Březen 2010

KDO SE BOJÍ PRAVICOVÉ POLITIKY?

31. března 2010 v 15:44 | MARTIN KAVKA (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
velkokoalice
Po včerejším prohlášení TOP 09 je na politické scéně opět živo. ODS a ČSSD svorně odsoudily programové body této malé strany jako asociální a pravicově populistické. Místo debaty zase odsuzování pro snadné získání politických bodů. Nejsem příznivec TOP 09 a jako příznivec Konzervativní strany nemohu se všemi programovými body strany pana Kalouska souhlasit, ale proč hned vytahovat revolver a střílet?

TOP 09 řekla to, co vědí všichni, ale nikdo to nechce říci naplno. Jsme na skluzavce a pod ní už je jen finanční propast. Buď zastavíme náš pohyb směrem dolů a zabráníme zřícení anebo se budeme tvářit, že se nic neděje do doby, kdy už bude pozdě na jakékoliv preventivní řešení a bude muset nastoupit radikální léčba, která bude bolet více než prevence.

RETRO - O ZLATOU MŘÍŽ

30. března 2010 v 7:02 | VTIPY Z ČSSR |  JAK SE BAVÍ WWW
DUDEK
Africký student se vrací po studiích z Československa. Na letišti se ho novináři ptají, jak se mu u nás líbilo. Odpovídá lámanou češtinou:
"Těžkoslovensko je lihovědemagogický stát se šokalistickým zřízením, šizený Komickou stranou a výstředním výborem v čele s genitálním nájemníkem Mustafem Rusákem. Nejvíce se mi líbilo to pětileté hospodářské flámování. Letos se očekává v Těžkoslovensku zvýšení cestovního ruchu. Je zde totiž sedm divů světa:
Každý má práci, není nezaměstnanost.
Přesto, že má každý práci, nikdo nic nedělá.
Přesto, že nikdo nic nedělá, plán plní.
Přesto, že se plán plní, nikde nic není.
Přesto, že nikde nic není, dá se všechno sehnat.
Přesto, že se dá všechno sehnat, všude se krade.
Přesto, že se všude krade, nikde nic nechybí.
Proto se mi v Těžkoslovensku velice líbilo a přeji dobré procitnutí po posledním pětiletém hospodářském flámování."


Jaký je rozdíl mezi komunistou a obilím?
Žádný. Oboje se musí vymlátit, jinak umřeme hlady.

PROČ JE TU STÁT?

29. března 2010 v 15:31 | IVO VAŠÍČEK (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
zebrak
Většina lidí vnímá stát jako nevyhnutelnou nutnost. Stát lidem nařizuje, co mohou a co nemohou dělat. Stát trestá ty, kteří porušují nařízení státu. Stát se o některé lidi stará. Stát poskytuje i služby.

Podstatu státu nádherně ukazuje film Sedm statečných. Vesničané neplatí žádné daně, žijí si po svém, ale nikdo je nechrání. Občas do vesnice přijede Calvera se svoují bandou. Bandité pravidelně vesničany okrádají a znásilňují. Jednou se vesničané vzbouří a najmou si na ochranu žoldáky. Žoldáci vesničany ochrání. Živit žoldáky je nákladné. A k zajištění ochrany před calverovou bandou je přtomnost žoldáků nutná. A zde nastává problém. Mnozí řeší dilema co je výhodnější. Zda mít drahou svobodu nebo se nechat okrádat.

Všechny státy byly kdysi založeny loupeživými rytíři nebo lidmi platícími si žoldáky. Pravidelný lup se postupně tranformoval na daně. Státy se vyvíjely a rostlo lidské bezpečí i daně. Síla státu umožnila jeho rozrůstání do dalších a dalších oblastí. Člověk se musí státu podřizovat a plnit příkazy, a platit stále vyšší daně. Na podstatě státu se však nic nezměnilo. Ten kdo vládne, rozhoduje o tom, kdo za co zaplatí daně. Ten kdo vládne, rozhoduje o použití zdrojů, kterých se zmocnil.

TAK NÁM ODSTŘELILI TOPOLA ...

27. března 2010 v 5:55 | TEMPLATE (nekorektne.com) |  POLITIKA
topso
Kauza "Topolánkovy homofobní a antisemitské výroky" se s největší pravděpodobností zapíše do dějin. A to jako ukázkový příklad mediální manipulace.

Většinou zaujímám velmi střízlivý postoj k paranoidnímu troubení na poplach před "mediokracií". Nevěřím na všemocná média ovládaná Židy, ilumináty a bilderbergiány, nevěřím na Nový světový řád a dokonce ani na vakcíny, které mají snížit populaci. Nicméně poslední "kauza Topol" mě přesvědčila o tom, že zde někdo od A do Z cíleně rozehrál špinavou hru, která skončila hodně špatně.

Co se vlastně stalo? Mirek Topolánek se bůhvíproč nechal nafotit pro jakýsi bezvýznamný homosexuální magazín, jehož titul neznají ani samotní gayové. Proč to dělal, je mi osobně záhadou. Chtěl nabrat čtyři procenta potenciálních voličů? Po focení si pak předseda ODS "neformálně" povídal s redaktorem magazínu, který si onen neformální rozhovor nahrával na mobilní telefon, o čemž Topolánek věděl.

MISSION: IMPOSSIBLE?

26. března 2010 v 6:36 | HELENA KRATZEROVÁ (blog.respekt.cz) |  POLITIKA
MLADY KOMOUS
Pro Petera Gravese a Toma Cruise to byla hračka. Ve stejnojmenném televizním seriálu i několika navazujících filmech nedali protivníkům, kteří ohrožovali lidstvo, svobodu a demokracii, žádnou šanci. Uspěli by rovněž v současné české realitě, s níž si ani vyvolené (přesněji řečeno zvolené, nikoli povolané) hlavy nevědí rady? Zřejmě těžko.


Sebeodvážnější jedinec (popřípadě i skupina ke všemu odhodlaných spolubojovníků) toho zmůže zatraceně málo, když narazí na lidskou lhostejnost či pohodlnost. Na společnost, která se snaží urvat, co se v daný okamžik dá, na její nechuť obětovat cokoli ve jménu budoucnosti. V níž se nespokojenost s politiky, kteří jsou proklatě váhavými střelci,  - i s jejich bezostyšnými čachry -  mění v silné znechucení.

Kdo za to může? V hledání viníků jsme nepřekonatelní. Mladá generace v tom má jasno. Všechno mají na svědomí dříve narození, kteří se nedokázali vzepřít komunistické diktatuře a poslušně jí sloužili. Osobní zkušenosti byly a bohužel jsou nepřenosné a nesdělitelné. Ani pamětníci nejsou zajedno. Někteří s nostalgií vzpomínají na doby, kdy existovalo dost práce pro všechny, tzv. příživníci končili v kriminále, paternalistický stát jim zaručoval na lékárnických vážkách dávkované životní jistoty a standardizované zabezpečení v nemoci i ve stáří. Nesvoboda, jíž za to platili, je nezajímá. Druzí se děsí pomyšlení, že by se mohly vrátit předlistopadové poměry.

ČSSD: MARKETINGOVÍ GÉNIOVÉ, ALE POLITIČTÍ PODVODNÍCI

25. března 2010 v 7:32 | PETR PAULCZYNSKI (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
pivocssd
ODS představila další část své kampaně. Myslím, že tohle téma je docela zajímavé, proti mohou být pouze ty pijavice, které na tomto systému parazitují. Bohužel se tak stalo den po kamenování Emila Držkatého, jak se dneska Mirek nazval poté co se bleskurychle otřepal.

Bohužel, jak se dalo předpokládat, komentáře mediálních expertů veškeré žádné. Všichni přežvykují jak hladový osel seno, pár zkreslených Topolánkových výroků. A vrcholem všeho byl komentář Paroubkova fámula Škromacha. Ten v reakci na tiskovku ODS pravil poté co se zamyslel přímo hlavou, že ODS vykrádá program ČSSD. "Sancta simplicitas", chce se mi zvolat. Přiznám se, že až dosud jsem nenašel dost odvahy číst volební program ČSSD, k tomu aby mi stoupl tlak, mi stačily oranžové billboardy. Až dneska. Výrok pana Škromacha mne přiměl, abych si ten program přečetl. Hodil jsem do sebe dva Lexauriny a vlítl jsem na to. Teda řeknu vám, to je horor, že Edgar Allan Poe, Alfred Hitchcock a Stephen King jsou úplní břídilové. Ani vás nebudu strašit, co všechno nás ještě čeká. Doporučuji všem jako povinnou četbu. Ovšem pozor, nikoliv na noc. To by hrozily děsivé sny.

KOMUNISTÉ VE VLÁDĚ - MÁME SE BÁT?

24. března 2010 v 5:24 | PAVEL KOUHOUT (blog.akualne.cz) |  POLITIKA
Asi by nezavřeli hranice a nezačali masově zatýkat. Přesto by byli nebezpeční.

Někteří poněkud lehkomyslněji založení politologové občas tvrdí, jaký to byl v roce 1981 od francouzského prezidenta Mitteranda geniální nápad přizvat komunisty do vlády. Zkompromitovali se, ztratili přitažlivost a voličské preference. Na hodně dlouhou dobu.

Když je řečeno A, je třeba říci i B. Francouzští komunisté se zkompromitovali, ale bylo to hodně drahé. Během své vlády energicky utráceli, znárodňovali, zvyšovali minimální mzdy, přidávali dovolenou a snižovali pracovní dobu, zdaňovali bohaté ("daň ze solidarity") a posilovali práva pracujících. Přesně tak, jak se od komunistů očekává.

Toto vše pochopitelně muselo skončit ekonomickým fiaskem. A také skončilo. Za vlády socialistů a komunistů vzrostla nezaměstnanost a státní dluh. Frank naopak klesl díky třem devalvacím během krátké doby. Bohatí se zčásti přesunuli do Švýcarska, Lucemburska nebo Británie.

CO MĚ ODROVNALO NA KAUSE TOPOLÁNEK?

23. března 2010 v 7:37 | PETR NOVOTŇÁK (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Obyčejná anketa, obyčejná anketa dokazující jak jsou lidé neuvěřitelně a snadno manipulovatelní a to i za předpokladu, že mají na dosah i relevantní a ucelenou pravdu.
Pravda, jak ji vidím po zhlédnutí všech tří částí zveřejněného a uceleného záznamu:

Topolánek řekl o Fišerovi a Slamečkovi že nejsou pevní ve svých požadavcích a uhnou, když je na ně vyvíjen velký tlak. (Slameček to přijal sportovně a Fišer se urazil.)

Topolánek řekl, že Slameček je gay a Fišer žid, což se obecně ví a není to tedy prozrazení nějakého tajemství. (Slameček to přijal sportovně a Fišer se urazil.)

Topolánek odsoudil přisuzování špatných či dobrých vlastností lidem podle jejich příslušnosti ke skupinám, ať už gayů, židů nebo Romů, ale naopak řekl, že jednotlivé lidi těchto skupin a nejen těchto skupin, ale obecně, soudí striktně podle toho, jak se daný konkrétní člověk chová a nikoliv podle jeho příslušnosti ke skupině. (Slameček to přijal sportovně a Fišer se urazil.) (Píši to všude, protože Slameček přijal sportovně všechno a Fišer neřekl, co z toho ho tak urazilo.)

NOVÁ ARABSKÁ FRANCIE

22. března 2010 v 10:05 | PATRICK J. BUCHANAN |  POLITIKA
ARABIA
Tři týdny po jedenáctém září 2001, v "PRovém" gestu s cílem dokázat integraci imigrantů, byl první fotbalový zápas mezi Francií a Alžírskem od časů alžírské války konán na Stade de France, který leží v pařížském předměstí Saint Denny. Když po dvanácti minutách Francie vedla 4 : 1, alžírská mládež, která bučela při francouzské národní hymně a házela předměty po dvou francouzských ministrech začala házet lahve na policisty a vnikla na hřiště.

Spíše než, aby vysunula do popředí integraci imigrantů do francouzského života, hra odhalila to, že ve Francii sídlí dva národy. Příslušníci obou národů mohou být francouzskými občany, mohou nosit francouzský pas, jako třeba Zacarias Moussaoui. Ale jejich srdce nepatří stejné zemi.
"Kam barbaři směřují ?" tázal se obal příběhu "Le Nouvel Observateur" používajíce přitom slangové označení pro Araby. Otázka byla umístěna nad fotografie mladíků ze druhé a třetí imigrantské generace, útočící na fotbalové hřiště.

VYSOKÉ DANĚ VEDOU KE STÁTNÍMU BANKROTU

20. března 2010 v 6:12 | PETR HAMPL (CFOWorld.cz) |  POLITIKA
BALICEK
Jen málokdy v dějinách se stane, že můžeme srovnávat dvě země podobné velikosti se stejnými výchozími podmínkami a radikálně odlišnou vládní politikou. Kalifornie a Texas.
Kalifornie a Texas jsou dva nejlidnatější státy USA (35 milionů, respektive 22 milionů), oba jsou na jižním okraji unie, v obou tvoří asi třetinu obyvatelstva přistěhovalci ze střední Ameriky. Kalifornie má mnohem příznivější podnebí, láká více turistů a netrpí hurikány. Přibližně před 15 lety na tom byly oba státy velmi podobně. Dnes je Texas státem unie asi nejméně postiženým současnou krizí, nezaměstnanost je zde nižší než unijní průměr, veřejné finance jsou ve velmi slušném stavu. A to navzdory tomu, že jsou zde silně zastoupeny nadprůměrně zasažená odvětví - tedy energetika a těžký průmysl.

Kalifornie je na hranici státního bankrotu. Věznice propouštějí část vězňů, protože vláda nemá peníze na jejich provoz. Učitelé jsou zase nuceni si vybírat neplacené prázdniny. A to navzdory tomu, že kalifornská ekonomika stojí spíše na odvětvích, která krizi odolávají - software a filmová studia.

PAROUBEK JE ZTĚLESNĚNÍM PŘÁNÍ VĚTŠINY ČECHŮ, NIKOLIV BYTOST Z MARSU

19. března 2010 v 7:02 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
PAROUBEK A FILIP
Není v české kotlině člověka, který by jméno Jiří Paroubek neznal a zřejmě ani není člověka, který by neměl na vůdce sociálních demokratů vyhraněný názor. Frekvence komentářů k jeho osobě je natolik četná, že ono populární vyskočení z otevřené konzervy dle vousatého vtipu je již jen otázkou času a náhlého hnutí mysli pánů Trvdíka s Dimunem.
Co je příčinou "grandiózního" úspěchu bývalého národněfrontovního aparátčíka, který v oficiálních sdělovacích prostředcích totalitní ČSSR opěvoval Vítězný únor 1948, velmi dobře si rozuměl s agenty StB, kterým pod krycím jménem Roko předával jistě velmi interesantní hodnocení svých spolupracovníků a poměrů ve společnosti, či se mu pro jeho pracovní postupy ve státním podniku RaJ všeobecně říkalo Šuplík?
Co uchvacuje velkou část populace na osobnosti, která ani zdaleka není synonymem antického ideálu krásy, intelektuálního gejzíru myšlenek či alespoň charismatického revolucionáře? Proč tento, i cenou obdařený, klasický papaláš, spolehlivě vítězí se svojí populistickou stranou v průzkumech veřejného mínění a vede ji k volebnímu vítězství, jenž má zazářit jako nejjasnější hvězda?

VĚTŠINA ČECHŮ CHCE TRESTAT BOHATÉ

18. března 2010 v 5:56 | ČTK (lidovky.cz) |  POLITIKA
JIRANEK
Bohatí mají nízké daně, chudí naopak vysoké. Myslí si to většina obyvatel České republiky a jejich počet se neustále zvyšuje. Vyplývá to z výzkumu CVVM.
Výši daní pro lidi s vysokými příjmy považuje v Česku za nízkou přes 60 procent lidí, a to už třetím rokem. Letos v únoru si to myslelo 61 procent dotázaných, vyplývá z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Přes 60 procent Čechů se zároveň domnívá, že pro lidi s nízkými příjmy jsou daně naopak vysoké. S tímto názorem se ale ztotožňuje během posledních let postupně méně Čechů.
Ze šetření vyplynulo, že jen osm procent občanů považuje daně lidí s vysokými příjmy v Česku za vysoké a více než pětina občanů je považuje za přiměřené. Za velmi nízké je pak považuje 22 procent.

PAROUBKOVA HOSPODÁŘSKÁ POLITIKA JE VELMI CHYTRÁ

17. března 2010 v 7:24 | PETR HAMPL (blog.ihned.cz) |  POLITIKA
Po událostech posledních dnů a vzhledem k tomu, jakému řešení směřuje řecká situace, je už téměř jisté, že Evropa spěje ke stavu, kdy budu existovat v zásadě dvě skupiny národů. Ty národy, které dělají dluhy a ty národy, které za ně tyto dluhy platí.
prichozi
Hospodářská politika, kterou navrhuje ČSSD, je z tohoto pohledu zcela racionální:
1) Vláda by měla co nejrychleji nadělat co největší dluhy. Česká republika se tak zařadí mezi přední kandidáty na podporu ze společného fondu.
2) Česká republika by měla usilovat o co nejtěsnější unii a o převod dalších pravomocí do Bruselu. Potom se bude snáze nařizovat Holanďanům, Skandinávcům a dalším, aby naše dluhy zaplatili.

KOLIK A KOMU NASYPE DO ŽLABU "SPRÁVNEJ TÝM"?

16. března 2010 v 5:15 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
"Pro kus špeku navíc, je český horník ochoten se prokopat až do Berlína" zhodnotil mentalitu porobeného národa říšský protektor Reinhard Heydrich. Bohužel to vypadá, že společenství kolaborantů, udavačů, rektálních aplinistů a všelijakých podržtašků, kteří za lepší kus flákoty panáčkují na povel před každou arogantní nickou, která si zde pomocí demagogických žvástů a polomafiánských strategií uzurpuje moc, ovládá naši společnost stále stejně, ne-li více.


Není to politická soutěž volebních programů a jejich uvádění do praxe, ale právě tito užiteční idioti, kteří svým konáním dávají namyšleným papalášům do ruky silné trumfy. Vytvářejí kolem nich aureolu božské nedotknutelnosti, neomylnosti a nadřazenosti. Retušují jejich charakterové vady, mentální nesmělost i skutky veskreze podlé a zcela mimo vyšší princip mravní.

Ve vzájemné symbióze poté společně produkují všeobecnou otravující mlhu, která má jednak zahalit pravý smysl jejich počínání a hlavně zadusit každý pokus o projevení jiné formy života než jim jediný vlastní - parazitický. Neboť jak novodobí vládci, tak jejich uslintaní pudlíci, jsou jako pijavice pevně přisáni na tepně zvané státní pokladna, pomocí které ovládají veškeré dění a nemají sebemenší zájem na změně tohoto stavu.

POKYNY BUDOUCÍMU SENÁTOROVI

15. března 2010 v 7:26 | PAVEL LANDA (virtually.cz) |  POLITIKA
"Tak jak tu mou volební kampaň vlastně zahájíme, pane inženýre?"
"Už se stalo, pane doktore, už se stalo. Ale o tom později. Teď bychom si měli ujasnit základní fakta. Takže. Naše vlastní sociologické průzkumy ukazují, že veřejnost tvoří ze 70 procent pitomci. Zbývajících 30 procent jsou jakžtkaž uvažující lidé. Ti ale nerozhodují. Proto se musíme soustředit na těch 70 procent."
"To se mi nelíbí."

"Mně také ne, pane doktore, ujišťuji vás. Ale chcete být senátorem? Takže budu s dovolením pokračovat. V těch sedmdesáti procentech jsme museli zvolit cílovou skupinu. Vzhledem k vašemu charizmatu jsme se rozhodli pro důchodce. Do karet nám hraje i to, že ve vašem volebním obvodě jsou tři domovy důchodců. Lidé v těchto domovech se zoufale nudí. Jakékoli volby jsou pro ně vítaným zpestřením programu. Zúčastňují se stoprocentně. Ve všech třech domovech proto uspořádáte přátelská předvolební setkání. S oběma ředitelkami i s ředitelem už jsme v kontaktu. Dostavíte se tramvají nebo autobusem; jen žádné taxíky, prosím. Vhodné oblečení s vámi probere náš dressmaker a naše vizážistka. K přítomným pohovoříte o tom, co všechno chcete pro ně v Senátu vykonat. S tím si nelamte hlavu; text proslovu vám dodáme.

Bude připojeno i šest předpokládaných dotazů a vašich odpovědí. Pokud se vyskytne neočekávaný dotaz, odpovíte textem odpovědi na libovolný z předpokládaných dotazů, a kdyby byly námitky, dodatečně vysvětlíte, že jste patrně dotazu nerozuměl. Jenom prosím: rozhodně žádné improvizace! To bychom pak za výsledek nemohli ručit. Všichni přítomní dostanou malé občerstvení, na závěr pak propisku, na které bude vaše jméno, příjmení, a připojená slova MYSLÍ NA VÁS! Zbylé propisky rozdají naše asistentky na stanicích městské hromadné dopravy ve vašem volebním obvodu, a to vhodně vybraným starším osobám. Nějaké dotazy?"

ČESKÝ ROBIN HOOD - BRATR JIŘÍ PAROUBEK

14. března 2010 v 10:49 | MARTIN KAVKA (bigbloger.lidovky.cz) |  POLITIKA
Ano. Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou.

Místo 30 let po únoru 1948 je možné doplnit 62 let po únoru. A pan Paroubek pokračoval - Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. Stojíme před výročními členskými schůzemi a okresními konferencemi strany, bude třeba se zamýšlet nejen nad výběrem členů do výborů místních organizací, ale i nad celkovou koncepcí práce těchto organizací. Vždyť ruku na srdce, kolik z těchto orgánů a organizací má důkladně rozpracovaný dvou až tříletý plán činnosti? Kolik z těchto místních organizací provádí například důkladnou přípravu kádrů? Stále nevyužíváme všech organizačních forem, které organizační řád předpokládá. Mám především na mysli možnost vytváření odborných komisí a to při okresních a krajských výborech strany. Vždyť tak bychom daleko lépe a kvalifikovaněji a tedy i s větší vahou vystupovali v zastupitelských sborech, členských organizacích Národní fronty i na svých pracovištích.

A pan Jiří Paroubek se nezměnil. Pořád jede ve svých kolejích. Poukazuje na ty zlé kapitalisty, slibuje věčný blahobyt. Sen o socialistickém ráji pořád zabírá a vytváří dojem, že v roce 1989 nešlo lidem o svrhnutí komunismu jako celku, ale pouze o určité uvolnění nedemokratického systému při zachování veškerých sociálních jistot a "vymožeností" komunistického režimu.
Vše se dnes svádí na ODS a pana prezidenta Václava Klause. I když jsem kritikem ODS a její současné pštrosí politiky, tak je dobré si uvědomit, že v devadesátých letech, kdy Václav Klaus chtěl provést reformu veřejných financí, tak to byla ČSSD, KSČM a odboráři, kteří zinscenovali několikadenní stávku proti reformám. Jasně se ukázalo, nakolik jsou lidé si ochotni utáhnout opasky.

NIKDO VÁM NEDÁ, CO VÁM PAROUBEK MŮŽE SLÍBIT

13. března 2010 v 17:14 | MARKÉTA DEMLOVÁ (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Předseda sociálních demokratů Paroubek dnes představil program, s kterým jde strana do voleb. Nasliboval hory doly důchodcům, zaměstnancům, rodinám s malými dětmi, pacientům, nezaměstnaným. Jako v té říkance o myšičce, co vařila kašičku: tomu dala, tomu víc, tomu málo... Na koho se nedostalo, jsou živnostníci, podnikatelé, bohatí.

Zkrátka nepřátelé. Nepohlíží se na ně jako na ty, kdo roztáčejí kola ekonomiky, vyrábějí, nabízejí zboží a služby, investují a obchodují, aby měli obrat a z něj příjmy (z kterých odvedou daně). Ne. V rétorice ČSSD jsou vyžírkové, kteří se mají dobře, a tak jim zatneme tipec. Pořádně je odrbeme, abyste si vy, kdo neumíte vydělat tolik peněz, kdo místo chození do práce radši lítáte po doktorech, kdo se nedokážete postarat sami o sebe, kdo zůstáváte v evidenci pracáku, než byste vzali práci, která vám nevoní, nepřipadali tolik méněcenní. Apelujeme na vaši závist, naštvanost, bezmoc, my se za vás postavíme a z vašeho svrabu vás vytáhneme.

VRÁNA K VRÁNĚ SEDÁ

13. března 2010 v 9:05 | PETR KOUBSKÝ (e15.cz) |  POLITIKA
Půvabné slovenské přísloví praví: Keď sa pomýlim, aj pravdu poviem. V krystalicky čisté podobě se to povedlo doménovému spekulantovi Aleši Slabému, který svou mimosoudní dohodu s Jiřím Paroubkem komentoval slovy, jež stojí za ocitování v plném rozsahu.
"Důvod, proč jsme se takto rozhodli, je ten, že se naše společnost zabývá především vymáháním pohledávek a nikoli politikou, a chceme se v následujících letech účastnit výběrových řízení pořádaných státní správou. Proto a z tohoto důvodu jsme se rozhodli doménu p. Ing. Paroubkovi věnovat zdarma."

Na správném hřišti

Připomeňme stručně, oč jde. Aleš Slabý je podnikatel, jehož firma Deredes se specializuje na vymáhání dluhů. Vedle toho provozuje ještě jednu podobně sympatickou živnost - je doménovým spekulantem. Pravidla přidělování doménových jmen totiž vycházejí ze zásady, že kdo dřív přijde, ten bere vše. Spekulanti vyhledávají atraktivní domény a pořizují si je, aby je později mohli výhodně prodat. Podle okolností může jít jak o celkem běžnou obchodní činnost, tak o hru na hranici vydírání, přestože to slovo nikdy nepadne. Zkušenosti a kontakty z vymahačství se tady koneckonců mohou hodit.

ÚPADEK POSTDEMOKRATICKÉ SPOLEČNOSTI

12. března 2010 v 15:22 | IVO VAŠÍČEK (blog.idnes.cz) |  POLITIKA
Podmínkou stabilního uspořádání společnosti je schopnost celku získávat zdroje potřebné k životu všech. Prosperující společnost dokáže vytvářet přebytky, což jí umožňuje investovat do budocnosti. Investice do budoucnosti usnadňují budoucí život.

Upadající společnost nedokáže vytvářet dostatek zdrojů pro přežití všech. Pokud zdroje všem přesto poskytuje, musí si na ně půjčit.

Ekonomický úpadek byl příčinou zániku otrokářství. Náklady na provoz otroků byly větší, než hodnota práce, kterou byli schopni dodávat. Otroci nedokázali svojí prací vyprodukovat dostatek zdrojů pro sebe a "dohledový" systém. Proto musela přijít změna. Tzv. boj za svobodu by bez uvedených ekonomických nefunkčností nemohl být nikdy úspěšný.

NÁRODNÍ FRONTA OPĚT V AKCI

11. března 2010 v 8:36 | PETR ŠTĚPÁNEK (virtually.cz) |  POLITIKA
Ten průběh je v posledních dnech a týdnech pokaždé stejný. ČSSD hlasuje v Poslanecké sněmovně s KSČM, lidovci vypomáhají. Tři historické české politické strany opět vytvářejí jednotnou frontu proti pravici. Tu ruku v ruce prohlasují nějaký populistický zákon, tu odhlasují odborářskou lumpárnu, tu přehlasují veto senátu či prezidenta republiky. Společným jmenovatelem je vždy zaklínání se, že je to ve prospěch lidu této země. Zvláště Jiří Paroubek je v této rétorice nedostižným přeborníkem.

Střih. Jsme o více než šedesát let zpátky. Kdo po 2. světové válce v Československu zardousil demokracii? Kdo u toho měl plná ústa zájmů našeho lidu? To tragické společenství se jmenovalo Národní fronta. Kdo ji tvořil? ČSSD, KSČ a lidovci. A nádavkem ještě brkouni.

Trocha osvěty pro mladší ročníky: Kdo byli brkouni? Národní socialisté, později přejmenovaní na Československou stranu socialistickou. Ano, nemýlíte se, to je ta strana, kde s politikou začínal Jiří Paroubek. Ale také třeba další dnešní poslanci ČSSD Křeček či Orgoníková a mnoho dalších tváří dnešní sociální demokracie.

V roce 1946 strany Národní fronty ruku v ruce odstranily z našeho politického systému pravici. O dva roky později pak KSČ spolkla sociální demokracii a z lidovců a brkounů si učinila své poslušné satelity. Demokracie v naší zemi na dlouhých 40 let skončila.