OMLUVA KSČM

2. srpna 2009 v 11:00 | DANIEL DOLANSKÝ |  POLITIKA
Je možné se omluvit za vraždy a věznění tisíce nevinných lidí? Je možné se omluvit za 40 let totálního marasmu a zbavení 10 milionů občanů jejich lidských práv a svobod? Je možné se omluvit za státní krádeže cizího majetku? Je možné se omluvit za vraždění lidí, kteří se pokoušeli utéci za svobodou? Dle KSČM ano. Ovšem taková omluva je plánována jako pouhý kalkul, který má KSČM otevřít dvířka k moci a podílu na vládě naší země spolu s ČSSD.

Každá omluva by měla být také akceptovatelná pro stranu, které je určena. Každý logicky uvažující člověk mi zajisté dá za pravdu, že není možné uznat některé typy omluv - neomluv, kterých jsme již byli na naší politické scéně svědky. Omluvy typu "špatně jste si můj čin či má slova vyložili" nejsou plnohodnotnou omluvou, ale pouhým alibismem. A omluva za čin, který někoho poškodil, by měla směřovat k onomu poškozenému a měla by být projevem dostatečné lítosti za daný čin. Také by v sobě měla obsahovat dostatečnou záruku omlouvajícího se, že podobný čin již nikdy nespáchá.


Hlavním "hnacím motorem" plánované omluvy KSČM není lítost, jak bychom mohli vycítit z jiných, skutečně upřímných, omluv. U této omluvy je zřejmý totální politický kalkul. KSČM přistupuje k plánu své "omluvy" z důvodu zájmu na spolupráci s ČSSD a tedy impulsem k jejich omluvě je snaha opět vládnout naší zemi. Jiří Paroubek je zřejmě připraven takovou omluvu akceptovat a KSČM umožnit podílet se na vládě naší země.

Zde je ovšem vhodné konstatovat, že by to neměla být osoba bývalého náměstka Restaurací a jídelen, který z minulého režimu profitoval, kdo by měl rozhodovat o akceptovatelnosti případné omluvy KSČM. Příjemci takové omluvy by měli být pozůstalí všech úkladně zavražděných, ať už ve vykonstruovaných politických procesech nebo přeběhlíků na hranicích, všichni vězňové svědomí, všichni jimž byl státem ukraden majetek, všichni kteří byli zkráceni na svých občanských právech, kteří se nemohli svobodně shromažďovat, kteří mohli u voleb vybírat jen jednu zločineckou stranu, všichni mučení v komunistických lágrech a kriminálech, všichni, kteří nemohli studovat vysokou školu, kteří nemohli svobodně cestovat, kteří nemohli číst svobodný tisk, kteří nemohli vykonávat svou profesi z důvodu politické "nepohodlnosti", a mnoho dalších a dalších.

Měla-li by se KSČM omlouvat všem výše uvedeným, pak můžeme vyvodit, jak by měl vypadat text takové omluvy. Měl by obsahovat například slova "omlouváme se za úkladné vraždy, za nelidské mučení, za státní krádeže, za plánované státní únosy," atd. Zde se můžeme zamyslet, jak by k takovéto omluvě mohl přistupovat nezávislý soud, kdyby rozhodoval například v procesu s organizovanou zločineckou bandou? Zřejmě by danou omluvu posuzoval v širším kontextu s ostatními činy obžalovaných, kteří by se omlouvali. Kdyby ovšem této omluvě předcházely činy samotnou omluvu popírající, jako například stížnost na vysílání dokumentu o Miladě Horákové či hrozby soudem autorům dokumentu Klíček, pak by patrně soud značně zaváhal. A k oné omluvě by mohlo být odtušeno, že se jedná o čistý kalkul, který nezapadá do kontextu ostatních činů KSČM, které upřímnost plánované omluvy zcela popírají.

Chce-li se KSČM skutečně upřímně omluvit za činy své předchůdkyně KSČ, pak si dovoluji jejím představitelům nabídnout následující text omluvy, který by mohlo přečíst celé vedení KSČM některý krásný slunečný den v podvečer na televizních obrazovkách před televizními novinami:
"My představitelé KSČM se omlouváme všem občanům České republiky za veškeré činy naší předchůdkyně, zločinecké organizace KSČ, která po dobu 40 let utlačovala tento národ,
zvláště se pak omlouváme za následující hanebné činy:
- úkladné vraždy, ať už v politicky vykonstruovaných procesech, tak i za vraždy na hranicích a za vraždy, které nebyly nikdy poctivě vyšetřeny,
- státní krádeže majetku,
- zatažení českého národa do područí SSSR,
- spolupráci s teroristickými režimy,
- popírání a potlačování základních lidských práv a svobod,
- odsuzování nevinných lidí za odlišné politické názory k těžkému žaláři a práci v uranových dolech,
... následuje poctivé a upřímné vyjmenování všech komunistických zločinů...

a vědomi si kontinuity KSČM a hrůzných činů její předchůdkyně KSČ jsme se rozhodli pro blaho lidu této země rozpustit Komunistickou stranu Čech a Moravy a všechny její členy vyzýváme, aby se vzdali veškerých svých politických ambicí a vládu této země přenechali výhradně demokratickým politickým stranám, které již nikdy nebudou usilovat o potlačování základních lidských práv a svobod a navrácení této země do dob temna."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama