BLAHOPŘÁNÍ A ZAMYŠLENÍ K NOVÉMU ROKU 2010

25. prosince 2009 v 7:30 | PETR POKORNÝ (blog idnes.cz) |  POLITIKA
Nejdříve mi dovolte malou rekapitulaci a zamyšlení, jakou cestou se ubírat dál. Proč se stále znovu a znovu lidé nechávají oblbovat podvodníky a ti, co na podvodníky upozorní, jsou ještě napadáni a bráni jako lumpové?

Rád bych se vrátil o dvacet let nazpátek do "předinternetové doby", kdy jsem napsal - vyjímám: pokud člověk kdekoliv a kdykoliv zasáhl do liberálního přírodního prostředí, způsobil katastrofu. Porušil křehkou rovnováhu a když skoro vyhubil jeden druh živočichů, okamžitě musel hubit další, závislý na prvním, který působil jako predátor. Vyhubíš dravé ptáky, přemnoží se myši. Zdánlivé východisko: nastoupí chemie, která však vyhubí i nás, nebo nás nechá přežívat jako zdegenerované tvory. Ano, to je ta porušená neviditelná, vysmívaná hlupáky, ruka trhu, která původně to jemné předivo udržovala. Zahubíš-li mne, zahyneš. Obdobně je to s ekonomikou. Každý umělý zásah do tržního dění vyvolává podvody, korupci, černý obchod a končí to i vraždami. (Celé ZDE)

Celé pravidlo zní:
čím menší stát, tím menší přerozdělování. 
Čím menší přerozdělování, tím méně korupce, 
tím méně politické zlodějny. 


V době krizové a těsně post-krizové jsem zmaten. Koho volit? Vždyť v Evropě je naprosto vychýlené volební prostředí. Socialisté se chovají jako extrémní levice či dokonce komunisté, pravice se chová jako přirozená levice a kam patřím já, normální volič, který chce být svobodný, nezávislý a především odmítá zhoubný, paternalistický stát? Ten stát, který v pravidelných intervalech předluží svou společnost, uvede je do krize a především, narozdíl např. od USA, své občany nažene do strašných, zničujících válek?

Chce se mi volit levici a extrémní levici: důvod je jasný, vyžerte si to přerozdělování až do dna, až vás lidé budou nenávidět, až stát padne jako Německo pod levicovým programem Hitlera a jeho zaručenou "ódou na práci"... Ano, práci Hitler lidem dal, dokonce víc, než mohli unést. A sarkasticky se dá říct: nejvíce zaměstnaná byla.... Pohřební služba! To je ten správný recept - kolektivní stát se silným vůdcem? Ano, rád bych volil tuto devastující levici pod heslem: čím dříve padneme, tím dříve se začneme zvedat. Ale kde je to skutečné dno morálky, přerozdělování a okrádání v zájmu jakéhosi silného státu? A proč za tyto podvodníky mám trpět i já, moje děti a tisíce dalších slušných lidí?

Chce se mi volit pravici: ale kde je? Co má společného se svobodou či osobní zodpovědností pravicová Merkelová, pravicový Sarkozy či v našich podmínkách dnešní ODS? Vždyť část přerozdělování a kolektivizaci snad převzali od komunistů, minimálně od socialistů první republiky! Velké huby o malém státě, když opak je pravdou? Lži o malém přerozdělování, když ani ODS nedokáže sestavit přitažlivý program, který by nás, slušné zaujal? Jak já, občan pracující k tomu přijdu, že mám platit darmožrouty, vyssávače státního rozpočtu, příživníky a flákače a ty, zastánče poctivosti, dnešní udatná ODS, se mě před touto chátrou nezastaneš?
Zemědělci nás vydírají, železničáři nás vydírají, odboráři nás vydírají prý v zájmu nás, učitelé, zdravotníci a dokonce i soudci a poslanci... A koho nás? Pár procent skutečně vydělávajících a obrovskými daněmi živících všechny nevýdělečné instituce, žádající o dotace a další dotace, přerozdělování a dotace! Dokonce to došlo tak daleko, že se nás chystají vydírat i profesionální sportovci jako fotbalisti, golfisti, hokejisti - prý v zájmu nás, lidí, odvádějící daně. V čele s Ivanem Haškem. Kam jsme to došli?

Chce se mi volit skutečnou pravici: ale kde brát a nekrást? A dokonce, může zde, v evropských podmínkách, protkaných korupcí, špínou a přerozdělováním vůbec existovat slušná a poctivá pravice, když všechny strany jsou provázané a prošpikované polokriminálním přerozdělováním od stavebních až po pohřební služby?

Jestli si někdo myslí, že tento text je na závěr agitka na volbu svobodných, hluboce se mýlí. Já totiž skutečně nevím, koho volit. Strašné, levicové zlo s komunistickým tandemem Paroubků a Filipů? Nebo prolhanou pseudopravici ODS? Nebo skutečnou pravici - ony svobodné, kteří jsou mi nejblíže, ale jejich hlasy asi propadnou, pokud se něco nezmění? Co je horší volební zlo?
Já skutečně nevím. Pokud by oněch vyděračů a lobistů nebylo, nebo by byli zlikvidováni (vytlačeni), i ty důchody by mohly být dvojnásobné a stát by se nezadlužoval. Ale zná někdo cestu, jak ty pijavice vyhnat? Když jediné, na čem se parlamentní strany shodnou, je přisátí na státním rozpočtu a lobismu a nikdo je nevypráská od leva do prava? Těžké dilema. Až se opět (pokolikáté už v dějinách) spálíme, opět budeme napravovat a reformovat. Nekonečná cesta do hlubin blbosti a nepoučitelnosti. A asi není jiné cesty... Stále dokola.

Sliby se slibují a blázni se radují!

A tak při těchto chmurných vyhlídkách přeji všem do Nového a především nového roku:
Hodně zdraví, síly a snad štěstí, abychom si vybrali lepší politickou garnituru, než je dnešní zkorumpovaná sněmovna. Bude nám toho hodně třeba.

Šťastný rok 2010 přeje Petr Pokorný
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maruška Maruška | E-mail | Web | 25. prosince 2009 v 16:55 | Reagovat

moc pekny blog

2 Nikča (nika) Nikča (nika) | Web | 26. prosince 2009 v 17:38 | Reagovat

Ahojky,potřebovala bych hlásknout zde: http://jsemvaseteta.blog.cz/0912/1-kolo-vvs#komentare Díky móóóóóc a stačí napsat na blog a já ti to oplatím čau Nikča (nika)

PS:Nádhernej blog!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama