Únor 2012

BYL JSEM NA DROGÁCH JMÉNEM PENÍZE

27. února 2012 v 17:27 | LUBOŠ DROBÍK (http://www.novybyznys.cz/2012/02/byl-jsem-na-drogach-jmenem-penize.html) |  EKONOMIKA
Řadu let mě obcházel strašák jménem "Případný nedostatek PENĚZ". Budil jsem se mnohá rána rozechvělý v obavách, co bude, když nějaký klient vypoví kontrakt mé firmě nebo špatně investuji své peníze a přijdu o ně. Naskakovaly přede mnou temné obrazy mé chudoby s propadlým hrudníkem, kruhy pod očima plných starostí a stresu. Dokonce i má kočka umírala hlady, kterou zachránilo jen to, že naštěstí žádnou nemám. Přicházeli ke mně pomyslní zasmušilí lidé, kteří právě ztratili práci, abychom společně srdceryvně všichni plakali. Měl jsem strach z náhlého vyschnutí toku PENĚZ, ze záporných bankovních kont, upomínkových dopisů, vymahačů s divným ruským přízvukem, všech neodbytných exekutorů, možných pomluv okolí, nenávratné ztráty sebedůvěry, následné léčby pomocí antidepresivních prášků a hrozícího rakovinového bujení. Můj strach byl tím větší, čím více jsem po penězích toužil. Propadl jsem se do zžíravé vazby s nimi, do potupné závislosti, která zaměstnávala mou mysl na úkor mnohem důležitějších věcí ...

Stádo nechce svobodu, požaduje rovnost po socialisticku!

26. února 2012 v 7:03 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
V myšlence titulku článku je nejpravděpodobnější vysvětlení paradoxní situace, kdy jsme po více jak dvaceti letech "budování tržního kapitalismu" v naší vlasti dospěli k parazitnímu socialismu, daňovému nevolnictví a politicky korektnímu rasismu, který ničí jakýkoliv náznak svobodné vůle, jakékoliv stopy nežádoucích, oficiálně neschválených, názorů i vlastních aktivit nezávislých na výmyslech vládnoucí oligarchie.

Bolševický koncetrační tábor obehnaný ostnatým drátem, hlídaný ruskými okupanty a jejich domácími kolaboranty jsme sice dokázali malinko zlidštit a přemalovat jásavými barvami světových obchodních značek, ale podstata jeho fungování zůstala víceméně stejná. Oficíry Rudé armády nahradili úředníci z Bruselu, místo agentů StB rozsévají strach mezi nevyvoleným obyvatelstvem druhé kategorie vykonavatelé soudně-exekutorské mafie, staronová nomenklatura v klidu a pohodě provozuje velkoprádelny znečištěného oběživa, propagandistická média chrlí "investigativní" zprávy stylu vlk se nažral a dojná koza zůstala celá, "dílčí" problémy budování "sociálně spravedlivé a multikulturně vyvážené" společnosti se restrukturalizují, nově kvalifikují, regulují, reformují, ale samozřejmě neřeší.

Jak nás EU okrádá?

26. února 2012 v 7:02 | SYLVA ŠPORKOVÁ (http://sporkova.blog.idnes.cz/c/248182/Jak-nas-EU-okrada.html) |  EKONOMIKA
Jedním z hlavních argumentů eurooptimistů (tedy já bych řekla spíš eurohujerů) jsou dotace, tedy peníze, které "dostáváme" z Bruselu. Jenže - CO a hlavně KDO to vlastně dostává?

Většina obhájců Evropské unie a jejího fungování (tedy v poslední době spíš nefungování) používá v diskusi jako hlavní argument to, že z Bruselu dostáváme víc peněz, než tam posíláme. Ano, pokud se podíváme na pouhé sumy, mají pravdu, zatím patříme k těm zemím, které nakonec dostanou zpět o pár miliard víc, než do EU pošlou. Tedy pokud jsou na ministerstvech dostatečně schopní úředníci a pošlou žádosti včas a v potřebné kvalitě. A také se nesmíme rozhodnutím EU moc "protivit" - pak se najednou bruselští úředníci vrhnou na všechny naše "žádosti" (ano, musíme žádat, na ty peníze nemáme žádný nárok) a najednou tam najdou spoustu chyb (které těm "hodným" státům samozřejmě projdou) a kvůli nimž nelze žádost schválit a peníze proplatit.