ZDRAVÝ ROZUM NA ÚSTUPU

21. dubna 2009 v 15:48 | JIŘÍ K. RŮŽIČKA |  POLITIKA
Jsem z toho všeho nějak zmaten. Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly v dubnu, zvítězila by ČSSD s osmiprocentním, resp. desetiprocentním náskokem před ODS. Tvrdí to alespoň průzkumy CVVM a agentury STEM. Při pohledu na výsledky si kladu otázku: Kde jen se ti skalní fandové sociálních demokratů vzali? Pohybuji se vcelku dosti (nejen) po východních Čechách a snad jsem nepotkal živého člověka, který by v poslední době řekl, že bude volit Paroubka, Ratha a jejich kumpačku.

V žádném případě nechci zpochybňovat serióznost STEMu ani CVVM, jde o ctihodné instituce s propracovanou metodikou. A jen těžko si dokážu představit, že by průzkumy byly dělány zaujatě nebo účelově. I přesto ve mně stále hlodá červíček pochybnosti, kde asi jsou ti příznivci socdem schovaní. Tím spíš, že podle průzkumů oproti březnu hlasů pro oranžové ještě přibylo.

Podle aktuálního volebního modelu agentury STEM
by sociální demokracie získala v dolní komoře 92 mandátů a občanští demokraté 72. KDU-ČSL by ve sněmovně obsadila šest křesel, Strana zelených pět. Komunisté by z voleb vyšli s 25 mandáty. ČSSD by tak s KSČM v parlamentu hravě vytvořila dostatečně silnou většinu. Při postojích a prohlášeních páně Paroubka by to nebylo nic divného. Tím spíš, že si jeho soukmenovec David Rath dosti nahlas pochvaluje spolupráci s KSČM ve Středočeském kraji.

"Od minulého týdne chodím pořád s pasem v kapse," reagoval na výsledky průzkumu jeden můj známý. "Kdyby se dostali k moci se socanama komančové, tak to balím a mažu hodně daleko za kopečky." Potíž je ale v tom, že za kopečky všichni odejít nemůžeme.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama