JAK BY VYPADAL KOMUNISMUS V PRAVĚKU

12. května 2009 v 5:33 | DAVID OLSZYNSKI (blog i-dnes) |  POLITIKA
Mám velmi hezký popis toho, jak by vypadal komunismus v pravěku. Krátké, úsměvné a samozřejmě politicky velmi nekorektní. Jak podobný je text naší současné realitě, to nechám na posouzení samotného čtenáře.

Hned na začátku přiznávám, že níže uvedený text nevzešel z mé hlavy. Viděl jsem jej kdysi v jakési internetové diskusi a velmi mě pobavil. Ani po hledání na googlu jsem nebyl schopen zjistit, kdo je autorem. Pokud se mi snad autor přihlasí, rád jeho jméno uvedu, abych mu zajistil věčnou slávu. :-)

A jak by tedy vypadal komunismus v pravěku? Takto ...Jeden lovec je chytrý, šikovný a schopný a svou schopnost zúročí materiálně, čili uloví hodně zvěře (dnes majetek a bohatství). Druhý lovec, neschopný a tupý lempl je komunista a neuloví ani rybu. Zcela podle komunistického evangelia nenávisti, závisti a utváření třídního nepřítele obviní schopného, že může za jeho hlad. Např. proto, že má dva oštěpy a on - komunista jen jeden. Proto mu jeden sebere (znárodnění ve veřejném zájmu) nebo sebere oba (klasické znárodnění). Jde na lov a uloví zase kulové. Tak schopného obviní, že za to může. Pokud je to komunista radikální, zabije ho a pak sám chcípne hladem (ekonomicky se zhroutí jako všechny komunistické země) nebo je to komunista umírněný - sociální demokrat a rozhodne, že v rámci solidarity musí schopný lovec odevzdat polovinu kořisti jemu (zdanění).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama