ŽIVNOSTNÍCI A STÁT

18. srpna 2009 v 4:57 | DANIEL MAKAY - DISKUSE ODJINUD |  POLITIKA
Jasně, tak jim všem dejte čipy do těla a kontrolujte je i s manželkou v ložnici. Copak si myslíte, že vše se dá řešit jen špiclováním a finančním fašizmem. Tahle fašistická zrůda, která se zde bohužel zformovala od pádu komunistické zrůdy neumí hospodařit a nehorázně krade. V tom je ten problém. Lidé se z přirozena vždy budou chovat tržně. A kdo se jim může divit, ty pohanské zrůdy co jim vládnou kradou, hrabou a tunelují zcela veřejně. V tomhle státě může tak akorát honit zloděj zloděje. Poctivých lidí ve státních institucích je zde jako šafránu.

A co ten živnostník, ten si to má jako odmakat držet hubu a dát peníze grázlovi, který je promrhá či ukradne ? Já také neuznávám neplacení daní, pokud jsem přesvědčený, že se s nimi řádně hospodaří, jsou přiměřené a mám důvěru k těm, kteří s nimi hospodaří. Nebo si myslíte, že lidé se musejí buzerovat k tomu, aby platili daně? Lidem stačí motivace k tomu, aby chtěli řádně platit . Každý spořádaný občan takto uvažuje. Jenomže vše je o systému a o důvěře. Jenomže tento systém si sám vychoval lidi, kteří ztratili důvěru ve stát jako takový. Všichni státem pohrdají a berou je jako nutné zlo, protože vidí , že politici si je vzali jako rukojmí. Podívejte se jak jsou v této zemi postavené zákony a jak jsou vykládány, tohle není nic jiného než justiční fašizmus.

Tenhle stát vám nedovolí ani řádně zbankrotovat začít znovu, protože podmínky pro bankrot jsou neúnosné. Dovedete si představit, že vás někdo ždíme 5 let a zbankrotovat může každý, v kapitalizmu to tak prostě funguje. Tahle země je jeden justiční koncentrák, který nahnal lidi do pasti, tak to je a tito lidé se brání jak mohou, protože vidí, že za poctivost se tady platí velmi krutě, pro poctivé kterým se nezadařilo v tomto státě jsou zde nachystaní zkorumpovaní soudci, exekutoři a kriminály.

Do problémů se může dostat každý a je mi líto všech živnostníků, kteří to mysleli poctivě a dopadli špatně a je jich v této zemi tisíce. Ve své podstatě lidé po revoluci propadli iluzi, že je možné, aby fungovala pohanská demokracie. Jenomže nic takového nikdy nefungovalo, protože základem je zbožnost a morálka a pohané jí pohrdli. Proto je slovo demokracie dnes tak zprofanované, neboť se ukázalo, že po pádu komunizmu se ve společnosti ukazují problémy, které lidi činí zotročené jen jinou formou. Svoboda ekonomická stejně jako politická je Boží dar, proto to tak dlouho na Západě s většími či menšími problémy fungovalo a prosperovalo. Justiční a ekonomický fašizmus je důsledkem bezbožnosti a odpadlictví, je to jen další forma totality a prokletí.

Židé také pohrdli Kristem a nakonec na ně satan uspořádal holocaust. Já jsem také zastáncem pořádku a řádu. Hledejme příčiny tam kde jsou, ty všechny spory o poctivosti či nepoctivosti jsou jen důsledky něčeho podstatně hlubšího. Žijeme v žumpě a můžeme na sebe kydat navzájem, ale nic se tím nevyřeší. Je to začarovaný kruh do kterého se Západ dostal, krize je důsledkem obrovského komplexu společenských, politických a ekonomických vztahů, které jsou v současné době tak pokřivené, že vedou svět do katastrofy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Achil Achil | 18. srpna 2009 v 15:31 | Reagovat

Naprosto pravdivý článek !!!

2 Robert Robert | Web | 14. února 2014 v 10:53 | Reagovat

Uvidíme, co přinese rok 2014, kdy by měli mít možnost osobního bankrotů i podnikatelé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama