PROČ BERE ŠPIDLA TAK MÁLO?

24. listopadu 2009 v 5:39 | PETR POKORNÝ (blog i-dnes.cz) |  POLITIKA
Být Zaorálkovským a Halíkovsko Havlovským eurofanatikem, takový podraz bych nečekal. Jak může Špidla za tak strašnou dřinu a čtyřleté období, kdy dřel jako kůň, aby německé ženy neměly velké výstřihy, brát pouze 110 000 Kč důchodu?

Každý přece ví, že se této dřině nemohou vyrovnat horníci z čínských dolů, natož naši, každý ví, že tento nápor na výstřihy by nevydržel ani kůń, natož vůl. Ale Špidla ano, ten to vydržel. Celé čtyři roky! Přesto dostane tento socialistický zastánce rovnosti pouhopouhých 110 000Kč měsíčně a za takovouto almužnu neprotestuje ani bývalý komunista Rychetský. Nepodává protest do svátosti Unijní - Bruselu za Ústavní soud český. Jak je to možné? Je to opravdu tím, že jsou socialisté tak poctiví, a vědí, že si Špidla deset miliónů měsíčně důchodu za tak těžkou práci v Bruselu sice zaslouží, ale vzhledem k našim důchodcům by to nebylo spravedlivé a tak si od státu vezme pouhopouhých 110 000 Kč měsíčně? Děkujeme ti ó Bože, vlastně Špidlo, Zaorálku, Halíku a vy další eurofanatici, kteří jste nás mezi tuto navýsost slušnou společnost dostali.


Sám Špidla na svých stránkách uvádí, že vyznává tři principy: rovnost v přístupu, rovnost v příležitostech a solidaritu.

Základní hrubý plat eurokomisaře, nejvýše postaveného úředníka v Unii, je nyní v přepočtu 515 tisíc korun měsíčně. Za každý celý rok ve službě má nárok na doživotní penzi ve výši 4,275 procenta ze svého základu. Za pět let služby se jedná o 21,4 procenta platu, tedy 110 tisíc korun hrubého (před valorizacemi v budoucnu). A to vše ve formě měsíční doživotní renty počínaje 65. rokem věku. Špidlův příjem (pět let 510 tisíc měsíčně, naposledy sedm let před odchodem do důchodu, 40 let pojištění) by manažerovi v Česku přinesl penzi jedenadvacet tisíc hrubého měsíčně - pouhá čtyři procenta jeho hrubého platu.

Všechny ostatní profese mimo policie a několika podobných si budou v celé Evropě posouvat důchody až od 70 let věku, protože státy to neutáhnou. Ale Špidlové a další Falbrové za těžká spaní v Bruselu si takovéto důchody vskutku zaslouží a především co nejdříve....
A jiní berou a víc, než paní Zagorová, řekl nejvyšší šéf KSČ v Červeném Hrádku Milouš Jakeš....
Halíku Halíku, půjdete opět kázat jako polní kurát Otto Katz z kazatelny o nenapravitelnosti lidské duše a o závisti?

Havle Havlíčku, opět nás budete mentorovat za malost a čecháčství, kterého se my, nenapravitelní hříšníci dopouštíme proti božskému Bruselu a lokajsky se neplazíme po kolenou? ?
Nebo si řekneme, že je to špína a prasečárna za nic nedělání brát tyto peníze, o kterých si parta z Bruselu v čele s Barossou a "Leinem" sama rozhodla? A my to zacálujeme? Ale upřímně mohu říct, že tak velkou prasečárnu a okrádání ostatních by si český parlament nedovolil, byť mu nadáváme ze všech stran. Tak kde je ta krása EU?

"Je to moc dobrý," zašeptal Švejk svému sousedovi, na kterém lpělo podezření, že za tři koruny usekl svému kamarádovi sekyrou všechny prsty na ruce, aby se ten dostal z vojny. "Vono to ještě přijde," byla odpověď, "dnes je zas pořádně nalítej, to zas bude povídat o trnitej cestě hříchu."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Metiss Metiss | Web | 25. listopadu 2009 v 0:37 | Reagovat

já si myslím že dědek Špidla bere až moc a že má do smrti vystaráno to lidé berou klidně io nulu mín a uživý pětičlenou rodinu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama