ODMÍTÁM PLATIT VYŠŠÍ DANĚ!!!

6. prosince 2009 v 17:11 | LUKÁŠ REJNEK (blog i-dnes.cz) |  POLITIKA
Tak jsme zase tam, co jsme byli. Pan Janota v diskuzi v tv řekne, že pokud ČR chce mít švédský model sociálních služeb a podpor, tak bude nutné zvýšit daně fyz. osob. Jako informace na seznamu však běží, že pan Janota řekl, že je nutné zvýšení daní u fyz. osob.

Uvažuje v téhle zemi někdo o tom, že by se měly omezit podpory všeho a všech a také začít propouštět úředníky, vojáky..? Chtějí zvedat daně a zároveň kraje podporujou ČeskéDráhy a přiklepnou jim kšeft, při kterém ČR přijde o 20 miliard a ještě o další peníze, díky trvající podpoře ČD.. Jaktože není, jako první , zjednoduššení daňového systému, díky kterému by ubyla zátěž podnikatelů a bylo by možné propustit státní zaměstnance, úředníky..


Situace se opakuje, ale ted v jiných kulisách. Před pár lety byla ČR varována od EU- pokud nesnížíme výši schodku a schodek bude dlouhodobbý, přijdeme o dotace z EU. Řešení našich úředníků? Nechali si udělat předpoklad budoucího vývoje hospodářství ČR a na jeho základě se rozhodli nedělat pro snižování nic, protože se předpokládal budoucí růst a na jeho základě se připravilo zdražení.

Takže filosofie našich politiků a úředníků je: pokud se hospodářství daří- občanům se daří-mají více peněz, tak zdražíme...protože můžou dát více.

: pokud se hospodářství nedaří-my utrácíme víc a víc-lidé mají méně peněz, tak zvedneme daně, protože my, jako státní moloch se prostě uskrovnovat nebudeme, takže to zaplatí zase občané.

Nikde a nikdo nevede žádnou veřejnou diskuzi o tom, zda je vůbec možné udržet sociální systém, který máme nastavený, za podmínek, které v této zemi existují. Korupce, předražování všeho pro stát, podvádění a zneužívání všeho státního. My tady v ČR chceme mít systém, který funguje ve Švédsku? No to si děláte prdel, ne?? Srovnal vůbec někdo ekonomické schopnosti Švédů, jejich energetickou nezávislost- porovnal někdo vůbec morální vlastnosti švédského občana a občana ČR?

Aby nějaký systém fungoval, musí být sami občané vychovaní. U nás je hodně občanů ještě pořád poznamenáno 50 lety komunismu a jeho neúcty k osobnímu vlastnictví, také neúcty k veřejnému vlastnictví a podnikání a schopným lidem. Jsou nesamostatní a čekají vždy na stát, že se postará..

Odmítám platit vyšší daně bez změn, které musí předcházet. Jako první si poslanci, senátoři sníží platy o 25%..ovšem bez toho, aby s sebou stáhli i policisty a hasiče, kteří tak, tak přežívají.. Jako další zrušit nesmyslná ministerstva a začít propouštět ve státní správě- úředníky, vojáky.. Proč má poslanecká sněmovna 200 poslanců, když většina z nich má 70% absenci? Stačilo by jich 100 s tím samým výsledkem. Senát s 81 senátory? 41 stačí... Kolik úředníků je možno propustit ve státní správě, kolik se jich najalo na naše přednsednictví v EU a kolik jich, z nich, zůstalo natrvalo. Ze státní správy a a.s., které vlastní stát, si lidé udělali rodinné podniky, kde zaměstnávají všechny kamarády a příbuzné. Praha vyhodí skoro miliardu za Openkard, zaplatí všechny náklady firmě, která kartu rozjede a všechny následné příjmy odevzdá zase té firmě..Stát prodělá...a nic se neděje..

KDE BERETE VY ŠMEJDI TU ODVAHU CHTÍT ZVYŠOVAT DANĚ?????

UDĚLEJTE SI NEJDŘÍV POŘÁDEK VE SVÝCH ZLODĚJINÁCH A PODVODECH, ROZKRÁDÁNÍCH STÁTU..

Bohatí platí procentuálně méně, ano... Ale platí více peněz, než lidé s menšími platy, kteří platí o pár procent více....

Problém této země je v komunistických pohrobcích, kteří prostě chtějí dožít v klidu a to za jakoukoliv cenu, kterou zaplatí v budoucnu děti a vnuci...
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Maigi Maigi | E-mail | Web | 6. prosince 2009 v 21:17 | Reagovat

Přesně tak, pod tohle bych se mohl klidně podepsat. Tahle zem se zničí, bohatí, kteří jsou za svůj finanční úspěch neustále trestáni, to jednou nevydrží a odejdou vedle do Švýcarska, přesunou si tam sídla firem. Stát pak přijde o to, z čeho si chtěl zajistit své průsery, protože menšina (bohatí) je na volbách neohrozí a půjde s ekonomikou ještě níž až do krachu..

2 Pavel Skeptik Pavel Skeptik | 6. prosince 2009 v 22:50 | Reagovat

Máte ve většině případů pravdu, jenom co se týče AČR, tak tam bych Vás poopravil, není potřeba propouštět vojáky, úplně by stačilo propustiti všech 30 generálů pro zásobování!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama