Říjen 2011


PETR CIBULKA

26. října 2011 v 5:33 | VIDEO ČT |  HISTORIE

Jak jsme nenaletěli na předváděcí akci

25. října 2011 v 4:04 | JAN MATUŠKA (http://janmatuska.blog.idnes.cz/c/221440/Jak-jsme-nenaleteli-na-predvadeci-akci.html) |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
Obyvatelé Nesevlk jsou známí spíše svou přátelskostí, otevřeností a pohostinností než mazaností a břitkostí úsudku. Tedy zvláště poté co jsme se rozhodli zbudovat přečerpávací vodní elektrárnu jen s jednou nádrží a bezpotrubní rozvod plynu. Ale nikdo z Nesevlk nebyl nikdy natolik hloupý, aby si koupil něco na předváděcí akci( teleshopping Horsta Fuchse je úplně jiná liga, to se nepočítá), tedy až doteď.

Jako každé všední dopoledne jsme seděli s Pulpitem a Čurdou v hostinci u Šeborů a spokojeně snídali už třetí desítku a přemýšleli u toho nad tím, jak se ulít z práce na ještě delší dobu. V tom se od vchodu ozvala hrozná rána, supění a nadávky - Lopuch vpadl do hostince jak Vojenská policie na Kavčí hory, mávaje přitom jakýmsi letákem, který před nás hodil. Nechápavě a podezřívavě jsme potištěný papír studovali a udiveně jsme zkoumali, zda Lopuch nejeví nějaké vnější znaky duševní choroby.

"Předváděcí akce na hrnce? Ti jeblo, neboco?" vyjádřil naše obavy o kamarádovu psýchu kulantně Pulpit. "Spojená se zájezdem na zámek v Nemaničkách? Copak tam je nějakej zámek? Dyk tam maj taky jen kravín a hasičskou zbrojnici." komentoval dál text letáku Čurda. Lopuch stále vydýchával desetimetrový sprint od obecní nástěnky, takže nijak neoponoval. "Hele, to už zní líp: každý účastník akce obdrží zcela zdarma dárek v hodnotě pětset káčé, pro dámy sada na manikúru, pro pány strojek na zastřihování chloupků v nose." začal se chytat Pulpit, jemuž se, když nadcházel podzim, "chloupky" z nosu spojovaly v jedno s ochlupením hrudi.

Děvka prodejná, na hajzlíku domluvená

23. října 2011 v 6:19 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Každý chlap to zná. Tedy pokud s pravdou a láskou nenastavuje kaďák kámošovi po Gay Pride kulturním vyžití. Mámu doma zase bolí hlava a po deseti pivech proložených panáky má slečna v nočním světle na chodníku celkem slušnou fazónu, neboť není škaredých žen, jen málo opilých mužů.

"Nikdy nebudu kandidovat na presidenta republiky v nepřímé volbě, neboť nejsem prodejná děvka, aby se moje zvolení domlouvalo na hajzlíku!" prohlásil ještě nedávno maskot TOP09, ministr zahraničí ČR, kníže a lesů pán Karel Schwarzenberg. Bylo to v dobách, kdy i já jsem mu byl ochoten toto tvrzení uvěřit. Žel čas oponou trhnul a bonvivánský feudál zahodil svoji hrdost i čestné slovo chlapa jako zpocené červené ponožky.

Sledoval jsem dnes sice jen fragmenty stranických sjezdů našich dvou vládních stran, v ČT dramaticky komentovaných jako "Souboj na pravici." I tak jsem viděl mnoho mužů a žen opilých mocí i prodejných děvek, které se neštítí těch nejperverznějších praktik. Ve vzájemné symbióze si vychutnávali vyvrcholení z dokonalého propojení právní imunity, korupčních zdrojů, hloupého tlachání, úřednické moci a ovládaného davu neochvějně věřících užitečných ovcí.

Co nezničí bankéři a politici, dorazí zrcadla a vrtule

22. října 2011 v 4:32 | PAVEL JURUTKA (http://jurutka.blog.idnes.cz/c/218481/Co-neznici-bankeri-a-politici-dorazi-zrcadla-a-vrtule.html) |  POLITIKA
Být příslušníkem střední třídy v tolik vychvalovaném západním světě začíná být skutečně na zvracení. Je-li člověk přičinlivý, chce poctivě pracovat a slušně vychovávat své děti, a třeba i trochu investovat a myslet dopředu, je pro bankéře, politiky a energetiky něco jako chutný červ pro vypasené sumce.

Všichni pochopitelně nemůžeme žít v pastoušce, v souladu s přírodou chodit spát, když se setmí a mýt se v potoku. Některé věci prostě většina obyvatel platit musí - elektřinu, naftu, plyn, to jsou novodobé okovy, ze kterých není úniku.
Lidově řečeno a jemnocitní prominou, ale v tom aby se už prase vyznalo. Svět letí kupředu, zdoláváme nanotechnologie, kvarky i genetický kód a slepé střevo operuje pomalu robot. Auta už jezdí stovku pod pět litrů, kotle jsou s každou generací o polovinu efektivnější a kam se podíváme, všude úsporné žárovky. Ano, přesně ty, co nám sem implantovali odborníci eurokomisariátu.

Radim Jančura: Politici se chovají jako bezpáteřní nýmandi

21. října 2011 v 4:05 | reflex.cz |  POLITIKA
Majitel RegioJetu Radim Jančura (39) se nebojí silných slov. Scházíme se krátce poté, co ministr dopravy odmítl jeho nabídku, že RegioJet bude provozovat vlaky InterCity a EuroCity. "Ministr mohl ušetřit až tři sta padesát miliónů korun ročně. Mohl si s těmi penězi udělat, co chtěl. A víte co? On je nechce!" říká rozhořčeně.
Jaké máte z jednání u ministra Pavla Dobeše pocity?
Jsem zklamán. Já myslel, když je to mladý člověk, že s ním bude řeč. Ale nebyla. Já mu přišel předložit nabídku a on si tam vzal na pomoc lidi z dozorčí rady Českých drah. To naprosto nechápu. On je prostě politik. A tihle politici ... oni nejsou politici, to jsou bezpáteřní nýmandi.

Řecko je černá díra na peníze?

20. října 2011 v 9:06 | LADISLAV DVOŘÁK (http://ladislavdvorak.blog.idnes.cz) |  EKONOMIKA
Tento názor převládá v mnoha diskusích. Řekové jsou líní a rozhazovační lidé, kteří žili nad poměry, a po ostatních chtějí, aby jim to zaplatili. Jelikož jsem v Řecku párkrát pobýval a životní úroveň Řeků mi až zas tak vysoko nad tou naší nepřipadala, přinutily mne tyto názory k zamyšlení.
Běžně bývá porovnáván příjem našeho a řeckého důchodce, nejlépe v přepočtu eura na koruny. Zde je zakopaný pes hlavně v tom přepočtu eura. Zatímco náš důchodce si dá kávu za 20 Kč, řecký si ji nejspíše dá za 3 EUR, lze to srovnávat? I když existuje určitý směnný kurz, reálný je někde úplně jinde. Pivo v české venkovské hospodě dostanete běžně za 20 Kč, na Oktoberfestu v Mnichově za 7 EUR, znamená to obráceně, že německý důchodce je na tom 7x hůře než český? Neznamená, ale abychom porovnávali životní úroveň, nemůžeme přepočítávat pouze platy, spotřební koš se do úvahy brát musí. Opravdu se mi po tomto srovnání nezdá, že by si Řekové žili nějak významně lépe.

Krize je nevyhnutelná: Hororové vize Juraje Mesíka nahánějí strach

19. října 2011 v 5:52 | RICHARD FILIPKO (http://zivot.lesk.cas.sk) |  EKONOMIKA
Rozhovor s občanským aktivistům Jurajem Mesíkom (49) jsem rozdýchaval několik dní. Je trochu šokující, až neuvěřitelný. Mnozí lidé tvrdí, že přehání.

Dlouhodobě kritizujete stavbu dálnic. Proč?
Na Slovensku se z výstavby dálnic stalo zlaté tele. Existuje víra v to, že dálnice rovná se společenský pokrok a dálnice je ekvivalent vyspělosti země, něco, co nás potáhne do lepší budoucnosti. Dálnicím se připisuje neuvěřitelný význam, mnohem větší, než mají. Navíc se staví ohromně předražené. Souvisí to nejen s kapsářstvím, ale i s trasami. Ty jsou vybrány tak, aby byly co nejdražší.
Vždyť na výstavbě silniční sítě pracují týmy projektantů. Asi vědí, co dělají.
Ano, ale pokud mám velkou stavební firmu a kamarádit se s množstvím vlivných politiků, je mým zájmem plánovat trasy co nejdražší. Mnohem více vydělám při stavbě sedmikilometrovou tunelu jako na deseti kilometrech povrchové cesty
. Takže udělám vše proto, abych stavěl tunel.

Moravcův pokřivený svět

18. října 2011 v 4:04 | PETR SEDLÁČEK (http://www.ostrava-online.cz) |  POLITIKA
foto: Petr Štefek
I když jsem si to tisíckrát zakazoval, v neděli jsem se opět díval na pořad České televize Otázky Václava Moravce. Tentokráte byla má motivace o hodně větší, protože jsem si chtěl vyslechnout názory prvního podnikatele v osobní dopravě na naší železnici. Nebudu se však zde nijak zabývat argumenty ředitele ČD Žaludy a jeho oponenta a dnes již také přímého konkurenta Radima Jančury. A proto pouze ve zkratce. Žaluda se chová jako konkurent nečestně a možná také protizákonně, ostatně jako mnoho dalších zaměstnanců a politiků v tomto státě. Takže nic nového. Arogantní panák rozhazující peníze nás, daňových popalatníků, opakující stále stejné fráze a nesmysly.

Naštěstí příchodem Jančurova RegioJetu a v příštích letech ještě třetího dopravce bude podobným panákům konec a ani armáda přitroublých odborářů v umolousaných modrých uniformách s tím nic nesvede. Nakonec se soukromníci dostanou i na regionální tratě a moc modrých ušmudlanců nad tímto státem skončí. Případnou stávkou a vypnutím republiky by si totiž vykopali hrob ještě hlubší.

Skutečná hanebnost Evropských dotací

17. října 2011 v 6:25 | RADIM SMETKA (http://smetka.blog.idnes.cz) |  EKONOMIKA
Pryč jsou časy, kdy jsem musel obhajovat svou euroskepsi proti argumentaci, že Evropská unie je "ten západ"; že je to velký hodný bráška, který nám chce pomoct; že je to svobodný a volný trh - tedy ráj pro liberála, jako jsem já; že je to ten Fukuyamův Konec dějin, na který jsme po staletích válek a nesvobody čekali. Stačily dva roky, aby se změnila společenská nálada tak, že už se je téměř nikdo neodváží vyslovit. Jeden argument tu zůstal. Dal by se možná trochu zjednodušit do formulace: "můžem' podojit Brusel!". Spíše ho budete znát jako: "Kde bychom byli, nebýt všech těch dotací. Za co bychom si to asi tak bez Bruselu pořídili? Vždyť EU platí všechno, copak všude ty vlaječky nevidíš?".

Vidím. Bohužel. Jestli se Evropské unii něco skutečně povedlo, pak je to svedení postkomunistické části Evropy do otroctví. Otroctví přítoku peněz. Nebo spíše iluze přítoku peněz. Mnozí lidé ani netuší, že abychom z Bruselu mohli něco čerpat, musíme tam také platit. A ti, kteří to tuší, to také bagatelizují. Pravdou však je, že se nám členství v Evropské unii do roku 2009 nevyplatilo vůbec. Poslední dva roky byly na "čerpání" úspěšnější. Je to důvod k radosti?

Žijeme v socialismu. Demonstrujeme proti kapitalismu.

16. října 2011 v 6:06 | TEREZA KAKOSOVÁ (http://terezakakosova.blog.idnes.cz) |  EKONOMIKA
"Spekulujete s naším životem" hlásají transparenty davu před sídlem Evropské centrální banky. Hněv davů se obrací proti finančníkům, bankéřům a politikům. Obviňují je z chamtivosti, z nemravných zisků a z toho, že miliony lidí kvůli nim žijí v chudobě. Demonstruje se proti boháčům, proti nízké solidárnosti s chudými, proti konzumnímu způsobu života a proti kapitalismu.

Kapitalismus přitom zažil jen krátké okamžiky při plném vědomí. Drtivou část svého života prožívá v umělém spánku. Stará se o něj tým socialistický mediků, kteří regulují jeho dýchání a omezují metabolické funkce. Tento tým socialistických pečovatelů však jde ještě dál. Vydávají se za blízké příbuzné kapitalismu a maskují realizaci svých socialistických vizí jeho vůlí. A když se ukáže, že jejich rozhodnutí byla mylná, všechno svedou na kapitalismus. Davu se předhodí bezvládné, v umělém spánku udržované tělo.

Litva jen prodlužuje agónii českého fotbalu

13. října 2011 v 4:04 | JIŘÍ ZUCH (http://zuch.blog.idnes.cz) |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
Asi jen ti nenároční fanoušci českého fotbalu jásají, jak se "nám" to v Litvě povedlo, a jak to bylo krásné galapředstavení naší reprezentace. OMYL. Vše zůstalo při starém, jen soupeř na úrovni naší ČFL byl jiný oproti minulému zápasu!

Nabyl jsem dojmu, že objektivní rozbor každého utkání reprezentace, by měl být samozřejmostí, ale opak je pravdou.

Nebo jak si mám vysvětlit hodnocení utkání "expertů" v televizi, kteří bez sebemenší dávky profesionality podlehli tíze euforie a vlastenectví po vítězné "bitvě" a jednoduše přehlížejí všechny tragické nedostatky, které naše fotbalová reprezentace má, jen díky nic nevypovídajícímu výsledku proti mužstvu nejposlednější evropské kategorie, které v nynější podobě Litva skutečně je.

Nechci se pouštět do sáhodlouhých rozborů současného mužstva "trenéra" Bílka (na to máme expertů až, až), ale dovolím si malou předpověď.

Živnostník a vedle toho úředník, politik a třeba výzkumník

12. října 2011 v 4:04 | OTO KADĚRKA (http://kaderka.blog.idnes.cz) |  EKONOMIKA

Jsem živnostník, odešel jsem dobrovolně v roce 1992 ze Správy střední dráhy, jelikož jsem pochopil, že komunismus na drahách vyhrál, přes všechny proklamace Havlů i Pavlů a že mi ve státních službách ČSD pšenka nepokvete. Pořídil jsem si živnostenský list, s kamarádem jsem u něj na vesnici vedle kurníku pro slepice otevřel opravnu kol. Opravovali jsme kola , jak jsme říkali - "seno- sláma". Netrvalo dlouho a začali jsme "nestíhat" a tak jsem zaměstnal prvního člověka.
Zaměstnáním prvního člověka se ze mě stal dle výstupů přílohy "byznys speciál" pondělní Mladé fronty DNES a potvrzení výzkumníka Jana Vlacha z Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí takový parazit na svých zaměstnancích, jelikož patřím do party, která platí V PRUMĚRU daň 300,-Kč ročně a oni se vlastně o mne starají....

V otázkách Václava Moravce se sešli čtyři šílenci, kteří jsou pevně odhodláni zničit západní civilizaci

11. října 2011 v 5:52 | http://www.reformy.cz/zpravy/stiglitz-miklos-svejnar-dlouhy/ |  POLITIKA
Zástupci establishmentu se dnes sešli v otázkách Václava Moravce, aby vyřešili problémy, které sami způsobili. Jak říká americké rčení: Nemůžete očekávat od těch, kteří problém způsobili, že ho budou řešit. Jsou totiž součástí problému a ne jeho řešení.

Vladimír Dlouhý mistopředseda evropské sekce Rockefellorovy (JP Morgan Chase=Fed=Centrální banka USA= finanční oligarchie=establishment) Trilaterální komise a její desetiletý člen. Ředitel pobočky Goldman Sachs pro střední Evropu. Goldmani jsou tak skvělá bankovní firma přes kterou ministerstvo financí USA obchoduje s Fedem americké dluhopisy a která se teď dvakrát tak krásně mediálně zviditelnila tím, jak chce na krizi pořádně zbohatnout.

Brutální napadení v metru na Palmovce

9. října 2011 v 7:02 | VIDEO |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ


A tak pořád dokola

7. října 2011 v 6:11 | ONDŘEJ ŠLECHTA (http://www.ostrava-online.cz/blogy) |  POLITIKA


Vidíme je všude kolem sebe. Všichni je známe. Sedí ve vládě, v parlamentu, píší své článečky do noviny, vyrábějí podivné reportáže pro ještě podivnější publicistické pořady, objevují se na různých akcích, kde mají příležitost ukázat se a žvanit. A lžou. Lžou neustále, lžou od té doby, kdy si vyzískali svá postavení, kde mohli své lži medializovat a prezentovat je jako neochvějné pravdy. Už to trvá sto let. Celé poslední století je jimi ovlivněno, značná část jeho tragických událostí se stala právě jejich přičiněním či alespoň za jejich nadšeného, někdy a frenetického potlesku. Necítí žádnou zodpovědnost. Lidské životy musí ustoupit jejich myšlenkám. To jsou oni, to jsou levicoví intelektuálové.

Naivní trouba co poslušně zvonil klíči

6. října 2011 v 4:04 | PAVEL JURUTKA (http://jurutka.blog.idnes.cz) |  HISTORIE
Ohlížet se zpátky je stejně správné, jako se z historie poučit. Že to je někdy těžké až skoro nemožné ukazuje hořká pachuť jednoho životního jubilea.

Nebyl jsem disident. Tenkrát. A to i přes to, že kvůli dvěma strejdům emigrantům (Las Vegas a Pretorie) jsem namísto studia vysoké školy vykopal desítky okopů pro ležícího střelce v okolí Trebišova a Klatov. Dva roky hry na válku se zákeřným imperialistou, ale přesto jsem nebyl disident. Nikoho z naší rodiny komunisti neperzekuovali a o jakýchsi demonstracích v Praze před rokem osmdesát devět jsme vpodstatě nevěděli. Když ale přišel sedmnáctý listopad, chodili jsme na náměstí každý den. Venku mrzlo a my jsme zvonili a zpívali a den po dni jsme se snažili orientovat v novém stavu, kde najednou chyběl každodenní jídelníček komunistů, jejich klapky na očích a jejich ostnatý drát.

Vyser se na to !

5. října 2011 v 17:02 | ZDENĚK ŽURMAN (http://zurman.blog.idnes.cz) |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
Povídám tuhle Járovi Márovi, co dřepěl hezkejch pár pátků na radnici, než ho vodkopli jak smradlavou fusekli. Von totiž měl techtle metle s bufetářkou, co nosila krásný prsa, v jednom kuse zamaštěný vod chlebíčků s majonézou. Vopravdu takový dudy se jen tak neviděj. A Jára Mára měl štígro - prohraboval tu nádheru jak biliárovej šampión.
Na mou duši, kdo moh - tak mu záviděl.

Nejvíc napružený kumpáni z radnice prohlásili: prej napříč politickým spektrem neexistuje hanebnější parchant, co podle zradil matku stranu aji ségru morálku.

Jára Mára měl šlus a šel vod válu.

A vono ho to krapet vzalo. Zatímco předtím vovládal tři věci naráz - kouřil, čet římský dějiny a sral. Pokládal se tudíž málem za renesančního člověka. Teďka akorát chlastá. Zato první ligu. Taky vobčas žere maso z výseku, doma nosí na hlavě pikslu vod máslových sušenek a prohlašuje se za krále všehomíra. Lehce mázlej hnedka brečí, vůbec ne nad ztrátou strany ani milenky. Nejvíc ho bere jinší věc - přišel totiž vo náramný leháro…

Takže povídám tuhle Járovi Márovi,kterej ešče nebyl navátej:

"Čoveče, poraď mi, kdy se mám vydat pro povolení na radnici?"

Chtěl jsem stavět novej plot, taky altán.

"Vypadáš jako normální chlap. Asi je to mejlka," zahuhňal.

"Co blbneš? Potřebuju akorát splašit štempl," nalíhal jsem.

Panoptikum voskových pravdoláskařů

4. října 2011 v 6:05 | MILAN ŠPINKA (http://www.ostrava-online.cz/blogy) |  POLITIKA
Prolézání pravdoláskařských blogů a webů by leckdo mohl považovat za stejně duševně povznášející zálibu, jako je třeba amatérské mapování funkčních městských stok. Leč nemylme se: je to činnost slastná, uchvacující, veskrze příjemná. Pravdoláskařské weby jsou něco na způsob východoasijských sekt. Všichni na nich stále dokolečka matlají vyvrženou mantru a v nekonečných diskusních hovorech se laskají, hladí se vzájemně, hlavně tedy po ramenou, souhlasí spolu, chválí se. V pravdoláskařských diskusích neexistuje nikdo, kdo by se odvážil vznést jakoukoli pochybnost či protiargument. Takový člověk je sektou neprodleně zatracen a vaporizován bahnem.

Marxisté kdysi uvěřili, že lze v komunistických zemích vydávat souborná díla Dostojevského, protože s jeho překonanými reakčními názory si moderní marxistická věda dokáže snadno poradit a vyvrátit je. Byla to přirozeně naprostá pitomost, protože jak by asi takový salonní žvanil dokázal potřít lidskou duši se všemi jejími běsy? Ale ono to jde. Stačí si vymyslet nového člověka. S ním se pak, jářku, marxistům a pravdoláskařům žije snadno.

Dá se ještě zabránit totálnímu ovládnutí Evropy neokomunisty?

3. října 2011 v 6:38 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Socialismus, tedy ono společenské zřízení založené na mocenské likvidaci schopných, poctivých a produktivních jedinců na úkor líné, závistivé i veskrze hloupé a nevzdělané, ale snadno ovladatelné, lůzy, se k nám oklikou přes bruselské hromady zbytečných úředníků a nesmyslných direktiv vrací jako bumerang. Ne tedy, že bychom se s ním v naší malé kotlině nějak sami vyrovnali, ale přeci jen jsme měli v roce 1989 dobrou šanci alespoň na pokus o vybudování solidní občanské společnosti postavené na tradičních základech svobody, rovných práv i povinností pro všechny a ekonomické prosperity bez různých bolševických přívlastků.

Bohužel, tato jedinečná možnost byla pohřbena spolu s pravdoláskovským heslem "Nejme jako oni!", které dokonale demaskovalo pravý účel sametové "revoluce" a jak se s odstupem času a s novými informacemi z archívů ukazuje, také buď absolutní naivitu, neschopnost či dokonce přímo připravenou kolaboraci Václava Havla a jeho přátel s komunistickou estébáckou mocenskou klikou.

Výsledek je tedy takový jaký je. Opět existuje pouze jedna ideologická linie, která spočívá ve fanatickém opěvování sociálních "jistot", multikulturního "obohacování" a státních intervencí do podnikatelského prostředí, které mají prý zajistit prosperitu a stálý růst všech ekonomik EU. Každý, kdo se pokusí jen slovem nesouhlasit, je okamžitě ocejchován jako fašista, nacista, rasista, xenofob či extrémní antikomunista a pohrobek kapitalistických hyen 19. století, deroucích z kůže dělný lid.