VRAHEM SVOBODNÉ DEMOKRACIE JE ZBYTNĚLÝ STÁT

28. října 2010 v 5:28 | PAVEL JURUTKA (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
DANE
Na nejmenovaném internetovém portálu Jiřího Paroubka se objevil článek: "Největším problémem této země je narůstající sociální nerovnost". Autorem je ekologická poradkyně Kateřina Březová. Těžko říct, jestli je horší její rétorika připomínající agitaci komunistů před únorem 48 nebo absence reálného vidění dnešní velmi komplikované společnosti.

Korunu její slohové práci na téma "ožebračování obyčejných lidí prolhanou pravicovou vládou" nasadil politolog Pehe, kterého Březová cituje.

Cituji Březovou: "Nemyslím si, že sociální dávky a jejich systém jsou nějakým problémem pro naši republiku - to, co se na ně vydá, není zas tak moc v porovnání s ostatními zeměmi. To jen prolhaná pravicová vláda se snaží vytvořit v národu mylný dojem, že to tak je - aby odvrátila pozornost od skutečných problémů - totiž od sebe a svých "zlodějen."Cituji Březovou, která cituje Peheho: "Jsme svědky útoku dobře organizované třídy bohatých na politicky zmatenou společnost, vylekanou "krizí" a řeckými scénáři. Má se šetřit především na chudácích a lidech..... atd."

Snaha o slušný text mi brání sem teď vepsat slovo BLBOST třikrát po sobě. Pokud se jen trochu orientujete v dějepise, pak určitě dobře víte, že tzv.sociální nerovnost je dnes absolutně nejmenší v celé historii lidské společnosti. V euroregionu, na který se nejvíc vztahují naše životní zkušenosti se pak neustále snižuje a to včetně České republiky!

Největším, skutečným a jediným problémem této země je obludný zbytnělý stát!

Náš stát dnes připomíná zavalitého nenasytného Otesana, který čím víc žere, tím má větší hlad. Tento obrovský a hlavně jediný zaručený zdroj příjmů přitahuje korupčníky ze všech stran politického spektra, plodí kriminálníky, kteří kradou ve velkém a v přímém přenosu a ještě stihnout poslat do kamer samolibý úsměv.

Stát je přítelem závislých jedinců a politických zlodějů, ale fatálním nepřítelem produktivní většiny obyvatel, pro které nedělá prakticky nic. Nestaví cesty a když, tak jich půlku ukradne. Nenabízí produktivním lidem spoření na důchod, nereformuje zdravotnictví a devastujícím způsobem likviduje vzdělanost prostřednictvím bezplatného státního školství.

Polovinu vyprodukovaných prostředků stát lidem bezostyšně zabaví, aby je vzápětí rozházel způsobem, na kterém by si smlsnulo nezávislé soudnictví, kdyby tu nějaké bylo. Namísto podpory s dlouhodobým efektem stát cílevědomě likviduje živnostníky a znechucuje každého, kdo má snahu tvořit a produkovat hodnoty.

Společným nepřítelem všech obyvatel České republiky nejsou okolní země, cikáni nebo islám, a už vůbec ne sociální nerovnost. Je to stát. Teprve až se podaří odstranit alespoň polovinu státního aparátu a ponechat mu jen roli ochránce bezpečí obyvatel a zajištění komunikace, bude se nám dařit lépe.

Kdo to udělá? Jak ukázali i včera v parlamentu Rath se Sobotkou, socialisté to rozhodně nebudou. Jejich cílem je občan organizovaný, poslušný, nejlépe uklizený pod všeobjímající náruč státního aparátu, plnou regulačních nástrojů a těch, kteří jimi vládnou. To už tu jednou bylo - vzpomínáte?

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama