NOVÝCH 300 MILIÓNŮ DO CHÁNOVA Z EU! A PŘIZPŮSOBIVÍ PLÁČOU

5. května 2009 v 6:36 | FRANTIŠEK MATĚJKA |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Moderní sídliště, kde je veřejný majetek v bezpečí a lidé se vzdělávají. Tak mají vypadat nechvalně proslulé lokality sídliště Chanov a "Stovka". Pro tyto dvě převážně romské části Evropa poskytne kolem tří set miliónů korun.

Za peníze se mají vybudovat nové chodníky, parkoviště, hřiště, zrekonstruovat obytné budovy. Zafinancují se nové prostředky pro zajištění pořádku, policejní ostrahy a služebny, domovní správa. Peníze poputují také na výchovné projekty, doučování, dobudování polyfunkčního centra, aktivity zvyšující zaměstnanost, nebo vznik mateřského centra a služby zaměřené na zdraví. Projekty v první části jsou zaměřené na sociální aspekty nebo na vzdělávání. V rámci financí pro bydlení se počítá především s investicemi do veřejných prostranství a domů, tedy financování rekonstrukcí, zateplování, úpravy společných prostor a podobně.


Vážení ostatní přizpůsobiví, řádně platící za služby, mnohdy vycházející do poslední koruny každý měsíc vlastníci panelového fondu, plačte! Sídliště Chánov je systematicky jejich obyvateli rozebíráno a odevzdáváno do sběrných surovin. Systematicky jej opravujeme. Všechny vlády. Už léta. Nedoplatky na všem sahají do desítek milionů a nikdo je efektivně nevymáhá. Aby zdejší obyvatelé po odmontování vodoměrů nekradli vodu z topení, obarvil jí dodavatel před lety namodro. Některé byty vypadají jako hrubá panelová stavba. A Kocábové se tam jezdí v limuzínách fotit.

Všechny vlády se snaží o řešení "romské problematiky" a "problematiky nepřizpůsobivých občanů". A to nejen u nás, ale v celé Evropě. Jediným výsledkem desítek let těchto "snah" jsou miliardy ze státních rozpočtů a z dotačních fondů EU.

V panelových sídlištích po celé zemi žije skoro polovina národa. Staré výtahy, stále ještě nezateplený plášť, okolí, že by se člověk mnohdy bál vypustit děti před dům, chodníky pomalu s bariérami proti kočárkům a invalidním vozíkům. O mateřských centrech a službách pro zdraví v blízkém okolí - a to vše za státní peníze (!) - si řada z nás může nechat jenom zdát…

EU nás systematicky kritizuje za přístup k menšinám. Podívejte se za velká města ve Francii, chytráci. To my se o nepřizpůsobivé spoluobčany staráme skutečně královsky!

Perlička na závěr: Poslední projekty se uskuteční v roce 2013. Město Most pak bude muset garantovat, že výsledky projektů udrží minimálně pět let. Přes ujištění vedení města, že "připravili co nejvzdornější řešení" dodávám jen - tak to chci vidět…

(pozn. pro šťouraly: Každý kdo mě skutečně zná ví, že nejsem rasista. To nad čím se ovšem pozastavuji je fakt, že při takových "investičních akcích" systematicky upřednostňujeme jedny před druhými a to opakovaně a bez výsledků. Jasně, chápu, ta poctivě platící většina přizpůsobivých voličů prostě není tolik vidět a nekřičí. A přitom sídlišť, které by si díky těm přizpůsobivým, jako odměnu za své slušné chování, zasloužili minimálně stejné zacházení, je...)

Autor: František Matějka, Most,
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama