TAK MÁME V ČECHÁCH TŘETÍ KOMUNISTICKOU STRANU

24. února 2010 v 15:54 | PETER NEŠVARA (blog.idnes.cz) |  POLITIKA

ODS udělala patrně smrtící chybu za kterou zaslouží jít do politického pekla. Přesedlala na komunistickou ideologii a zahájila útok proti majetku.

Až do dnešního dne jsem se domníval, že v Čechách máme dvě komunistické strany. V jedné jsou ti, kdož jsou hrdí na to, že jsou komunisté a tou je KSČM. Ve druhé jsou ti, kdož se jako komunisté chovají, ale nechtějí, aby se jim tak říkalo. To je ČSSD. Opozici těmto dvěma stranám dělala až donedávna ODS, která měla pravicovou rétoriku a středolevé chování odpovídající evropským sociálně demokratickým stranám. Tak tomu bylo vždycky, vždyť už za Klause počátku 90tých let byl hlavní sociální smír a sociální záchranná síť. ODS nebyla nikdy skutečně pravicovou stranou - ani náhodou, přesto ji jako pravicovější variantu komunistů volili lidé podnikající anebo více vydělávající zaměstnanci. Jedním z důvodů byla také proklamovaná ochrana majetku, který si občan pořídil.

Tento zásadní postoj dnes hodil přes palubu soudruh Topolánek (dnes jej již bez rozpaků můžeme takto nazvat). Viz zde: http://domaci.ihned.cz/c1-40695470-strany-meni-kvuli-velkym-dluhum-sve-plany-dan-pro-bohate-chce-i-ods Zjevně se inspiroval v milionářské dani, kterou po válce prosadili komunisté a navrhl dramatické zvýšení daně z nemovitostí a to především z těch luxusnějších (= těch nových, které si jeho bývalí příznivci nově postavili a za které se většinou upsali bance na krvavé splácení hypotéky na 20 a více let). No a těch druhých a dalších nemovitostí, takže pokud podnikáte a máte jednu nemovitost pro bydlení a druhou pro podnikání rovněž máte smůlu. Anebo pokud jste si postavili domeček ve městě, kde chodíte do zaměstnání (a platíte daně) a dovolili jste si zdědit po rodičích chaloupku na vesnici, kde ovšem žádná pracovní příležitost není.Hodně lidí se bojí stáří, protože je jasné, že za 20 nebo 30 let, až půjde dnešní střední generace do důchodu tak penze bude postačovat sotva na přežití. Většina z nich to řešila tím způsobem, že si pořídila svůj domeček i za cenu, že 20 let bude splácet hypotéku a až bude v důchodu bude bydlet "zadarmo" ve svém a nebude muset platit nájem. Ti naivové si zřejmě mysleli, že když ze svého zdaněného platu nakoupí zdaněný stavební materiál, najmou firmu která platí daně a ta jim pošle dělníky, za které platí daně, sociální a zdravotní pojištění že ten postavený domeček bude jejich. Není pravda! My jsme z pohledu politiků (i politiků ODS) pouzí otroci, kteří všechno toto dělají pro stát a ta nemovitost, kterou splácíme, vlastně patří státu (tedy jim) a oni nás nechají za pachtovné zvané daň zde bydlet. A co se asi tak stane, až v tom stáří nebudete mít z důchodu na daně, za které vám stát a ODS dovoluje bydlet v domečku, který jste si sami postavili a zaplatili? Počítám, že se nemýlím když řeknu, že na vás pošlou exekutora, který domeček prodá za třetinu jeho ceny aby se zaplatili daně a poplatky a vás vykopne na ulici. Jako důchodce budete neperspektivní, v tom domě bude muset bydlet někdo, kdo dokáže pracovat a vydělat dost na daně.

Někteří naivové říkají, že daně z nemovitosti zaplatí rádi, protože ta jde obci a alespoň vidí, co se s jejich penězi děje. Těm doporučuji, aby si laskavě ten článek přečetli. Jasně se tam píše, že se počítá s příjmem DO ROZPOČTU několik miliard korun. A že tato daň má VYBALANCOVAT zvýšení DPH. To je teda logika fakticky neuvěřitelná. Aby se vybalancovalo zvýšení jedné daně, zvýšíme i daň jinou. Toto opravdu není politická fraška, ale návrh velké politické strany. V tomto okamžiku ZATÍM ještě VELKÉ strany.

Já tomu fakticky nějak nerozumím. Za první republiky politické strany přirozené hájili nějaké skupiny obyvatelstva. Agrárníci hájili zájmy zemědělců, Lidovci věřících, Sociální demokrati pracující nižších mzdových tarifů, komunisté lumpenproletariát. Jak k tomu došlo, že dnes VŠECHNY významné politické strany bez rozdílu hájí pouze zájmy jediné skupiny obyvatel a to těch, kteří chtějí žít na základě dojení státního rozpočtu? Proč neexistuje ŽÁDNÁ politické strana, která by hájila zájmy daňových poplatníků? Nerozumím tomu a nedává mi to žádný smysl. Proč se ODS profiluje tak jasným komunistickým způsobem? Hlupáci z levice budou stejně volit Paroubka. Jediné čeho dosáhli tímto hloupým návrhem je to, že si znepřátelili ty, kteří byli jejich voličskou základnou, ty kteří je nesli na ramenou. A co vydělali či chtějí vydělat? Nic nevidím. Po volbách budeme možná chytřejší.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama