VÁŠNIVÉ ZNÁMOSTI JIŘÍHO PAROUBKA

20. května 2009 v 8:33 | MIROSLAV VÁCLAVEK (blog i-dnes) |  POLITIKA
"Co je pro vás horší představa - být chudá, nebo žít ve zlaté kleci?
(bez přemýšlení) Je horší být chudá. Je zbytečné si hrát na určité fráze, které samozřejmě všichni známe. Bez peněz to prostě v dnešní době nejde, to říkám naprosto otevřeně. V tomto smyslu jsem určitě realistka. A taky jsem si už své prožila. Ale dneska jsem rozvedená máma s dítětem a musím se sama ohánět.
Takže krásného, leč chudého muže byste si nikdy nevzala?
Bez urážky: Ne."


Nezbývá než se pozeptat levicové umělkyně účinkovavší svého mladého času za jidášský dolar v nesmírně hodnotném filmu Lusty Liaisons (Vášnivé známosti) v produkci imperialistického Playboye na nevyřčené, neboť reportérka tehdy jaksi pozapomněla, že Kateřina hodlá vstoupit za kulturu a osobnosti do parlamentu. Neboť, pokud to ještě nevíte, Brožová je slovy Jiřího Paroubka "osobnost celostátního významu". A tak je to tedy na mě.To by jste si Kateřino nevzala ani Julka Fučíka? Ani krásného traktoristu z Jézédé? Ani horníka s očima svůdně podmalovanýma uhlím? Ani mladého krasnoarmějce jemuž poděkování a lásku jemu, ale jemuž kopějkou smrdí kapsa?

Nu což. Na to aby to bylo lidu vysvětleno je tady Paroubek. Na nevysvětlitelné já jsem malý pán, co se jen nemístně ptá. "Je to špatná věta, já s tím souhlasím. Ale myslím si, že jedna špatná věta nemusí být věcí, která něco vylučuje," vysvětlil Jiří Paroubek.

To by tedy bylo.

Je předvolebno. Vypasení "odboráři" pobírající statisícové platy a jezdící v nablýskaných Mercedesech v nichž si pobrukují Internacionálu, z nich vystupují u stanic Metra, aby tam splynuli s proudícími davy, postavili se v jejich čelo a dovedli je až na Hrad aby to všichni viděli. Tam si zahrozí Pražákům (neboť většina z nich je přivezena vlaky z Ostravy) a kapitalismu a rozejdou se po nákupech. Což samo o sobě je nehezké. Je to takové umaštěné a nepříjemně se to lepí jako neutřená skvrna na boty. Jakoby malý tlustý snědý Paroubek a bílým plnovousem á la děd Maroz obrostlý Stalinista Havel, kynoucí do jasných zítřků z křídového papíru na billboardech byli vytištěni na papíru od svačiny zakoupené v nějaké montovně.

Je třeba dodat lesku. Posypat všední umouněný den flitrem a rozehnat chmury z čel pracujícího lidu. Standa Gross a jeho paní kantýnská naslouchali Housatům Michala Davida a chtěli žít non stop. Což se jim zajisté na Floridě daří. Jiří Paroubek sice holduje opeře jako každý správný ctihodný boss, ale na Evu a Vaška nedá dopustit. Až bude nejhůř a lidu se přežere agitující Pavel Vítek jemuž byl ještě jakožto premiér ČR s chotí Zuzanou na svatbě coby svědek, a oslyší se zpěv, a po desáté hodině večer na Nóvě se okoukají ladné křivky Kateřiny Brožové, (neboť erotické filmy se tak zpravidla vysílají) bude další vášnivá známost Jiřího Paroubka na světě. Ta nynější blonďatá, zůstane vylepena na zadní straně dělnických plechových skříněk na šaty coby připomínka sociálních zápasů za obecné blaho a montážníkův masturbační sen.

Sic transit gloria mundi.

Nejdříve se ale ono duo, vizáží dokonale zapadající mezi Jandáky a JUDr.Vondrušky, musí stát kamarády Petry Paroubkové. Potom už nic dalším osobnostem celostátního významu nebude stát v cestě. Ostatně na Říp kde se jaksi již nepovede Woodstock senility Petra Novotného, Jiří Paroubek s chotí a davy pravidelně chodívá. Však tam jednou půjdete s Jiřím, Petrou, jejich psem, Evou, Vaškem a Grebeníčkem z vrcholu Řípu obhlížet ten sociálněkomunistický ráj co nás čeká a nemine. Že se tam dá i zapět je nasnadě.

Koneckonců ta růže z loga se dá vždycky snadno předělat na jednu bílou orchidej.

Tu potom můžete hodit na rakev této země.
Zazní to dutě. I smrt může mít svoji minusovou podobu.
Ale na dluh se dá i pohřbívat.
Nejenom na něj žít a zemřít.

Stejně si ale myslím, že nejvášnivější známost a tajná láska Jiřího Paroubka se jmenuje Josif Vissarionovič Džugašvili.

My na něj vajíčkem a on po nás Filipem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama