ČERNÁ KOČKA S PĚKNOU KŮŽÍ ...

22. května 2009 v 5:22 | ŠTĚPÁN BINKO (blog i-dnes) |  POLITIKA
Kocábe, Kocábe, ty jseš ale ..., no chytrý hošík, samozřejmě. Správně si vycítil, že půda senátního výboru na kterém mělo být projednáváno téma "obecních neplatičů" a pomoc státu obcím postižených tímto nešvarem, by pro tebe byla půdou zbytečně konfliktní a horkou a tak si svou kůži za sebe nechal nastavovat vlastní mluvčí.

Ano, "pouhou" mluvčí, byť jak se zdá, tak inteligentní krásku, ovšem krásku bez jakéhokoli politického mandátu něco takového na parlamentní půdě projednávat. No tak, Kocábe, není ti to trochu trapné a žinantní? Přijdeš si ještě jako chlap? Myslíš si to o sobě?

Kdyby nebylo tvého "zdrcujícího" tiskového prohlášení, mávnul bych nad tím rukou, stejně jako jí poslední dobou mávám nad většinou story z našeho politického života, protože na to zkrátka nemám. Abych byl přesnější, tak mi lidé jako ty přestávají stát za to, abych se jimi zabýval. Snažil jsem se, chtěl jsem, ale nejde to.Jenže ty, milý Kocábe, ty si mě doslova dorazil. Cituji z tvého prohlášení a buď rád, že nemohu v textu použít zvracející smajlíky, protože bych jimi musel vyšperkovat každou z tebou uvedených vět, ale jedna, ta opravdu stojí za to, cituji:

"Důvodem mé neúčasti na veřejném slyšení senátního Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu, "Pomáhá stát městům a obcím v boji s neplatiči?", bylo absolutně nestandardní rozhodnutí veřejnoprávního média, ČT 24, vysílat toto veřejné slyšení živě."

Takže milý Michaeli, chci se tě na něco zeptat. Můžeš mi prosím vysvětlit, co si představuješ pod pojmem "veřejné slyšení"? Existuje nějaká hranice, myšleno teď co do počtu účastníků - posluchačů, kdy veřejné slyšení již není veřejným, ale je "superveřejným", tedy takovým, kterého je zapotřebí se "bát" a vysílat na ně za sebe zcela nekompetentní náhradu?

Víš, já chci žít ve státě, a dlouho jsem tě podezíral, že v tom jedeš se mnou, který si nejenže hraje na stát demokratický, ale který se tím demokratickým státem skutečně stává. A k tomu patří i přístup veřejnosti ke všemu, co se ve státě, jež je placen z našich daní, děje.

Nechci žít ve státě, ve kterém se politik bojí přijít na veřejné slyšení a ve kterém se nestydí vypustit z úst či pera něco takového, jako si vypustil ty. Víš, veřejné slyšení je veřejné a může na něj přijít kdokoli a fakt, že se ho rozhodne vysílat veřejnoprávní televize, opět placená z peněz nás všech, je jenom dokladem, že se věci mění k lepšímu.

Chtěl jsem se tě tedy závěrem znovu zeptat, co je nestandardního na tom, když veřejnoprávní televize vysílá přímý přenos z veřejného slyšení jedné z komor našeho Parlamentu. Copak my, obyčejné televizní pecky, my nejsme veřejnost? Nebo si jenom neměl odvahu pustit se do diskuze o tématu, které jak se zdá, zajímá většinů občanů ČR?

Micheli, ty ses bál? Proč? Nebylo by fér, když už jseš i ty placen z našich daní, jít nám své názory vysvětlovat a obhajovat je? Chceme toho po tobě tak moc? A jestli na to Michaeli nemáš, tak k čemu nám jseš, co tedy děláš a proč si se tak vehementně hrnul do politiky?

Vysvětli mi, proč jseš vůbec ministr? A jseš vůbec ministr? Nechceš to raději nechat na tý kočce s krásnou kůží, co vypadá, že kromě toho, že je krásná, že to má i v hlavě srovnaný?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wero wero | Web | 22. května 2009 v 5:39 | Reagovat

ahoj sorry za reklamu ale som v SONB vo finale!...grrrr...som odkazana na reklamy....pomozes mi a hlasnes tu? http://klikli2.blog.cz/0905/finale-d-vaaau-d#comment57569894
a ked budes potrebovat ties pomozem  tak prosiiim....vopred dik papa :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama