikaci na styl řízení státu. V poslední době navíc asi politická reprezentace zpanikařila natolik, že ze strachu, aby nakonec o svoji potravu ve formě vařeného masa nepřišla, začala pod kotel přikládat nebývalým způsobem. Konec tohoto experimentu se blíží a je jenom na nás, zdali z hrnce vyskočíme, nebo se dobrovolně odevzdáme společenské smrti.

Celý tento pokus dostal krycí název "sociální stát". Původní myšlenka pomoci slabším, nemocným a dočasně společensky vyloučeným lidem, aby tito mohli důstojně prožít svoje životy bez nutnosti ponižující žebroty či spánku pod mostem, se v podání současné vládnoucí oligarchie přeměnila v bezostyšné okrádání produktivního obyvatelstva, upřednostňování parazitického způsobu existence a kriminalizování jakéhokoliv odlišného názoru.

Poučení ze slovenského vývoje

12. března 2012 v 6:06 | Karel Kříž |  POLITIKA
Na Slovensku vyhrál volby ultrapopulista, obdivovatel zloděje Jánošíka a velký přítel Jiřího Paroubka Robert Fico se svojí sociálně demokratickou stranou. Čelní představitelé ČSSD prožívají politický orgasmus a natěšeně hledí vstříc brzké budoucnosti v očekávání stejného výsledku i u nás doma.

Konečně prý zavládne u našich východních bratrů pořádek, blahobyt a socialistické vymoženosti dle vyhlášek EU. Každý bude moci doma ležet na kavalci a očekávat přílet pečené drůbeže, samá pozitiva i sociální jistoty. Nebude se nikde nic tunelovat, zmizí korupce a vše bude krásné, nebe modré, občané veselí a ceny předrevoluční. Neboť tak pravil velký Robert a to není žádnej robertek na baterky. Nikdy nelže a je upřímnější než Standa Gross, neblahé paměti.

"To mi zákon umožňuje, tak to využívám" - tak pravil Lajtoch

6. března 2012 v 8:53 | Jiří Kučera |  POLITIKA
Upřímnost tohoto senátora a primátora je esencí marasmu politické, spíše celospolečenské, nekultury vládnoucí v této zemi. Bez uzardění vpálí jako omluvu pro plýtvání jednoduchou odpověď - je to podle zákona. Ovšem je třeba si říct, Lajtochu, že tyto zákony navrhují a schvalují zločinecké skupiny s registrací politických stran a jsou od roku 1990 připravovány tak, aby se krást dalo podle zákona. Zákon, který by kreaturám jako jsi ty znemožnil krást peníze z veřejných prostředků, se nikomu přijmout nechce!

Jak bránit kapitalismus

5. března 2012 v 6:13 | Lars Seier Christensen (překlad: Petr Holčák) |  POLITIKA
Zoufale potřebujeme novou a silnou obranu kapitalismu. Zoufale potřebujeme nezbytné vědomosti a informace o tom, jak náš svět funguje. Zoufale potřebujeme připomínat lidem kolem nás, že kapitalismus je hrdina, a nikoli padouch, jak se na něj několik minulých let pohlíželo. Že kapitalismus je ochranitel bohatství, prosperity a bezpečnosti, nikoli jejich ničitel. Že hodnoty v životě tvoří jednotlivci, kdežto politici je ničí.

Země, která ztratila svoji duši

2. března 2012 v 5:11 | Radka Denemarková |  POLITIKA
Kdo žil jako ruský vazal v socialistické zemi okupované Ruskem a okupované vládě, ten zdá se nemůže žít v žádném jiném světě. Bývalí "straničtí přátelé" zkoušejí dnes zavést v Čechách kapitalismus se "socialistickou tváří". Vyvolení dosahují svého vítězství bez konkurence, svobodná soutěž neexistuje (tak jako to bylo běžné za socialismu, nepřítele pomocí politického pronásledování vyřadit ze hry). Také stará mentalita byla umlčena: nejsou vyžadováni nadaní a schopní, ale ti, kteří jsou méně schopní, neboť se vyznačují loajalitou a bezohledností. Obecně možno říci, že Češi sice fyzicky přežili vězení - šest let národního socialismu a čtyřicet let komunistického panství - ale psychicky se navrátili do svobodného světa jako vrak, se schopností výlučné uspokojovat jen svá přání.