ZOTROČENI OTROKY

4. září 2009 v 17:15 | IVO VAŠÍČEK (blog i-dnes.cz) |  POLITIKA
Život v lidských tlupách se vlivem inteligence postupně změnil na civilizaci tvořenou pány a otroky. Otrokářský (nevolnický) systém je zcela přirozenou transformací tlupy do civilizační podoby. Vznik civilizace je důsledkem stabilizace majetkových práv (uznání vlastnictví).
Lidé už stovky let pečují o chovná a domácí zvířata. Chovaná zvířata se stala zcela závislá na péči člověka a jsou jeho soukromým majetkem. Majitelé nesou odpovědnost za život svých zvířat, rozhodují o jejich životě a starají se o ně. Zvířata, o která je pečováno nejsou schopna bez člověka přežít (ve většině případů). Chovná zvířata neznají jiný způsob života a jsou s ním spokojena. Trpí pouze v případě nekvalitní péče.

Mezi otroky a jinými chovnými tvory není z hlediska přístupu chovatelů a pánů velký rozdíl. Pán za své otroky rozhoduje a odpovídal za ně, stejně jako za chovaná zvířata. Lidi i jiné tvory chová člověk ke svému prospěchu. Většina otroků si na péči zvykla, stejně jako chovná zvířata. Přesto se našlo pár lidí, kteří chtěli žít svobodně, a mnozí to dokázali.


Omezení otroctví umožnilo většímu počtu lidí žít svobodně. Všichni lidé však nemají schopnost svobodu přežít. Otroctví lidskou rasu degenerovalo (obdoba zdomácnění původně divokých zvířat). Mnozí "zdomácnělí" otroci proto svobodu nedokázali přežít. V některých regionech proto nejméně soběstační po generace vymírali. Tam, kde otroctví přežívalo nejdéle, zůstaly degenerativní změny nejvíce zachovány.

Mnozí žijí v iluzi, že otroctví bylo zrušeno. Zrušeno však bylo soukromé vlastnictví otroků či nevolníků. Soukromé vlastnictví otroků bylo nahrazeno společenským vlastnictvím otroků. Lidé se stali majetkem státu. Je to obdoba společenského vlastnictví výrobních prostředků. Nevolníci jsou majetkem společnosti, lidé se tedy zotročují navzájem (např. v současných demokraciích).
Chovateli (vládci) se časem stali někteří z otroků (jsou mentálně otroci, kteří se bojí svobody). Jsou přesvědčeni, že všichni lidé touží po péči. O potřebě péče je v některých regionech přesvědčena většina lidí (otroků). Vzhledem k historickému vývoji je to zcela pochopitelné. Dnes vládnou otroci otrokům. Důsledkem je omezování svobody a posilování jistot. Většině otroků současné uspořádání vyhovuje.

Kdo přijímá péči, ztrácí svobodu. Kdo péči poskytuje, svobodu bere.

Ze svobody vyplývají rizika, z jistot vyplývá otroctví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama