DOBŘE TI TAK, LIDE ČESKÝ

20. září 2009 v 7:22 | PETR ZAVORAL (bohemia.cz) |  POLITIKA
Sociální demokracie, přesněji řečeno politováníhodný spolek lidovědomovních kašparů, který se za ni trapně vydává, v úterý s konečnou platností potvrdila, že svěřit jí ve volbách správu země by se rovnalo druhé Bílé hoře. Ačkoliv se předem vědělo, že oranžová slibotechna je firma krajně nespolehlivá, v níž lež, švindl a podraz představuje hlavní politický kapitál, zatímco džentlmenské dohody neplatí nic, přesto Paroubkovo oznámení, že ČSSD neumožní konání předčasných voleb, jež si sama březnovým svržením vlády vynutila,způsobilo ve zbytku parlamentu (s výjimkou KSČM, ovšem) nepředstíraný šok. Demokratičtí politici a spolu s nimi i žurnalisté bez ohledu na ideovou orientaci svých novin si kladli otázky, co se ve skutečnosti skrývá za nejčerstvějším socialistickým úskokem, jestliže lze celkem spolehlivě vyloučit oficiální důvody, jimiž uváděl normální veřejnost v úžas zasloužilý pohádkář Paroubek. Spekulací se vyrojila dlouhá řada.


Předseda takzvané sociální demokracie prý »zrušil« hlasování o dobrovolném rozpuštění Sněmovny proto, že se bál vnitrostranické revolty vzpurných poslanců, pro něž je žvanivé lenošení v dolní parlamentní komoře jediný možný způsob pohodlné obživy, protože prací by se prostě neuživili. Krom toho se partaj Paroubkovi drolí pod rukama, a to především právě z toho důvodu, že na přichystaných již kandidátkách dostaly před zasloužilým povaleči přednost některé sportovní, kumštýřské či přeběhlické hvězdy,za nimiž do Lidového domu proudí velké prachy náležité odměny chtivých mecenášů.

Za další přichází v úvahu možnost, že se proslulí chovatelé pečených holubů zalekli vládní odpovědnosti v krizových časech, kdy by chtě nechtě museli přiznat, že prožírání budoucnosti má své meze a místo rozdávání třináctých důchodů, šrotovného a sociálních extrabuřtů je namístě řešit všeobecnou bídu, a to prostřednictvím radikálních úsporných opatření, která jsou často v přímém protikladu s velkohubým socialistickým programem. Všestranně levým prolhancům se tedy sama nabízí mimořádně všivá taktika: přenechat »špinavou práci« Fischerově prozatímní vládě a zjara, až státní spořivost občanům náležitě poleze krkem, vynořit se z vyčkávacích pozic jako spásonosná politická síla, která učiní přítrž nesnesitelnému odříkání, majíc v rukávu jako vždy šťastnou oranžovou budoucnost. Sprostota Jiřího Paroubka a jeho kejvalů je o to větší, že operuje se zájmem státu a všeho lidu, jejž socialisté údajně nezištně brání přednásledky bezstarostného zadlužování země, pod nímž jsou sami podepsáni.

Někdy jsou argumenty obhájců úterního puče číslo dvě až tak pitomé, že jeden neví, má-li se smát, nebo hlasitě naříkat. Za všechny zmíním aspoň jeden takový. Proč bychom z jiných než ušlechtilých pohnutek bránili předčasným volbám v situaci, kdy všechny průzkumy veřejného mínění prorokují ČSSD jasné volební vítězství? - děl v televizi s vážnou tváří vykulený oranžový hejtman Hašek, šermuje přitom v barvách vyvedeným grafem. Svatá prostoto! Protože kromě bolševiků (a možná kluzkých lidovců, jejichž povolební angažmá v parlametu je ale dost nejisté) máte nulový koaliční potenciál a proti vám se rýsuje nadějný výsledek ODS a TOP 09, což jsou strany, které jsou schopné bezproblémové koaliční spolupráce. Navíc, zbytečně drahý pane Hašku, kdyby s nimi vaše lžipartaj chtěla soupeřit, musela by konečně přiznat zapíranou koalici s rudými extremisty, čímž by si věru neposloužila.

Oč výhodnější je pro Lidový dům čekat v závětří na novou příležitost, nehledě už k tomu, že během pěti měsíců přiteče do započatou zběsilou kampaní notně pohublé stranické pokladny hezkých pár milionů z veřejných peněz. Na jaře příštího roku navíc možná už nebude takový problém přiznat se k náklonnosti vůči KSČM. Politickou špínou znechucený lid, obzvlášť splachovací lid český, mívá sklony vyměnit své ušlechtilé ideály za kdejaké svinstvo, jen aby už měl od vrchnostenských pranic konečně pokoj a mohl si užívat zlo pověstného»klidu na práci«. Ostatně už teď dává svými sympatiemi zřetelně najevo, že mu je z dobré poloviny fuk, že společným rysem rádoby demokratické a extremistické levice je komunistická zásada Čím hůř,tím lépe. Nikoliv náhodou to byla zrovna KSČM, která nadšeně podpořila zmaření předčasných voleb.Naše nejčtenější nebulvární noviny konečně naplno napsaly to, co v inzertní ANNONCI bylo napsáno už mnohokrát.

Nezapomínejte: Paroubek škodí státu, stálo v jednom z výrazných titulků středeční Mf Dnes. A pod tím varováním jsme si mohli přečíst slova nejlepšího českého komentátora Karla Steigerwalda, jež by se měli povinně učit nazpaměť všichni důvěřiví prosťáčci, kteří ještě neprohlédli, k jak truchlivým koncům mají namířeno (nejen) Paroubkovy kotrmelce: ČSSD představuje stranu stranu nespokojených. Zvyšování chaosu a zmatků a rozmnožování nespokojenců škodí sice státu, ale zvyšuje šance ČSSD. Pro Paroubka je destabilizace systému a znemožnění předčasných voleb vítězstvím. Zvyšuje to přitažlivost strany nespokojenců a Paroubkovu naději získat vládu. K tomu já už jen skromně dodávám, že na stejném principu, čili na soustavném náboru primitivů, jimž není po chuti demokracie se svojí nedokonalostí a potřebou neustálého opečovávání, je založena politika všech extremistických »světlonošů«, Filipovými bolševiky počínaje a neonacisty z Dělnické či Národní strany nekonče.

Komu ani tahle vizitka ČSSD nestačí, tomu, obávám se, není pomoci. Je-li opravdu tužbou lidu, jehož zájmem se kdejaký tlučhuba tak mocně ohání, vrátit se do péče diktátorů, jakáž pomoc, budiž jeho svobodné vůli vyhověno,neb, jak praví ústava, lid je svého štěstí jediným strůjcem. Ledaže by se všechen lid za dva měsíce rozpomněl, jak je někdy snadné prosadit většinovou vůli bez dlouhých cirátů, pěkně tělo na tělo nasychravém Václaváku či jinde v ulicích a na náměstích. Možná byr ůznými Paroubky, Filipy a Klausovými privatizačními loupežníky znetvořené postkomunistické polodemokracii vůbec nejvíc prospělo,kdybychom ji při příležitosti 20. narozenin sametu společně vypískali a pokusili se začít znovu a lépe, což by nepochybně vzalo vítr z plachet i utěšeně se rozrůstající neonacistické svoloči.

Nesmějte se, sám vím, že je to fantasmagorie. Že stejně jako stranické elity zvlčil za ta léta i tzv. všechen lid, který si rychle osvojil tezi, že volové mají stejná práva pohrdat morálkou jako jejich političtí bozi. Proto nás čekají jen další trapasy, ostudy a hanby, jimiž se banánová Česká republika znemožňuje v očích vyspělého světa, a jedinou »útěchou« nám může být, že si za ně můžeme sami. Vážná politická krize, která Paroubkovou zásluhou vypukla až 15. září a nikoliv verdiktem Ústavního soudu o týden dřív, jak nám nalhávají ti, jimž ústavní soudci překážejí v jejich mocnářské libovůli, není dílem mimozemšťanů, nýbrž do značné míry netečného lidu, který svým rovnějším dlouhodobě trpí, aby si jeho zájmem vyplachovali huby, kdykoliv se jim to hodí pro udržení vrchnostenských pozic. Dobře ti tak, tupý lide, máš, co si zasloužíš. A neklesne-li po úterním šibalském extempore obliba socialistů aspoň na polovinu, patří ti to dvojnásob.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama