REPUBLIKU SI POZVRACET NEDÁME!

1. ledna 2010 v 11:14 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
Podobným heslem si za bolševika zajišťovali komunističtí papaláši klid na svoji "obětavou" práci pro blaho všeho lidu. Vrcholem jejich snažení bylo zavírání vlastních lidí do koncentráků, justiční vraždy a všeobecná materiální i duchovní bída celého národa, ze které se naše vlast nemůže vzpamatovat ani po dvaceti letech.

Občas nabídne mediální svět úvahy o počtu naprostých hlupáků ve společnosti. Řádově se přiznává třetina, v odborných kruzích se mluví o polovině, Miloš Zeman kdysi trumfoval absolutní většinou. Pokud si nalejeme čistého vína, musíme zřejmě přiznat pravdu tichému šepotu odborníků. Kolik lidí vidí dále než do vlastního talíře a přes sousedův plot? Kolik lidí je ochotno za pár drobečků z panského stolu věčně ohýbat hřbet a rýt držkou v zemi? Kolika lidem opravdu dokonale vyhovoval onen klid na práci v rovnoměrně rozdělené bídě a marasmu minulého režimu, kdy nikdo nebyl za nic odpovědný a tím méně sám za sebe?

Díky těmto lidem zde máme dnes korupční absurdistán s parodií na vládu lidu zvanou demokracie. Nejsilnější politické strany si uzurpují moc nad obyvatelstvem kupováním volebních odpustků za peníze schopných, kterým každým dalším zákonem a nařízením připravují půdu k jejich totální likvidaci. Nemorální daňový systém s nepřehlednou džunglí dalších odvodů do státního rozpočtu drží u koryta bandu neschopných parazitů, která vysává státní rozpočet pod praporem s heslem "Po nás potopa." Ani zcela reálná hrozba státního bankrotu neučinila v jejich chování žádnou změnu.


Proč by také? Stádu hlupců stačí zase něco slíbit a teplá místečka u penězovodů zůstanou zachována. I některé pravicově deklarované politické strany se staly v panice nad průzkumy veřejného mínění čistou populistickou levicí. Vláda lůzy má zelenou. Za kus flaksy k dnešnímu obědu prodává rozhodující většina společnosti svoji budoucnost, čest i svědomí. Kam až můžeme dojít po této cestě? Nevidím to velmi optimisticky. Rok 2010 možná ještě s velkými problémy nějak překonáme, ale pokud nepřijde velmi brzy radikální změna, Bůh nás ochraňuj. Zvracet z toho budeme všichni.

PF 2010
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama