Březen 2011

VZHŮRU NA TRIPOLIS!!! PRAVDA A ROPA VÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ

31. března 2011 v 5:47 | LADISLAV VĚTVIČKA (http://vetvicka.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Tuž chvilu člověk nesleduje, co se robi, na chvilu sem zmizel v beskydskych lesach a hned take fajne zpravy! Uřednici z OSN vyhlasili bezletovu zonu v Džamahyriji a naši kamoši, co se živi žabama, vystřilali všecko ptactvo od Tripolisu až po egyptsku hranicu.

Stejně je to cosik užasneho. Myslim, že preventyvni humanytarni bombardovani je jednim z největšich přinosu světovemu miru od znameho českeho dramaturga. My, synci z Mordoru se prostě jen tak nedame.

Teho libyjskeho homosexuala bylo třeba potrestat, těšil sem se na to už od dob, kdy se cucal z Gustavem. A fčil na něho konečně přišla řada.

PRÁVO NESEČÍST SE

30. března 2011 v 5:36 | LUKÁŠ KUBEC (http://devian.cz) |  POLITIKA
V podstatě je jedno, proč sčítání odmítáme. Důvod není podstatný. Jediné, co je určující, je to, že sčítání odmítáme. V dobrovolném světě mám samozřejmě právo rozhodnout se, jaké statky a služby budu využívat. Ve světě násilí nikoliv.
Je to zde: sčítání lidu. Za vlastní peníze se máme sečíst, vyplnit do námi zaplacených formulářů co máme či nemáme. A pokud to neuděláme, bude stát za naše peníze vymáhat pokutu, trest. Stojí nám to za to?

To, že je sčítání samo o sobě celkem drahé (i v miliardové Číně bylo levnější) není v tuto chvíli podstatné. Podstatná je otázka jiná: máme či nemáme rádi násilí?

Říká se, že žijeme po "sametové revoluci" ve svobodné zemi. Máme práva, která nám stát ochraňuje. Stát je tvořen námi - říkají, že máme demokracii, tedy že "my," lidé, vládneme.
Vládnu? Necítím to tak. Necítím, že bych žil v nějaké "svobodné demokracii." Pokud bych vládl, měl bych právo nesečíst se. Měl bych právo se svobodně rozhodnout bez hrozby trestu. Já bohužel toto právo nemám.

JIŘÍ DIENSTBIER ST. - PŘESTAŇTE OSLAVOVAT ZAPÁLENÉHO BOLŠEVIKA

29. března 2011 v 5:00 | STANISLAV JÁNSKÝ (http://jansky.blog.idnes.cz) |  HISTORIE
Pietní doba uplynula a je potřeba otevřeně odmítnou glorifikaci dalšího zasloužilého bolševika, který se náhle stal "pilířem demokracie a bořitelem železných opon". Ano, Jiří Dienstbier st. velmi aktivně pomáhal k udržení bolševismu, tyranie a nesvobody u nás a k jeho exportu do zahraničí a to dlouhá léta! Dělal to vědomě, s nadšením a bez skrupulí za to požíval odpovídající probendy....

Tento výtečník vystudoval žurnalistiku v době tuhého stalinismu v CR, kde jiné, než zcela prověřené kádry nesměly podobný obor studovat. Následně dlouhá léta pracoval jako "novinář" v Západní kapitalistické Evropě, Asii a USA. Kdo v té době mohl do podobných zemí vycestovat? Pouze zcela prověřený a loyální bolševik a tím J. Dienstbier zcela prokazatelně dlouhá léta byl. Po celou tu dobu aktivně podporoval komunistický systém a všechny špatnosti z něj plynoucí! Nesvobodu, útlak většiny, centrálně plánované hospodářství , lhaní o Západu atd atd...

CO JE NEPOCHOPITELNÉHO NA PŘÍPADU PATRIKA A NATÁLIE?

28. března 2011 v 6:50 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Svým minulým článkem jsem zde otevřel poměrně bohatou diskusi o problému multikulturně "vyváženého", až v konečném důsledku fakticky rasistického, zpravodajství českých médií. Ve stovkách příspěvků pod textem mým, kolegů či na facebooku se jako červená niť line hlavní myšlenka - lidem vadí evidentní , s prominutím, předposranost českých žurnalistů, kteří se bojí pojmenovat věci pravým jménem a svoji zbabělost omlouvají jakousi mantrou o politicko-multikulturně korektním zpravodajství.

Tyto snahy však způsobily pravý opak cíle jejich snažení, pokud vůbec nějaký byl. Příslušník majoritní populace, pracující a vytvářející hodnoty, který je o více jak tři čtvrtiny svého výdělku okrádán nenasytným státním molochem pomocí nepřehledné džungle daní, popatků a různých odvodů, se v obraze pokřivené mediální reality musí nutně cítit opravdu jako občan nižší kategorie urážený mluvícími hlavami všech politických stran přisátých na státním prsu a postupně likvidovaný vládnoucím spolkem korupčních zlodějů či bohatě dotovanými partami pseudohumanistů a "byznysochránců" menšin.

JSOU PODNIKATELÉ NA ODSTŘEL?

27. března 2011 v 6:12 | ROMAN LANDGRÁF (http://landgraf.blog.ihned.cz) |  EKONOMIKA
Kdo podobně jako já již mnoho let sám podniká a pohybuje se v podnikatelském prostředí, mi zřejmě dá zapravdu, že se jen stěží lze (zejména v poslední době) ubránit pocitu, že podnikatelé jsou zde v podstatě na odstřel.
Abych zabránil nedorozumění, musím předeslat, že pod pojmem podnikatel zde mám na mysli zejména malé a střední podnikatele, tj. nezávislé a samostatně podnikající fyzické osoby a malé a střední právnické osoby (zejména s.r.o. a a.s.). Velké podnikatele (obvykle ve formě a.s. nebo s.r.o.) lze totiž z podstaty věci považovat za příliš zkorumpované státní mocí, než aby je bylo možno pokládat za samostatné a na státu (nebo na jiné podobné entitě) nezávislé.

Co mne osobně k výše uvedeném tvrzení vede? Tak je to zejména moje více jak 15-letá praxe daňového poradce, ve které jsem měl možnost vidět zblízka mnoho malých a středních podnikatelů. S tím souvisí i stejně dlouhou dobu trvající prakticky denní kontakt se státní mocí, zejména v oblasti správy daní, ale i ve výkonu ostatní státní správy dotýkající se podnikatelů, a také s justicí. Kromě toho jako kterýkoli jiný český občan sleduji (nebo jsem snad spíše zasažen) sdělovací prostředky a názory veřejnosti.

Proč si tedy konkrétně myslím, že jsou podnikatelé na odstřel? Dovoluji si uvést některé zásadní argumenty (pořadí je spíše náhodné a nemá žádnou relevanci):

ÓM MANI PADME HUM

26. března 2011 v 8:07 | VIDEO |  KULTURA

NA CO PLATÍME DPH

25. března 2011 v 5:58 | BENJAMIN KURAS (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/benjamin-kuras.ph) |  EKONOMIKA
Pět zemí EU se potácí na pokraji finančního krachu. Ostatní jsou po uši zadlužené. Státní penze britských nebo italských důchodců (s výjimkou politiků a státních úředníků) nevystačí na zaplacení nájmu jednopokojového bytu. Penzijní systémy mnoha zemí se hroutí. Po celé Evropě krachují nebo "zeštíhlují" firmy a roste počet nezaměstnaných. Rostoucí daně a zároveň ceny stlačují čistý příjem a životní úroveň zaměstnaných Evropanů na dlouho nevídané reálné minimum, z něhož se nedá uspořit na krkolomně vyšponované ceny bytů. Arabské revoluce vyhánějí do rekordní výše ceny energetiky (které se promítnou do cen všeho). Všude se zvyšuje DPH, která kdysi začínala nenápadně na pěti procentech, pak osmi, pak deseti, dnes šplhá na dvacet a někde i pětadvacet. Celá Evropa se smiřuje s tím, že bude muset žít střídmě.

Ale politici a úředníci EU jako by žili v uzavřené bublině nekonečných a neomezených toků peněz.

OBÁVÁM SE, ŽE NA POLITIKY PO CELÉ EVROPĚ MUSÍ VZÍT LIDÉ KLACKY

24. března 2011 v 4:54 | FRANTIŠEK MATĚJKA (http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz) |  POLITIKA
"Hlavně musí zbýt taky něco pro lidi." Toto heslo je základním mottem těch, kdo vládnou v době naší rádoby demokracie. Tu provází kombinace obrovské moci v rukou několik lidí, kteří mají nulovou zodpovědnost.


Ve světle nových zjištění v kauze Promopro už jen těžko může někdo pochybovat o tom, co je cílem soupeření o zisk volebních hlasů těch, co se na současné politice podílejí, a kteří udělají vždy všechno proto, aby se tam nikdo jiný, kdo v těch kšeftech s nimi nejel, nikdy nedostal. Aby tento stav zůstal, nikdy nikdo z těch, co tam jsou, nebudou souhlasit s tím, aby se demokracie, volební systémy a způsoby rozhodování lidí dostaly blíže k občanům. Však i vznik sociálních států, na jejichž zachování a prohloubení tak tlačí, nemá za cíl nic jiného, než udržovat všechny lidi v sociálním průměru, aby každý měl i to, co si nezaslouží, protože jedině tak lze udržet lidi většinově na uzdě a nedopustit nějaké hromadné nepokoje proti těm nahoře. Když dnes shrnu těch více než dvacet let údajné svobody, pak asi takto:

UMĚLI KOMUNISTI DĚLAT AUTA?

23. března 2011 v 5:35 | JAN SUCHÁNEK (http://virtually.cz) |  POLITIKA
Rád bych věděl, kdo si všimnul před dvěma týdny, když byl Klaus na Nově, že nerozumí DPH. Já jsem přesvědčen, že se jedná o nejvzdělanějšího a ve prospěch svobodného podnikání nejvíc orientovaného ekonoma široko daleko. Přesto zjevně nerozumí DPH. A je to zákonité, protože tahle věda je tak rozsáhlá, že není v silách nikoho ji obsáhnout. Tady na to upozorňuji v souvislosti s tím, že nemůžeme ani ekonomům moc věřit. Jde to tak daleko, že v neděli u Moravce můžete ty elitní politické ekonomické experty vnímat stejně jako tlusté romské kartářky a bavit se jejich fabulacemi. V takové situaci se snadno skryje, že sociální a zdravotní pojištění zůstane zdaněno daní z příjmů a firmy si připlatí za špičkové programátory, projektanty, manažery, za všechny, kteří mohou zvednout klobouk a odejít jinam. Prostě ta jedna kartářka umí lhát nejlíp ze všech.

Musíme si představit, že naši ekonomové jsou vlastně vzděláním marxisti nebo ti mladí žáci marxistů. Některé vyslala socialistická internacionála, aby nemarxistům obsadili jejich pravicové posice, někteří mají ambice získat od státu kontrakt pro sebe nebo své zaměstnavatele. Dokonce to jde tak daleko, že skvělí ekonomové bank musí svým makléřům, aby privátním klientům bank a bankami spravovaným fondům mohli prodat to, co nejdříve ekonomové poradili své bance na její vlastní účet blbě nakoupit. A pak je jich už tolik, že se také díky globalizaci a elektronizaci chovají stádně, tudíž hloupěji než jsou individuálně inteligentní. Ať je to jakkoliv, kvalifikace, stádnost a závislost na vládní moci znemožňuje i těm nejlepším ekonomům kritizovat vládu, dokonce je souvislosti nutí, být s vládou konformní.

JAK VYZRÁT NA DANĚ

22. března 2011 v 5:06 | BENJAMIN KURAS (http://www.eportal.cz) |  EKONOMIKA
Bývaly doby, kdy se politici dělívali na levicové a pravicové. Ti levicoví se vyznačovali tím, že od občanů vybírali větší daně na posílení chůví role státu a podporu chudých. Výsledkem bývalo chudnutí bohatých, které přestalo bavit podnikat a usilovat o vyšší výdělky jen aby je odevzdávali státu. Ti pravicoví pak daně museli snižovat, aby občanům vrátili chuť k práci. Oba to dělávali v nejupřímnější víře a přesvědčení, že polepšují celému národu.

Když britští labouristé v 70. letech zavedli devadesátiprocentní zdanění nejvyššího výdělkového stupně, vyprávěl se příběh (pravděpodobně pravdivý) jednoho milionáře, jak vrátnému ve svém klubu dává zpropitné deset pencí. Na jeho překvapený pohled odpovídá: "Sorry, Roberts, já vím, že pro vás je to deset pencí. Pro mě je to libra". Vysokým zdaněním chudnou bohatí i chudí. A nakonec i stát, který nemá z čeho daně vybírat.

Od té doby se politici hodně poučili a vyšli si vstříc podle hesla "politici všech zemí, spojte se". Ti levicoví přišli na to, že daně zvyšovat nepotřebují, protože mohou stát zadlužit. Pak je musí zvyšovat politici pravicoví, aby dluh splatili. Tím se sice oba lidu zprotiví, ale lid nic nenadělá, jiné politiky nemá. Snižování daní tedy nepřipadá v úvahu. Už nikdy. Nikde. Zvykejme si.

VRAŽDA JAMESE PATRICKA BULGERA A NEDOKONANÁ VRAŽDA PATRIKA Z KRUPKY

21. března 2011 v 6:23 | KAREL KRCHŇÁK (http://karelkrchnak.blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Byl obyčejný pátek 12.2.1993. Anglie, Liverpool, nákupní centrum. Dvouletý James Patrick Bulger byl unesen, mučen a zavražděn dvěma tehdy desetilými kluky. Jména vrahů byla Jon Venables a Robert Thompson. Jejich povolání: školní děti. Dne 20. února 1993 byli Thompson a Venables obviněni z únosu a vraždy.

Bylo obyčejné odpoledne 29. dubna 2010, když se dvanáctiletý Patrik z dětského domova v Duchcově rozhodl, že navštíví svou matku v Ústí nad Labem. Stýskalo se mu. Jenže neměl peníze, takže šel pěšky, a málem ho to stálo život.

Jon a Robert opustili Liverpoolské nákupní centrum a nesli batole, která plakalo. James volal svoji maminku, ale kluci ho ignorovali. Došli ke kanálu v odlehlé oblasti kde ho začali mučit a bít. Jen tak, protože se jim chtělo. Kopali do něj, ubili jej kameny, cihlami a 10kg těžkou železnou tyčí. Místo činu bylo i pro otrlé vyšetřovatele hrůzné, všude na kamench a cihlách byla krev. Policie prokázala i sexuální motiv. Malé Jamesovi botičky, kalhoty, punčochy a spodky byly pryč a měl zohavenou předkožku. Tělíčko malého Jamese vrazi položili na železniční trať, aby bylo rozjeto vlakem, ve snaze zakrýt jeho vraždu.

REPORTÁŽ NEKOREKTNĚ.COM MEZI SOCIALISTY

20. března 2011 v 7:13 | TEMPLATE (http://www.nekorektne.com) |  POLITIKA
Že se předsedou sociální demokracie stal ten horší z obou kandidátů (více spjatý s bývalým vedením, více levicový, mnohem větší etatista, jen to nulové charisma mají oba stejné) už zřejmě čtenáři z médií vědí. Serveru Nekorektně.com se nicméně podařilo zákeřně infiltrovat tábor socialistů, provizorně rozbitý v prostorách brněnského Výstaviště, a tak můžeme přinést poměrně aktuální postřehy.

Na místo jsem dorazil v momentu, kdy se budoucí vítěz chystal k úvodnímu projevu. Pohledy vyhladovělých novinářů mě ujišťují, že rozhodně nemám čekat žádný opulentní raut. Pár oschlých chlebíčků, jeden skoro za dvacet korun, mi ovšem ke sjezdu socialistů pasují tak nějak lépe. Holt třistamilionový dluh, nesaturovaný po ne-vyhraných volbách, když nebylo dobře možné dosadit své lidi na klíčová místa v dozorčích radách polostátních podniků typu ČEZ a Lesy ČR, udělal své.

Ač to přiznávám nerad, v úvodním Sobotkově projevu (a v dalších projevech kandidátů)nacházím místa, se kterými musím souhlasit. Korupční kauzy současného kabinetu, které jeden ministr vytahává na druhého, už musí úplně všem lézt krkem. Je jasné, že socani by si především měli zamést před vlastním prahem, jenže je to momentálně munice, s kterou mohou velmi úspěšně nabíjet. Navíc, socialisté se během celého sjezdu zaklínala progresivním zdaněním, které chtějí okamžitě po svém znovuovládnutí státu zavést. V pořádku, je to transparentní a zejména proto bych je nikdy nevolil. Bohužel ale jak se zdá, daně mi zvýší i současná vláda, která se deklaruje jako "pravicová".

TÉMĚŘ UBITÝ PATRIK JE PROTI POPÁLENÉ NATÁLII ČLOVĚKEM 2. KATEGORIE

19. března 2011 v 5:38 | KAREL KŘÍŽ |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Takový vzkaz nám včera "ctihodný" soudce předal pomocí státního žalobce, jemuž se zdálo 10 let pro demetní bestii mnoho a požádal o snížení právní klasifikace čtyřhodinového týrání, kdy dvanáctiletý kluk bílé barvy pleti nezemřel jen shodou velmi šťastných náhod, na mírnější a společným "úsilím" tak dokázali sedmnáctiletému cikánovi zkrátit jeho pobyt za mřížemi na pouhých 5 let.

Je to případ, který, nikdy nenaplnil první stránky politicky a multikulturně "korektního" tisku a obrazovky stejně postižených televizí. Pouze díky velké snaze několika slušných, pobouřených lidí, se pomocí sociálních sítí a blogů dostal do všeobecného povědomí. Pokusme se o malou rekapitulaci:

Dva nezletilí příslušníci romského etnika si vyhlédli mladého chlapce majoritní populace. Původně jej chtěli "jen" okrást o peníze, což považují zřejmě za životní standard, neboť to plně koresponduje s přežíváním jejich komunity v Krupce na sociálních dávkách, tedy za peníze ukradené také někomu, kdo je poctivě vydělává.

VELMI ZAJÍMAVÝ HYDEPARK

18. března 2011 v 10:36 | ČT - VIDEO |  POLITIKA
Společnost se radikalizuje, v podpalubí roste naštvanost, ale na palubě Titaniku se tančí… samé hrátky, kdo co na koho ví. To jsou praktiky mafie, ne státní správy.

... říká politoložka Vladimíra Dvořáková. Co se to děje? Z jakých hlubinných vzorců to vychází? Jaký typ lidí se dostává na vysoké pozice a jak se chováme jako společnost? Naším hostem bude expert na fungování lidského mozku - doktor František Koukolík.

HOSPODA HOŘÍ ....

17. března 2011 v 5:40 | VIDEO (youtube.com) |  JAK SE BAVÍ WWW


Když je všechno na h ...

ČESKÉ ZÁKONODÁRSTVÍ V PERMANENTNÍ REVOLUCI!

16. března 2011 v 5:55 | KLÁRA SAMKOVÁ (http://www.finmag.cz) |  POLITIKA
Češi jsou revolucionáři, ročně provedou aspoň jednu změnu ve čtyřech pětinách svých zákonů. Bylo by potřeba s tím přestat, vydýchat se a začít naopak právní řád zjednodušovat. Pokud se takhle bude pokračovat dál, celá ta složitá konstrukce se prostě zadře a rozsype. Ale ono se tak pokračovat bude...

Ve svém minulém článku jsem se svými chabými právnickými silami snažila p. t. čtenářům přiblížit, jak funguje ve společnostech zákon klesajících mezních výnosů. Že společnost, která má jistou míru organizace a složitosti, z obojího získává. Když se na organizaci a složitosti přidá, zase jí to přinese výnosy. Ale už ne takové. A tak dál: přidáte na vstupech, výnosy vzrostou, ale zase jen o míň. Až dojdeme do bodu, kdy už zvyšování složitosti nepřináší prakticky nic - a ten obrovský a složitý kolos, který jsme stvořili, chce nakrmit. A když není dost energie na chod a údržbu, složitá společnost se - složí.

Cvrček vám to spočítá

No jo, ptali se diskutující pod článkem, ale dá se spočítat, kde je ten bod, kde se to zlomí? Vždyť je tolik možných vstupů, výstupů, korelací - lze vypočítat, zda nám některá činnost nebo nový prvek v systému ještě přináší prospěch, nebo zda už to bude jen žrout energie?

CO UDĚLAT S NEINTEGROVANÝMI PŘISTĚHOVALCI? POSLAT JE DOMŮ!

15. března 2011 v 5:21 | STANISLAV JÁNSKÝ (http://jansky.blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Evropští politici se předhánějí v prohlášeních o selhání multikulturalismu. Žádný z nich se ale zatím neodvážil dotknout myšlenky, co s těmi miliony nepřizpůsobivých a neintegrovaných přistěhovalců v Evropě udělat. Jaká je pravděpodobnost, že se najednou začnou integrovat, učit jazyk domovské země, odhodí své "barbarské" zvyky, přestanou ohrožovat bezpečnost hostitelské země, zneužívat sociální systém, páchat nadprůměrně trestnou činnost a stanou se slušnými Angličany, Němci, Dány, nebo Čechy?

Nalejme si čistého vína. Pravděpodobnost, že se Pakistánci v Anglii po desítkách let života jako v Pakistanu, stanou anglickými gentlemany, je rovná nule. Stejně tak se nedokážou integrovat Turci v Německu, ani Marokánci v Holandsku. Když to nedokázali za desítky let, tak to asi prostě nedokážou nikdy! Co tedy udělat s lidmi, kteří integraci odmítají a možná jí ani nejsou schopní? Jak naučit pakistánského muslima, který jako "dobrý" muslim ví, že žena je "ménecenný tvor", chápat, že žena je podle naši kultury rovnocenná muži? Nijak, prostě to nejde. I na tango musí být dva...

TSUNAMI JAPONSKO

14. března 2011 v 6:00 | VIDEO YOU TUBE |  HISTORIE

JAK ŽÍT V EXEKUSTÁNU?

13. března 2011 v 7:34 | JAN FAJREJT (http://jan-fajrejt.blogspot.com) |  EKONOMIKA
Zatím mě to nepotkalo

Tento díl je nejdůležitější. Snažte se, aby Vás exekuce nepostihla. Pokud vás postihne, šance něco s tím udělat jsou minimální.
Pozor - k tomu, aby vás exekuce nepostihla, nestačí nikde nic nedlužit. Existují dluhy, o kterých nevíte. 
Snažte se dodržovat tyto zásady:
 • Pokud jste někdy ztratili občanský průkaz nebo pokud jste někdy platili pokutu za jízdu načerno, dojděte si na 
 • DP a zjistěte, zda nemáte pokuty, okterých nevíte. Pokud ano, buď je zaplaťe a nechte si vystavit potvrzení o 
 • bezdlužnosti, nebo je rozporujte. Pokud pokuty nemáte, nechte si vystavit potvrzení o bezdlužnosti. Pokud 
 • nemáte OpenCard, dělejte to aspoň jednou do roka.
 • Pokud jste někdy měli od nějaké instituce nebo lichvářské společnosti půjčené peníze a splatili jste je, nechte si od nich vystavit potvrzení o bezdlužnosti.
 • Nejméně jednou do roka zatelefonujte do své plynárny a k dodavateli elektrické energie, a zjistěte, zda jim něco nedlužíte.
 • Pokud se stěhujete nebo pokud měníte plynárnu nebo dodavatele elektrické energie, nechte si od nich vystavit potvrzení o bezdlužnosti.
 • Pokud jste leželi v nemocnici, vzpomeňte si, jestli jste uhradili poplatky.
 • Pokud jste někdy pracovali u zaměstnavatele, u něhož si nejste 100% jistí, že za vás platil zdravotní pojištění, dojděte si na zdravotní pojišťovnu a zjistěte si, jestli něco nedlužíte.
 • Dojděte si na všechny zdravotní pojišťovny, u kterých jste byli kdy pojištěni, a nechte si vystavit potvrzení o bezdlužnosti.
 • Pokud měníte telekomunikačního operátora nebo pokud jste vypověděli smlouvu s telekomunikačním operátorem, nechte si vystavit potvrzení o bezdlužnosti.
 • Vzpomeňte si, jestli máte zaplacené všechny pokuty za parkování, které jste kdy dostali, a všechny pokuty za dopravní přestupky apod. Vzpomeňte si, jestli jste někdy neodmítli zaplatit správní poplatek za cokoli, protože vám připadal nespravedlivý. Vzpomeňte si, jestli nedlužíte za odvoz popelnic nebo za televizi.
 • Pokud se nezdržujete v místě svého trvalého bydliště, zařiďte si, aby vám někdo přeposílal poštu nebo aby vás někdo alespoň informoval. Nebo si zařiďte přeposílání na poště. Pozor! Poště ale není co věřit. Vím o případech, kdy existuje podezření, že poštovní doručovatelé jsou domluveni s exekutory a soudní písemnosti záměrně nedoručují. Nejlepší je patrně zajít si na městský úřad a nahlásit jim adresu, na které se skutečně zdržujete. Nechte si o tom vystavit potvrzení. Oni by tu adresu měli zapsat do Centrální evidence obyvatelstva a soud by se na ni měl dotázat. Pokud městský úřad nebo soud pochybí, máte alespoň papír, že jste udělali, co bylo třeba.
 • Zařiďte si datovou schránku. Kontrolujte ji každých deset dní. Ještě lepší je zařídit si v ní upozornění na mail, který čtete denně. Dávejte pozor, pokud jedete na dovolenou delší než deset dnů. Nejlepší je požádat někoho, aby datovou schránku nebo mail kontroloval za vás a dal vám případně vědět.
 • Pokud máte staré rodiče, poučte je, aby za žádnou cenu nepodepisovali nic podomním obchodníkům. Často je navštěvujte, aby netrpěli přílišnou osamělostí, protože osamělí lidé jsou podomními obchodníky snadno ovlivnitelní. Dělejte to i v případě, že na své staré rodiče kašlete. Pokud jim exekutor kvůli nějaké splátce za nádobí sebere dům, tak ho nezdědíte.

Pokud toto všechno budete dodržovat, pořád ještě to neznamená, že jste před exekucí bezpeční. Takto pouze snížíte riziko na únosné minimum. Tento seznam nepokrývá všechno, jen ty nejčastější případy.

MANUÁL NA LIKVIDACI TRHU A NEZÁVISLÉHO PODNIKÁNÍ

12. března 2011 v 15:54 | KAREL KŘÍŽ |  EKONOMIKA
Pokud máte svoji banánovou republiku politicky připravenou dle návodu z předchozího článku, můžete se pustit do likvidace několika posledních ostrůvků nezávislosti a případného vzdoru. Většina obyvatelstva je díky vaší neobolševické strategii nějakým způsobem závislá na odpadcích z panských stolů a díky vlastní připosranosti, hlouposti či lenosti si v tomto stavu ještě lebedí. Plán na maximální vytěžení státního majetku a penězovodu směrem k vašim soukromým účtům dostal konkrétní rysy, tudíž byste si mohli v klidu užívat exotických dovolených, nově vystavěných vil, exklusivního autoparku, placených milenek či letních apartmánů v dříve nenáviděné imperialistické cizině.

Chvíle pohody a klidu na práci může nyní kazit jen pár pochybných křiklounů, novinářských hyen či neohebných podivínů, kteří se nechtějí nechat koupit sociální almužnou nebo rektálním alpinismem vykoupenou funkcí ve státní správě. Těm je tedy potřeba řádně zatopit, řádně přitáhnout uzdu a řádně naložit na hřbet.