Květen 2010

JAK UTRPĚT EPOCHÁLNÍ VOLEBNÍ VÍTĚZSTVÍ

31. května 2010 v 6:49 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
ssp
"Vítězství ve volbách, které zazáří, jako nejzářivější hvězda nad naší zemí", prorokoval výsledek svojí ČSSD předseda Jiří Paroubek v lednu letošního roku. Ještě v pátek, po odhození hlasu do volební urny, tentýž lidový prognostik stále očekával velké vítězství socialistů. Lidový dům byl proto naplněn šampaňským, skleničky vycíděny, doutníky rozbaleny a šály stranických špiček znovu přežehleny. Vzduch se tetelil napětím a očekáváním konečně pořádného lizu.  

Povinné optimistické úsměvy přátel růže zamrzly hned po první sobotní prognóze reálných volebních výsledků. Nicméně, analytik Bohuslav Sobotka, jako hlavní expert oranžových přes počty, označil tyto jako irelevantní, neboť oblíbená agentura STEM přeci dodávala do Hybernské naprosto odlišná čísla. Zdeněk Škromach sdělil svým přátelům na facebooku, že čeká těžkou práci při sestavování vlády, vyjádřil naději, že všichni poražení lídři čestně rezignují a připojil se ke skupině "Oslava volebního vítězství ČSSD". Hlavního úvěrového specialistu záložny Fio rozbolela hlava.


PAROUBKŮV OBYČEJNÝ ČLOVĚK JDE K VLOBÁM

29. května 2010 v 8:37 | MILAN ZBORNÍK (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
pivocssdf
O obyčejných lidech tu bylo napsáno bezpočet článků, většina z nich ho charakterizovala jako neschopného nekňubu, který se neumí postarat sám o sebe a potřebuje tak vodit za ručičku a žít z peněz, které vydělá někdo jiný. Já mám o obyčejných lidech po dnešku celkem jasno…

Ve volebních místnostech v Ostravě se dnes skupinka Romů dožadovala stokoruny, prý jim jí někdo slíbil, když půjdou volit Paroubka. Negramotní Romové se prý tlačili po několika za plentou (porušujíce tím volební zákon), aby mohli vybrat ten správný lístek. Jinde prý peníze za volbu Paroubka rozdával přímo na ulici. V místech, jako je Janov, kde normálně nikdo chodit nevolí, najednou k volebním místnostem přijíždějí autobusy plné Romů…. To je jen malý výčet toho, co se dnes u voleb přihodilo.

POCHOD VOLIČŮ ČSSD

28. května 2010 v 5:58 | YOU TUBE |  JAK SE BAVÍ WWW

PAROUBEK V PLOTĚ, ANEB POLITICKÝ EPITAF

27. května 2010 v 6:09 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
PAROUBEKSEDI
Tak to vypadá, že socialistické demokracii v Česku pšenka stoprocentně nevykvete. Poté, co zcela evidentně došla pára pod kotlem oranžové volební megakampaně, jejíž nedostatek se hlavní luftmanager pokusil zamaskovat hysterií kolem výcviku krvelačných modrých komand a obojkem na krku zdecimovaného Bohuslava, ukázal poslední volební průzkum i ohlasy nejen neobyčejných lidí, že noční můra politbyra ČSSD dostává zcela konkrétní obrysy. K epochálnímu vítězství ozářenému jasnou rudou hvězdou bude nejspíše pár bolševických hlasů v parlamentu chybět.

Kde udělali soudruzi z ČSSD chybu? Všechno bylo přeci tak precizně připraveno: polovina populace na sociálních dávkách, desetitisíce nadbytečných přerozdělovačů pobírajících státní apanáže, hospodářská krize rozpoutaná americkými imperialisty ve spolupráci s ODS, hrdinové z krajských úřadů zlikvidovali felčarskou poplatkovou hydru, plánované rodičovství prvního sociálně příkladného páru ČR vyšlo dokonale, na mítincích pívo za dvě kačky, buřty i nenávist, správnej tým tmelí Michal David s Jirkou Šlégrem, ortodoxní komunisté natěšení k tajné i veřejné spolupráci, společné tuny slibů, vagóny pečených holubů a hromady iluzí o zemi, kterou k blahobytu povede Titán se sexymozkem a chotí, do tří let hradní pán a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty.

JAK SE STÁTNÍ FINANCE DOSTÁVAJÍ DO PROBLÉMŮ?

26. května 2010 v 6:44 | LUKÁŠ KUBEC (devian.cz) |  POLITIKA
SOBOTKAMF
Pohledy na problematiku státního dluhu a státních financí jako takových jsou zhruba dva (základní) - první říká, že se zbytečně moc vydává, tedy že je třeba šetřit ve výdajích. Druhý říká, že se zase málo vybírá, tak je třeba zvýšit příjmy.

V roce 2009 stát na daních vybral téměř 30 % HDP. Tedy téměř každá třetí vydělaná koruna v této zemi putovala do státního rozpočtu (jednoduše řečeno). Stále myslíte, že příjmy jsou nízké?

První problém: placení a výběr daní

Opak je pravdou - příjmy jsou stále příliš velké, stát jen neuvěřitelně utrácí. Stát peníze vybere na daních - a už tento výběr musí stát zaplatit. Výběr daní dělají úřednice na přepážkách, formuláře nadále zpracovávají různí úředníci. To, že jsou daně vybírány poctivě nadále kontrolují další státní úředníci, těm všem je třeba platit mzdu, kancelář, zázemí.

105% ALIBI VÁCLAVA MORAVCE

25. května 2010 v 5:35 | HELENA KRATZEROVÁ (blog.respekt.cz) |  POLITIKA
nf
Naivně jsem se domnívala, že mě letošní volební kampaň nedokáže nijak a ničím překvapit. Ani zvýšit míru znechucení a rozladění. Jak hluboce jsem se mýlila! Pomyslný poslední hřebíček do rakve všeobecného hnusu zatloukl člověk, od něhož bych to očekávala nejméně: nedostižný moderátor (údajně nejlepší v Evropě, jak tvrdí jeho bezprostřední nadřízení) Václav Moravec.

Pragmatický římský císař Vespasianus, jenž uvalil daň na používání veřejných záchodků, pravil, že peníze nesmrdí. Jen málo současníků i následovníků by si trouflo s jeho názorem polemizovat. A pouze na vlastní nebezpečí. Money, money, money se stalo leitmotivem většiny lidí, kteří smysl života hledají v hromadění bohatství. Vem', kde vem'. Důležitý není způsob, ale jedině výsledek.

Moderování televizních pořadů, ať už zábavných, nebo politických (i když obě kategorie mnohdy splývají), je bezesporu značně lukrativní. V Moravcově případu, který hravě zvládá nejen OVM, ale také krajské předvolební besedy, sice časově náročné, nicméně hezky sype. Jeden by si myslel, že právě možnost vidět politiky nejen při jejich oficiálním producírování na obrazovce či v přeplněných sálech, ale také je přistihnout takříkajíc v nedbalkách, kdy si příliš nedávají pozor na pusu, je nejlepší příležitost, jak si na ně udělat nestranný názor. A rozhodnout se odevzdat hlas tomu "nejlepšímu".

O to víc šokuje, že právě Václav Moravec veřejně a otevřeně prohlašuje, že sám volit nebude. Navzdory tomu, že jedním dechem říká: "Je alibismus nadávat politiku v hospodě. Lidé, kteří remcají a nadávají, na to nemají právo, pokud nedělají něco pro to, aby se to změnilo. Nemusejí hned vstupovat do politických stran, stačí, aby šli k volbám." Rozhodnutí zdůvodňuje tím, že chce údajně zůstat objektivní.

GLOSA MM - 24.5.2010

24. května 2010 v 17:28 | MIROSLAV MACEK (viditelny-macek.cz) |  POLITIKA
ssp
Škoda, že si ODS nevzala příklad z českého národního hokejového týmu, který dokázal vůlí po vítězství a hlavně inteligentní týmovou prací porazit mnohem silnějšího soupeře a spustila kampaň proti TOP 09 (která nyní ODS oplácí stejnou mincí). Jako by individuální počet získaných poslaneckých mandátů byl důležitější, než hlavní cíl, společně porazit Paroubka...

Když se Nečas projevuje jaký je, Paroubek se přetvařuje do věcného a solidního politika a moderátor Punčochář jen uděluje slovo, vyjde z toho supernudná předvolební debata na Primě. Škoda, zvláště před volbami to chtělo někoho, kdo donutí Paroubka odložit masku: vzpomeňte si na jeho skutečné já při "slavném" povolebním projevu...

NENÍ RASISMUS JAKO RASISMUS

23. května 2010 v 7:44 | MARTIN KAVKA (blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
CIKHLAD
Na diskuzi pod mým článkem o soudním procesu se žháři z Vítkova se na mě snesla kritika, že zlehčuji celý případ, že mám chuť osvobodit obžalované, že jsem fašista. Dobře, každý má právo na vyjádření svého názoru a nemám potřebu a ani chuť omlouvat, anebo obhajovat svůj postoj. Když v očích některých jsem fašista, tak to nezměním a nikomu to ani nehodlám vymlouvat
Případ Natálka budí emoce a je to zcela pochopitelné, protože se jedná o nevinné dítě. Neznám nikoho ve svém okolí, komu by ten žhářský útok dělal radost. Většina lidí nevidí romské dítě, ale prostě dítě, na rozdíl od různých aktivistů, politiků a novinářů. Tak kde je ten skrytý rasismus? Více rasismu ve smyslu odlišování lidí podle rasy a etnika vidím mezi multikulturními zastánci, lidsko-právními a romskými aktivisty.

Ve stínu případu z Vítkova, který se táhne již rok, se stalo mnoho jiných kriminálních deliktů s rasovým podtextem. Naposledy před měsícem, kdy byl zbit a okraden chlapec mladistvými Romy, a i tento útok policie vyšetřuje jako trestný čin s rasovým podtextem. O tomto případu začala media informovat až po té, co jej nebylo možné dále držet v tajnosti. Informovat? Ne, bagatelizovat. Titulky o tom, že tento případ je vodou na mlýn extremistům, až po snahu ukázat, že se vlastně jednalo jen o obyčejnou zlodějnu.

VOLIČ ČSSD? DEGENERÁT ČLOVĚKA ...

22. května 2010 v 12:29 | ADAM ÁBELOVSKÝ (blog.i-dnes.cz) |  POLITIKA
pivocssd
Většina z vás je zkažených a primitivních. Ano, voliči ČSSD. Nemáte úctu k ničemu. Nedokážete se postarat sami o sebe, tak chcete okrádat ostatní na daních. Postrádáte morálku. Postrádáte zodpovědnost. Bojíte se svobody.

Vždyť nejde o nic jiného než o hru na solidárnost. Nesnášíte bohaté? Nesnášíte podnikatele? Oni vám dávají práci. Bez nich byste žili ještě někde na pokraji hladomoru. Jsou to podnikaví lidé, kteří táhnou lidstvo dál. Ani přerozdělovači z ČSSD, ani pobírači sociálních dávek.

Jediný důvod proč vám to elity tolerují, je jejich relativně snadné vykoupení se z vaší případné agrese. Zaplatí vám vaše dotace a dávky, než aby s vámi musely vést souboj. Jste otroci sebe samých. Bezmoc, strach a servilita na vás působí více než co jiné. Točíte se v bludném kruhu.

ZASTAVTE PROCES S VÍTKOVSKÝMI ŽHÁŘI!

21. května 2010 v 6:11 | MARTIN KAVKA (blog.idnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
smrd
Kolega Matějka napsal blog, kde přemítá, že by na lavici obžalovaných posadil i advokáty.  V prvé řadě by v současné době neměl na lavici obžalovaných sedět nikdo, do té doby, dokud neopadnou emoce a hysterie kolem celého procesu.

Evropské soudní právo je založeno na presumpci neviny. Tohle snad nikdo nezpochybní, přestože mnohým by vyhovoval opak. Bohužel v případě žhářů z Vítkova se už mluví o trestech a jejich výši, jako by soud již skončil a vynesl rozsudek. Emotivní výrazy, jako pokus o rasovou vraždu apod. jen ukazují na současný mediální a politický tlak, mít za každou cenu exemplárně odsouzené, pokud možno trestem v té nejvyšší sazbě. O vině však rozhoduje soud na základě důkazů a přiznání obžalovaných osob.

TVRDÍKU, KAMARÁDE ...

20. května 2010 v 5:36 | YOU TUBE |  JAK SE BAVÍ WWW

CHCÍPNI FEŤÁKU, ANEB NAD DOPISY FAN KLUBU JIŘÍHO PAROUBKA

19. května 2010 v 7:29 | ŠTĚPÁN DLOUHÝ (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
pivocssd
Jako organizátor iniciativy Antiparoubek.cz dostávám každý den desítky mailů. Kromě až překvapivé záplavy nabídek pomoci, které ani nestíháme vyřizovat, se v nich ukazuje zajímavý obraz fanoušků Jiřího Paroubka. Nedalo mi to, abych se s vámi nepodělil alespoň o některé, dokumentující, jak je to s tím šířením nenávisti… Věřím, že blog nebude cenzurován, nejde o bezdůvodnou vulgaritu, jen dokumentaci reality, kterou mohu kdykoliv doložit originály mailů.


Cssd zdravi par fetaku,kterym je jedno co tady provedla fasisticka ODS, aje jim jedno co udelaji s normalnimi lidmi,ze nebudou mit opet kde bydlet,vypoved bez udani duvodu,platit za leceni atd. Kde na to maj ti lide brat? At si to teda plati ti co delaji tzv vysoke skoly ale blby jsou jak auto blata a nejsou schopny myslet mozkem ale jenom maji tabulky,dementi. Co na to rikas?

Radek Burianek


píčo trapácká nulo i se svejma stránkama. Seš jen hovno na podlaze který tu a tam zasmrdí, ale po volbách vysmrdí úplně a můžeš bejt klidnej Paroubka nevolím, volím KSČM.
píčo trapácká nulo i se svejma stránkama. Seš jen hovno na podlaze který tu a tam zasmrdí, ale po volbách vysmrdí úplně a můžeš bejt klidnej Paroubka nevolím, volím KSČM.

cvicubis@seznam.cz

CESTA DO OBČANSKÉ ZOO

19. května 2010 v 6:42 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
ODBORY
Soudruzi a soudružky, oslovuji vás takto, neboť jsem přesvědčen, že drtivé většině z vás to zní lépe než oslovení jiná, ačkoliv se ti s oranžovou šálou kolem krku naoko pohoršují. Jsem si vědom faktu, že jistě se slzou v oku musíte vzpomínat na dobu, kdy jste měli ústavně zaručenou vedoucí úlohu vaší bývalé strany ve společnosti a mohli jste díky tomu ovládat a plundrovat tuto zemi až k naprostému kolapsu ekonomickému i morálnímu, neboť jste z toho měli nemalé prebendy a výhody na úkor porobených občanů, z nichž ty nejnepohodlnější jste mohli úderem razítka posílat do kriminálů či přímo na šibenici.

Věřím, že velmi trpíte skutečností, že dnes již tato vaše neomezená moc nemá oporu v zákoně a vy musíte o svoje místo na sluci bojovat v jakýchsi volbách, kterýžto proces se v dobách budování socialismu, potažmo komunismu, vždy řídil nařízením ÚV s předem jasným výsledkem 99,9% pro vaši rudou partaj a její přílepky z Národní fronty.

FÍZLOVSKÁ ČSSD

18. května 2010 v 6:25 | JIŘÍ KADRNKA (reflex.cz) |  POLITIKA
sobkrk
Zatahování policejních složek do předvolební kampaně, tak jak to dělá ČSSD a ministr vnitra Martin Pecina, nemá obdoby a posunuje nás to do dob komunistického režimu, ke kterému má ovšem sociální demokracie velmi blízko jak svými názory, tak činy, jakož i svou vůlí spolupracovat s KSČM po letošních volbách. Připomeňme si pár věcí, které se v poslední době udály a jejichž praktiky jsou typické pro tzv. policejní stát.

ČSSD vysílá prostřednictvím Martina Peciny na své mítinky neuniformované policisty, dvoučlenné hlídky kriminalistů s technikem, který obsluhuje záznamovou techniku. Jedná se o pokyn Policejního prezidia ČR a týká se výlučně mítinků ČSSD se zaměřením na mítinky, kterých se účastní předseda ČSSD. Co si asi nahrávají a následně lustrují v Lidovém domě? Policejní prezidium se tak stalo prodlouženou rukou Lidového domu. Kde máme ty profesionály v policii, kteří nepodléhají politickému tlaku? Na ochranu mítinků si může každá politická strana najmout soukromou bezpečnostní službu a ne za peníze ze státního rozpočtu platit ochranu Jiřího Paroubka.

Na mítinku v Pardubicích vykázala policie naprosto bezdůvodně mladíka, který si jen dovolil nesouhlasit z názorem Jiřího Paroubka. Když se o situaci v Pardubicích začal zajímat na Ministerstvu vnitra ČR novinář týdeníku Reflex Jiří X. Doležal, tak do redakce Reflexu přišla police, aby pana Doležala předvedla. Není to překlep, skutečně se tato absurdita stala.

TĚŽKÉ DNY PETRY P.

17. května 2010 v 5:57 | KAREL KŘÍŽ |  KULTURA
ppp
Mediálně nejznámější česká nemilenka, následně pak manželka a matka se zlobí. Česká televize ji pozvala do Otázek Václava Moravce. Natěšená životní partnerka nejlepšího diskutéra v zemi a přilehlém vesmíru již pilovala s Dimunem a Tvrdíkem přesvědčivé odpovědi pro obyčejné lidi, když najednou přišel šok. Velitel Modrého týmu Ivan "Íčko" Langer natáhl svůj mafiánský pařát a zřejmě pod pohrůžkou zastřelení, utopení a šibenice pro celé vedení ČT si vydupal zrušení plánované interesantní diskuse, kde soudružka přítelkyně předsedissimová měla dokázat prostému lidu koliko epochálních myšlenek již dokázala načerpat ze sexymozku svého manžela.


Paní Petra je však bojovnice a nikdy nic nevzdává. Se stejným odhodláním, jakým pomáhá své milované sociální demokracii plánovaným rodičovstvím a štrykováním růžovoučkých svetříků utřela modrou špínu na svém blogu. Po stěžejním díle "Óda na manžela", následovaným neméně hodnotnými články "Za sexymozkem si stojím" či "Můj muž je titán", si tentokráte pohrála s komunálně ironickou satirou pod názvem "Jeden den Ivana Stalinoviče L."

Nechci zde hodnotit uměleckou stránku tvorby paní spisovatelky a PR oddělení Lidového domu. Pominu také hysterickou reakci Petra Dimuna, který rozdmýchává teorii mafiánského komplotu aniž by zřejmě pochopil psaný text ve vyjádření České televize, kde bylo jasně sděleno, že plánovaný formát diskuse o ženách politiků nebylo možno uskutečnit z důvodu odmítnutí účasti paní Nečasové či paní Luxové, jejichž potřeba mediálního zviditelňování asi není tak silná jako u první dámy ČSSD. Nicméně jeho oficiální tiskové prohlášení a poslední blog paní Paroubkové II. mají myšlenkově hodně společného.


ZLIKVIDUJE LEVICOVÝ PARASITISMUS SVOJE HOSTITELE?

14. května 2010 v 6:04 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
pivocssdf
Jak dlouho ještě bude muset populistická politická vrchnost šikanovat a brutálně ožebračovat svoje schopné a pracovité občany než těmto konečně dojde trpělivost a vezmou spravedlnost do vlastních rukou? Jak dlouho bude muset český živnostník, majitel firmy či pracující zaměstnanec platit životní nadstandart jemu státem přidělenému nepřizpůsobivému spoluobčanu, který od vychození speciální školy leží doma na otomanu nebo prohrává "socialistické" dávky na blikajícím stroji štěstí?

Jak dlouho ještě bude ta samá skupina lidí platit tisíce zbytečných úředníků, jejichž teplá místa ve státní správě byla vymyšlena jen jako voličská základna vládnoucích politických stran? Jak dlouho si ještě necháme kálet na hlavu řečmi o boji s korupcí, když každý den kolem sebe vidíme pravý opak? Jak dlouho ještě bude německý, ba co víc, i chudý slovenský plátce daně přispívat na čtrnáctý plat řeckého obchodníka s iluzemi, příplatek za přenášení šanonů do poschodí jeho kolegy či sociální dávku za neuskutečněné manželství jeho dcery? Jak dlouho si ještě bude moci celá Evropa půjčovat popřípadě tisknout či vymýšlet virtuální inflační peníze na splácení svých dluhů, když i přes dramaticky našponované daňové sazby není schopna vytvořit rozpočtový přebytek?

JAK JSME BOJOVALI PROTI HOSPODÁŘSKÉ KRIZI

13. května 2010 v 16:14 | LUKÁŠ KUBEC (devian.cz) |  POLITIKA
TITANIC
O krizi toho bylo napsáno již mnoho. Pojďme se však nyní podívat na trochu "jiný" pohled na to, proč je tu krize a zda-li bychom se z ní měli snažit dostat. A co krize znamená do budoucna.


Slyšeli jste něco o "hospodářském cyklu?"

Tržní ekonomika se nevyvíjí hladce. Má totiž mnoho "samo-očisťujících" a "preventivně-naučných" procesů, které neustále zkvalitňují hospodářství jako takové. Kdysi Kdysi jsem slyšel od jednoho známého amerického investora (nevzpomenu si na jméno), že ten americký obchodník, který ani jednou nezbankrotoval, není správný a dobrý obchodník. S touto tezí by se dalo souhlasit i globálně. Proč? Protože bankrot je zkušenost. Je to příležitost pohlédnout zpět a říct si, "co jsem udělal špatně". Bankrot je morální ponaučení. Ukazuje, že v každé situaci je třeba opatrnost a střídmost.

Ostatně, po propité noci přijde kocovina.

ZVOL SI SVÉHO PAPALÁŠE

13. května 2010 v 6:04 | ROBERT BŘEŠŤAN (blog.ihned.cz) |  POLITIKA
RATH SNEMOVNA
Pánové hejtmani asi trpí ztrátou paměti. Případně soudnosti. Studentské volby, zvané též volby nanečisto, v režii společnosti Člověk v tísni, nově zkritizovali jako nezvládnuté. Projekt se podle nich stal "předmětem nejtvrdšího politického boje" a "nehorázného útoku proti ČSSD".

Panečku. A kdo asi tak s politizací této zajímavé, i když - pravda - před volbami trochu provokativní akce, asi začal?

Výsledky studentských voleb mohly být známé už dávno - na konci dubna. Jenže na nátlak, pardon, po dohodě s Asociací krajů Člověk v tísni vyhlášení výsledků posunul až po skončení voleb "dospěláckých".

Reagoval tak mimo jiné i na dřívější kritiku; například středočeský hejtman David Rath akci původně označil za nevhodnou pro dobu před volbami. Řada ředitelů škol tento jemný náznak svých zřizovatelů pochopila a k rozhořčení svých studentů se z voleb stáhla úplně.