Červen 2010

FLÁKAČI, SOCKY, SPODINA, VŠICHNI JEDNA RODINA

30. června 2010 v 6:30 | TOMÁŠ KOUBEK (blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
JANOV
"Nechceš makat ? Tak umři hlady ! Proč bych Tě měl ze svých daní živit, když místo práce postáváš celý den i se svými "kolegy" u bufáče, hospody nebo sámošky a lijete do sebe lahváče ? Ještě se smějete tomu, jak ti pitomci spěchají někam do práce, aby je pak stát mohl oškubat." Tak takové nějaké myšlenky určitě proběhly hlavou kdekoho z nás, při pohledu na všechny ty flákače, povaleče, ochmelky a lenochy, které občas potkáváme.

Tomuto druhu lidí práce nevoní, tak využívají toho, že se o ně stát nějak postará prostřednictvím nejrůznějších sociálních dávek. Někteří šéfové firem mi v uplynulých letech osobně popsali, jak si k nim někteří "zájemci o práci" nadrzo chodili pro potvrzení kvůli pracáku, že o ně nemá firma zájem. Známá nenašla vhodnou práci, tak ji stát téměř 2 roky živil. Buď se poflakovala doma (spala, koukala na televizi apod.) nebo jezdila s kamarády na diskotéky a další podobná povyražení.

Podle komunistů, socialistů a dalších podobně smýšlejících lidí, je toto asi v pořádku, protože každý má v rámci "spravedlivějšího" přerozdělování a tzv. solidarity bohatých s chudými, úspěšnějších s méně úspěšnými a pracovitých s lenivými, právo na důstojný život. Já bych to viděl trochu jinak. Právo na důstojný život, financovaný nějakou formou státem, by měl mít jen ten, kdo pracuje či má prokazatelnou snahu pracovat (samozřejmě výjimkou jsou postižení či dlouhodobě těžce nemocní lidé apod.).

KDY NÁM STÁT SEBERE ÚPLNĚ VŠECHNO ANEB NEMRAVNÉ DANĚ ...

29. června 2010 v 6:48 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
pf
Daně jsou ve své podstatě uzákoněné okrádání produktivních občanů. Ba co více, stát si na tuto zlodějinu vytvořil celý mocenský aparát a natolik ostrakizoval veškeré procesy a úkony spojené s nedostatečnou platební morálkou daňových nevolníků, že v očích obyčejného člověka vytvořil z každého, kdo byť jen z nevědomosti daně špatně odvede, či snad nemá dostatečnou hotovost na jejich řádné splacení, kriminální personu postavenou na roveň masového vraha nebo prznitele malých holčiček.

Kreativita státních úředníků při vymýšlení stále nových a rafinovanějších postupů při odírání posledních zbytků produktivního obyvatelstva nebere konce. Svým mnohaletým "úsilím" totiž vytvořili dostatečnou masu závislých na penězích ze státního rozpočtu tak, že jim ve své podstatě projde téměř jakýkoliv nápad, který by byl v dřívějších dobách považován za naprosto šílený a zdravému rozumu odporující. Za současně aktuální vlaštovku můžeme považovat například nejnovější pokus pana Janoty se zdaněním pojistek.

Samozřejmě očekávám klasickou reakci, že přeci bez těch daní by stát nemohl fungovat. To je samozřejmě pravda, ale zkusme se podívat na celou věc z malinko jiného pohledu. Představme si bytový dům s pěti rodinami, kde pouze jedna z nich dokáže svojí činností vydělat reálné peníze. Druhá rodina má na starost bezpečnost v domě, třetí jsou staří nemocní manželé, čtvrtá partaj v životě nikdy ruku k dílu nepřiložila a pátá jen stále vede řeči o tom, jak by soužití v činžáku mohlo být někdy v budoucnosti lepší. Je normální a mravné, že právě jen a jen ta první rodina platí ze svých vydělaných peněz živobytí všem zbývajícím? Je morální a mravné, že zatímco čtyři zbývající rodiny žijí v klidu a relativním dostatku, jediná platící rodina je v pernamentním ohrožení ztráty svobody či celého majetku, které vyplývá z toho, že včas a dostatečně nezaplatí ostatním jejich pohodu?

KDY BUDE VE FOTBALE KONEČNĚ ZAVEDEN VIDEOROZHODČÍ?

28. června 2010 v 6:26 | RICHARD LIMURSKÝ (blog.idnes.cz) |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
Kdo viděl dnešní osmifinálové utkání Anglie - Německo na MS ve fotbale, musel žasnout. Zatímco v jiných sportech už se spolehlivě video jako okamžitý důkaz osvědčilo, fotbal odolává.

Běží 38. minuta utkání, Německo vede nad Anglií 2:1 a Lampard regulérně srovnává střelou z 20 metrů na 2:2. Hráči se radují, anglická lavička vstává, němečtí fotbalisté na vteřinku zdrceně zírají... Ale jen na vteřinku, protože pochopili, že rozhodčí tuto situaci zaspali a gól nepostřehli! Honem, dělejme jakoby nic...!

Nabízejí se hned dvě otázky. Jednu pokládám nadpisem tohoto článku, ale ta druhá je neméně naléhavá. Kde zůstala nějaká pravidla fair-play? Kam dali němečtí fotbalisté v čele se svým brankářem svou sportovní čest? Jak angličtí útočníci viděli gól, museli ho vidět nejméně čtyři němečtí obránci a jak ukazují opakované záběry, musel ho vidět především sám německý brankář Neuer.

BANKROTUJE CELÝ SVĚT

27. června 2010 v 7:49 | LIKÁŠ KOVANDA - ROBERT KYIOSAKI (blog.tyden.cz) |  POLITIKA
KRIZE
Často píšete o konspiracích bohatých. Myslíte, že jedna z takovýchto konspirací je i v pozadí aktuální krize?
Zcela jistě. To je přesně ten důvod, proč jsou banky sanovány.

Krize byla dle vás vyvolána záměrně, aby se bohatství už takto bohatých dále znásobila, hlavně na úkor středních vrstev.
Je to tak. Střední vrstva, alespoň v Americe, dostala těžký úder. Říkám, že Amerika je dnes nejchudší zemí na světě, protože její střední třída je zdecimovaná.

Amerika je nejchudší zemí? Není to až příliš nadsazené?
Ale vždyť má 700 bilionů nebo kolik dluhu! Neexistuje žádný způsob, jak takovýto dluh splatit. Jde o stovky bilionů dolarů! Prostě není možné dostát těmto závazkům.   

Ale v dluzích se topí mnohé jiné země, třeba Řecko.
Ano, bankrotuje celý svět. Lidé, co si spoří v penězích, ať už v dolarech, jenech či eurech, budou zničeni.

Proč? Bojíte se možné inflace?
Dolar bude devalvovat. V dalších pěti letech Obamova administrativa natiskne, myslím, 1,6 bilionu dolarů ročně. A ještě budou lidem říkat, že si mají spořit - to je přece tak ubohé. Tomu nemůže už nikdo věřit! Prostě, kdo bude spořit, je pošahaný blázen.

TEFLONOVÝ KOMUNISTA FISCHER ODCHÁZÍ

25. června 2010 v 6:07 | PETR HOLEC (reflex.cz) |  POLITIKA

FISCHER PREMIER
Jan Fischer se rozloučil s premiérskou židlí jako správný komunistický funkcionář: vychválil se za to, co nikdy neudělal, načež si za to ještě nechal od zákonodárců uslzeně zatleskat. Bude nám chybět.

Jen pro pořádek: kdo je vlastně Jan Fischer? Je to opravdu onen prošedivělý muž bez vlastností, emocí a názorů, co na tiskovkách vždy mluvil v přerušovaných větách navazovaných nekonečným opakováním posledních slov, o němž nám před rokem jednou večer v TV řekli, že odteď je naším premiérem, protože skvěle zvládne předstírání premiérování? Fakt se bavíme o muži, o němž jeho předchůdce Mirek Topolánek v jednom méně zdařilém rozhovoru prohlásil, že ...

PROČ NÁM NESEBERETE ROVNOU VŠECHNO?

24. června 2010 v 5:51 | TOMÁŠ KOUBEK (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
DANE
Posedlost státu luxováním našich peněženek nezná mezí a kreativita ministerských úředníků i politiků v tomto směru je neuvěřitelná. Národ je v jejich očích stádem krav, které je potřeba podojit všemi možnými i nemožnými způsoby. Poslední návrh nové daně už je ale trochu silné kafe.

Janota nyní přišel s návrhem, že by měl stát začít pojišťovnám zdaňovat, od pojistníků inkasované, komerční pojistné. Státu tedy nestačí, že vaše vydělané (již zdaněné) peníze pošlete formou pojistného do pojišťovny, ta s nimi hospodaří a ze zisku zaplatí státu opět daň. Státu nestačí zdaňovat pojišťovnám kladný rozdíl mezi příjmy a náklady (výdaji), stát chce rovnou zdaňovat příjmy. To jsem ještě vynechal daň z příjmu pojišťováka (fin. poradce), který v mnoha případech inkasuje za uzavřené pojistné smlouvy velmi slušné provize (započtené do pojistného). 

FIRMY SLIBUJÍCÍ ODDLUŽENÍ? JEN DALŠÍ PAST!

23. června 2010 v 5:51 | finmag.cz |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
exekuce
V Česku se začínají množit firmy, které nabízejí dlužníkům, kteří mají problémy se splácením, že jim za peníze pomohou. Dlužník má jedinou jistotu, služba ho přijde na tisíce korun. Úlevu v podobě nižších splátek nebo snížení dluhů často nedostane.

Měla dluhy, které už nezvládala splácet. Jenže místo aby se žena z Berouna obrátila na dluhové poradny, našla si na internetu nabídku oddlužovací společnosti. Ta jí slibovala, že vyjedná s věřiteli nový splátkový kalendář, nebo zajistí oddlužení v rámci osobního bankrotu. Za několikatisícový poplatek firma se ženou sepsala několik provázaných smluv. Vypočetla jí částku, kterou má firmě posílat. Z této sumy si společnost strhla další měsíční poplatek a zbytek přerozdělila mezi ženiny věřitele a exekutory.

Nabízený nový splátkový kalendář nebo soudní oddlužení firma nezajistila. Žena přesto musela dál firmě platit sjednané poplatky. Její situace se zhoršovala. Nakonec našla pomoc v Občanské poradně v Berouně. "Klientce jsme doporučili ihned smlouvu vypovědět. Potíž byla už v tom, že smlouva měla půlroční výpovědní lhůtu, po kterou bude klientka muset dál platit pravidelné poplatky," říká Radko Richter z berounské poradny.

Klientka smlouvu vypověděla a pracovníci občanské poradny s ní začali připravovat návrh na soudní povolení osobního bankrotu. Jedině ten jí pomůže definitivně se dluhů zbavit. 

ISLÁM: POLITICKÁ KOREKTNOST BĚSNÍ

22. června 2010 v 6:04 | IVO SLAVÍK (euportal.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
ARABIA
Po nedávném mediálním sabatu rozpoutaném islámskými teroristy tradičně maskovanými humanitární nadací a bezduchými houfy, jejichž naivitu a de facto špinavou práci si už dávno pochvaloval velekněz demagogie i státního terorismu, jistý Uljanov z Kremlu, jsme opět svědky výhřezů hlouposti v podobě politické korektnosti. Od včerejška ohlupuje lidi neformální souručenství politicky korektních, povrchních "žurnalistů" titulky, v nichž je ve všech pádech skloňováno slovo extremismus.

Z hlediska zdravého rozumu je neuvěřitelné, že média píší a ve zprávách mluví o posílení extremistů v nizozemských volbách a nemají na mysli naše nové spoluobčany s transparenty, na nichž vyhrožují, že pravý holocaust teprve přijde a s naší zkaženou demokracií zatočí, až jich bude (rozuměj v Evropě) víc. Jestliže je Wilders extremista, tak jeden z posledních skutečně e v r o p s k ý c h politiků, Winston Churchill, by podle nich musel být učiněným satanášem, jehož ostatky by měly být exhumovány a rozmetány nad Temží.

JINÁ ODS

21. června 2010 v 11:05 | PETR PAULCZYNSKI (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
ÚSPĚCH
Tak jsem strávil dva dny na svém dalším kongresu ODS. Tentokrát jsem víc poslouchal než fotil. A bylo poslouchat co. Na to, kolik jsem už těch kongresů absolvoval, bylo cítit ve vzduchu nějaké napětí. Ukázalo se, že tento pocit se naplnil na  100%. Je toho hodně o čem by se dalo napsat. Zůstanu však u tří pro mne největších zážitků.

Tím prvním byl přerod Petra Nečase z nenápadného nosiče vody v opravdového lídra s jasným pohledem na to co chce, co partaj potřebuje a způsob, jakým to dokázal dotáhnout do vítězného konce jak pro sebe, tak doufám pro nemocnou partaj. Moc mu přeji, aby se mu to podařilo. Myslím, že to hlavní řekl v samém úvodu svého projevu.
Co máme a musíme udělat jako první: Musíme se pokusit si získat zpět poztrácenou důvěru. Jiná cesta není. Je to těžší než napsat dobrý program. Je to těžší než sestavit úsporný rozpočet. Je to dokonce těžší než jen sestavit novou vládu.
Je to totiž běh na delší trať. Vyžaduje trpělivost, vytrvalost, houževnatost a ještě něco velmi důležitého - nezbytnou přísnost k sobě samým.
Další klíčovou větou jeho projevu byla tato: Mimochodem to vykresluje i to, kdo by měl být ekonomickým lídrem v nově sestavované vládě, kterou se snažíme se svými našimi partnery vytvořit, protože i tam nás čeká důležitý střet, důležitý střet mezi skutečnými reformátory a pouhými účetními. A my musíme reformovat, ne pouze škrtat.

INSOLVENCE ČESKÝCH FIREM ROSTE

20. června 2010 v 7:34 | SVĚTLANA RYSKOVÁ (cfoworld.cz) |  POLITIKA
BANKROT
Podle aktuálních dat společnosti Creditreform, zabývající se sběrem, analýzou a poskytováním kreditních informací, vzrostl letos v květnu v ČR počet insolvencí v porovnání se stejným obdobím roku 2009 o 92,8 %.

Během máje bylo podáno 1338 insolvenčních návrhů a celkový počet insolvencí v letos dosáhl již 5337. Pozitivní zprávou je, že již insolventní návrhy na firmy kulminovaly v březnu a za poslední dva měsíce jejich počet klesá. Rychle rostoucí trend však vykazují insolvence fyzických osob.
Zhruba polovina insolvenčních návrhů u právnických osob končí prohlášením úpadku. Řešení úpadku je možné dvěma způsoby, buď konkurzem a nebo reorganizací. Mezi největší firmy, na které byl v květnu prohlášen konkurz, patří Trailer, Oděvní podnik, stavební firma KAREL DVOŘÁK, společnost HAMOT - Contracting and Trading, vyrábějící radiátory a kotle a výrobce dílů pro motorová vozidla AUTOMOBILTECHNIK PRAHA.

RUSKÝ TEMELÍN

19. června 2010 v 5:38 | MIROSLAV VÁCLAVEK (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
eon
"Když vše půjde dobře, mohli bychom začít stavět za čtyři roky a v roce 2020 bude hotovo" pronesl Martin Roman o zakázce na dostavbu JE Temelín za pět set miliard korun českých. Tedy aby měl čtenář představu o jak velkou částku se jedná podotýkám, že tento stát za ni žije půl roku.

Kde leží počátek cesty k půl bilionové kořisti financované státem z níž pokapou miliardy z předražených zakázek? Musíme kousek do minulosti.

Když vládl sociální demokrat Vladimír Špidla, tak jeho vláda umožnila prodej tří provozů Škody Plzeň do ruských rukou. Jednalo o provozy strategického a pro stát významného charakteru, neboť se zabývaly jaderným strojírenstvím. Je nutno říci, že podnikaly se stamilionovými zisky a prošly restrukturalizací. Tedy český stát snesl zlaté vejce a politici ze sociální demokracie jej předali Rusku. Proč předali Rusku namítnete, vždyť se jedná o obchod. Rusku proto, že firma OMZ je z velmi významné části vlastněna ruským státním podnikem Gazprom. A proč doslova předali? Protože pokud jde o částku za prodej šeptá se, že se jednalo o pět set padesát milionů korun. Tedy jde o hrubý zisk Škody Holdingu JS za rok 2004.

EX-MAOISTA BARROSO SI VYHRNE RUKÁVY A JE PO KRIZI

18. června 2010 v 8:40 | TOMÁŠ HOŘEJŠÍ (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
EXTREM
Evropští lídři překřtili svůj včerejší summit na "bezkrizový". A vrátili se k obvyklým prázdným frázím a klišé. Zvlášť prezident Evropské komise José Manuel Barroso byl ve formě. Trpěly zvlášť uši člověka, který ještě zažil ty neskutečné komunistické (s odpuštěním) kecy v bývalém socialistickém Československu.

Svůj projev na závěrečném briefingu po summitu Barroso zahájil takto: "Tento summit byl o tom, abychom se sešli, a aby základy evropské ekonomiky dostaly možnost opět růst. Protože v Evropě i ve světě platí, že klíčem je růst. Udržitelný růst v Evropě musí být postaven na zdravých finančních základech. Fiskální konsolidace a strukturální reformy jsou pro růst klíčové. Pro dosažení důvěry je potřebná konsolidace. Růst bez důvěry nepřijde…" (přepis projevu v angličtině zde).

Začátek hrozný, konec možná ještě horší: "Evropská rada si dnes vyhrnula rukávy a ukázala, že když je zde společná politická vůle členských zemí i evropských institucí, umíme jednat společně. Pracujeme na tom a společně to dokážeme".

OCEŇTE BRATRY MAŠÍNY!

17. června 2010 v 6:16 | PETR NUTIL (blog.idnes.cz) |  HISTORIE
Znovu se vzepjaly emoce kolem již v pořadí šestého pokusu ocenit bratry Mašíny a jejich odbojovou skupinu za odpor proti komunistické diktatuře. Těžko bychom hledali případ, který by tak hluboce rozděloval českou veřejnost.

Na počátku tohoto sporu bych vám rád položil několik obecných otázek. Myslíte si, že je legitimní používat násilí při odporu proti totalitní moci? Dokážete si představit, že by jste se nelítostnému a zrůdnému režimu postavili se zbraní v ruce? A má vůbec jednotlivec právo na takový odpor?
Mohu-li, začnu oklikou. Politická filosofie se takovými otázkami dlouhodobě zabývala a zabývá. Například  Thomas Hobbes již v 17. století konstatoval, že dojde-li k tomu, že stát přestane vykonávat svůj původní účel (tj. např. ochránit členy před útokem zvenčí nebo agresí některých jiných jedinců), je jednotlivec oprávněn vzdorovat porušování práv.

Jean Jacques Rousseau v díle "O společenské smlouvě" argumentuje podobně: poruší-li stát uzavřenou smlouvu (tj. hodnotu, na které vznikl) a vystupuje proti vůli obecné většiny (volonté general), mají občané právo svrhnout takový režim.

Skupina kolem Ctirada a Josefa Mašínových záhy po únoru 1948 pochopila, že rudému teroru je nutno se postavit. Komunistický režim upevňoval svou moc a používal ke svému posílení všech dostupných prostředků, včetně důsledné likvidace jakékoli opozice. Rozbíhající se monstrprocesy (Slánský, Horáková), končící justiční vraždou, či dlouholetým žalářem, rozsévaly atmosféru strachu mezi obyvatelstvem. Komunistická moc neváhala při uplaťnování své moci vyrábět důkazy a na základě smyšlených obvinění vraždit.

Napříč všemi společenskými vrstvami probíhající čistky neměly v dosavadních dějinách státu obdoby.

JINÝ KRAJ, JINÝ MRAV

16. června 2010 v 6:41 | ONŘEJ LIPA (blog.ihned.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Tohle často používané rčení zdá se býti na probíhajícím MS naplněno beze zbytku. A jako by ho prezident FIFA Sepp Blatter vyvěsil před oči každého, kdo přichází s nějakou námitkou, většinou týkající se "fotbalové atmosféry" na stadionech v JAR. Psát o Vuvuzelách by snad bylo až utopické, ale zmíněný fakt se netýká jen trubek. Na zahajovací utkání mezi domácí Jihoafrickou republikou a Mexikem nebyl vyprodaný stadion, téměř tisíc volných míst zůstalo černou kaňkou na úvodní "slávě" a nepominula to ani zdejší media.

Opačná situace se odehrála v souboji Srbska s Ghanou, když po jediném vstřeleném gólu přeběhl neposedný fanoušek celou šíři hřiště bez pozornosti televizních kamer i reakce novinářů. Nevadí, to je tady vlastně normální. Stejně tak jako fakt, že diváci chodí do ochozů v polovině úvodního dějství a odcházejí 15 minut před koncem dramaticky se vyvíjejícího zápasu. Na stadionech tancují, baví se, nechybí ani interakce s televizními kamerami.

ROMA SHOPPING

15. června 2010 v 6:28 | D-FENS |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
GIPSY
Možná jste znuděni objektivními, pravdivými a především vyváženými zprávami ze života rómské menšiny, takže si přečtěte neobjektivní, nevyváženou a proto zcela jistě nepravdivou reportáž o nedotažené čórce v lékárně, které jsem přihlížel a která díky spolupráci všech přítomných neskončila multikulturním obohacením.

Uvidíme také, že Rómové dovedou ještě jiné věci než pracovat, tancovat a účastnit se komunitní práce.

Cikánka #1 vypadala trochu jako kurva v důchodu. V týmu měla úlohu vyjednávače a vůdce. Bylo jí asi čtyřicet ± 20. Na hlavě měla výrazný melír, který vypadal jako ohořelá sláma ve stohu, kde si hráli haranti se sirkama.

Cikánka #2 byla širší než delší. Robustní gypsy mamma byla přímo exemplárním příkladem sociálního útlaku rómského etnika a hmotného nedostatku způsobeného nespravedlivou sociální politikou. Její míry bych odhadl tak na 150-150-150, přičemž jedněch sto padesát je výška, další hmotnost a třetí je obvod těla v nejširsím místě. Věk si netroufám odhadovat.ZAVRAŽDÍ ISLAMISTÉ WILDERSE?

14. června 2010 v 7:02 | PETR PAULCZYNSKI (virtually.cz) |  POLITIKA
gw
24 křesel pro stranu PVV  Geerta Wilderse je rozhodně úspěch voličů zdravého rozumu nad těmi, kterým je lhostejné, že skupiny přistěhovalců, těch, co nechtějí respektovat evropské zvyklosti přibývá. A že se neuvěřitelně radikalizují.

Tento muž měl odvahu nahlas říci: "Toto je naše země a chcete-li v ní žít, tak po našem. Nedovolíme vám udělat z ní tu zemi, ze které jste právě uprchli!" Kdo je to Geert Wilders? Je to předseda nizozemské protiimigrantské Strany pro svobodu, kritik politiky multikulturalismu, muž požadující omezení vlivu Evropské unie, odmítající vstup Turecka do EU. Žádá zastavení imigrace do Nizozemska a chce zakázat výstavbu mešit.

V listopadu 2009 měl vystoupit u nás v senátu na pozvání senátní mediální komise. Wilders měl v Senátu také promítnout svůj  protiislámský film Fitna (Rozvrat), v němž spojil záběry z teroristických útoků po 11. září 2001 a protizápadní projevy, které doprovázejí recitace veršů z Koránu. Díky tlaku našich multikulti pomatenců bylo jeho vystoupení zrušeno. Při odmítání vystoupení pana Wilderse byl v senátu nejaktivnější senátor Štětina, který  řekl" " Mezi nejvášnivější obránce svobody slova a demokracie patří komunisté, neonacisté, popírači holokaustu a antiislámisté."

PROHNILÉ DOTACE

13. června 2010 v 10:58 | finmag.cz |  POLITIKA
KRAVA
Před časem jsem si v jednom nejmenovaném obchodním řetězci koupil lahev velmi levného a přitom velmi kvalitního francouzského vína. Jeho nízká cena mě jako koncového spotřebitele nepokrytě těšila. Na druhou stranu jsem si ale uvědomoval, že dumpingová cena lahve byla tvrdě stlačena Společnou zemědělskou politikou Evropské unie, z níž nejvíce profituje právě Francie.


Zemědělství je zkrátka privilegovaným odvětvím. Jak to? Důkazů je k dispozici celá řada: Z 55 miliardového unijního rozpočtu k agrárníkům každoročně odpluje plných 42 procent. A to i přesto, že se ve většině západoevropských států zemědělstvím neživí ani 5 procent populace. Zemědělství se navíc týká většina unijních směrnic a předpisů.

Unie se zkrátka proměnila v byrokratického molocha upřednostňujícího úzkou skupinu vyvolených, což v důsledku škodí nám všem. Ne každý produkt je totiž díky unijním zásahům levnější a celá řada jich díky nelogickým tržním regulacím dokonce podražila. Obligátním příkladem je cukr, jehož cena se vstupem České republiky do Evropské unie vzrostla téměř dvojnásobně. Řada cukrovarů přitom dostávala podporu za to, že nic nevyráběla, či svou výrobu uzavřela jednou pro vždy.

ZDANĚNÍ JE KRÁDEŽ

12. června 2010 v 10:26 | JIŘÍ KINKOR (blog.ihned.cz) |  POLITIKA
DANE
Dostal jsem pozvánku na diskusní fórum Den daňové svobody 2010 pořádané Liberálním institutem v Praze. Bohužel se nemohu zúčastnit, ale pozvánka mi připomněla můj pár let starý text, který jsem napsal v reakci na článek Tomáše Sedláčka týkající se daní. Neztratil na aktuálnosti (akorát Amerika se výrazně posunula k socialistické diktatuře). Věnuji ho všem Sedláčkům a ostatním mystikům, altruistům a kolektivistům. Všem zatracujícím "sebestředné" jednotlivce, všem žvanícím o "solidaritě", jíž mají na mysli zašlapání sebe sama a obětování se všem ostatním. Věnuji ho všem, kteří nenávidí dobro za to, že je dobrem, kteří nenávidí produktivní lidi za to, že jsou produktivní a sledují své štěstí. Všem, kteří blábolí o zlu kapitalismu, aniž by tušili, že žijeme v bahně socialismu.  Všem, díky nimž tento svět znovu směřuje k nové katastrofě. Zde jeho znění: