NOVÍ LIDÉ

28. července 2009 v 16:30 | IVO VAŠÍČEK |  POLITIKA
Růst produktivity práce umožnil růst životní úrovně. Vyšší životní úroveň změnila morálku. Podle současné morálky je nespravedlivé, že se má někdo dobře a jiný špatně. Odpovědnost za vlastní osud se zcela vytratila.

Doba vyprodukovala nový typ lidí, kteří žijí svobodně. Jsou to lidé, kteří už pochopili, že se většinová konformní společnost nedokáže bránit. Nejenže se nedokáže bránit, ale navíc se zcela organizovaně ničí a vyčerpává.

"Noví lidé" se nastěhují do cizího domu nebo se utáboří na cizím pozemku. Někdy se ubytují i v pronájmu, ale neplatí za něj.

Běžný občan je hlupák a zbabělec. Bojí se, že by ho policie a soudy potrestaly. Vniknutí na cizí pozemek je přestupkem, případně trestným činem.


Hloupý a zbabělý občan se bojí kempovat v parku, či přírodní rezervaci. Bojí se pokuty od policie. Hloupý občan se bojí vjíždět do zákazu vjezdu. Moudrý "nový člověk" značku odstraní, ti odvážnější neřeší ani takový detail.

Noví lidé jsou prozíraví a chovají se naprosto přirozeně. Vědí, že ostatní musí respektovat jejich právo na život. Vědí, že se ostatní musejí postarat o jejich zdraví. Vědí, že jim musí ostatní umožnit bydlet. Vědí, že se ostatní musí o všechno postarat. Noví lidé nemusejí nic, jsou zcela svobodní.

Příčinou nesvobody je práce. Člověk, který pracuje se bojí, že o práci přijde. Člověk který pracuje se bojí neplatit daně a takzvaná sociální a zdravotní pojištění. Člověk, který pracuje se bojí porušovat zákony. Mohl by platit pokutu a na tu si musí vydělat. Mohl by jít do vězení a nemohl by pracovat a vydělávat peníze.

Lidé jsou hloupí. Nechápu proč se pořád něčeho bojí. Vždyť nemusejí pracovat a mohou si dělat co chtějí. Vyspělá demokratická společnost se přece o všechny postará. Jen hlupák se stará sám o své přežití. Noví lidé už to pochopili. Jen my hlupáci to nechápeme. Mnozí dokonce nemají pochopení pro "nové lidi". Většina lidí vůbec nechápe, že "noví lidé" jsou předvojem naší skvělé budoucnosti. Chápou to však moudří politici a dělají vše pro to, abychom mohli žít všichni tak krásně jako "noví lidé".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama