SOCIALISMUS, RAKOVINA LIDSTVA

6. listopadu 2009 v 15:55 | MIROSLAV VÁCLAVEK (blog i-dnes.cz) |  POLITIKA
Socialismus je těžká choroba. Jestliže mírnější forma této nemoci ordinovaná kdysi prosperujícím ekonomikám evropskými socialisty jen obtěžuje a svědí, pak průběh onemocnění socialismem Sovětským, se podobá srdečnímu infarktu a rakovině.

Ze zdravého a optimismem a energií sršícího člověka je náhle shrbená troska se šedým vrásčitým obličejem oděná do zapáchajících a rozpadajících se hadrů s lahví laciného špiritusu v ruce. Tedy bezdomovec. Když je takových individuí více, sdruží se a založí vzájemnou výpomocnou organizaci v jejich žebrotě, tedy RVHP a žijí izolováni stranou normálního života v leprosáriu nazývajícím se tábor míru a socialismu.

Virus této nemoci spočíval dlouho v ampuli vyvinuté v satanistické laboratoři Karla Marxe. Než byl skrze válčící Evropu, Německou tajnou službou v zaplombovaném vagóně vypraven do Ruska Vladimír Uljanov, řečený Lenin. Aby tam dle zadání Německé tajné služby provedl palácový převrat, uchopil moc a poté sepsal s Německem separátní mír. Jež by Německu umožnil uvolnit si ruce na východě a veškeré vojenské jednotky přesunout na západní frontu k rozhodující a vítězné ofenzívě.

Tak se i stalo.

Démon byl vypuštěn na svobodu.Miliony mrtvých, kteří nepřežili jeho zhoubné působení nadily ruskou zemi k prasknutí. A když se virus socialismu dostatečně namnožil, tělo prvního hostitele ho rozšířilo dále. Státy mezi něž jsme patřili i my rozšířily řady nemocných. Virus socialismu počal požírat své hostitele zevnitř. Vše co bylo zdravé odumřelo. Maso a svaly shnily a opadaly, kosti stižené artrózou a odvápněním zkřehly až se tělo socialismu počalo hroutit samo do sebe. Před dvaceti lety po něm zbyla masová smrt, genocida, ostnatý drát, pendreky, špína, bída, deziluze, rozvrat a rozpad. Jako každý virus i socialismus, nakonec zabil sám sebe. Jako Ebola nebo HIV. Pojďme nyní podniknout malou cestu do vnitřností onoho nemocného organismu. Abychom poznali jaké byl klinické příznaky, které provázely smrtelně nemocného komunistického Frankensteina.

Pár let před klinickou smrtí socialismu, proběhlo vyhlášení výjimečného stavu v Polsku. Byla to reakce domácích komunistů čelících celonárodnímu povstání vůči jejich režimu řízeného hnutím Solidarita. Když v roce 1970 socialismus v Polsku povraždil za hladových bouří stovky lidí v ulicích střelbou ze samopalů a kulometů, pokoušel se poté koupit si svědomí lidí dostatkem potravin a spotřebního zboží. Pořízeného ovšem na dluh. V dolarech.

Již v onom roce socialismus prožral své poslední kalhoty a když došly půjčené peníze, zbyla socialistům zase jenom spoušť zbraně a násilí.

Poláci se totiž nedali režimem koupit a naopak stupňovali svůj odpor proti zrůdnému systému. V roce 1976 vznikl KOR (Výbor na obranu dělníků) a v roce 1980 Solidarita. Vlnami stávek dosáhli Poláci toho, že 31.8.1980 v jejich zemi vznikly první nekomunistické odbory uznané tamními socialisty. Ale Solidarita se nespokojila jen s rolí jakési polské mutace našich "odborů" kde se před vánocemi rozdávaly kolekce. Naopak, touha po svobodě dostala průchod v deklaracích volajících po uznání občanských práv. Jako je tomu všude v normálním světě. Na jaře roku 1980 bylo členy Solidarity deset milionů lidí. Závratné číslo. Chcípající socialismus se zachvěl. Když hrozilo to, že by se Polsko vymanilo se sevření Sovětského svazu bylo rozhodnuto o vyhlášení výjimečného stavu. Tedy stavu takového jaký u nás vyhlásili nacisté po atentátu na Heydricha. Bylo zahájeno hromadné zatýkání a byly zřizovány koncentrační tábory v nichž byli internováni vůdci opozice.

Solidarita se přesunula do podzemí.

Vojenská rada národní spásy převzala veškerou moc v zemi. Podniky znárodněného hospodářství taktak dělající poslední tempa nad hladinou, začali řídit političtí komisaři. Dle Sovětského vzoru aplikovaného v údobí válečného komunismu. Socialismus zapěl svoji labutí píseň. Nemoc se zhoršila a již bylo možno jen očekávat konec.

Jak to bylo uvnitř? Co drželo onu mumii ještě pohromadě?

Byly to US dolary. Získané prodejem nerostných surovin vyvezených na západ a Sovětských zbraní. Za ty získával SSSR miliardy US dolarů ročně. Ale jak už bylo řečeno, virus socialismu ovlivňuje chování svého hostitele destruktivním způsobem.
Ústřední výbor Komunistické strany SSSR Přísně tajné!

Zpráva o pomoci PLR (Polské lidové republice) ve volně konvertibilní měně
v letech 1980 - 1981

Poskytnuté půjčky

Na nákup cukru 30 000 000 dolarů
Na profinancování rozpočtových
závazků vůči kapitalistickým zemím 250 000 000 dolarů
Pomoc na základě dobrozdání
bankovního konsorcia pro pomoc PLR 70 000 000 dolarů
Na profinancování rozpočtových
závazků vůči kapitalistickým zemím 150 000 000 dolarů
Na nákup obilí 190 000 000 dolarů

Mezisoučet 690 000 000 dolarů

Odložené platby
Odložená platba Sovětským bankám 219 000 000 dolarů
Odložená banka Sovětským bankám 280 000 000 dolarů
Odložená banka Sovětským bankám 280 000 000 dolarů
Odložená platba dřívějšího základního dluhu
a všech ostatních půjček poskytnutých dříve 1 000 000 000 dolarů

Mezisoučet 1 779 000 000 dolarů

Bezhotovostní pomoc poskytnutá
SSSR, MLR, BLR, DDR, ČSSR
vyjádřená součtem tvořeným krácením
dodávek ropy do zemí RVHP 465 000 000 dolarů

Celkem 2 934 000 000 dolarů
Jak vidno, uvnitř těla socialismu panovala hluboká hniloba a rozklad, jehož smrt se oddalovala infuzemi financovanými půjčkami ze západu, drancováním přírodního bohatství a obchody se smrtí, zatímco na povrchu se to hemžilo propagandistickými úsměvy. Ale ani mávátka nezaplašily nevyhnutelnou smrt socialismu.

Před dvaceti lety socialismus vypustil duši. Zhroutil se do sebe. Rozpadl se na prach.
Zanechal po sobě naprostou devastaci všeho a astronomické dluhy. Jako například v Německé demokratické republice, kterou Erich Honecker ponechal i s jejím břemenem dluhu ve výši sto dvacet tři miliard DM napospas osudu a uprchl do SSSR, odkud jej osud hnal dál až do Chile.

Je s podivem kolik lidí by si chtělo onu zkušenost zopakovat.

Přitom by se dalo říci, že spálit se jednou o rudě rozžhavené kamna musí stačit.

A přitom tolik lidí usedá na ty oranžově rudé, volby co volby.

Zvláštní druh masochismu.

Nebo, že by se onen virus množil v teple?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama