CO MĚ ODROVNALO NA KAUSE TOPOLÁNEK?

23. března 2010 v 7:37 | PETR NOVOTŇÁK (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Obyčejná anketa, obyčejná anketa dokazující jak jsou lidé neuvěřitelně a snadno manipulovatelní a to i za předpokladu, že mají na dosah i relevantní a ucelenou pravdu.
Pravda, jak ji vidím po zhlédnutí všech tří částí zveřejněného a uceleného záznamu:

Topolánek řekl o Fišerovi a Slamečkovi že nejsou pevní ve svých požadavcích a uhnou, když je na ně vyvíjen velký tlak. (Slameček to přijal sportovně a Fišer se urazil.)

Topolánek řekl, že Slameček je gay a Fišer žid, což se obecně ví a není to tedy prozrazení nějakého tajemství. (Slameček to přijal sportovně a Fišer se urazil.)

Topolánek odsoudil přisuzování špatných či dobrých vlastností lidem podle jejich příslušnosti ke skupinám, ať už gayů, židů nebo Romů, ale naopak řekl, že jednotlivé lidi těchto skupin a nejen těchto skupin, ale obecně, soudí striktně podle toho, jak se daný konkrétní člověk chová a nikoliv podle jeho příslušnosti ke skupině. (Slameček to přijal sportovně a Fišer se urazil.) (Píši to všude, protože Slameček přijal sportovně všechno a Fišer neřekl, co z toho ho tak urazilo.)


Topolánek odsoudil Paroubkovu snahu dělat politiku pro lidi typu "knedlo vepřo zelo" a takové politiky v nadsázce odsoudil k nakopání do zadnice a vyzvedl, že on vždy bude upřednostňovat individualitu lidí, kteří se snaží něco správného udělat sami za sebe a neschovávají se v davu za ostatní, aby mohli využívat nezasloužených výhod. (Paroubek volá po Topolánkově rezignaci.)

Topolánek, především v souvislosti s adopcí dětí homosexuálními páry, řek že se v tomto ztotožňuje s názorovým proudem křesťanství a toto nepodporuje, naopak, že podporuje klasické pojetí rodiny. ("Reportér" magazínu LUI se urazil.)

Topolánek vyjádřil, že striktně odděluje křesťanství či víru, jako základ obecného chování lidí a jako takovou ji podporuje, od církve, která se na křesťanské myšlence v minulosti svezla a využila jí k manipulování lidí a získání z toho plynoucích výhod. (Můj známý z blogu, jehož názory jinak uznávám, se urazil. ;-)

Topolánek charakterizoval Čechy v porovnání s ostatními národy jako obecně více rovnostářské, více závistivé a bojácné (Ti Češi, kteří jsou více rovnostářští, více závistiví a více připos… se urazili.)

Jak to prezentovali nejprodávanější deníky: Topolánek je xenofob, má židy za zbabělce, uráží taky všechny věřící a všechny Čechy. (A jak potom vypadá anketa, jestli má Topolánek odstoupit, v době, kdy to píši? Ano zhruba 14 000 Ne zhruba 4000). (Někteří členové ODS doporučují Topolánkovi rezignovat.)

Přitom bych za sebe odhadl, že s většinou toho, co jsem napsal jako přepis toho co řekl Topolánek, by většina lidí bez problému souhlasila.

A jak vypadá taková manipulace v praxi? Tak, že jsem za každý odstavec, který jsem napsal podle svého názoru (i když na základě výtahu z faktů) místo podle doslovného přepisu ještě přidal manipulativní závorku, abych vás donutil si událost s něčím konkrétním spojit. Doporučuji neorientovat se podle toho, co jsem napsal, ale najít si čas a pozorně si prohlédnout všechna tři videa, která LUI zveřejnil. Prostě podstupte tu náročnou a bolestnou proceduru a udělejte si vlastní názor (ať už kladný čí záporný) podle faktů, ne podle manipulativních článků.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama