ŠKODA, ŽE NEMŮŽEME POSLAT SOBOTKU DO VĚZENÍ, PATŘÍ TAM

7. července 2009 v 9:36 | PATRIK MALÝ (nazorne.cz) |  POLITIKA
Nechutné přiznání exministra financí za ČSSD Sobotky, že si neoprávněn vybíral náhrad, ze kterých si údajně pořídli svůj majetek má jedno obzvláště pikantní rovinu. Do nástupu Sobotky totiž stačilo podnikatelům vykazovat denní kilometry s měsíčně tak uzavírat tzv. Kmihu jízd. S nástupen Sobotky se ale situace změnila a finanční úřady začaly vyžadovat, aby v knize jízd bylo uvedeno místo kam se jelo, a s kým bylo na tomto místě jednáno. Administrativní náročnost stoupla několikrát a většina podnikatelů měla o další zbytečnou práci postaráno. Pokrytec Sobotka to odůvodňoval tím, že se knihy falšují, jízdy se neprovádějí a takto je zaručena (!) kontrola. Samotný náhled na podvodné jednání je dost sporný, neboť na tzv. kilometrech se toho příliš získat nedá. Náhrady za služební cesty do zahraniční a příslušnou dávkou diet jsou podstatně "zajímavější" k údajnému zbohatnutí.


Sobotka, jak se ukázalo, vodu kázal a super koňak popíjel. Bezskrupulózní politik se ani nenamáhal zakrývat své neoprávněné obohacování, které ovšem nezískal ve své firmě, ale které jsme mu platili my všichni. Na živnostníky a podnikatele by hledal bič, ale vypráskat potřebuje on sám. Ze sněmovny a z politiky. ČSSD má nádhernou příležitost ukázat, jak měří všem stejným metrem. Sobotka by se měl minimálně vzdát nominace. "Dobrovolně".

Lze jen dodat, že ODS zavedla paušály a především malým firmám odlehčila zbytečné papírování. Není divu, že Topolánek ODS postupně předstihuje ČSSD, která jen vyhrožuje zvyšováním daní. A bude je vybírat Sobotka a jeho lidé? Opravdu totální kozel totálním požíračem slušnosti, morálky a demokracie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama