Srpen 2011

Jak to vidí Romové?

31. srpna 2011 v 4:04 | JAKUB MAREŠ (http://jakubmares.blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Při brouzdání na svém oblíbeném webu Romea.cz si dovoluji nabídnout pár názorů tamních diskutujících na momentální dění kolem nás. Stránka Romea.cz inkasovala na provoz příspěvek 17 154 659,49 Kč z kapes daňových poplatníků, zřejmě by neškodilo zaplatit si cenzora.

JAK SI TAKHLE MZU DOVILIT JT NEKOMU NA POZENMEK CESKY SVINE,,, TIM STE NECO DOKAAZALI ZE STE SLI STARIT LIDI?? VSAK UZ JEN SPOHLEDU NA VAS JE MYSPATNE

AT ZIJOU CIH´GANI TU TU VLADNOU A BUDOU VLADNOU CESI BEZ TE SE PRANDE VYSPAT JE VAS TU VIC NEZ NAS

Pisatelka (maminka na mateřské dovolené) Vondrova Iveta, mrknul jsem na její fejsbůk a dovolím si pár perliček -

cesi skurveni jak chctej aby jim patril svet at jdou oni pric gazdove chcipli rasiti poslalt na ne hitlera ale ciganckyho
vsichni gadzove by si meli uvedomit ze pokud zerou knedliky tak budou mit jen vhlavach drozid to je bude nakvasovat vic a vic a pak jim ty hlavy buodu cigani sekat macetama nebo je budo mit jak knedliky nebo kazdy cigan nema rad knedliky ha ha ha ha ha ha at chcipnou cesi skurveny D:))

Opravdu je tolik lidí, co si chtějí bouchnout do cigána?

30. srpna 2011 v 4:04 | jitka gotterová (http://gotterova.blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
A nebo je už tolik lidí, co si to jen nechce nechat líbit od cigánů, co myslíte pane Bango?

Již před půl druhým rokem jsem publikovala svůj první článek věnovaný problematice soužití minoritní a majoritní společnosti, v němž jsem zmínila své špatné zkušenosti s Romy a zcela otevřeně projevila obavu ze stále se zvyšující agresivity Romů vůči majoritě. A je to tady.

Za zveřejnění svého názoru a neblahých zkušeností s Romy jsem si vysloužila nálepku rasistka a předseda romského sdružení ROS Ladislav Bílý mi ještě týž den zavyhrožoval trestním oznámením.

Proč?

Jsem rasistka, protože se mě Rom přistižen při krádeži pokusil přejet autem?

Následoval srdceryvný blog slečny Bartošové s názvem Sežerou nás cikáni??!!! V němž se mne blogerka snaží obvinit z paušalizace a tvrdí, že cikáni dostávají tyhle černobílé nálepky hned po narození (ne-li již před narozením).

Žádné nálepky, slečno Bartošová, protože žádné cikánské novorozeně nezaútočilo mačetami, neznásilnilo Patrika, nesedělo v autě, které se mne snažilo přejet, nenapadlo a neokradlo invalidu o berlích, nezabilo starce, kterého okradlo o důchod, a nebyla to dvacetičlenná skupinka novorozenců, která zaútočila v Rumburku.

Ne, majorita nikomu nedává žádné nálepky. Nálepky dávají svým dětem jejich rodiče - ti, kteří nepracují, kradou, znásilňují a přepadají slabé a nemohoucí. To oni jim dávají vzorce chování, které si ty malé diskriminované děti nesou s sebou do života.

Program Honzovy třetí cesty

29. srpna 2011 v 6:38 | KLÁRA SAMKOVÁ (http://www.finmag.cz/cs/finmag) |  EKONOMIKA
Tři bratři se vydali hledat do světa štěstí. Starší dva si to na perfektních koních s veškerým komfortem a proviantem hasili vždy po přímých cestách vysypaných jemným pískem. Hloupý Honza šel bos, s rancem obyčejných buchet, po cestě se zdržoval pomocí různým neperspektivním ubožákům a zásadně pajdal různými úvozy s trním a hložím. Přesto, jak všeobecně známo, byl to právě hloupý Honza, který dostal princeznu a půl království, zatímco jeho bratříčci skončili v poušti nebo v bažině.
Program Honzovy třetí cesty
Ačkoliv tu pohádku známe všichni od dětství, setrvale se dožadujeme bílých tátošů, ranců plných pochoutek a nějakého toho slouhy s sebou. Strašně se divíme, že i my končíme v poušti či bažině a u prý nespravedlivého osudu reklamujeme princezny a půlky království...

Protože život nemá zpátečku, nemůžeme se vrátit zpět na to původní rozcestí a vydat se chytrou cestou hloupého Honzy. Můžeme se ale v té poušti či bažině porozhlédnout, jestli se někudy v ústraní přece jen nevine polozapomenutá trnitá stezka, kterou by bylo možno dojít k cíli.

Aby nám ji sudičky dovolily najít, musíme vyřešit tři hádanky:
  • Co se to vlastně stalo?
  • Co musíme přestat dělat?
  • Co musíme začít dělat?

Bátora do kotelny

26. srpna 2011 v 4:04 | DANIEL VÁVRA (http://danielvavra.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
My intelektuálové si republiku rozvracet nenecháme! Jsme demokrati a podporujeme toleranci a svobodu slova, takže naprosto nemůžeme tolerovat, aby si někdo vykládal co chce!

Pan Bátora je podivín, který zastává pro současné intoše velice odpudivé a zcela nepřípustné názory jako třeba, že rodina je důležitější než podpora homosexuálů, že být vlastenec je správné, nebo že svoboda slova je bezva věc.
Pan Bátora pokud je mi známo nikdy nespáchal žádný zločin, nebyl souzen a je tedy zcela bezúhonným člověkem.
Pan Bátora, bezúhonný člověk, je už rok veřejně lynčován médii, označován za neonacistu, pedofila na dívčí škole a dalšími veselými výrazy.

Pan Bátora je v televizi častěji než premiér, vypadá to, že kvůli němu padne vláda a jeho jméno se pomalu ale jistě stává synonymem pro slovo neonacista.

Co tak hrozného pan Bátora provedl? Byl snad ředitelem koncentračního tábora? Místo pozdravu dobrý den hajluje? Popírá holokaust? Má na zátylku vytetovaný háknkrajc? Chystá se nastolit čtvrtou říši? Kdepak, Bátora má na svědomí něco MNOHEM horšího! Představte si to! Před pár lety kandidoval jako nestraník za jednu kontroverzní, ale zcela legální politickou stranu a především, dovolil si protestovat proti záštitě "pravicového konzervativního" primátora a amerického velvyslanectví nad gejparádou, protože - a to je úplně nejhorší - si myslí, že rodina je důležitější než souložení do zadku.

No tak s tím se bude muset nějak zatočit! Tohle teda tolerovat naprosto nelze! Republiku si rozvracet nedáme! Kdo nejde na gejparádu, jde proti nám! My jsme demokrati a podporujeme toleranci a svobodu slova, takže naprosto nemůžeme tolerovat, aby si někdo vykládal takovýhle věci! To se muší zatrhnout hned na začátku, aby se nám tady takový volnomyšlenkářství nezakořenilo! V tolerantní demokracii přece nelze dopustit toleranci netolerovatelného!

Pokud existuje Bůh, pak vedl kroky i Anderse Breivika

25. srpna 2011 v 4:04 | FRANTIŠEK MATĚJKA (http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Shlédl jsem v České televizi norský dokument k té tragedii a nevycháznorska_delnicka_strana.PNGel jsem z údivu, k čemu všemu lze jeho čin zneužít a jak velkou falešnou nadějí lze nakrmit lidi. Jistý pocit beznaděje jsem prožíval zejména u dvou hesel. Tím první bylo: "Na bezcitnost odpovíme soucitem, na nenávist odpovíme láskou. Nevydáme se nabízenou cestou násilí, odmítáme ji." Druhým pak laciná politická proklamace, kterou nelze nikdy naplnit: "Už nikdy to nedopustíme."

Předně se na ostrově Utoya nikdy nejednalo o nějaké setkání mladých lidí ve stylu klubových oddílů volného času, ale o obyčejnou politickou propagandu socialistické Norské dělnické strany, zaměřenou na mladé lidi. Tato strana vznikla už v roce 1887, v průběhu doby se stala součástí Komunistické internacionály, řada jejích členů v historii odcházela do Komunistické strany Norska, aby se nakonec opět spojila po předchozím rozštěpení. Setkání na ostrově využívalo nejvyšší stranické vedení k diskusím s dětmi, které měly v mnoha ohledech mít úplně jiné starosti a zájmy. Takový postup považuji ze strany norských politiků už z principu za svinstvo, protože mladí lidé podle mě nemají na politických táborech co dělat. (pozn.: Ostatně i my sice máme v zákonech přímo zákaz politické činnosti například na školách, ovšem učebnice jsou prolezlé multikulturalismem už od základního školství.)

Evropa roku 2029

24. srpna 2011 v 5:48 | VIDEO |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Druhá polovina sestupu a pádu velkých civilizací probíhá podle známého scénáře: blahobyt, změkčilost, úpadek, zánik. Toho, že procházíte těmito stadii, si ani nevšimnete, protože člověk potřebuje vnitřní pocit bezpečí a stále si namlouvá, že budoucnost bude světlá.

Každá doba si dělá iluze o neměnnosti. V roce 1913 si nikdo nepomyslel, že během pěti let v krvavé lázni zmizí ruská, rakouská, německá a osmanská říše.

Civilizace nevyhnutelně umírají. Pokud zvítězí zdravé, hrdé a nacionální jádro evropské populace, můžeme na starých pevných základech postavit něco nového, zachovat si tradice a naši kulturu. Pokud ale zvítězí multikulturně levičácká hniloba a masy imigrantů, pak rozklad a likvidace bude totální.

Velebitelé sovětské okupace řídí univerzity

23. srpna 2011 v 5:25 | IVAN MOTÝL (http://www.tyden.cz) |  HISTORIE
Okupace Československa v roce 1968 (ilustrační foto).
Velebili sovětskou okupaci ze srpna 1968, dnes řídí historické ústavy i univerzity. Je to mizerná zpráva o stavu české historické obce i celé společnosti.

Doba je vynesla do akademických funkcí, podílejí se na řízení vědeckých ústavů, sbírají tituly i mezinárodní ocenění. Každá odborná knihovna je však Pandořinou skříňkou, ve které je k nelibosti autorů uloženo jejich někdejší dílo loajální k srpnové okupaci z roku 1968 a obecně ke komunistickému režimu. Snaha tyto knihy bagatelizovat či je neuvádět v bibliografiích ovšem zpochybňuje věrohodnost celé současné historické vědy.

Jak Nicolas a Angela krotili trhy

22. srpna 2011 v 6:13 | PAVEL KOHOUT (http://www.finmag.cz/cs/finmag) |  EKONOMIKA
Francie a Německo v reakci na prohlubující se dluhovou krizi navrhly vznik evropské ekonomické vlády a všem státům eurozóny zákaz vysokých dluhů. Autor následujícího textu má za to, že nejde o obyčejnou krizi, nýbrž o konec jedné éry.

Jak Nicolas a Angela krotili trhy
Záchranný plán Angely Merkelové a Nicolase Sarkozyho zklamal. Jako když pejsek a kočička dělali dort - tak se vyjádřil ekonom Vladimír Pikora ze společnosti Next Finance. Sám jsem chtěl použít pro přirovnání jinou dvojici: Pat a Mat. Teď nevím, která je více adekvátní.

Ale vtipy stranou. Situace je extrémně vážná. Vážnější než kdykoli v poválečné době. Toto není obyčejná krize, nýbrž konec jedné éry. Přelom srovnatelný s rokem 1989 v bývalém sovětském bloku. Tehdy zkrachoval marxistický reálný socialismus. Nyní krachuje systém, který možná vstoupí do hospodářských dějin jako západoevropský dluhový socialismus.

Měli se raději bratři Mašínové upálit?

20. srpna 2011 v 16:31 | LUBOŠ ZÁLOM (http://neviditelnypes.lidovky.cz) |  HISTORIE
Příběh bratrů Mašínů a jejich přátel je asi jedním z nejlepších barometrů, který dokáže odhalit, jak je na tom veřejnost s chápáním svobody. Diskuze, která s úmrtím Ctirada Mašína opět ovládla české mediální vody, připomněla, jak lidé dokáží opovrhovat těmi, kteří se rozhodli za svou svobodu bojovat a postavit se nelidské diktatuře bez ohledu na následky.
Rozhodně odmítám sprosté tvrzení, že odbojová skupina bratrů Mašínů byla nějakou zločineckou bandou. Ocitli se v politickém systému, který byl sám o sobě založen na násilí a dopouštěl se těch nejhorších zločinů. Režim sám vyhlásil válku těm, kteří by se proti komunismu odvážili byť jen špitnout. Podpořeni obrovským zástupem svých zastánců a ještě početnějším stádem pasivních ovcí, zničili komunisté životy tisícům nevinných lidí.

A pak tady najednou máme tři mrtvé: příslušníka SNB zabitého při přestřelce, svázaného a podřezaného strážmistra a pokladníka zabitého ve rvačce vlastní zbraní. (A ještě bychom mohli pro pořádek uvést těžce zraněného pomocníka Veřejné bezpečnosti.) Tito lidé přece nebyli jen nezúčastněnými, pasivními občany, ale šlo o osoby vražednému režimu přinejmenším loajální. Komunisté už v prvních letech své vlády vyčistili policejní složky od "protistátních živlů", nikdo s kritickým vystupováním vůči režimu nemohl ve sboru zůstat. A pokladník? Kdo asi tak mohl v roce 1951 být legálně ozbrojen?

"My se do Moskvy chodíme učit. A víte, co se tam chodíme učit? Jak vám zakroutit krkem." To prohlásil Klement Gottwald v roce 1929 v Poslanecké sněmovně Národního shromáždění. O dvacet let později jeho slova komunisté uskutečnili. Bratři Mašínové zvedli rukavici, kterou jim komunistická diktatura hodila, a rozhodli se na násilí odpovědět násilím - po vzoru svého otce. Komunisté mluvili o zostřeném třídním boji, ale představovali si snad, že jejich protivníci budou jen poslušně čekat, až si pro ně estébácké gorily přijdou? Pokladník Rošický byl zastřelen během rvačky o zbraň, strážmistr Honzátko byl zabit, aby nepodal svědectví - nezapomínejme, že Josef i Ctirad Mašínovi byli již předtím státní policií vyšetřováni, vězněni, a STB tedy měla jejich popis. Bojovníci proti nacistické okupaci by se nezachovali jinak - a nikdo dnes nesoudí jejich často rozporuplné bojové akce jako pomýlené nebo zločinné.

Je Bátora osinou v knížecí zadnici?

19. srpna 2011 v 6:20 | ADAM B. BARTOŠ (http://abbartos.wordpress.com) |  POLITIKA
Česká politika má zase jednou pořádnou kauzu. Schwarzenberg a Bátora se počastovali vtipnými poznámkami a TOP 09 kvůli tomu odchází z vlády. No tomu snad nikdo nevěří.

Ale je to tak. Venku je sice zataženo, ale na zasedání vlády zřejmě selhala klimatizace a horké hlavy se musely jít zchladit na chodbu, aby tam na tiskové konferenci oznámily, že takhle tedy ne. Kalousek působí při televizním přenosu nepřesvědčivě a parta jeho top-ministrů za ním se tváří k poprskání. Ale zkuste si to - v komické chvíli předstírat vážnost…

O co jde? Místopředseda vlády Karel Schwarzenberg řekl o Ladislavu Bátorovi, že by měl být odvolán, ale nikdo si na to prý netroufá. A že se na své místo hodí jako "pazdeří k jisté části těla…", čímž myslel zřejmě zadnici. Nebo řekněme rovnou ´prdel´, protože i nevyslovené slovo má svou váhu.

Ladislav Bátora na to odpověděl replikou na facebooku: "Chudáček starej… To se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho přinejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj…". Škoda, že neznáme ty tři důvody, možná bychom se zasmáli ještě více.

Tak nevím. Buď uznáme, že si oba pánové vjeli vtipnými poznámkami do vlasů a jsou si kvit a nebo to budeme brát jako urážky. Pak je ale jasné, že první urazil Schwarzenberg Bátoru a Bátora se jen bránil.

Jak u blbejch na půdě

18. srpna 2011 v 5:19 | PETR PAULCZYNSKI (http://www.paulczynski.cz) |  POLITIKA
Asi takhle nějak by komentovala současnou politickou situaci moje nebožka babička. Zdá se mi, že je to nejtrefnější pojmenování bramboračky která plní stránky a obrazovky. Hoši vládní si vyměňují navzájem hlášky, za něž by v hospodě dostali po hubě, neřkuli mačetou.

Zajímavé je, že některým to projde a žádné drama nepřichází, jiní mají povinnost držet hubu krok a zákryt, jinak dostanou nálepku. Nacista, fašista a vůbec - vymyslete si sami nějakou. Vše povoleno. Třeba takový pan Bátora. Na toho pořádají kolový hon už nějakou tu chvíli. Hotová Bátoriáda.

Vemte si naopak takového knížete. Ten má zobák proříznutý jaksepatří a vše mu projde. Třeba když o Bátorovi řekl, že je pomatenec. a že se hodí na školství jako "pazdeří k jisté části těla.. ", tedy přeloženo "jako osina v pr*eli".
Potom Bátoru nazval Kalousek fašounem a starým rasistou. Zdá se, že vládní činitel sprostě urážet státního úředníka smí. Nikoliv naopak. Nebo v parlamentu jeden sprosťák poslanec řekne o prezidentovi že je vrtošivý stařík. A nic.

REKLAMA

18. srpna 2011 v 5:14

MF DNES opět klame občany

17. srpna 2011 v 4:17 | MILOŠ SVOBODNÝ (http://svobodny.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Deník MF DNES nedávno ukončil seriál článků nazvaných "KAPITALISMUS" s podtitulkem "Dvacet let na našem trhu". V úvodu každého článku sděluje deník občanům, že v roce 1991 se v Česku obnovil kapitalismus, což vyvozuje z toho, že v tomto roce byly přijaty všechny klíčové zákony, podle kterých český byznys funguje dodnes a proběhla takzvaná malá privatizace. Deník tímto seriálem zjišťuje, resp. zjišťoval, kam od té doby kapitalismus v České republice došel.

V článku na půl stránky si každý občan mohl přečíst, jak různí lidé, různých profesí a zkušeností hodnotí současnou společnost a kritizují nešvary, tak jak se s nimi setkávají ve svém běžném životě. Již zcela záměrně neříkám kapitalistickou společnost, jelikož to je ten kámen úrazu, u kterého jsem se zarazil. Za uplynulých 20 let jsem si totiž nevšiml, že by u nás nějaký kapitalismus vznikl, či se obnovil.

Kapitalismus se rozhodně neobnovil tím, že byl přijat obchodní zákoník a další příslušná legislativa a proběhla malá privatizace, jak píše MF DNES. Přesvědčit se o tom může každý, pokud si vedle sebe položí základní znaky charakteristické pro socialismus a pro kapitalismus a odpoví si na několik jednoduchých otázek.

Socialismus se dá popsat mnoha způsoby. Nicméně použijeme tento : Socialismus je typ vedení státu, ve kterém vláda usiluje o prosazení úplného ovládnutí všech oblastí společenského života prostřednictvím byrokratického aparátu a policejní moci vedoucí k deformování individua až k jeho úplnému podrobení. Pokud si kdokoli položí otázku, která oblast společenského života, není dosud podřízena nějaké vládní legislativě, pochybuji, že takovou oblast najde. Mě se to zatím nepovedlo. Pokud tedy v roce 1991 byl u nás obnoven kapitalismus, jak tvrdí MF DNES, pak to vypadá, že jsme se po dvaceti letech dostali opět do socialismu.

Svatořečení Jiřiny Švorcové

16. srpna 2011 v 4:08 | ROBERT J. HŘEBÍČEK (http://hrebicek.blog.idnes.cz) |  KULTURA
… proběhlo v posledních dnech na blogu iDnes. Podle většiny příspěvků do hereckého nebíčka odešel vzor ctnosti, vytrvalosti ve víře a obětavosti k bližním. No to žasnu!

Vrátil jsem se v neděli odpoledne, otevřel milovaný iDnes.blog, cože tu kolegové přes víkend stačili vytvořit: A aj! Zrodila se nám tu nová světice! Úmrtí Jiřiny Švorcové, komunistky až za hrob a v druhém plánu vcelku průměrné herečky, způsobilo v mnohých českých myslích podobný převrat jako druhdy smrt Lady Diany v zemi vlažného piva.

Jako hlavní argument zaznělo, že "nikdy nikomu neublížila", o čemž se v případě velmi aktivní a angažované komunistky dá s úspěchem pochybovat - nicméně i kdyby to nakrásně byla pravda, je to nějak divně formulovaná zásluha. Neubližovat je snad normální, ne? Jinak Jiřina Švorcová možná nikoho nezastřelila, nezavřela do sklepa nebo mu nelila na hlavu horké olovo, ale to ještě neznamená, že tahle žába na prameni sedící v ÚV KSČ a předsedající Svazu čsl. dramatických umělců "nikomu neublížila".

Státem posvěcená lichva

15. srpna 2011 v 8:46 | TOMIO OKAMURA (http://okamura.blog.idnes.cz) |  EKONOMIKA
V současnosti Vám exekutor může vlézt do bytu a vybrat ho bez asistence policie. Ministr spravedlnosti navrhuje, aby se tak mohlo stát i bez svolení soudu. Minulý týden se proti návrhům v exekučním zákoně ohradila Karolína Peake, plus navrhovala další změny, které by exekutorskou činnost upravily ve prospěch práv věřitele a dlužníka. Přes média se jí od pana ministra Pospíšila dostalo poučení, že "Taková kritika od koaliční političky je trošku nepatřičná. Paní vicepremiérka není nadřízená ministra spravedlnosti. O rozsahu novely rozhoduje ministr, paní Peake nemůže říkat, že jí tam něco chybí. Nejsme povinni plnit její pokyny, závazné je vládní prohlášení, postoj premiéra a postoj celé vlády".

Vyhodnocovat práci kteréhokoli ministra, mít k ní případně připomínky v dobrém i zlém je přímo povinnost každého poslance, ale troufnu si tvrdit taky každého z nás.
Pokud jde o exekutory, pak dnešní stav je přece naprosto šílený. Troufnu si tvrdit, že v desítkách tisíc případů se exekuce pohybují za hranicí státem posvěcené lichvy.

Každý dluh do 1000 Kč vymáhaný exekutorem se po započítání exekučních poplatků vyšplhá na 18 000 Kč. Zároveň se dluhy, byť od jednoho věřitele a jednoho dlužníka, nesčítají. Takže když dlužíte nemocnici 5 třicetikorunových poplatků (nebo na ně nemáte jen potvrzení), exekutor po vás vymáhá 5x 18 000 Kč plus dluh 150 Kč.

Bolševikem vymyté mozky nikdy Ctirada Mašína nemohou pochopit

14. srpna 2011 v 9:14 | KAREL KŘÍŽ |  HISTORIE
Je tragické, smutné a ostudné číst některé komentáře ke smrti jednoho z mála Čechů, který se nebál otevřeně postavit a bojovat proti komunistické tyranii padesátých let, když KSČ vyhlásila válku vlastnímu národu. On i členové jeho skupiny měli být dávno vyznamenáni nejvyššími státními vyznamenánimi, měli mít svoje významné místo v učebnicích historie. Místo toho tady po nich Gottwaldovi pohrobci plivou nejsprostší nadávky a oslavují úmrtí pana Ctirada s nepřehlédnutelnou radostí.

O kauze bratrů Mašínů bylo napsáno již mnoho. Zdá se však, že velká část národa přednostně čerpá svoje informace z bolševického propagandistického seriálu 30 případů majora Zemana, kde byli členové skupiny vylíčeni jako krvelačné bestie slabého intelektu, jejichž jedinou radostí ze života bylo si podříznout chrabrého soudruha příslušníka SNB omámeného chloroformem.

A přesně tato argumentace se stále, dvacet let po jakési "sametové" revoluci, která prý údajně měla svrhnout komunistický režim a dát za vyučenou jeho exponentům, vévodí diskusím pod články o smrti statečného a čestného bojovníka za svobodu. Nejsme jako oni, že Václave Havle?

Někdo by měl už konečně všem těm ortodoxním komoušům a jejich přicmrndávačům s vymytými mozky vysvětlit, co je vlastně podstatou věci. Onen utopistický marxleninský ráj na Zemi, který soudruzi dle vzoru masového vraha Stalina budovali seč jim samopaly, mučírny a koncentráky stačily by byl opravdovým rájem jen pro chlastem a mocí degenerovanou věrchušku, nikoliv pro obyčejného člověka, což se všem snaží s nebetyčnou drzostí namluvit ještě dnes a znovu a znovu.

Pokud někdo zavádí "ideální" společenské zřízení, spočívající v tom, že všichni budou mít všichni všechno, každý dostane dle svých potřeb a vespolek budeme šťastni, je s podivem, že k tomu dochází pomocí justičních vražd, ožebračováním národa měnovou reformou, státem řízenými krádežemi soukromého majetku, stěhování celých rodin do pracovních vyhlazovacích lágrů a obehnáním republiky ostnatým drátem s nařízenou střelbou do zoufalců, chtějících tento "vysněný" systém opustit.

Ideologií neobolševismu je „politická korektnost“

13. srpna 2011 v 15:40 | JAN RÁŽ (http://raz.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Základní ideologií bolševiků je zásadní odmítáni vzniku politické či názorové plurality a přeměna demokratické struktury státu na ideový diktát vládnoucí elity.

Bolševismus měl po desetiletí živnou půdu ve státech socialistického bloku, ale po pádu berlínské zdi se za lhostejného přihlížení západoevropanů nenápadně přelil v nové formě na Západ. Jeho novou ideologií se stala "politická korektnost" a o tom co je, či není "politicky korektní" rozhoduje nevybíravým diktátem samozvaná elita, stejně jako se to dělo v komunisty ovládaných státech.

Benjamin Kuras v knize "Evropa snů a skutečností" o tomto jevu píše:

"Politická korektnost je marxistického původu a dala by se nejjednodušeji popsat jako myšlenková cenzura pomyslných nestandardních menšin a menšinových idejí nad standardní většinou a většinovým myšlením. Menšinové a cizí hodnoty povyšuje nad zavedené hodnoty většinové a domácí. Její nedílnou součástí je multikulturalismus, který je náhražkou za zaniklý marxistický internacionalismus. Vzdělání,propagace, medializace a osočování nositelů tradičních evropských hodnot a idejí, včetně jejich označení nálepkami jako nacionalista, xenofob, rasista je vedeno z cílem rozleptávat dlouhodobě a pracně i bolestivě budované ideové základy na nich stojí dnes už velmi vratce demokratický Západ. Demokracie už přestala být vládou většiny a ochráncem práv jednotlivců, ale stala arénou pro handrkování nátlakových skupin o stále větší a větší privilegia. Politická korektnost funguje tak, že předstírá ohleduplnou a soucitnou laskavost ke všem možným nestandardním menšinám, které považuje za tak, či onak znevýhodněné, a proto vnucuje většině, že je musí zvýhodnit. Těchto výhod dokáže navymýšlet tolik, až z menšiny udělá privilegovanou většinu. Do kategorie znevýhodněné menšiny tak zařazuje , kromě menšinových etnik, i homosexuály, zelené aktivisty, tělesně a duševně postižené, mentálně zaostalé, nedostatečně vzdělané a v mnoha případech i praktikující zločince. Vychází při tom z přesvědčení, že tyto menšiny se nedopouštějí ničeho nesprávného a když ano, tak je k tomu donutila většina svým neohleduplným chováním"

El Czech

12. srpna 2011 v 5:19 | ateo.cz |  JAK SE BAVÍ WWW
El Czech
Režisér Troška (správně Troska) je gayniální tak, že na to v Kameňákově ani nemají tabulky... Jestlipak se zúčastní "průvodu hrdosti"?

Evropa se připravuje na vlnu revolucí, nenasytné elity zašly již příliš daleko

11. srpna 2011 v 4:28 | http://www.osud.cz |  POLITIKA
Záleží tedy nyní jen na občanech, co vše si ještě nechají od svých pánů líbit a zda se pokusí aspoň mírně vymanit ze svých otrockých pout.
Ekonomická, společenská, ale především morální krize cloumá stále více Evropou a celým světem. Elity bohužel již zašly příliš daleko ve své nenasytnosti a snaze hodit svou prostopášnost a utrácení, potažmo podvody, obří korupci, nebo přímo loupeže na lid, který je tzv. demokratickým podvodovým řízením a hrou na volby prý rozličných politických stran posadil k lizu. Mezi občany stoupá pocit smutku, frustrace a objevuje se již první signály hněvu a agresivity.Napříč Evropou. Vzniká podezření, že elity šroubují situaci schválně a čekají, kdy lidé vybuchnou.

Z toho se dá velmi dobře usuzovat, že již nejsme daleko od vlny revolucí, které zřejmě zcela smetou to, co je nyní. Otázkou je však, co přinesou, a zda to nebude ještě horší, než to je, což ovšem jde již jen ztěží, samozřejmě připravovaný vojenský režim se zatýkáním opozice a internacemi v koncentračních táborech by však o ještě několik stupňů níže směrem k peklu sestoupil.

Další krize?

10. srpna 2011 v 6:39 | PAVEL KOHOUT (http://www.finmag.cz/cs/finmag) |  EKONOMIKA
Kam nás dovedli nakopávači růstu a rozpouštěči dluhu? Co se to vlastně děje v těchto dnech v Evropě? Proč se hovoří o dalším kole ekonomické krize? Samý záchranný balíček každých pár měsíců, a nic. Jak z toho ven?

Globální akciové trhy prudce padají, protože investoři se bojí eskalace dluhové krize v eurozóně a nové recese americké ekonomiky. Chmurnou náladu na trzích ještě prohloubilo snížení amerického ratingu z nejvyššího stupně AAA.
Současná evropská krize má hluboké kořeny. Nejde zdaleka jen o řecký život na dluh a čachry se statistikami veřejných financí. Historie krize sahá až do 50. let, kdy poválečná Evropa zavedla sociálně-tržní hospodářství. Fungovalo velmi dobře zhruba až do konce let šedesátých. Sociální stát však tehdy znamenal něco docela jiného než dnes: střídmou podporu v nezaměstnanosti, důchodový věk vyšší než průměrný věk dožití, lékařskou péči na úrovni tehdejší doby.