OMLUVA KOMUNISTŮ VÝMĚNOU ZA MÍSTO U KORYTA?

28. července 2009 v 5:38 | JANA KOLÁŘOVÁ (blog i-dnes) |  POLITIKA
... o tom, že komunisté jsou stejně bezectní jako byli vždycky - a kdybych to napsala nezaobaleně, administrátor blogu by mi příspěvek vyhodil pro neúnosnou záplavu sprostých slov, která by ale byla zcela na místě.

Předseda komunistů Filip přišel s myšlenkou sjednocení levice - je ochoten se omluvit za zločiny komunismu, ale chce za to od ČSSD podíl na moci na vládní úrovni. Doslova řekl: "Pokud máme ochotu ke spolupráci, musí obě strany udělat nějaký krok. Prohlásili bychom, že se k omluvě hlásíme, a ptali bychom se, jak je to s bohumínským usnesením. Ale pokud by to bylo formulováno tak, že vy se omluvte a my to zvážíme, tak to nemá smysl. Nikomu se ale podbízet nebudeme."

Má tím na mysli, že by zopakoval velice pofiderní omluvu z mimořádného sjezdu komunistů v prosinci 1989, ale chce za to garanci toho, že v této zemi, čtyřicet let ničené komunistickou vládou, budou komunisté znovu vládnout. A dokonce nemá ani dost studu na to, aby jedním dechem neřekl, že když nedostane záruky takové spolupráce s ČSSD, žádná omluva nebude = jeho omluva nejde z přesvědčení, ale je jen poukázkou na další moc.

(…) Tečky jsou za ta slova, která by mi administrátor vyškrtal. Pane Filipe, řeknu vám, proč jsou vaše slova o omluvě pokrytecká, amorální a bezectná:
1. KSČM je přímou pokračovatelkou KSČ a jako taková vůbec nepatří do parlamentu demokratické země

Tváříte se, že s činy zločinecké organizace KSČ nemáte nic společného, ale není to pravda přinejmenším ze tří důvodů. Jednak máte ve svém názvu slovo "komunistická", čili hlásíte se k ideologii, jejíž propagace je zakázána - vyjde to nastejno, jako byste tam měli slovo "nacistická". Za druhé máte mezi svými čelnými funkcionáři lidi, kteří byli agenty StB, takže se svou činností přímo podíleli na represivních činnostech KSČ (když opomineme to, že 80% vašich členů bylo členy KSČ). KSČM, která má mezi svými čelnými funkcionáři lidi, kteří v době totality terorizovali občany v zájmu udržení komunistické diktatury, je tak přímou pokračovatelkou KSČ. (Čelné funkcionáře a jejich rodinné příslušníky, kteří se podíleli na mučení politických vězňů, máte jako prémii navrch.) A za třetí - svým zarputilým lpěním na slově "komunistická" se ke KSČ přichylujete daleko více, než jste schopni pochopit. Jedinou cestou by pro vás mohlo být to, že byste ze svého středu vyházeli všechny lidi, kteří se zapletli s totalitním režimem (včetně všech agentů StB) a na troskách KSČM byste ustanovili socialistickou stranu, která by svým voličům nabídla místo nalevo od ČSSD, ale na alespoň trošku čistých základech.

2. Omluvit jste se měli před dvaceti lety - omluvit a aspoň trošku se ctí okamžitě odejít z politiky

Omluva z vašeho sjezdu v prosinci 1989 je směšná a nevěrohodná. Nedá se očekávat, že byste za měsíc od sametové revoluce tak politicky prozřeli, že byste byli schopni se SKUTEČNĚ distancovat od zločinné komunistické ideologie. Vaše omluva byla pokrytecká a byla daleko více vedena strachem z toho, že s vámi nový režim bude zacházet - byť jen náznakem - stejně, jako jste vy zacházeli s vašimi politickými odpůrci. Jedinou cestou tehdy bylo, kdybyste se omluvili, vrátili všechny ukořistěné majetky a všem svým funkcionářům, politickým ideologům a pochopitelně i všem spolupracovníkům StB zakázali se nadosmrti účastnit jakéhokoliv politického dění.

3. Zničili jste životy třem generacím

Generaci mých prarodičů jste obelhali před volbami 1946 (včetně slibovaného zachování živnostenského stavu a úcty k soukromému vlastnictví). Po puči v roce 1948 jste mnohým ukradli majetky, vyhnali je z jejich statků a své politické odpůrce jste vraždili jak nacisté za války. Jen v Čechách jste v letech 1948-1989 přímo zavraždili 4 495 lidí, nejvíce v padesátých a sedmdesátých letech - ti mrtví byli muklové ve vašich lágrech, stavěných podle sovětského sibiřského vzoru (MUKL je "muž určený k likvidaci"). Jen za Gottwalda jste ve 423 věznicích uvěznili 15 tisíc lidí z politických důvodů, celkem jich bylo 200 tisíc. Popravili jste 248 osob jen pro, to že měly jiný politický názor.
Generaci mých rodičů jste zničili celý život - mnozí nemohli studovat, nikdo nemohl svobodně cestovat, vzdělání nebylo cestou k bohatství. Celý jejich pracovní život jste hodili do kanálu, protože jejich možnosti pracovní realizace byly daleko menší, než jaké by při svém vzdělání a schopnostech mnozí z nich měli.
Mé generaci jste zničili jen mládí a ranou dospělost - mnozí z nás nesměli studovat v oborech, kterým by se chtěli věnovat. Nesměli jsme studovat v zahraničí, naučit se jazyky při zahraničních pobytech, nesměli jsme jezdit na dovolenou tam, kam bychom chtěli a nesměli jsme si vzít hypotéku, abychom své dospělé životy začínali sami za sebe a ne v jednom pokoji v bytě rodičů, kteří z toho byli stejně šťastni jako my.

4. Omluva podmíněná podílem na moci je svinstvo hodné pravého komunisty

Jestliže říkáte, že se klidně omluvíte, ale musíte mít záruku podílu na moci na vládní úrovni, je to ještě větší svinstvo, než jste vy schopen pochopit. Znamená to totiž jen a pouze to, že ta omluva by byla jen pokrytectvím, jízdenkou k moci. Potvrzujete tím jen obecné mínění o morálce pravého komunisty - když vám dám milion, řeknete, že Stalin byl masový vrah? (My všichni víme, že to je pravda, jen vy se z toho vždycky tak divně vykrucujete.)

5. Odejděte, vraťte nakradené majetky a počkejte 40 let, než vaše zločiny zacelí čas. Ztracené příležitosti nám vracet nemusíte.

Jediné, co jste měli udělat (a teď k tomu máte jedinečnou šanci), je odejít z politiky, vrátit všechny nakradené majetky a čtyřicet let čekat, až se společnost zhojí z vašeho působení. Čtyřicet let jste nás ničili, lidsky, ideově, hospodářsky. Zavraždili jste tisíce lidí, tisíce dalších skončily s životem dobrovolně po tom, co jste jim vzali všechen majetek, tisíce jich utekly ze své země, aby se zbavily vás. Třem generacím jste vzali většinu životních šancí a morálku společnosti jste pokřivili tak, že se bude napřimovat dalších čtyřicet let.
Jste vrazi, násilníci a zločinci. Držte pusu a modlete se, ať na vás zapomeneme co nejrychleji.

Mimochodem - "modlete se", tomu asi nebudete rozumět. Vy, kteří jste lidem vzali všechno, i Boha, zničili jste řády, pronásledovali kněží a po veškeré morálce dupali okovanou botou se stakanem vodky v ruce.

Styďte se - a proboha - už mlčte. Nezasloužíte si ani to, abychom na vás plivli. Vy, ze strany, která má mezi svými čelnými politiky agenty StB, tedy lidi, kteří se přímo podíleli na represích KSČ a dnes se odvažují říkat, že KSČM nemá s KSČ nic společného a je plnoprávnou DEMOKRATICKOU stranou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama