Listopad 2009

ROMIG

30. listopadu 2009 v 6:52 | ATEO |  JAK SE BAVÍ WWW

JAK NA MALÉ PASKŘIVCE

28. listopadu 2009 v 8:12 | PETR PAULCZYNSKI (blog i-dnes.cz) |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
Několikrát mi v různých variantách přišel popis události údajně z brněnské šaliny. Pokaždé trochu jinak, ale se stejnou zápletkou. Tak jsem to trochu učesal a hodil "na papír". A protože jde o poučný příběh o tom, že člověk nemá soudit podle vnějšího vzhledu, myslím, že onen příběh zasluhuje rozšířit mezi veřejnost. A taky to chce na konec týdne něco uvolněnějšího. Uvidíme, zda zavilí diskutéři mne roztrhají i za tuto mravokárnou příhodu. Tak tedy.

Malý příběh z narvané šaliny. Jedu šalinou a koukám kolem sebe. Kousek ode mne seděla stará paní asi s manželem, naproti nim mladá fiflena a její asi 4-5letá holčička. Obě vyfiknuté podle poslední módy. Dáma minisukni co vypadala spíš jako širší obvaz, štekle jak do plesu, tričko co víc ukazovalo než skrývalo.Samá goldna. Zmalovaná jak Vinetou před válečným tažením. Tvářila se znechuceně, jako by jí emigrovalo včelstvo. Princeznička byla oblečená podobně. Kývala si nožičkama sem a tam a vypadalo to, že je znechucená stejně, jako její módemamá.
Naproti nim seděli staří manželé, byli schouleni tak nějak do sebe a tichounce si občas něco řekli. Sálala z nich taková ta domácí pohoda, mír a pokora. Seděli, nikoho si nevšímali, jen paní občas vyrušilo kopnutí malé princezny pod koleno. Nejdřív to bylo jen jakoby náhodně, že se holčička nechtěně dotkla špičkou boty. Čím víc ale stará paní uhýbala, tím víc bylo na holčičce vidět, že kopance jsou cílené. Kývala nohama, kývala, pohled upřený na tvář staré paní a kop - a zase jakoby nic se dívala ven z okna.

NESNÁŠÍM ISLÁM

27. listopadu 2009 v 5:56 | MIROSLAV VÁCLAVEK (blog i-dnes.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
"Nemám nenávist vůči muslimům, jen nesnáším islám. Islám je Trojský kůň Evropy. Pokud se nám nepodaří zastavit islamizaci bude vznik Eurábie a Netherabie jen otázkou času. Před sto lety, bylo v Nizozemsku asi 50 muslimů. Dnes, jich je tady 1 milion. Kde to skončí? Je to konec evropské a nizozemské civilizace, tak jak ji známe." Geert Wilders.

Když minulý týden médii probleskla zpráva o návrhu senátora Jiřího Oberfalzera pozvat na půdu Senátu České republiky, Holandského liberálního politika Geerta Wilderse, byla následná reakce všeobecně hysterická. Noviny, rádia, televize i informační servery všeho druhu se činily jako v dobách politických procesů padesátých let a nálepkovalo se ostošest. Včetně jindy střízlivě se vyjadřujícího Přemysla Sobotky, jež se zachoval mimořádně zbaběle. Výmysly a bláboly o ultrapravicovém válečném štváči sloužícího sionismu, snad muselo dodávat ministerstvo propagandy Islámské republiky Írán, která intenzivně pracuje na tom jak nás co nejdříve usmažit v nukleárním Armagedonu. Už ho zbývá jen pověsit jako Miladu Horákovou, nebo upálit jako Jana Husa.

Proč všechen ten povyk?

Pro pravdu.

Jako vždy.

KDE UDĚLALI SOUDRUZI KLIMATOLOGOVÉ CHYBU?

26. listopadu 2009 v 5:24 | TEMPLATE (nekorektne.com) |  POLITIKA
Musím se přiznat, že mi článek o úniku dat z počítačů pánů klimatologů udělal radost a způsobil škodolibý úsměv na tváři. Ne tedy že bych se dozvěděl něco nového; ostatně rozumně uvažující lidé, mezi které čtenáři tohoto serveru rozhodně patří, ví už dávno, proč nad nesmysly šířené globálně oteplovacími alarmisty mávají rukou.

Klimatické změny rozhodně existují, existovaly a existovat budou. To nikdy nepopřel ani zlý a strašlivý nelida Václav Klaus; v některých médiích si pozorní čtenáři dokonce mohli sem a tam všimnout zmínek, že ve sporu o vliv člověka na tyto změny existuje jakási názorová protistrana, která je dokonce o něco početnější. Není však s podivem, že tyto zcela marginální zmínky jsou v médiích rychle odsunuty na druhou kolej a do mainstreamu se dostává pro bezmozky předžvýkaná informace (často podpořená hlasy takových expertek, jako jsou Markéta Irglová či Aneta Langerová - druhá zmíněná se dokonce angažuje v jakési kampani "proti změnám klimatu" a nedošlo jí, že je to zhruba stejné, jako kdyby se ona pitomoučká nebožačka angažovala v boji proti počasí) , že za utrpení ledních medvídků topících se v oceánu může Václav Klaus osobně. Pravda je ovšem mnohem prostší - někdo přišel s myšlenkou, že i na takové věci, jako jsou opakující se přírodní cykly, se dají vydělat peníze, dokonce spousty peněz.

SOCIÁLNÍ STÁT?

25. listopadu 2009 v 17:45 | MARTIN KAVKA (blog respekt.cz) |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
Sociální stát je mantra pana Špidly a nejen jeho. Podle něj je stát povinen se o každého postarat, každému zaručit určitý životní standard. Toto je však možné zajistit pouze přerozdělením státem získaných finančních prostředků. A natažených rukou je vskutku dost.


Jenže aby bylo možné něco přerozdělit, je nutné nejdříve tyto prostředky od někoho získat.
Takže jednomu se část prostředků vezme a tyto prostředky se dají druhému s představou, že teď se budou mít oba dobře.

ZELENÝ VELKOPODVOD

25. listopadu 2009 v 5:48 | PETR PAULCZYNSKI |  POLITIKA
Na začátek je třeba, abychom si uvědomili rozdíl mezi ekologií a ekologismem. Ekologie je podobor biologie zabývající se vztahy biologických druhů a prostředí v němž žijí. Ekologie patří mezi seriozní přírodní vědy.

Ekologismus (environmentalismus) je společenské a politické hnutí (obvykle levicové) zaměřené proti industrializaci a urbanismu pod záminkou ochrany přírody. Pro svoji propagandu zneužívá některé přírodní vědy (ekologii, klimatologii), svými nevybíravými nátlakovými a vyděračskými metodami si toto hnutí vysloužilo též název ekoterorismus.

Tak lépe pochopíme to, co včera vyšlo na světlo světa, že ekoteroristé, čili alarmisté,jak napsal sám Aston na Psu, se uchylují k překrucování dat. Někdo totiž vytáhl na světlo boží dokumenty z britského Climate Research Unit. To je jedno ze světových center alarmismu, toho ekologisticko-ideologického hnutí. Hnutí, které ovlivňuje světovou politiku a obrovské přesuny peněz v rámci akce oteplování.

Vypadá to, že velký antiklausista Aston tentokrát Klause alespoň vynechal když už rovnou nepřiznal, že Klaus má se strašákem oteplování pravdu. Ale přiznal jedno: počasí se mění a to, jak se mění, je normální. A že ekologismus je jeden velký kolosální podvod, jehož obětmi jsme my všichni.

A na tomto obrovském velkopodvodu samozřejmě v rámci našich malých poměrů participují i naši Zelení. Ústupky jejich vydírání, které byly daní za podivně slepenou vládu zdá se nového předsedu vlády nezajímají. Podle včerejších zpráv jak omezení jízd kamionů, tak změnu horního zákona chce vláda stáhnout ze Sněmovny.

PROČ BERE ŠPIDLA TAK MÁLO?

24. listopadu 2009 v 5:39 | PETR POKORNÝ (blog i-dnes.cz) |  POLITIKA
Být Zaorálkovským a Halíkovsko Havlovským eurofanatikem, takový podraz bych nečekal. Jak může Špidla za tak strašnou dřinu a čtyřleté období, kdy dřel jako kůň, aby německé ženy neměly velké výstřihy, brát pouze 110 000 Kč důchodu?

Každý přece ví, že se této dřině nemohou vyrovnat horníci z čínských dolů, natož naši, každý ví, že tento nápor na výstřihy by nevydržel ani kůń, natož vůl. Ale Špidla ano, ten to vydržel. Celé čtyři roky! Přesto dostane tento socialistický zastánce rovnosti pouhopouhých 110 000Kč měsíčně a za takovouto almužnu neprotestuje ani bývalý komunista Rychetský. Nepodává protest do svátosti Unijní - Bruselu za Ústavní soud český. Jak je to možné? Je to opravdu tím, že jsou socialisté tak poctiví, a vědí, že si Špidla deset miliónů měsíčně důchodu za tak těžkou práci v Bruselu sice zaslouží, ale vzhledem k našim důchodcům by to nebylo spravedlivé a tak si od státu vezme pouhopouhých 110 000 Kč měsíčně? Děkujeme ti ó Bože, vlastně Špidlo, Zaorálku, Halíku a vy další eurofanatici, kteří jste nás mezi tuto navýsost slušnou společnost dostali.


Z EU K NÁM MÍŘÍ POSTDEMOKRACIE

23. listopadu 2009 v 6:06 | ANDREJ SLIVKA (revuepolitika.cz) |  POLITIKA
Rozhovor s Františkem Mikšem
O demokracii si přestal dělat iluze a Evropská unie je podle jeho slov byrokratický kolos, který by mohl do České republiky opět přinést socialismus. Nejen proto sympatizuje s mnohými idejemi Václava Klause. "Společnost je nepřijímá proto, že prezident předběhl dobu," tvrdí.
Jak jste si před dvaceti lety představoval rok 2009?

V té době jsem takto neuvažoval. Ale kdyby mi tehdy někdo řekl, jak bude život v naší zemi vypadat za dvacet let, označil bych ho asi za fantastu a přehnaného optimistu.

Proč?

Žili jsme v takové šedi a skepticismu, že nikdo nedoufal v tak rychlou změnu.

Naplnila se vaše očekávání vkládaná do demokratického zřízení?

Rychleji, než jsem čekal. Na současné politické situaci mi samozřejmě vadí řada věcí, ale to nejdůležitější, čeho se mi dříve nedostávalo, svoboda a možnost rozhodovat o vlastním životě, vše bohatě vyváží. Mnoho let všude opakuji známou tezi filozofa Karla Poppera, že "žijeme v nejlepším světě, jaký doposud existoval". I když vím, že pod pojmem nejlepší svět si někteří moji starší spoluobčané představují spíše teplý a statický smrádek husákovského socialismu. Já upřednostňuji svobodu.

GEERT WILDERS PROMLUVIT NESMÍ, NEMĚLI ZATKNOUT TAKÉ ZPĚVAČKU MADONU?

22. listopadu 2009 v 7:16 | VÁCLAV VOSEČEK (blog ihned.cz) |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Z iniciativy předsedy Senátu Přemysla Sobotky bylo zakázáno v prostorách Senátu promluvit Nizozemskému politikovi Geertu Wildersovi. Ten je nyní na neoficiálním seznamu nechtěných osob, protože říká politicky nekorektní a nepopulární věci.

Mimochodem, nebývá to často, že se pod články na zpravodajských serverech drtivá většina čtenářů na něčem shodne. V tomto případě ale všichni diskutující vyjadřovali Wildersovi podporu.
V evropské politice se už nediskutuje o názorech a postojích, nýbrž nositelé nepohodlných názorů jsou z diskuze vylučováni a nálepkováni jako xenofobové, extremisté a tak dále, přestože jim není ani dovoleno své názory prezentovat.

V čem je tedy Wilders tak extremistický? Vidí svůj vzor v politice Margaret Thatcher a v ekonomických otázkách stojí napravo. To pochopitelně socialistům příliš nevoní a protože nadávat je vždy snazší než argumentovat, tak je nejpohodlnější označit nositele těchto myšlenek za blázny. Největší prohřešek ale spáchal Wilders natočením krátkého filmu Fitna. Ten ukazuje veřejné projevy náboženských vůdců v islámských zemích. Člověk by řekl, že za to bude spíše multikulturními propagátory veleben, jenže ouha. Vůdci tam vyzývají k násilí a šíření islámu terorem. To už se moc říkat nesmí, a tak nad ním byla vyřčena fatwa, islámský trest smrti. Nějak mi není jasné, že za vyzývání k vraždě již nesedí dotyční ve vězení. Právo zřejmě platí jen pro někoho. To je mimochodem další z řady extremistických požadavků Wilderse, aby zákony platily stejně pro všechny.

JEDINÝ PRVŇÁK VE ŠVÉDSKÉ ŠKOLE ROZUMÍ ŠVÉDSKY

21. listopadu 2009 v 10:35 | mediaoislamu.cz |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Sedmiletý Hampus Nilsson se do školy těšil. Ze školní docházky se ale brzy stala noční můra.
V první třídě základní školy Gustafa Hellströma je totiž jediným žákem, ketrý rozumí švédsky.
Stal se tak velice rychle outsiderem ve třídě dětí imigrantů, které mezi sebou mluví svým rodným jazykem a Hampuse do kolektivu nepřijaly.

Cizincem ve vlastní zemi

Minulý rok se Nilssonovi přestěhovali z Knislinge do Österang. Malý Hampus začal chodit do nové školy. V jeho třídě sice bylo několik švédských dětí, ty se ale postupně odstěhovaly a Hampus zůstal jako jediný Švéd ve své třídě. Ostatní děti švédsky neumí a mluví pouze svými rodnými jazyky. Hampus si s nimi nemůže hrát a cítí se vyloučený.

Jeho matka to nedává za vinu ani dětem, ani učitelům. "Školský systém se zhroutil tím, že povolili třídy, kde jen jediné dítě mluví rodnou švédštinou."

Škola Gustafa Hellströma je jednou z nejvíce segregovaných v zemi. Pouze 15 žáků ze 140 jsou Švédové, zbytek jsou děti imigrantů, nebo z jiné země, většinou z Iráku, Íránu, Libanonu. Joakim Sahlin, ředitel školy, řekl, že škola má k ideálnímu stavu daleko. "Ve třídách není dost Švédů, kteří by přirozeně protlačovali švédský jazyk." Namísto toho děti konverzují ve svých rodných jazycích a švédsky se ve škole nenaučí.

"Škola by měla být šťastným obdobím. Namísto toho Hampus chodil do školy s pláčem a ze stresu mu bylo špatně od žaludku." říká jeho matka Agnetha Nilsson. Dny tedy míjejí a Hampus sedí doma, do školy nechodí. Školní docházka je sice ve Švédsku povinná, ale jeho matka i babička jsou natolik frustrované, že na to nedbají. "Nemám to srdce ho v té škole nechat, když se tam cítí tak špatně." rezignuje jeho matka.

NEBUDEME PLATIT ÚČTY TÉTO VLÁDY!

20. listopadu 2009 v 5:41 | ROOT (d-fens-cz.com) |  POLITIKA
Máme rozpočtový deficit. To není nic nového. Od doby, kdy se staré předsarajvské ODS nepodařilo dostat ustanovení o vyrovnaném rozpočtu do Ústavy, máme rozpočtový deficit každý rok.

Ovšem rok se s rokem sešel, státní dluh si spokojeně narůstá a najednou se při drobném zakolísání hospodářství ukazuje, že je s tím sakra potřeba něco dělat. Ono s tím bylo potřeba něco dělat ostatně už před deseti lety, ale to je vedlejší.

Mnohem horší je, jak se s tím začalo něco dělat. Pokud více utrácíme, než vyděláváme, existují v zásadě dvě řešení tohoto problému. Prvním z nich je vydělávat více, tím druhým je méně utrácet. Zajisté všichni víte, jak nepředstavitelně jednoduché je začít víc vydělávat (když to víme, proč jsme to nedělali už před tím?) a tak přijde na řadu omezování výdajů. To platí v rodině, ve firmě a totéž platí, i když to někteří politici a mnoho voličů stále ještě nechápe, i pro státní rozpočet.

ZAPŘENÍ PETROVO

19. listopadu 2009 v 7:36 | KAREL KRYL |  KULTURA


Země je rudá od krve a mlčí stromy v Nazaretu,
dnes naposled i poprvé - jak v neskutečném kabaretu,
jsme příliš slábi ve víře, byť třeba Krista na kříž vlekou,
vždyť zabijí-li pastýře, pak se i ovce rozutekou.

Kříže se tyčí k měsíci a trny zdraví Mesiáše,
v zahradě pějí slavíci, je noc, jež čeká na Jidáše,
měsíc se třpytí perletí, a třeba věrnost přísaháme,
teď podruhé i potřetí Krista i sebe zapíráme.

Zapřeme poprvé - ruce se dosud chvějí,
zapřeme podruhé, chválíce beznaději,
potřetí zapíráme už jen tak, ze zvyku,
a slzy polykáme, pláč místo výkřiku.

Země je rudá od krve, kokrhá kohout v Galileji,
vždy znovu a vždy poprvé prosíme s Petrem o naději,
jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou,
vždyť zabijí-li pastýře, jsme ovce, jež se rozutekou ...

AŤ PAROUBEK PŘEBALUJE A MÍR DÁL ZŮSTÁVÁ S TOUTO KRAJINOU

18. listopadu 2009 v 5:39 | MIROSLAV VÁCLAVEK (blog i-dnes.cz) |  POLITIKA
Je tomu dnes den před tím, když před dvaceti lety Komunistická strana Československa, dnes Čech a Moravy, naposledy sáhla po pendreku. V ponurých ulicích hlavního města Československé socialistické republiky tekla krev, ulicí se rozléhal štěkot psů štvaných na lidi a zatýkalo se.
Země obehnaná ostnatým drátem. Země bez budoucnosti a naděje. Ostrov lidských přízraků a prázdnoty. Tma a beznaděj. Ruiny měst. Špína. Rudé hvězdy z lidské krve. Rozpad a rakovina. Jen noc co noc paprsky světlometů kamsi se přesouvajících Sovětských okupantů, mlsně olizující stropy nuzných příbytků v kolektivních noclehárnách. Jinak tma. I hvězdy zhasly. Československá socialistická republika.

Byli jsme dlouhá a zoufalá desetiletí zemí pevně sevřenou pěstí zla a smrti, komunismem. Nejstrašnější ideologií v dějinách lidstva. Co bylo hezké bylo zničeno. Co kdysi rostlo uschlo. Co bylo pravdivé bylo zavražděno lží. Z čeho mohl mít člověk radost bylo zakázáno. Kdo nedržel hubu a krok byl oběšen, zaživa shnil v kriminále, nebo na lidské periferii kam režim odkládal nepohodlné. Diktatura hlupáků, vrahů a barbarů. Vláda tupých, udavačů a kurev. Ideologie nelidství. Moc se ocitla v moci lidské lůzy.

RONALD REAGAN A NAŠE SVOBODA

17. listopadu 2009 v 6:17 | HYNEK FAJMON (blog i-dnes.cz) |  HISTORIE
V posledních dnech se na nás ze všech stran valí oslavy pádu berlínské zdi a konce komunismu ve střední a východní Evropě. Skoro všichni levičáci se při této příležitosti spojili, aby toto výročí ukradli pro sebe a popřeli zásluhy lidí, kteří se o pád komunismu skutečně a nezpochybnitelně zasloužili. Považujete toto moje tvrzení za přehnané? Já nikoliv. Důkazem je to, že se zcela mlčí o Ronaldu Reaganovi. Bez jeho politiky by komunismus jen tak nepadl. Reagan se ale dnešním levičákům a evropeistům nehodí do krámu a tak o něm zkrátka mlčí. O to více bychom na něj v těchto dnech měli vzpomenout.

Nic na světě se neděje samo od sebe. Za událostmi vždy stojí konkrétní lidé a jejich činy. To bychom měli mít vždy na paměti. To, že se komunismus ve střední a východní Evropě v letech 1989-1991 úplně zhroutil tedy nebyla náhoda. Byl to výsledek vnějších a vnitřních podmínek, které připravili konkrétní lidé. Mezi těmi, kteří byli vně komunismu a významně se podíleli na jeho pádu byl podle mého soudu úplně na první místě americký prezident Ronald Reagan.
Reagan byl prezidentem USA v letech 1981-1989. Jeho nástupcem se stal jeho viceprezident George Bush. Reagan tedy přímý pád komunismu v zemích střední a východní Evropy ve funkci nezažil, přesto se zásadní měrou podílel na tom, že padla berlínská zeď i celá železná opona.
Reagan byl prvním americkým prezidentem, který si natvrdo myslel, že komunismus je zlo a neváhal to dát kdykoliv veřejně najevo. Jeho známý výrok o tom, že "Sovětský svaz je říše zla" způsobil v řadách komunistů a jejich intelektuálních obhájců poprask. To si nikdo předtím nedovolil. Komunismu totiž před Reaganem veřejně tleskaly tisíce intelektuálů a umělců počínaje Pablem Picassem až po Oskara Niemayera. Řada z nich včetně obou jmenovaných byla dokonce členy komunistického hnutí.

PODĚKUJEME SNAD JEŠTĚ ZA KOMUNISTICKÝ KONCENTRÁK?

16. listopadu 2009 v 6:34 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
"ČSSR byla krásná rozvojová země". Národ nadšeně budoval socialismus a všeobecně očekával postup do vyšší ligy bolševického experimentu, který měl završit desítky let trvající úsilí dělníků, rolníků i pracující inteligence. Ráj na zemi se měl nazývat komunismus a všichni občané byli udržováni v naději, že je již na dosah. Jen co doženeme a předeženeme vrahy z Wall Streetu, vyrobíme dostatek dámských vložek a obyčejné kalhoty z rifloviny nebudeme muset nakupovat ve speciálních obchodech za imperialistickou měnu.
Když v roce 1917 soudruh Uljanov ovládl se svými kumpány šestinu světa a vypustil tak rudého Džina z lahve od vodky, tleskalo mu, stejně jako dnes, mnoho salónních intelektuálů ze všech koutů naší planety, tušíce v nové ideologii svůj osobní výtah k moci. Stejná řada všehoschopných zmetků živí tuto ideu postavenou na závisti, násilí, bezcharakternosti, pokrytectví, demagogii, výplachu mozků a lidské hlouposti dodnes.

KOMUNISMUS ...

13. listopadu 2009 v 9:50 | ČESTMÍR HOFHANZL (neviditelnypes.cz) |  POLITIKA
Motto: "Na lži se nedá stavět nic pozitivního a trvalého, v jejích následcích se lze jenom utopit."

Komunismus je nemravná představa role a místa člověka v tomto světě. Jako filozofický systém byl komunismus zkaženým plodem svobody myšlení. Když přestaly být živé a platit zpětné vazby křesťanské morálky, otevřela se cesta k Marxům, Leninům, Hitlerům i česko-slovenským Gottwaldům, Husákům a Klausům.

Podle věrozvěstů komunismu je základní motivací a potřebou člověka uspokojování jeho biologických potřeb. To je vše, co žádá člověk ke svému životu a existenci. Aby si vládci komunistické říše zajistili "věčné" trvání své "dokonalé" organizace lidských věcí, nadvládu nad člověkem - pokusili se "biologickým strojům", za které člověka považovali, vzít duši. Pokusili se zničit a vykořenit náboženství, vše, co člověka pozdvihovalo z jeho biologické funkčnosti. Pokusili se vzít životu to, co mu dávalo vyšší smysl a udržovalo lidský rod v čase.

Nedílnou součástí toho nelidského systému bylo systémově uplatňované násilí, to zajišťovalo jeho trvání. Svobodu myšlení se provozovatelé lidumilného řádu pokusili potlačit a lidi schopné svobodně myslet vyhubit. Plodem komunistické praxe byl mravní, společenský i hospodářský úpadek. Výsledkem "ideálního" způsobu řešení všech problémů lidské společnosti a světa byl tristní úpadek společností, ve kterých komunismus dlouhodoběji panoval. Ten lidumilný řád po sobě všude zanechal milióny mrtvých a morálně rozvrácenou společnost.

GLOSA MIROSLAVA MACKA

12. listopadu 2009 v 8:49 | MIROSLAV MACEK (viditelnymacek.cz) |  POLITIKA
Výborně, soudruzi! Konečně nás bude v Bruselu reprezentovat špičkový komisař, vždyť absolvoval v letech 1981 - 1986 moskevský Státní institut mezinárodních vztahů. Škoda, že je tak dlouho po válce, jinak bychom mohli najít nějakého solidního protikandidáta z Abwehru...
Zajímavý kompromis Paroubka a Topolánka. Co na to říkáte, členové ODS?
A co na to říkáte vy všichni, kterým tito bolševici pili desetiletí krev? Krásný dárek ke dvacátému výročí Listopadu....
A nejhorší jsou ty jeho kecy o tom, kterak na členství v KSČ není hrdý: jako by si neuvědomoval, že kdyby nevlezl do KSČ, rozhodně by neměl takovou předchozí, a tedy ani dnešní kariéru...
Co na to dnes říkají Ti, kterým soudruzi zakazovali studovat?

Zajímavý ohlas na jeho vzdělání jsem si přečetl na facebooku, děvčata zpozorněte! Protože Füle studoval bolševickou školu v Moskvě už za Brežněva, pravděpodobně umí dobře líbat...

No, a protože se musí šetřit, nastoupí do vlády za Füleho ministři dva....Ach, jo!

PAROUBKOVA LEDNIČKA

12. listopadu 2009 v 6:32 | ILJA KRAVAL (blog i-dnes.cz) |  POLITIKA
Přijela dcerka ze studentských kolejí domů a dali jsme řeč. "Mám problém, tati, co si o tom myslíš" ...a už jela:

"Jsme na kolejích 4 holky na jedné místnosti a sharujeme si věci v ledničce."

Došlo mi, že nové kouzelné české slůvko "sharovat" pochází z anglického sdílet neboli "share".
"Takže si sem tam z jídla někdy něco navzájem půjčujeme. Jako že třebas si vezmeme od druhého kousek chleba, sýra, nebo tak. No a Marta, jak bych to řekla... Minule mi sežrala celý med. A nejen to. O víkendu jsem byla tři dny v Praze, vrátila se do Brna na kolej v noci, samozřejmě počítám s tím, že tam mám jídlo, a ona mi tam přes víkend všechno sežrala. Takže koukám a prázdná lednička. Brněnka už zavřená a nemáš co jíst. No ona Marta nám taky říká, že chce sharovat, ale když ona tam nikdy nic nemá a ostatním vše jenom vyžere a to až do mrtě."

"To máte s tou ledničkou nějak divně zařízené."

"Jo a představ si," pokračovala, "že naše spolubydlící, Šárka, ta má nějaké zdravotní problémy, nějakou dost hnusnou alergii, musí si kupovat zvláštní potraviny, jinak se chudák osype. Marta jí minulý týden sežrala celé máslo, nějaký speciální druh, dvakrát tak drahé než obyčejné máslo. Šárka tam měla i brambory, Marta si je vzala, říkám jí, hele, Marto, Šárka nemůže nic jiného než brambory, a Marta na to: Když tu Šárka není, její chyba...a ty brambory jí sežrala taky."

Neříkám raději nic.

PŘEKVAPIVA ANALYZA 17. LISTOPADU 1989

11. listopadu 2009 v 12:42 | LADISLAV VĚTVIČKA (blog i-dnes.cz) |  JAK SE BAVÍ WWW
Udalosti, kere se staly v patek 17. listopadu 1989, su dnes na první pohled jasne a prozkumane. Co se ale skryva v pozadi? Kdo tahal za špagatky? Kery chachar třisknul Zifčaka, až si musel lehnut? Jake temne sily to řidily? To vše odhaluje moja dukladna analyza udalosti 17. listopadu, kera je zde:

Po kratkem a těžkem zamyšleni v hospodě Na Mexiku sem dospěl k zavěru, že v patek 17. listopadu 1989, ani v nasledujicich dňach a měsicach se nic podstatneho nestalo. Vše podstatne bylo domluvene už dřiv.

Jestli si myslite cosik jineho, dobře vam tak.