ŠVÝCAŘI TO ROZLOUSKLI A V KANADĚ SE DIVÍ ...

1. prosince 2009 v 5:17 | ŠTĚPÁN BINKO (blog i-dnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Už dlouho mě zprávy ze zahraničí nepobavily jako ty aktuální, víkendové. Švýcaři, ke zděšení všech multikulti přiblblíků, rozlouskli jak dál ve věci islamizace jejich společnosti a v Kanadě se zase diví něčemu, co my už dávno víme.

Ve Švýcarsku nechtějí minarety. Ne muslimy, ne islám, ne jejich modlitebny, ale minarety, které podle jednoho z výkladů, pro Švýcary neakceptovatelného, mají význam podobný, jako psem počůraný patník - jde o značkování "vlastního" území, často toho získaného a dobytého.
Švýcaři vlastně neřekli nic jiného, než to, co si nemálo lidí myslí a velmi málo politiků říká:

"Nevadí nám vaše víra, váš Bůh ani vy, ale vadí nám, jak málo jste ochotni přizpůsobit se nám ostatním. Nám, kteří jsme vytvořili prostředí, do kterého máte potřebu z různých důvodů se integrovat. Integrovat se máte vy, ne my. Vás čeká integrační proces, ne nás. Vy se přizpůsobte krajině a jejímu rázu, staletí budované architektuře a nesnažte se nám vnutit architektonické prvky z míst, odkud jste přišli. Nejsme na to zvědaví. Chceme, aby krajina, kterou předáme našim dětem, vypadala alespoň z části tak, jak ji generace před námi předaly nám. Vy jste přišli, my jsme tady doma."Při pročítání reakcí v našem i světovém tisku mi běhá mráz po zádech. Jakkoli je výsledek referenda projevem svobodné vůle Švýcarů, bude, jak to tak vypadá, podroben obrovskému tlaku na jeho revizi. Tlak na Iry v souvislosti s Lisabonem byl slabý odvar silného čaje, který teď bude servírován v zemi pod Alpami.

Je to smutné. Švýcaři nemají problém s islámem a muslimům neberou jejich víru. Švýcaři jsou stále stejně nábožensky tolerantní, ale co nechtějí je, měnit ráz krajiny ve které žijí k obrazu, se kterým většina z nich, většina hrdých obyvatel nesouhlasí.

Mediální masáž, která začala, je úsměvná. Nacionalistická strana se údajně provinila už tím, že na plakátech vyzývajících k účasti v referendu znázornila minarety jako útočné rakety a muslimku v burce coby ženu nesympatickou, téměř až agresivní.

No, nic ve zlém, ale dejte vedle sebe profil minaretů vyobrazených na plakátu s profilem minaretů skutečných. Mohu snad já, Vy nebo kdokoli jiný za to, že minarety takhle vypadají? Nebo to byl odvěký záměr a nadčasový Alláhův vzkaz? Máme se bát?

Já myslím, že bát se netřeba, ale že je fér stát si za svým a hájit hodnoty, ze kterých naše společnost vzešla a na kterých stojí. Ke vzteku všech to má cenu i v případě, že to není v souladu s moderní a populární multikulti oblbovací doktrínou.

Ono by se totiž mohlo stát, že se jednou budeme divit jako multikultíci v Kanadě, kteří nadšeně vítali u nás utiskované Rómy, diskriminované v oblastech vzdělání a práce, když zjistili, že dotyčným nejenže se nechce makat, ale ani posílat děti do školy.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama