ROCKER POD PALBOU ROZVÁŠNĚNÝCH PSEUDOHUMANISTŮ

17. července 2009 v 9:54 | TEMPALTE (nekorektne.com) |  KULTURA
Kocourkovská média musí začátkem tohoto léta zažívat opravdu mimořádnou okurkovou sezónu, když hlavní zprávou dne je, že nějaký interpret zpívá na svém novém albu o cikánech.

Píseň Deratizér z nového alba rockera Aleše Brichty jsem poprvé slyšel přibližně před měsícem a ačkoliv zdejší "hyperkorektní" mediální prostředí znám, v životě by mě nenapadlo, že z úsměvného verše "Politici dělaj z každýho vola, na ulici kradou cikáni kola" se stane celonárodní událost.

Ale stalo se. Slavný je především hudební portál musicserver.cz, jehož redakce se sestává z poloviny z adolescentů, masturbujících nad fotografiemi Britney Spears, z druhé poloviny opět z adolescentů, přesvědčujících sami sebe i své okolí, že jsou hudebními intelektuály. O skutečné hudební publicistice, která by se opírala o tradici založenou například Jiřím Černým, zde nemůže být ani řeč. Jeden z "redaktorů" tohoto serveru vyplodil
bohapustou slátaninu (v níž jako další důkaz Brichtova neonacismu vytáhl červené eso - jedna z dalších písní na CD se jmenuje - považte - Česká zem!!!!!), které se v době okurkové sezóny chytila Česká tisková kancelář, a už to jelo.

Dnes měli kupříkladu diváci televizních zpráv na ČT1 vidět moderátorku, kterak přiškrceným hlasem uvádí "rasistickou nahrávku" jako druhou hlavní zprávu dne (první bylo zavedení vízové povinnosti do Kanady - vzhledem ke kontextu alespoň trochu vtipné). V reportáži samotné jako první mluvila "odbornice na extremismus" Klára Kalibová. Jako druhý mluvil opět vyhlášený "odborník na extremismus" Miroslav Mareš. V té souvislosti mě velmi zajímalo, kde nechali Ondru Cakla - jistě by k tématu mohl také říct pár fundovaných slovíček. Oba opinion-lídři se až zalykali slovem rasismus ve všech jeho podobách. Report pak končil stylově - záběrem policejní stanice. Abyste věděli, velevážení obyvatelé Kocourkova, kam se můžete dostat, když si dovolíte veřejně říct, že cikáni kradou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama