Říjen 2010

HRA O PRAHU

31. října 2010 v 7:09 | ONDŘEJ NEFF (neviditelnypes.cz) |  POLITIKA
KEMPINSKI
Podle Zdeňka Tůmy, donedávna guvernéra Národní banky, nyní pretendenta na primátorský post Prahy, by se velká koalice v hlavním městě vymstila jak ODS, tak ČSSD. Prohlásil to v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Ono, jak se to vezme. Volič je důležitý jednou za čtyři roky v dvouden voleb, jindy má hodnotu rohožky nebo toaletního papíru.

Podstatná jsou konta, místa ve správních radách, možnosti dohazovat kšefty, blízkost k penězovodu. Z tohoto hlediska je pro šéfy pražské ODS spolupráce s Tůmou málo zajímavá. Jen vezměme v úvahu, kolik milionů berou exponenti politických stran za členství ve statutárních orgánech státních podniků! Tyhle peníze jsou realita. Služba městu, odpovědnost voliči, to jsou jen prázdná slova, která pro tyto pány nic neznamenají. A z Tůmy čiší nebezpečí, že se o tohle přijde, anebo že se k tomu dostane někdo jiný.

Dodnes je synonymem pro politický humus opoziční smlouva. Odsoudili ji všichni, v čele s těmi, kdo ji uzavřeli. Výsledek? Oba signatáři opoziční smlouvy jsou nejsilnější politické strany v zemi. Volič s nimi nezametl, volič je sune do popředí.


UMLČOVÁNÍM SVOBODY SLOVA ZAČÍNÁ DEMONTÁŽ OBČANSKÝCH SVOBOD

29. října 2010 v 5:59 | BENJAMIN KRAUS (euportal.cz) |  POLITIKA
CENZURA
Žijeme v éře dvojího ohrožení svobody. Jedním je islámský terorismus provázený islamizací společenského života, kultury a politiky. Druhým je omezování občanských a politických svobod našimi vládami a institucemi pod nálepkou obrany před terorismem. To druhé je ve své podstatě dobrovolnou demontáží hodnot, které islámští teroristé na naší civilizaci nejvíc nenávidí a chtějí zničit: tolerance, svoboda slova, posvátnost soukromí, demokracie, právní stát, úcta k lidským právům a individuální autonomie. Všechny západní demokratické země ve jménu "bezpečnosti" zavádějí zákony omezující naše občanské svobody, tak těžce po staletí vybojovávané. Naše vlastní instituce tak částečně bezděky, částečně záměrně plní cíle islámského terorismu. Usnadňujeme jim to my sami tím, že omezování svých svobod přijímáme bez dostatečně silných protestů.

            Toto je výchozí situace knihy "Liberty In the Age Of  Terror" britského liberálního filozofa A. C. Graylinga (Bloomsbury, London 2009). A hned v úvodu na veškerá dilemata touto situací vznikající autor odpovídá jednoznačnou volbou: Omezování občanských svobod v naději na posílení bezpečnosti je chyba "krizových rozměrů" neboť "skutečným rizikem politické katastrofy naší doby je nejen terorismus sám o sobě, nýbrž i jeho spojitost s našimi reakcemi na něj".

VRAHEM SVOBODNÉ DEMOKRACIE JE ZBYTNĚLÝ STÁT

28. října 2010 v 5:28 | PAVEL JURUTKA (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
DANE
Na nejmenovaném internetovém portálu Jiřího Paroubka se objevil článek: "Největším problémem této země je narůstající sociální nerovnost". Autorem je ekologická poradkyně Kateřina Březová. Těžko říct, jestli je horší její rétorika připomínající agitaci komunistů před únorem 48 nebo absence reálného vidění dnešní velmi komplikované společnosti.

Korunu její slohové práci na téma "ožebračování obyčejných lidí prolhanou pravicovou vládou" nasadil politolog Pehe, kterého Březová cituje.

Cituji Březovou: "Nemyslím si, že sociální dávky a jejich systém jsou nějakým problémem pro naši republiku - to, co se na ně vydá, není zas tak moc v porovnání s ostatními zeměmi. To jen prolhaná pravicová vláda se snaží vytvořit v národu mylný dojem, že to tak je - aby odvrátila pozornost od skutečných problémů - totiž od sebe a svých "zlodějen."

DOSTANE KOMUNISTICKÝ BACHAŘ VONDRUŠKA TAKÉ ALESPOŇ 22 LET?

27. října 2010 v 5:31 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
VONDR2
Toto soudní jednání, plánované na 19. listopadu, zřejmě přímým přenosem na ČT 24 neuvidíme, ačkoliv na lavici obžalovaných zasedne vyznavač hnutí směřujícího k potlačení lidských práv a svobod, brutální násilník v organizované zločinecké skupině, který se dle svědeckých výpovědí jeho obětí dopustil sadistických trestných činů dokonce opakovaně a dle svých vlastních slov je na ně navíc ještě hrdý, klasický produkt bolševické tyranie - Josef Vondruška.

Ve zdůvodnění rozsudku se žháři z Vítkova byla jako přitěžující okolnost vedoucí k mimořádnému trestu zmíněna jejich příslušnost k neonacistickým organizacím, doma schované obrázky s touto symbolikou, či dokonce i oblečení, ve kterém se jeden z obžalovaných dostavoval k soudnímu líčení. V podobně laděných procesech jinde pak byl odsouzen ke třem letům kriminálu zpěvák, který v textu písně použil cosi jako "vajt pouvr", nebo nejnověji hrozí až osm let vylepovačům samolepek se zakázaným (v době svobody slova?) textem. Vše na základě jakýchsi elaborátů soudních znalců na extrémismus. Možná podobných expertů jako Jiří Kopečný z ministerstva na přiloženém videu.

Nevím, co vede některé lidi k obdivování nacistické Třetí říše a jejich představitelů. Snad pokus o vzdor stávajícímu přehnaně multikulturnímu establishmentu, který si o to svými aktivitami v podstatě říká, snad příslušnost ke skupině "drsných" chlápků, snad touha po jasně nalajnovaném sociálním státu fašistického typu. Zřejmě je to i Hitlerův pokus o konečné řešení cikánské a židovské otázky, což je pro normálního smrtelníka samozřejmě naprosto neakceptovatelné. Stejně tak by však měl být společností neakceptovatelný pokus komunistů o konečné řešení otázky vlastníků výrobních prostředků, sedláků, drobných živnostníků či třeba jen ideově nepřesvědčených proletářů, jehož představitelem je právě bachař Vondruška.

ŠKROMACHOVY NOVÉ ŠATY

26. října 2010 v 7:44 | PAVEL JURUTKA (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
SEJDEME SE NA ÚP
"Ovládli jsme senát a vláda se bude divit!" vyhrožuje čerstvý senátor a protřelý odborář Zdeněk Škromach a hezky se při tom usmívá. Volby do senátu neznamenají až tak velké nebezpečí pro reformy, jen znovu vytvořily prostor pro humpoláckou socialistickou rétoriku.

Ve skutečnosti ukázaly v plné nahotě neschopnost a neochotu (bůhví, co je horší) současného vedení ČSSD proměnit se ze strany bolševického typu v moderní demokratickou stranu, která může své voliče něčím oslovit a nadchnout.

Pro demokracii v Česku by bylo záhodno mít slušnou a silnou opozici. Se současnými představiteli ČSSD je tato šance na dlouho pasé. Po stažení destruktora Paroubka přišel na řadu Bohuslav Sobotka, který svým amatérismem již připravil českou veřejnost o značné prostředky a z velké části tak způsobil dnešní tristní stav veřejných financí. Tento průšvih je znásoben i nevyužitou šancí v období výrazné konjunktury.

Jinými slovy: peníze, které jsme tehdy mohli investovat a proměnit v dnešní zisky, jsme trestuhodně a doslova prožrali. Viníkem je Bohuslav Sobotka, který by měl být nyní ve vazbě nebo mít alespoň tolik sebereflexe, že se někam zašije, aby nebyl lidem na očích. Opojení mocí je ale zjevně silnější.

CO MI VADÍ NA ROZSUDKU Z KAUZY VÍTKOV

25. října 2010 v 8:03 | VLADIMÍR HUČÍN (vladimirhucin.cz) |  POLITIKA
ZAKON
Žhářský útok ve Vítkově je bezesporu trestuhodná záležitost, ale co mi na celé věci nejvíc vadí je to, že tento medializovaný soudní proces vedl starý komunistický kádr - soudce Krajského soudu v Ostravě JUDr. Miloslav Studnička. Tento bývalý komunistický exponent nechvalně známého Krajského soudu v Ostravě se před listopadem 1989 angažoval v soudních procesech, které měly politický podtext.

V odůvodnění rozsudku nad žháři se někdejší komunista JUDr. Miloslav Studnička odvolával na motivaci pachatelů, která dle něj pramenila z nacistické ideologie. Mne by jenom zajímalo, zda si tento soudce jako bývalý komunista v době normalizace také uvědomoval co to je třídní boj a kolik obětí způsobil. Vždyť není ještě tak dávno, když tento soudruh sídlil ve třetím patře budovy Krajského soudu v Ostravě v kanceláři č. 154 a byl ve styku s orgány StB a stranickými funkcionáři KSČ prostřednictvím telefonu s číslem 382.

SENÁTNÍ VOLBY 2010 - BLESKOVÉ ZHODNOCENÍ

24. října 2010 v 7:45 | PETR POKORNÝ (paratdnes.wz.cz) |  POLITIKA
BLESK
Není důležité, zda v senátu vyhrála pravice, či levice. I kdyby levice v senátu vyhrála skoro vše, je důležité, aby padli lumpové včetně "Zdroje jsou"! Jsou velice seriózní politikové, kteří chápou, že strašné zadlužování je do deseti let bez katastrofy na dětech a vnoučatech neúnosné.

A v tomto kontextu padl strůjce technologie "Zdroje jsou" Špidla, padl poradce této technologie Mládek - ekonom. Co je zrůdné, Moraváci dali přednost nositeli bolševickému rozkrádání a strůjci zadlužování, jehož osoba se přímo podílí na ztrátě ročně 80 miliard, odboráři Škromachovi a naprosto "poctivému Palasovi s pozemky" ... I to je katastrofální výpověd voleb.

Nevím, zda zvolení těchto evidentních dvou lumpů je výsměchem, nebo totální hloupost voličů, ale s výkřikem "blbost je věčná" musíme přijmout výsledek těchto senátních voleb.


MAMINKO, PROČ JSEM MUSEL POLYKAT SPERMA, PTÁ SE ZMLÁCENÝ PATRIK

23. října 2010 v 8:26 | ROBERT VONDRÁK (blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
smrd
...na titulní straně MF Dnes. Součástí článků jsou i šokující videa, na jednom Patrika na hranici mezi životem a smrtí přijímají do nemocnice, v dalším kamera jen tiše zabírá Patrikův pokojíček v dětském domově, na stole leží otevřená kniha, na posteli plyšový medvěd, klavírní podkres jen umocňuje emocionální účinek záběrů. V soudní síni se připravuje prostor ro rozmístění televizních kamer, které budou proces s pachateli přenášet v přímém přenosu....

Politici, celebrity a představitelé nevládních organizací bojujících za práva občanů se v rozhlasovém a televizním zpravodajství shodují na nutnosti exemplárního potrestání pachatelů.

"Je třeba vyslat jasný signál, že jsou soudy schopny, když na to přijde, soudit i velmi tvrdě. Tresty musí odpovídat brutalitě trestného činu, způsobu provedení a zejména následkům, kdy je postiženo dítě," řekla Klára Kalibová, představitelka nevládní organizace In Iustitia, která se soustřeďuje na pomoc obětem násilí z nenávisti.

VYHROŽOVALI A VYKRADLI MĚ, TVRDÍ ÚDAJNÁ GROSSOVA VĚŘITELKA

22. října 2010 v 6:15 | PAVLÍNA WOLFOVÁ (reflex.cz) |  POLITIKA
GS
Historie smlouvy o půjčce na třicet miliónů, kterou spolu údajně sepsali 30. listopadu 2004 věřitelka Lenka Garbová a dlužník - předseda vlády - Stanislav Gross, je spletitá a nejasná. Reflex má její kopii k dispozici.


Reflex zaznamenal pouze verzi věřitelky, jež tvrdí, že se na ni premiér Gross se žádostí o půjčku sám obrátil. " Pohybovala jsem se v té době na severní Moravě jako správkyně konkursních podstat a měla styky s komunálními politiky. Znala jsem například Miroslava Grégra (bývalého českého politika, poslance Parlamentu ČR za ČSSD, místopředsedu vlády Miloše Zemana a ministra průmyslu a obchodu v letech 1998 až 2002, pozn. aut.) a už si nepamatuji, který z nich mě s panem Grossem zkontaktoval. Sešli jsme se a já dostala nabídku na investici a její zhodnocení. A proto jsem mu půjčila," uvedla pro Reflex Lenka Garbová.


Garbová měla v té době za sebou nákup a prodej jachet a loděnic v Polsku a v Rusku. Koncem devadesátých let také pracovala pro Vladimíra Železného v jeho soukromých firmách. "Smlouvu přinesl sepsanou pan Gross, na místě jsme ji oba podepsali, s předstihem jsem ji dostala v mailu. Pak byl problém donutit ho, aby ji podepsal. Podepisovali jsme ji asi 6. nebo 8. prosince, přesně si už nepamatuji. Byla s datem 30. 11. 2004 z toho důvodu, že ten den proběhla první směnka, předání peněz," uvedla podrobnosti údajně Garbová na policii.

STANE SE PŮVODNÍ OBYVATELSTVO EVROPY "NEPŘIZPŮSOBIVOU MENŠINOU"?

21. října 2010 v 6:05 | KAREL KŘÍŽ |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
OVCE
Být poctivým, pracujícím a daně platícím příslušníkem majoritní populace, který navíc pro své sexuální hrátky vyhledává opačné pohlaví, není v dnešní době žádný med. Jste automaticky zařazen do kategorie blbec na podojení s právem držet hubu a jedinou radostí vašeho života má být skutečnost, že vás ještě nezavřeli do kriminálu za špatně odvedené či nezaplacené daňové výpalné, popřípadě, že na vás někdo neukáže prstem jako na neonacistu, rasistu či xenofobního násilníka.

Zdá se, že v současné době již došlo k tak velkému pokřivení veškerých tradičních hodnot a reálií občanského soužití, že pokud okamžitě nezačneme pracovat na radikální změně směru vývoje společnosti, čeká generaci našich děti jen postavení otroků sociálního a rasově, multikulturně, či jak to kdo nazve, pozitivně diskriminovaného státu.

Všechno je to jen o postupné ztrátě svobody, kterou jakoby nechceme registrovat. Nejprve ekonomické, v dalším časovém úseku i občanské. Na našem území jsme si jí za posledních pár desítek let mnoho neužili, a proto možná jsme někteří spokojení i s tím současným málem, co jsme dokázali po krachu socialismu sovětského typu sametově "vybojovat". Jenže smyčka se opět začíná utahovat.

O kvalitě našeho života stále více rozhodují tisíce domácích, nejnověji i bruselských, byrokratů, jejichž jediným cílem je udržet si nadstantartně placené koryto s možností korupčního přivýdělku. Tomuto cíli je pak podřízená celá legislativa i exekutiva. Jedinec, který není nijak napojen na tyto "kamarádsko-mafiánské" vazby pak nemá v podstatě šanci býti plnohodnotným občanem a zůstává mu mu černý Petr v podobě dojné krávy.

Pokrytectví a demagogie produkované vládnoucími panáky se tak stává za pomoci neskutečně naivních, nebo snad zaplacených médií, společenskou normou. Lidem jsou jako nepostižitelné a zákonné předhazovány zázračné miliónové výdělky bývalých nebo i současných ministrů, premiérů, státních úředníků či jejich spolupracovníků, manželek nebo milenek. Lidé mají věřit báchorkám o cenách elektřiny nebo kilometru dálnice, o potřebě razítkovačů lejster na zbytečných úřadech, tisícovkách policistů v kancelářích či stovek grantových spolků. Lidé mají věřit pohádce o hodné Evropské unii, která nám zaplatí čističky odpadních vod či jiné bohulibé projekty. Stejně tak mají lidé věřit i populistickým tezím o zázračných multikulturních sdruženích, které prý z nejušlechtilejších pohnutek pomáhají údajně diskriminovaným skupinám spoluobčanů v jejich cestě na post obyčejného plátce daní.

CO SE VLASTNĚ O VÍKENDU STALO?

20. října 2010 v 8:38 | ROBERT POSPÍCHAL (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
SOBOTKA
Bohoušek se tlemí jakoby ho konečně přestala tlačit rovnátka. Soudruh Falmer nahodil svůj klasický přiblblý estébácký výraz. Investigativec a po novu i kumulativec funkcí John se tváří jako školák, co rozbil okno, ale nechce se k tomu přiznat. A Nečas?

Ten je po víkendu zádumčivý. Kde je ale skutečná pravda, co a proč se vlastně o víkendu stalo?
Hned na začátek bych chtěl uklidnit zvýšenou hladinu adrenalinu a endorfinů všech sociálních demokratů - hoši, vy jste žádné volby nevyhráli, to "oni" si je prohráli. A v žádném případě tyto volby nebyly referendem o Nečasově vládě či reformách.

Jediné, co ODS voliči jasně vzkázaly, bylo, aby vykopala nadobro všechny Bémy, Langry, Venclíky, Dlouhé, Kittnery a další hluboko zarostlé kořeny, které v regionech jen šíří jed a ubírají sílu mladým stromům.

Nebyl to skvostný program ČSSD či její hvězdní kandidáti, co značně změnili obsazení radnic velkých měst. Byla to korupce, mafiánské praktiky, hry "já na bráchu, brácha na mě" a klientelismus spojený s protekcionismem na radnicích ovládaných léta ODS.

TAK UŽ NÁM TO ZAČÍNÁ

19. října 2010 v 16:32 | JIŘÍ HEINCL (blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
HAMAS
Tento týden jsem narazil v německém tisku na dva velice zajímavé články, o nichž jsem v českém tisku nenašel ani zmínku. Možná je to pro naše novináře příznačné.

Vepřová nehoda


V článku je popsán případ padesátidevítileté učitelky Ursuly Emde, která učila matematiku a výtvarnou výchovu v malém městě Betzdorf (Porýní-Falcko) na základní škole Christophorus-Gesamtschule. Školu navštěvuje 302 žáků, z toho 45 muslimských. Případ začal ve školní jídelně, kde byly dvě neoznačené mísy s drůbežími a vepřovými řízky. Učitelka vydávala dětem jídlo, když se jí zeptal devítiletý Ünal z jakého masa jsou řízky. Ursula Emde řekla, že neví, turecký žák maso nechal ležet a jedna turecká dívka dala svůj řízek německé spolužačce. Tím učitelka považovala věc za ukončenou. Druhý den ji však kvůli tomu volala velice rozčilená Ünalova matka a o několik dnů později se do školy dostavilo patnáct tureckých matek a otců, kteří rozhořčeně požadovali propuštění učitelky ze školy.

VYHRÁLI NEJLEPŠÍ?

18. října 2010 v 6:13 | HELENA KRATZEROVÁ (bigbloger.lidovky.cz) |  POLITIKA
nf
Zákruty lidské mysli jsou nepředvídatelné a nevyzpytatelné. Člověk by si naivně myslel, že třeba při rozhodování, komu dají svůj hlas, voliči zváží kandidátův charakter a důvěryhodnost. 

V mnoha případech se i nyní ukázalo, že takové malichernosti v podstatě zajímají jen málokoho.
Jak jinak si vysvětlit, že vysoce zabodoval třeba Jaroslav Palas, jenž dosud stále nevysvětlil zdroje ohromujícího majetku? Zřejmě peníze vzbuzují větší respekt než bezúhonnost. Totéž ovšem neplatí například pro Lucii Talmanovou. I když nejsem jejím skalním příznivcem, zdá se mi, že se stala obětí obyčejné lidské závisti a nepřejícnosti. Vaz jí pravděpodobně zlomilo pobírání rodičovského příspěvku. Svou roli jistě sehrála i skutečnost, že je ženou Mirka Topolánka, jenž opět nemá dost hluboko do kapsy, aby si zasloužil omilostnění.

Je sice potěšitelné, že i tentokrát - navzdory všem zaručeným předpovědím - se voličům podařilo v mnoha případech zamíchat rozdanými kartami a do čela obcí a měst si vybrali lidi, kteří se osvědčili (třeba při povodních) a jimž věří.  Poněkud znepokojující je však vzestup oranžových uchazečů o senátorské křeslo.

A NA ZADEK SE Z TEBE NIKDO NEPOSADÍ ...

17. října 2010 v 9:10 | EVA PALLOTTO (blog.idnes.cz) |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
SLECNA
Ve středu ráno jsem se probudila, rozespale mžourám kolem sebe a … šok! Divná cizí osoba, pod plachetku zjevu nevábného, rozvalovala se mi na gauči, kouřila cigáro a popel drze klepala na zem:

"Jó, milá zlatá, tos' mě tak brzo nečekala, co?"

Žádám, aby se legitimovala a přemýšlím, jak zpevnit malíkovou hranu.

"Kočenko blonďatá, netvař se, že nevíš, kdo jsem. Jsem tvoje Krize Středního Věku, přece!"
Ne, že bych o ní neslyšela; ne, že bych o ní nečetla. Ale v pětatřiceti? Fakt docela překvápko.
"Tady jsem si donesla takovej seznámek. To víš, broučínku, MY v tom máme pořádek (významně se podívala směrem do kuchyně). Je to tvoje písmo?" V kostnaté ruce ta osoba třímá otrhané listy z mých dávných deníčků. Má přání a předsevzetí, moje nejtajnější tajnosti.

"Poženu na vás Úřad na ochranu osobních údajů!" vyhrožuju kňouravě a zarývám nehty do polštáře.

"Takže je," ušklíbla se babice a obřadně si naslinila inkoustovku. "Nezdržuj, nemám dneska jen tebe. V rychlosti si to tady zrekapitujujem' - Medaile z olympiády, máš?"

"Nemůžu za to, že mě z tý gymnastiky vyhodili, že prý jsem moc velká a tlustá. Ale dyť já v osmi vážila jenom dvacet kilo!"

TŘETÍ SVĚTOVÁ VÁLKA

16. října 2010 v 6:14 | FRANTIŠEK VILÍM (ekonsvoboda.blogspot.com) |  POLITIKA
OCH5
Stále více si zaděláváme na třetí světovou válku. Příznaky jsou stále zjevnější a žel potvrzují, co už jsem napsal.

Láska ke svobodě jednotlivce - hlavně ekonomické svobody - v Evropě a v USA už byla dávno odvržena. Pilíř euroamerické civilizace byl podkopán a tím uvolněn nástup antikapitalistické mentality. To bylo jediné, čím jsme se lišili od orientálních despocií. Mimo jiné proto máme problém odlišit dnes rozdíl mezi komunitami muslimů a námi. Stále jsme vyzývání našimi politiky, abychom se přestali odlišovat od muslimů a všech těch, kteří individuální svobodu nesnáší. Nevidíme nebezpečí v tom, když někdo neuznává individuální svobodu.
V prostoru orientálních despocií vyrostli takové režimy dokonce i v Evropě jako v Sovětském Svazu a jeho satelitech či v předválečném Německu nebo Itálii. O Japonsku nemluvím - to je přeci orient. A tzv. sociální státy "moderního" typu z dob Bismarcka s antikapitalistickou mentalitou většiny obyvatel jsou jen pokračováním despotické politiky pohrdající svobodou jednotlivce. Zánik starého Říma také souvisí s jeho pokusy o orientální typ vládnutí a zavedení nějaké podoby sociálního státu. Je skutečností, že mírová období v historii sociálních státu střídají její nevyhnutelné plody - období globálních válek či úpadků. Poválečné řešení pokaždé ještě více omezilo individuální a ekonomické svobody obyvatel nebo je alespoň nevrátilo na předválečnou úroveň. Proto jsou války a všechny druhy "válek" pro politiky tak přitažlivé. Získávají další moc a moc je pouze o demagogii získat na svou stranu horlivé stoupence vykonávající "špinavou práci".

DNO POPULISMU NEEXISTUJE

15. října 2010 v 6:34 | ROMAN JOCH (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
BALICEK
Mají bohatí platit vyšší pokuty za dopravní přestupky? Ne. Ono by nezaškodilo se občas taky podívat do Ústavy České republiky, kde je celkem velkým písmem napsáno cosi o rovnosti před zákonem. Za stejný zločin či přestupek má být uložen stejný trest.

Ne náhodou byla antická bohyně spravedlnosti zobrazovaná se zavázanýma očima - spravedlnost nemá nikomu nadržovat či někoho předpojatě penalizovat, ale všem má měřit stejně, padni komu padni.

Trestáme člověka nikoli za to, jaký je, ale za to, co spáchal. Stejný čin evokuje stejný trest. Jdu-li po přechodu a někdo v autě mě zabije nebo zmrzačí proto, že jel jako blázen a už nestihl zabrzdit, je mi fakt jedno, zda byl bohatý či chudý, to mi věřte. A myslím, že když se to stane vám, bude vám to taky jedno.

KRACH BANK V ROCE 2011?

14. října 2010 v 5:27 | DAVID VOROVKA (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
dluhy
"Masivní injekce likvidity nefungují… Nemůžete vzkřísit nesolventní zemi v systému, který je pochybný. Lidé řídící americkou ekonomiku zavedou americkou ekonomiku a finanční strukturu do velké černé díry. USA a svět budou brzy čelit vědomě zosnovanému globálnímu krachu." Bob Chapman

Jak jsme asi mnozí zaregistrovali, šéf Federal Reserve Ben Bernanke varoval před neočekávaným vývojem americké (rozuměj světové) ekonomiky. "Neočekávaný vývoj" je eufemizující deskripcí hluboké krize. Jak hluboké?

FED

Předně si uvědomme, kolik farizejství se skrývá za daným výrokem od reprezentanta instituce, jež vše toto zapříčinila. Není tajemstvím, že Fed je slovy realistů asi tak státní a federální jako Federal Express. Jde vlastně o konglomerát soukromých bank vlastněných elitami- jako Goldman Sachs, Merrill Lynch a další. Moc Fedu zakotvila podvodem skupinka kongresmanů před Vánoci 1913 v prázdné sněmovně (tehdy neexistoval požadavek minimálního kvóra při hlasování). Ústavou daná pravomoc lidu vydávat peníze prostřednictvím Kongresu Spojených států přešla na tuto soukromou instituci. Prezident Woodrow Wilson se na konci svého mandátu omlouval národu za tento podvod a varoval, že to může vést ke konci demokracie:

AŤ UŽ JDE BRUSEL DO HAJZLU!

13. října 2010 v 6:07 | LUKÁŠ PETŘÍK (parlamentnilisty.cz) |  POLITIKA
PROLETARO
Jak informoval Euobserver.com, Evropská komise chystá na příští rok celoplošný zákaz kouření na veřejných místech po celé Evropské unii. Mělo by to být závazné pro všechny členské státy unie. ParlamentníListy.cz požádaly o reakce obhájce občanských svobod různých politických směrů.

"Potřebujeme totální zákaz kouření na všech veřejných místech, v dopravě a na pracovištích," uvedl pro Die Welt eurokomisař pro zdravotnictví John Dalli. Zvažuje se prý rovněž nařízení, aby tabákové výrobky v EU obsahovaly méně nikotinu. Podle Dalliho jsou výjimky nepřípustné a netolerovatelné.

Navíc má být směrnice o tabákových výrobcích 2001/37/ES podle návrhu komise rozšířena a má zavést povinně jednotné černobílé balení všech cigaret, zakázat vystavování cigaret v místě jejich prodeje a zakázat používání přísad do cigaret při jejich výrobě.

Výborný nápad. Unie spáchá sebevraždu

"Ať už jdou opravdu do hajzlu. To už by se měla Evropská unie opravdu rozpustit. Definitivně se zbláznili. Cigarety jsou ale jenom jedna věc. Oni už chtějí kontrolovat a zakazovat opravdu úplně všechno. Snad se aspoň někteří eurofilové nyní proberou. Příště udělají úspornou směrnici, že doma můžete mít maximálně 18 stupňů, aby se neplýtvalo energiemi a ekoeuropolicie bude lézt lidem do baráku a kontrolovat, jestli nevytápějí na více než 18 stupňů. No a zavedeme eurozářivky pěkně do semaforů. Ty pomalu nabíhají, tak pěkně zklidníme provoz. To bude doba, než naběhne zelená, oranžová a červená," řekl senátor ODS Jaroslav Kubera ParlamentnímListům.cz.

Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek je nápadem Bruselu přímo nadšen. "To je vynikající nápad a jenom houšť. Ať zakážou cigarety úplně. Ať zakážou už úplně všechno. Je skvělé, že konečně někoho napadlo, jak Evropskou unii definitivně pohřbít. Je to úžasně kreativní metoda, kterou se unie zničí. Hrozně to podporuji. Polovičatosti Borise Šťastného konečně někdo pochopil. Mě samotného to nenapadlo," řekl redakci Petr Hájek.