TAK CO ODBORÁŘI, SPLNILA KRIZE VAŠE PODMÍNKY?

19. května 2009 v 7:21 | PAVEL KULA |  POLITIKA
Asi ne, co, ale doufám, že jste po ní neházeli rajčata a vajíčka, protože paní Krize je na vaší straně. Je totiž sociálně spravedlivá. Bohatým bere víc než chudým, a to vy rádi.

Jenomže vy asi potřebujete, aby ty peníze z kapes bohatých lidí šly do kapes vašich a tohle není ten správný případ. Ale možná byste místo nesmyslných demonstrací proti Krizi a proti vládě která už nevládne, mohli zkusit něco smysluplnějšího. Založite si svůj vlastní podnik, který budete řídit podle svého a ukažte těm prohnilým kapitalistům a vykořisťovatelům, jak se to má správně dělat. Krize nekrize.

Váš podnik by se mohl jmenovat ČMKOS a.s. a sehnat do něho pracovníky, vlastně spíše zaměstnance, by určitě nebyl vůbec žádný problém. Stačilo by sebrat z blízkého i vzdálenějšího okolí (odkud by je podnikové autobusy samozřejmě dopravovaly zdarma) všechny lemply, nemakačenky, fluktuanty, notorické marody, nevyučené a nekvalifikované lidi, nabídnout jim nástupní plat 15 000 čistého s pravidelným ročním nárůstem o 10% a o zaměstnance by nebyla nouze.

Pracovní smlouvy by se uzavíraly pouze na dobu neurčitou, zkušební doba by nebyla žádná a výpověď by nedávalo vedení zaměstnancům, ale zaměstnanci vedení, pokud by s ním nebyli spokojeni. Samozřejmostí by byly firemní jesle a školky (ovšemže bezplatné), příspěvek na letní dovolenou (čtyři týdny), zimní rekreaci (dva týdny), vánoční volno (jeden týden) a pochopitelně třináctý, čtrnáctý a patnáctý plat (jsem štědrý, když to nejde z mého). Jo a na podzim lázně.

Nemocenská by se platila už od prvních příznaků nemoci a nebyla by nižší než mzda, ale naopak by se zvýšila o příplatky na ovoce, zeleninu a vitamínové přípravky. Bezplatné stravování všech zaměstnanců v jídelnách restauračního typu snad netřeba zmiňovat, to je samozřejmost.
Ani děti zaměstnanců by nepřišly zkrátka. Letní tábory u moře, zimní lyžařské kurzy a spousta zájmových kroužků, vše bezplatně nebo za symbolický poplatek, k tomu pastelkovné, propiskovné, kalkulačkovné a počítačovné, to vše završené kolekcí k Mikuláši, by z nich udělalo nejšťastnější děti nejšťastnějších zaměstnanců nejlepší firmy pod sluncem.

Co se týče důchodu, tak do toho by se z takové firmy nikomu odcházet nechtělo, ale kdyby přece jen někdo chtěl, mohl by odejít po dosažení věku 55 let s důchodem ve výši 90% průměrné mzdy.
Takže nyní už zbývá jen vyřešit výrobní program, ale ten není v podstatě důležitý. Myslím, že je úplně jedno, co bude takový podnik vyrábět. Klidně to mohou být třeba černobílé televizní obrazovky. Jednak vedení bude určitě tak schopné (když ne, dostane od zaměstnanů padáka, ale neplést se zlatým padákem), že dokáže prodat jakýkoliv starý šunt a kdyby přece jenom náhodou ne, ČSSD se postará o podporu výroby, podporu odbytu, podporu zaměstnanosti a podporu spokojenosti. Od toho tu přece je.

Takže čest práci, odboráři a pořádně to těm kapitalistickým vydřiduchům nandejte..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama