Květen 2011

Epická bajka o Eduardu Janotovi

31. května 2011 v 4:24 | JAN HIRATO (http://www.parlamentnilisty.cz/arena) |  EKONOMIKA
Všichni ministři financí Janotu do určité míry obdivovali...Až na jednoho. Když se stal v roce 2006 ministrem financí Vlastimil Tlustý, Janotu odvolal z pozice náměstka ministra odpovědného za rozpočet.

Kvůli Janotovi a jeho kamarádíčkovi Kalouskovi neprošly základní reformy už rok před krizí (v roce 2007) a vše se stočilo následně doleva, včetně "pravicových" stran... Tento kariéristický státní úředník (od roku 1978 na Ministerstvu financí) bral členství v KSČ jako pomoc ve svém kariérním postupu (členem KSČ byl Janota v letech 1984 - 1989). Státní rozpočet Janota prakticky sestavoval ještě za komunistů. Však to tady podle toho vypadalo a teď i vypadá...

Projev Lorda Moncktona

30. května 2011 v 6:08 | http://mmister.com/projev-lorda-moncktona#more-3462 |  POLITIKA


Evropa je buď svobodná a demokratická, nebo není ničím. Dnes není ničím. Zítra, pokud se nám podaří prosadit naše vize, bude opět svobodná.

Jednou z nejšťastnějších kapitol dějin našeho milovaného kontinentu byl listopadový pád komunismu ve vaší zemi.
Během těch nádherných okamžiků Listopadu 1989 dal váš skvělý národ odvážný a nádherný příklad všem, kteří by chtěli reformovat zkažený svět.

Komunistickým bezpečnostním silám, které po generace stály mezi vaším národem a svobodou, se mladí lidé postavili nenásilím a květinami.

Politická moc, jak řekl jeden z nejkrutějších komunistických diktátorů, vyrůstá ze sudu se střelným prachem. Tento neomalený výrok byl vyvrácen jednou pro vždy, když nenásilná revolta porazila brutální sílu a zvítězila svoboda.
Vzal jsem si na klopu dnes květinu, abych vzdal čest mladým hrdinům, jejichž odvaha a idealismus přivedla váš národ ke svobodě.

Ale máme svobodu dnes?

Samozřejmě chápu, proč Česká republika vstoupila do Evropské unie. Měli jste pádné důvody vyjádřit v srdcích chovanou touhu nedívat se už nikdy se strachem na východ, odkud přicházela tyranie, chudoba a nevolnictví, které jste museli snášet po generace. Měli jste naopak důvod vzhlížet s nadějí k západu vstříc demokracii, prosperitě a svobodě, jež jste doufali v Evropě nalézt.

Náš národ s vaším tento názor sdílel, když jsme byli naposledy tázáni na téma našeho vztahu k Evropě. Od roku 1975, kdy se konalo v Británii jediné referendum o členství v Evropských společenstvích, uběhla třetina století. Tehdy dvě třetiny našich voličů hlasovaly pro vstup a já byl jedním z nich.

To už neplatí.

Karel Janeček: Politici z nás dělají kretény. Nedejme se!

29. května 2011 v 6:03 | MARTIN VLNAS (http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika) |  EKONOMIKA
"Pavel Kohout udělal tu zásadní chybu, že své návrhy v NERVu zpracovával právě pro ty korupčníky, proti kterým zamýšlel bojovat. A to pak jde těžko. Co se asi stane, když řeknete zloději, aby si sám usekl ruce? Chvíli bude souhlasně mlít pantem a pak celou věc potichu smete ze stolu," říká Karel Janeček ve třetím pokračování našeho rozhovoru. Tentokrát bude řeč o podivuhodných trampotách při zakládání Nadačního fondu proti korupci, akciích na doručitele a whistleblowingu.


Karel Janeček: Politici z nás dělají kretény. Nedejme se!

Španělsko asi bombardovat nebudou

28. května 2011 v 4:45 | IVO VAŠÍČEK (http://vasicek.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Už druhý týden demonstrují v ulicích španělských měst nespokojení, převážně mladí Španělé. I přes informační blokádu demonstrace sílí. Zřejmě proto se vládnoucí struktury rozhodly použít proti demonstrantům brutální sílu.

Světový vývoj ekonomiky dospěl do stadia, ve kterém jsou již téměř všechny zdroje rozděleny. O využití potenciální pracovní síly rozhoduje globální finanční systém ovládaný oligarchy a jejich manažery (banky a investiční fondy rozhodují o tom, kde se bude vyrábět a prodávat). Mladí lidé ve Španělsku si uvědomují svoji bezvýchodnou situaci. V existujícím systému se stali "nepotřebným zbožím" (celý systém je nastaven jako forma demokratické samosprávy pracovní a kupní síly). Jejich politici, stejně jako ti naši slouží globální oligarchii a přitom nás ještě okrádají. Prolhanost a korupce politiků zvyšují touhu lidí po skutečné změně.

Veselé utrácení

27. května 2011 v 5:28 | BENJAMIN KURAS (http://eportal.parlamentnilisty.cz) |  EKONOMIKA
I přišel čas opět nakouknout do útrob EU a obdivovat ji, jak důmyslně utrácí naše peníze.

Nestává se často, že by proti výdajům Evropského parlamentu veřejně protestoval nějaký europoslanec (kálel by si, holt, do vlastního hnízda). Osamoceného Nigela Farage už ostatní poslanci berou s klidem jako kabaretního komika. A tak vyvalili oči a zakroutili hlavou nad naivitou finského a jinak dosud eurofilního poslance jménem Ville Itala podivujícího se nad tím, proč by do rozpočtu parlamentu mělo patřit i 722 "komunikačních stanovišť" s výdaji 80 milionů eur ročně.

Pro naši informaci: Co že takováto stanoviště dělají? Inu, jednak poskytují slušné zaměstnání několika tisícům osob, které by se jinak neuživily, jednak informují občany o ctnostech a přednostech EU a občas pro ně uspořádají nějaký ten volební guláš. Ten si ve volební kampani v roce 2009 vyžádal extra 5,5 milionů eur, jen tak, z pokladničky na kapesné, zjistil finský poslanec. To ještě nevěděl, co pár týdnů na to spočítal britský Daily Express ve výdajích Evropské komise: ta si v rozpočtu na příští rok zvýšila výdaje na propagaci EU na 260 milionů.

Ročně 8,5 milionů eur (vypočítával dále pan Itala) stojí televizní kanál zvaný "EuroparlTV", který s takovým nadšením a napětím sledujeme denně. Že nesledujeme? Styďme se. Průzkum diváctva odhalil, že jeho denní sledovanost je plných 850. To jako 850 tisíc? Ne, to jako 850 tečka. Trochu to už připomíná čínskou maoistickou anekdotu, v níž čínská televize vodí po svých studiích nějakou zahraniční delegaci zrovna při vysílání, v němž každý hlasatel před každou druhou větou vkládá oslovení "soudruhu Mao". Když se delegace ptá, proč, průvodce odpovídá: "Soudruh Mao má jediný televizor v celé Číně". Hlasatele Europarlu by měl už někdo instruovat, aby každou druhu větu uváděli slovy "soudruzi europoslanci".

Neumíš počítat poslanče? Tak za svoje chyby plať!

26. května 2011 v 5:01 | ŠTĚPÁN BINKO (http://binko.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Legrační, legrační, legrační. Vládní a sněmovní šaškaráda pokračuje a když už v hlavní roli komika náhodou nefiguruje Radek John, více než důstojně ho zastoupí poslanec Benda, zastupující šik živořících poslanců, kteří jak se dozvídáme od dalšího komika Skokana, možná nemají ani na dojíždění do Sněmovny. No, kdybych si chtěl rýpnout, rovnou napíši, že u některých by to bylo jedině dobře. V podstatě u všech.Z vyjádření poslanců všech stran, stěžují si oranžoví i různě modří, mám pocit, že tam ti kluci a holky normálně třou bídu s nouzí. Ponechme stranou, že ceny v poslaneckých kantýnách jsou výsměchem zbytku národa, ale co už přejít nejde, je ta vybičovaná hysterická a okamžitá reakce, jejíž cílem je poslanecký omyl napravit. Čiliže dosypat těm chudákům love.

GLOBÁLNÍ OTEPLOVAČI

25. května 2011 v 4:26 | VIDEO |  POLITIKA

Evropský stát blahobytu krachuje!

24. května 2011 v 5:37 | HYNEK FAJMON (http://fajmon.blog.idnes.cz) |  EKONOMIKA
V celé Evropě již řadu let neexistuje jediný stát, který by neměl dluhy. Zadlužení jsou více nebo méně úplně všichni a poslední hospodářská krize k již existujícím dluhům přidala ještě pořádnou hromadu dalších. Objem dluhů eurozóny činí 85%, objem dluhů EU27 činí 80% a objem českého dluhu činí 40%. Během posledních třech let v Evropě zbankrotovaly následující státy: Island, Lotyšsko, Maďarsko, Řecko, Irsko a Portugalsko. Nyní aktuálně krachuje Bělorusko a ke státnímu bankrotu se rychle blíží Španělsko a některé další státy. Ve všech evropských státech, ale také v USA a jinde na "Západě" se vlády snaží o úspory a potýkají se z odporem levičáků a odborářů. Ostatně v sobotu jsme je viděli pochodovat i v Praze.


Evropské státy za posledních cca 20 let nasekaly obrovské dluhy a nyní přichází čas utahování opasků a nutnosti tyto dluhy splácet. To se velké části veřejnosti nelíbí. Každý by však měl chápat velmi jednoduché pravidlo, že žít se má tak, aby příjmy a výdaje byly v rozumném časovém úseku vyrovnané. Nemusí tomu tak být každý rok, ale během 5 nebo 10 let tomu tak být musí. Jinak začnou dluhy přerůstat přes hlavu a směřuje se k bankrotu.


Přestože si veřejnost v celé Evropě myslí, že peníze nejsou hlavně z toho důvodu, že jsou "vytunelované" a "rozkradené", není to pravda. Peníze ve státních kasách nejsou především ze dvou důvodů: 1. hospodářství roste málo nebo vůbec a tím pádem státy na daních málo vyberou, 2. výdaje stále rostou a především se to týká oblasti sociální, důchodové a zdravotní. Takový vývoj není dlouhodobě udržitelný. Vlády musí začít šetřit, protože jinak se zhroutí jejich důvěryhodnost na finančních trzích a nikdo jim už dále nepůjčí. Evropský stát blahobytu se dostal za hranu své ufinancovatelnosti.

Karel Janeček: Krade se tu víc než na Ukrajině. Jsme korupčnická velmoc!

23. května 2011 v 6:05 | MARTIN VLNAS (http://www.finmag.cz/cs/finmag) |  EKONOMIKA
"Každý Čech včetně nemluvňat přispěje korupčníkům měsíc co měsíc tisícikorunou z vlastní kapsy. Sto miliard je abstraktní číslo. Pokud si jej ale vydělíte, zjistíte právě tohle. Rodina se třemi dětmi takhle každý měsíc přijde o pět tisíc korun, je to peklo," varuje Karel Janeček ředitel firmy RSJ Algorithmic Trading, který se pustil do boje s českou korupcí.


Karel Janeček: Krade se tu víc než na Ukrajině. Jsme korupčnická velmoc!
V prvním dílu exkluzivního trojdílného rozhovoru pro Peníze.cz a Finmag hovořil Karel Janeček o svém podnikání, o tom, že víc už vydělávat nemůže a že na sázení stromů se zatím nechystá. Tentokrát se přiostřilo. Řeč přišla na české korupčníky.
Lidé s vysokými příjmy se, alespoň v Česku, straní pozornosti médií. Vy jste zvolil odlišnou strategii. Neobehnal jste se ani vysokou zdí, ani nepropustnou sítí tiskových mluvčí a odborníků na komunikaci. Co vás k tomu motivuje?


Jde hlavně o dvě věci. Můj úspěch i úspěch mojí firmy je něco, za co se rozhodně nemusím stydět. Děláme naprosto férový byznys. Ani já, ani nikdo z mých kolegů nemáme špatnou historii, něco za co bychom se museli stydět a co bychom museli skrývat. Nikdo na nás nic nemá… Proto si můžu dovolit být viděn, na rozdíl od některých jiných bohatých lidí žijících v našem státě. Začátky mnoha z nich jsou plné špíny.

Vlastimil Tlustý odborářům: Šetřete se. Utrpení teprve začne

22. května 2011 v 4:44 | ONDŘEJ VANĚK (http://www.parlamentnilisty.cz) |  EKONOMIKA
Mají lidé proč demonstrovat? Ještě ne. Proč? Protože problém, který vláda řeší současnými reformami, je pětinásobně, desetinásobně větší. Řekl ParlamentnímListům.cz po dlouhé roky ekonomický expert ODS, exministr a exposlanec Vlastimil Tlustý. Jeho vzkaz desetitisícům demonstrantů na Václavském náměstí a jejich velmi nahlas hřímajícím řečníkům zní: Šetřte síly, musí být mnohem hůř.

"Už tři roky je tu snaha popírat krizi a je snaha vytvářet dojem, že buď právě skončila, nebo příští týden skončí. A já myslím, že už je naprosto evidentní, že jestli dodneška někomu nebylo jasné, tak dnes už by mělo být jasné, že to není pravda, že nekončí a hned tak neskončí," řekl ParlamentnímListům.cz Tlustý.

Podle něj ekonomická situace v níž se nacházíme, nemá před sebou žádný automatický zvrat k lepšímu. "Prostě zázrak se neblíží. A v situaci, kdy zázrak se neblíží, nezbývá nic jiného než přiměřené reformy, které na tu situaci zareagují. A ty nejsou ani připravovány, ani diskutovány. Vše se odehrává v takové zastírací mlze, ve které se ten problém zvětšuje a blíží. A co je ten problém? Ten problém je, že české veřejné finance si zvykly na 150 korun miliard dluhů," myslí si Tlustý.

Jak jsem potkal vaši zdaněnou matku

21. května 2011 v 4:44 | MICHAL KAŠPÁREK (http://www.finmag.cz/cs/finmag) |  POLITIKA
Pravicové strany osolí daně tak moc, že Česko úrovní některých z nich předežene socialistické severské země. A mnoha voličům donedávna opakujícím mantry Vlastimila Tlustého se to líbí. Vysvětlení najdeme - v sitkomu.


Jak jsem potkal vaši zdaněnou matku


Z komediálního seriálu Jak jsem potkal vaši matku jsem si odnesl dvě dobré rady do života:
  • Po druhé hodině ráno už se nemůže stát nic dobrého.
  • Banální příběhy osvěžíte tím, že při jejich vyprávění prohodíte postavy. Posluchače dvacet minut vodíte na vařené nudli - a nakonec mu ukážete, že se to všechno přihodilo někomu jinému. Velká zábava.
Na tenhle scenáristický trik jsem si vzpomněl, když jsem si začal v posledních měsících všímat, jak daleko jsou vládní kroky od předvolebního liberálního tónu. A hlavně kolik voličů pravice v mém okolí uvítalo jedno z nejtvrdších porevolučních zvýšení daní úlevným: "No konečně se něco dělá!"

Nízké daně a modré balonky pro všechny
"Už každý student prvního ročníku Vysoké školy ekonomické ví, že zvýšení daní v době hospodářské krize podnikání spíše utlumí, pročež se zvýšeným výběrem daní prostřednictvím zvýšení daní vůbec nelze počítat," stojí doteď na webu ODS. To se to pravicově mluvilo, dokud ještě vládnul Fischer a blížily se volby. Co támhle mladá pani vzadu, má modrej balónek?

Jste připraveni na finanční krach?

20. května 2011 v 10:11 | PETR HAVLÍČEK (http://havlicekpetr.blog.idnes.cz) |  EKONOMIKA
Téměř všechny státy řeší zadluženost tiskem nekrytých peněz. Tyto peníze se však vždy na konci svého toku ekonomikou promění v nulu.

Vše, co v následujících řádcích napíši, je souhrn celé řady informací a názorů mnoha zkušených, moudrých a ekonomicky vzdělaných lidí. Ze srdce si přeji, aby se nic z uvedených negativních závěrů pokud možno nenaplnilo.
Pro pochopení, jak může vzniknout celosvětová ekonomická krize, je třeba si položit několik základních otázek. První zní- Kdo je viníkem krizí? A druhá- Lze jim zabránit?Na první otázku již lidstvo zná odpověď. Krizi vyvolal současný bankovní systém založený na nesmyslném obchodu s penězi, provázený nadměrnou úvěrovou expanzí a následovaný finanční panikou.Na druhou otázku lze také odpovědět. Ano, krizím lze zabránit, ale jen za předpokladu, že lidstvu bude poskytnuto široké finanční vzdělání. Pokud občan nezíská za podpory školského systému dostatečné finanční vědomosti a vysoké finanční IQ, není předpoklad, že by se lidstvo bylo schopno bránit proti dnes již globálnímu finančnímu podvodnému systému peněžních manipulací a ožebračování. Jedním z důvodů nízkého potenciálu vědění a nedostatečného poskytování přístupu k potřebným informacím v oblasti finanční gramotnosti je fakt, že minulá, současná a pravděpodobně i budoucí politická garnitura, ovládaná ekonomickými teroristy, nebyla, není a nebude ochotná lidem poskytnout pravdivé informace a vzdělání právě proto, aby mohla snáze páchat to, čemu se říká skrytá lichva a ekonomický terorizmus.

Poslední pak zhasne

19. května 2011 v 4:56 | PETR HAVLÍK (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?) |  POLITIKA
V závětří hokejové euforie jsme na chvíli nevnímali realitu naší tragikomické správy země. Vládní reprezentace páchá rituální sebevraždu v přímém přenosu, aniž si snad uvědomuje, že tím destruuje celý stát a posouvá její prestiž níže a níže. Dovedu si představit, že by mnohým vyhovovalo, kdyby se hokejové mistrovství hrálo nepřetržitě celý rok.

Zvolili jsme si před rokem mix pokrytectví, neumětelství, cynického pragmatismu a falešného populismu. Čemu se tedy divíme? A není to jenom o vládě. V krajích a na mnoha velkých radnicích nám navíc vládnou modro-oranžové koalice, které pouze dokládají to, že správu země převzali údržbáři moci. Kteří často, a už dlouho, hlavně vysávají veřejné zdroje.

Rozdíl mezi vládními stranami a tzv. opozicí se stírá dál a dál. Stačí se podívat na financování politických stran, na obsazování pozic ve správních radách velkých státních a polostátních firem, anebo na toskánské výlety či hejtmanské super vily. Mravní mizérie je všudypřítomná. Vítězí sázka na průměr a chladnokrevný kalkul. Rozhodující vliv mají mocná lobby v zádech, ale také odposlechy a citlivé informace na konkurenty, v boji o poslední zbytky kořisti.

2. 8. 2011: Den, kdy zbankrotují Spojené státy?

18. května 2011 v 4:21 | MIROSLAV CVRČEK (reflex.cz) |  EKONOMIKA


V pondělí 16. května dosáhl veřejný dluh USA Kongresem povoleného stropu ve výšil 14 294 bilionu dolarů. Ministerstvo financí se může různými operacemi na této hranici udržet do 2. srpna letošního roku. Co bude pak? Budou Spojené státy nakonec první zemí, která zbankrotuje v souvislosti s poslední ekonomickou krizí?
Do roku 1917 musel každé jednotlivé zvýšení dluhu schvalovat Kongres. V tomto roce byl schválen Second Liberty Bond Act, jenž zavedl stropování dluhu. Vláda od té doby sice může zvyšovat dluh bez souhlasu Kongresu, ale jen do výše, kterou Kongres schválí. První strop v roce 1917 byl nastaven na 11,5 miliardy dolarů. Dnes je tedy 1243krát vyšší!

Dalík, přítel Topolánka, teď realizuje zisky, jež mu přinesly kontakty s politiky

17. května 2011 v 5:56 | Viliam Buchert (reflex.cz) |  POLITIKA
Reflex


Je to obehraná a lživá písnička. Dokud jste v úzkém kontaktu s politikou, tak tvrdíte, že žádné zvláštní finanční výhody z toho nemáte. Ovšem po čase se ukáže, že "zneužití" těch kontaktů je zřejmé. Stalo se tak u expremiéra Stanislava Grosse, bývalého ministra dopravy za ODS Aleše Řebíčka i Marka Dalíka, lobbisty a přítele expremiéra Mirka Topolánka.

KAM MŮŽE ODEJÍT BÍLÝ MUŽ?

16. května 2011 v 6:36 | JAN PAPEŽ (http://janpapez.blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Do Evropy se každý den valí v tichosti desítky a možná stovky asiatů. Stačí jim kousek místa na přespání a malá příležitost k podnikání. A stejně tak se do Evropy valí desítky a možná stovky Arabů a afrických černochů. Arabové a černoši haraší zbraněmi, náboženstvím, emocemi a sevřenými pěstmi. Všichni nakonec budou chtít v nové domovině rovnoprávné postavení pro své kulturní, náboženské, politické a bůhví jaké zájmy. Svět bílého muže se zahušťuje, ale na rozdíl od asiatů, Arabů a černochů, bílý muž nemá kam odejít!

Již devět týdnů jsem díky těžké nemoci "zakotvený" v Kapském městě. První necelé dva týdny jsem prožil na jednotce intenzivní péče. Šlo mi o život a vzdálená domovina mi byla úplně jedno. Soustředil jsem se jen sám na sebe (pokud jsem byl vůbec schopen se na něco soustředit). Lékaři a zdravotnický personál odvedli skvělou práci a mě otrnulo. Z jednotky intenzivní péče mne převezli na obyčejný pokoj se zvýšeným dohledem. Na naše poměry skvělý standard - pět lůžek, vlastní toaleta, vlastní koupelna s fungující sprchou, nad každým lůžkem do stropu umístěný televizní monitor se satelitním příjmem, sluchátka a ovládač.

KALOUSEK NA VŠE

15. května 2011 v 5:33 | VIDEO |  EKONOMIKA

Podívejte se na přednášku M. Kalouska a následnou diskusi se studenty VŠE. Proč neplatí jeho slova i v reálné politice je záhadou ...


SVOBODA A STÁT

14. května 2011 v 6:14 | (http://www.mises.cz/clanky/moralka-svobody-a-statu-292.aspx) |  POLITIKA
Mluvíme-li o pravicových (svobodných) a levicových (státních) politických názorech, většina lidí implicitně předpokládá, že levice je etická, spravedlivá, lidská a morální, avšak neefektivní a v praxi nefungující, zato pravici je přisuzována ona efektivita a ekonomická síla, které ovšem chybí morálka a soucit. Z takových úvah pak vyplývá představa souboje pravicových a levicových ideálů coby funkčnosti proti morálce.

Přijmeme-li tuto představu jako axiom, logicky dojdeme k závěrům typu "musíme najít kompromis mezi morálkou a efektivitou", či "socialismus/komunismus je sice krásná myšlenka, ale v praxi nefunguje", nebo "kdo nebyl v mládí socialistou, nemá srdce; kdo není ve stáří kapitalistou, nemá rozum", případně "vezměme to nejlepší z kapitalismu i socialismu". Já však tvrdím, že tyto úvahy jsou nesmyslné, protože vychází z chybného předpokladu.

Tento předpoklad je mylný proto, že není třeba volit mezi efektivitou a morálkou. Pravicové ideály kombinují dle mého názoru obojí; levicové naopak postrádají nejen ekonomickou sílu, ale i etiku.

Protože většina libertariánských textů (minimálně na tomto serveru) pojednává o praktické stránce věci, rád bych ji nechal úplně stranou a zabýval se pouze a výhradně morálkou. Otázky efektivity, motivace jedince, ekonomické výkonnosti a tržních řešení ponechám stranou; zaprvé tyto věci řeší spousta jiných článků a zadruhé se na odpovědích většina logicky uvažujících lidí shoduje.

JAK TO BYLO S AUTOLÉKÁRNIČKAMI?

13. května 2011 v 5:47 | ODJINUD |  JAK SE BAVÍ WWW
Kancelář poslance ČR.

Nazdáár, ty vole, tebe už sem neviděl..., že se neozveš, co máma, už je to je lepší? Dáme vizoura?"

"Čus, jo, díky, je jí líp. Nalej. Ale proč sem tady. Potřeboval bych nějaký rito, ty dva hotely, cos mi dal loni, už jsem dostavěl, neni co dělat."

"Hm, to nebude tak lehký, už nejsem na místním rozvoji, letos mi dali dopravu.

Do tý ty nic neděláš. Píše vizour, co?"

"Ty vole, to neni problém, za dvě hodinky sem tady se živnostňákem na co chceš, hlavně když to posype."

"Tak se na to podíváme. Chceš stavět silnice?"

"Ne, silnice ne, Bárta teď blbne v Ústí, bůhví, kdy by se dostal i k nám...

"To je fakt, nebudeme ho dráždit. Tak co díry v silnici, řekneme, že máš nejlepší maltu a budeš záplatovat. Už jsi stavěl, na to nebudeš potřebovat ani nový papíry".

Jenže, ty vole, mě už ta zedničina nebaví.

Tam sou hovno lidi, s cikánama nevíš, jesli ti přijdou do práce a ukrajinci to samý - nemá to pořádný papíry a furt dohadování s těma imigračníma blbečkama."

"To je fakt, na to dáme další kolo! Ty vole, mám to! To je paráda!

Nakoupíš si obvazy a takový ty pičoviny a budeš z nich skládat lékárny do aut!

DOKTRÍNA O GLOBÁLNÍM OTEPLOVÁNÍ JE AROGANTNÍ VÝSMĚCH ROZUMU

12. května 2011 v 5:38 | JAROSLAV MOUČKA (http://moucka.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Václav Klaus opět promluvil o oteplovací ideologii a dle diskusí pod články o jeho projevu na mezinárodní konferenci o klimatu v Cambridgi se národ opět rozštěpil vedví. Jedni za ním stojí a v podstatě souhlasí s jeho závěry, ba dokonce jsou pyšní na to, že máme prezidenta, který nejde se stádem a druzí, kteří ho zatracují do horoucích pekel jako apoštola zla, senility a co já vím čeho ještě.


Přitom by stačilo, abychom si uvědomili tři věci: