KODAŇ: 450,140,1200,5,80

9. prosince 2009 v 5:12 | LUDĚK KAPLAN (bigbloger.cz) |  POLITIKA
Tak nám to v Kodani pěkně začíná. V dánské metropoli se sešlo na patnáct tisíc delegátů z celého světa, aby nám odteplili zeměkouli. A k tomu je potřeba využít všechny dostupné i nedostupné prostředky hlava nehlava. Jen když to přinese (někomu) balík peněz. A ta v čísla v titulku? I k nim se dostaneme.

Vzhůru do boje! Vzhůru na barikády. Někdo vlakem, někdo tryskáčem, někdo limuzínou. A tak se do Kodaně sjíždějí odteplovačky a odteplovači celého světa. Určitě zažijeme spoustu plamenných projevů, spoustu rad, co dělat, jak vyzrát na skleníkové plyny. Jedním postním dnem v týdnu? Prodejem emisních povolenek? Zaváděním úsporných žárovek? Anebo na to půjdeme radikálně - odbourejme automobilový průmysl a choďme pěšky! A stavějme větrné a sluneční elektrárny. Co na tom, že energie z nich je stále ještě drahá a výroba neefektivní. Vždyť se v tom přeci melou slušné prachy!
A že se ukazuje, že všechno není přesně tak, jak by si odteplovači přáli? Že stále častěji vyplývají na povrch klimatologického hrnce podvůdky a podvody, záměrné falšování výsledků a měření, kterých se obhájci oteplování vědomě dopouštějí, aby obhájili svoji jedinou pravdu. Že "Hokejkový graf", druhdy to ikona zastánců oteplování, byl upraven tak, aby podporoval jejich teorii a po usvědčení z manipulace s daty byl upraven na "Špagetový graf", se kterým ale zřejmě také není všechno v pořádku.(http://www.osel.cz/index.php?clanek=4650)
A pak se stane, že se na veřejnost díky někomu, kdo se již na to nemohl dívat, dostanou e-maily centra pro výzkum klimatu na univerzitě v britském Norwichi, které si mezi sebou vyměňovali přední světoví klimatologové. Tedy lidé, jejichž vědecké výsledky mají vliv na rozhodování politiků, a tím také na obrovské toky peněz. A poprask byl na světě. Vědci si totiž v e-mailech dopisují o tom, jak manipulují s daty, jak uhlazují výsledky bádání, jak programově vytvářejí názorovou jednotu a odmítají komukoliv poskytnout "surové", nezpracované výsledky svých výzkumů. Také se v nich píše o tom, jak vyřadit oponenty z veřejné debaty. Podvádět je ale zřejmě normální, soudě podle reakce šéfa Mezivládního diskusního panelu OSN o klimatických změnách Rádžendra Pačaurího nebo Jane Lubchencové, ředitelky amerického Oceánografického a atmosférického úřadu, kteří se podvádějících vědců zastali. Zastal se jich i (jak jinak) Mezivládní panel pro klimatické změny (IPCC): "Oteplování klimatu je nezpochybnitelné." Ach jo. Mít jiný názor, toť kacířství a kacíř patří na pranýř.
A co ona čísla v titulku blogu? Ta nám dokládají přístup delegátů k projednávané tématice - aneb káží vodu a pijí víno. Tak pěkně po pořádku:
450 - počet míst pro ekopasažéry ve vlaku z Bruselu do Kodaně. Dlužno poznamenat, že podobné vlaky se vydají do Kodaně i z dalších evropských měst, jeden dokonce až z japonského Kjóta. Tady je to ještě všechno v pořádku, ale na konferenci se chystá 15 tisíc účastníků a 5 tisíc novinářů. Těmito vlaky jich pojede jen zlomek. Další čísla již dávají ekologii pěkně na frak.
140 - počet soukromých letadel mířících s účastníky na "ekologickou" konferenci. Komentář netřeba.
1200 - chtělo by se věřit, že je to počet jízdních kol, která budou účastníci ekosummitu využívat. Vše je ale jinak, je to počet požadovaných limuzín pro účastníky konference. A že jich v Dánsku tolik není? Nevadí, zbytek dovezeme ze Švédska a Německa!
5 - tolik ekologických hybridních vozů se bude na světovém ekologickém dýchánku prohánět. Závratné číslo beroucí dech.
80 - důkaz o tom, že ekologické třeštění se dotýká všech. Osmdesát členek dánského Sdružení pro obranu sexuálních pracovnic bude své služby delegátům konference poskytovat zdarma. Budiž jim to přáno.
Aby bylo jasno. Nezpochybňuji, že člověk ovlivňuje dění na Zemi. To činí již od časů, kdy slezl ze stromu. Současné třeštění zastánců globálního oteplování však začíná nabírat podobu nového náboženství, ve jménu kterého je třeba všechny odpůrce zlikvidovat. A také náboženství, které se stává pěkným byznysem a dobře sype. Alespoň některým. Co ale budou dělat, až se (třeba) dostaví další doba ledová?

(http://www.euroekonom.cz/analyzy-clanky.php?type=jz-globalni-oteplovani-ochlazovani)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama