EVA A VAŠEK MÍŘÍ POD ŘÍP

4. května 2009 v 17:30 | IRENA HEJDOVÁ |  KULTURA
"Vážení přátelé, zveme vás na tiskovou konferenci k akci: Eva a Vašek pod Řípem
Na setkání s vámi se těší: Eva + Vašek, Petr Novotný - bavič a producent

Aktuální informace o třech koncertech Evy a Vaška a jejich hostů, akreditace novinářů na jednotlivé koncerty, překvapení atd... Po skončení tiskové konference vás zveme na exklusivní občerstvení z repertoáru restaurace Mount steak (o které se často mluví jako o restauraci celebrit), např. Africká směs z antilopy či ragů z klokana"

Kdo by takové pozvánce odolal? A tak jsem vyrazila. V menšině seriozních kolegů jsme usedli mezi většinu zasloužilých členů Holubovy letky, která si podobnou příležitost, už s ohledem na klokaní a antilopí nabídku, nemohla nechat ujít. 10 minut před začátkem akce dorazil její organizátor Petr Novotný v podpaží se stojkou zachycující Evu a Vaška v životní velikosti. Zapózoval s ní fotografům a poté ji opřel tvářemi ke zdi, než dorazil zbytek osazenstva. Vlastní tiskovku uváděla další bizarní postavička českého "šoubyzu", tedy podprůměrný a z ČT už naštěstí vyexpedovaný moderátor Luboš Xaver Veselý. I když Petru Novotnému nutno přiznat, že na otázky novinářů odpovídal trpělivě a otevřeně. Eva s Vaškem sedící po jeho boku v téměř totožných béžových sakách se jen chladně usmívali. Vypadali trochu jako roboti nebo jako členové obskurní sekty, sekty béžových sak a chladných pohledů a důchodcovských písní. Tak je vystihl i nedávný dokument z cyklu Burianův den žen, kde setkání Evy a Vaška s jejich fanoušky působilo až mrazivě v kontrastu k hlásané lásce k "dobré české písničce". Tu chtějí ti lidumilové pod Řípem zprostředkovat na obřím důchodcovském pikniku asi tak šedesáti tisícům nebohých staroušků, které pod Říp sveze 90 autobusů, a na kterých už rýžují peníze za svá nespočetná CD neboť, jak Petr Novotný trefně poznamenal v Burianovu dni žen, si tato cílová skupina CD neumí vypálit. Říp navíc nebude jeden, ale hned dva, protože jeden organizátoři nechají vymodelovat ještě za podiem, aby se na slavnou českou horu mohli dívat nejen diváci, ale i Eva, Vašek, Jan Nedvěd, Pepíček Zima a Moravanka a další. Tiskovka vyvrcholila pozvánkou na raut, z kterého jsem zbaběle prchla, protože mě vyděsilo zaměření restaurace na požírání klokanů, antilop a krokodýlů.

Tak teď už zbývá rozřešit poslední problém - dotaz, který položil organizátorům potenciální divák Indra na stránkách pikniku - "Prý tam nebudou záchody a každý si musí přivézt kbelík na exkrementy! Je to pravda?"


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Boháč Boháč | E-mail | 21. srpna 2010 v 18:35 | Reagovat

Skutečně hloupý a trapný článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama