A JEŠTĚ KE KRIZI ...

17. srpna 2009 v 17:18 | DANIEL MAKAY - DISKUSE ODJINUD |  POLITIKA
A ještě něco. Stejně jako ve fyzice platí zákon akce i reakce stejně tak v ekonomii a lidských dějinách obecně. Lidé neustále truchlí nad válkami a hladomory, ale neuvědomují si, že nic není jen tak náhodou. Všechny hrůzy tohoto světa jsou důsledky něčeho špatného daleko předtím, než k nim došlo. Existují metody, podle kterých se dostatečně přesně dají určit budoucí děje. Obzvláště geniální je v této věci Hospodin, který ve své genialitě dokázal předpovědět dějiny lidstva. Každé jednání člověka a lidstva je předurčeno tím co se dělo v minulosti a tyto děje se nedají jen tak změnit. Pohané ve své pýše úplně zavrhli možnost zasahovat Bohem do dějiných procesů. Odpadlé a zdemoralizované lidstvo se přímo vysmívá věcem jako je modlitba, prosba, víra naděje či láska. Ovocem odpadnutí od této cesty je všemožné utrpení lidstva. Tahle krize je jen ukázkou toho kam až zpohanštělé lidstvo kleslo a bude hůř.


Jen krátká úvaha. V současné době se tisknou miliardy inflačních peněz ve všech možných měnách. Komoditní trhy se začali nepřirozeně chovat v období brutálně prohlubující se krize jako v době konjunktury. Politici se předhánějí v absurdních způsobech řešení krize. Příjmy států brutálně klesají, zato výdaje brutálně rostou. Dluhová spirála se roztáčí do závratných otáček. Ekonomické škody se počítají na triliony, Ekonomiky jak říkají ekonomové jsou trvale poškozeny. 70% č. českých firem se ocitá v platební neschopnosti. Desetitisíce domácností žije na dluh, který nestačí splácet. Skutečný dluh ČR včetně bankrotujících státních podniků činí 4,5 bilionu korun, nesplatitelná částka kde úrok činí ročně téměř 300 miliard. Nezaměstnanost se šplhá přes 20%. Ekonomika je podporována uměle důchody a různými sociálními podporami, totální krátkozraký úlet. Nedodržují se smlouvy, bankrotují firmy jako nikdy v historii. Insolvenční lavina drtí celou Evropu a USA. Rozpočty jsou překračovány v jednotlivých resortech několikrát. Nesplácí se hypotéky, leasing , karty ani úvěry. Exekutoři nestačí řešit exekuce, konkurzní správci konkurzy. Všechno se navíc rozkrádá a panuje nevěřitelná nespravedlnost v řešení insolvencí. Brutalita exekutorů narůstá. Odbory uvazují bomby na technologická zařízení bankrotujících podniků, aby si vymohli odstupné. Není snad tohle začínající válka? A co brzy přijde? Neschopnost států splácet své závazky. Jaké bude řešení? No prostě další tisknutí peněz. Politici jež toto podporují dělají to samé co dělal Hitler za války, když padělával cizí měny aby ruinoval ekonomiky. Dnes se tento zločin používá jako prostředek východiska z krize. Copak stát má právo tisknout ničím nepodložené peníze? Víte co dělají prozřetelní ekonomové a firmy? Opouštějí euroatlantický Titanik.
Nejsem naivní abych si namlouval, že to neskončí světovou katastrofou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zednář Zednář | 17. srpna 2009 v 18:41 | Reagovat

Vše běží podle scénáře iluminátů, kteří drží vlády v hrsti právě díky dluhům, které chtěně vytvořily a zvyšují.Pomocí různých zákonů je způsobován stále větší chaos ( relativizace hodnout )a rozvrat ekonomik, aby mohli nastolit nový světový řád - udělat z lidí otroky. Lid obecný je pro ně pouze parazit, ujídající zdroje planety a většinou neví, která bije .

2 Stefano Stefano | E-mail | Web | 16. dubna 2012 v 13:40 | Reagovat

máš pěkný blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama