JEN NESCHOPNÝ JE SCHOPEN ZÁVISTI

2. března 2010 v 6:17 | MARTIN KAVKA (bigbloger.lidovky.cz) |  POLITIKA
Skončily Olympijské hry a domů se vrací jedna z nejúspěšnějších výprav na ZOH v naší historii. Nesmazatelně se do historie zapsala zvláště Martina Sábliková, obyčejná holka, která se z rybníka dostala mezi světovou špičku v rychlobruslení. Není to úspěch České republiky, jak se mnohdy píše, ale je to úspěch především Martiny. Česká republika jí nic nedala, nedřela za ní v tréninku, pouze si přivlastnila její úspěch k vlastnímu zviditelnění, kdy se konečně o České republice psalo i jinak, než v souvislosti se soukromou armádou jedné nejmenované společnosti, korupci kolem Gripenů a v poslední řadě nepotřebných obrněných transportérů.

Přesto se najdou jedinci, kteří mají potřebu její výkon zpochybňovat, vidí, kolik získá peněz, dle nich za nic, protože to je její koníček. V poslední době také nemohou přenést přes srdce její autogramiádu v souvislosti s vydávanou knihou o této fenomenální sportovkyni, neboť to je jen marketingový tah, jak z lidí vytáhnout peníze.

Ano, každý úspěch má být po zásluze potrestán, jak se říká.O rychlobruslení nevím nic, ani tento sport nesleduji. Přesto mě těší, když někdo dosáhne úspěchu v něčem, co u nás nemá žádnou tradici a ještě vlastním odříkáním, tvrdou prací. Takových výjimečných lidí v naší historii moc nemáme. V našem státě se za úspěchem vždy hledá něco nekalého, protože prostě nemůže být přeci normální, aby někdo zbohatnul anebo se stal slavným vlastní pílí.

Neschopný člověk nikdy nepochopí, že něčeho dosáhnout není v tom, že bude v hospodě u piva probírat, jak by to udělal on lepši, jak ten či onen udělal chybu, jak kdyby on měl možnosti, tak by všem vytřel zrak.

Neschopný nepochopí, že místo těch řečí u piva, je třeba na to pivo nejít, přestat o tom co by kdyby mluvit, ale jít a začít to dělat.

Protože však neschopný nevidí dál, než na dno půllitru, tak může říci: "Abyste se z té Sáblikové neposrali. To kdybych já…….."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Josef Josef | 7. března 2010 v 12:41 | Reagovat

Od stejného autora jsem dnes narazil na podobný článek. A socialisté zuří, jak je možné číst pod diskuzí.
http://kavka.bigbloger.lidovky.cz/c/127174/Za-krizi-muzes-jen-ty-obcane-ne-kapitalismus.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama