RÁTH O ŽEBRÁCKÉ HOLI

30. dubna 2009 v 15:36 | HELENA KRATZEROVÁ |  POLITIKA
Nevděk světem vládne. A doplácejí na něj i nositelé vznešených a altruistických myšlenek, jímž leží na srdci především blaho spolubližních. Jeho chapadlům neunikl ani dr. David Rath, jenž se srdcem na dlani a otevřenou (státní) peněženkou se rozhodl nelítostně a nemilosrdně utkat s mnohohlavým drakem regulačních poplatků ve zdravotnictví.

Zatímco velká většina pacientů jeho opatření vítala a neváhala utrácet nezanedbatelné sumy za cesty do krajských nemocnic a lékáren, jen aby ušetřila celých třiceti korun a získala šanci trávit dlouhé hodiny ve společnosti stejně smýšlejících, Rathovi zákeřně vpadly do zad některé pojišťovny, které mu uštědřily pokutu, nebo se ke stejnému kroku chystají. Ovšem našeho nebojácného reka nezastrašily. Promptně jim pohrozil vypovězením smluv. Nezalekl se ani možnosti, že v tomto případě přestanou docházet platby za provedené lékařské výkony a ošetřovaní je budou muset hradit ze svého. A rozhodně nepůjde o malé částky.

Vzápětí přišel další tvrdý úder. Rozpuštění Poslanecké sněmovny, jež znamená, že neúnavný a bezkonkurenční řečník přijde nejen o početné auditorium, ale navíc i o slušný plat. Nuzní a bědní, jimž chtěl pomáhat v jejich nelehké situaci, se tak zřejmě "velkopanských milodarů" už nedočkají. Určitě však pochopí jeho nelehkou finanční situaci, když jako hejtman bere pouze pětinu částky, kterou má třeba ředitel Českých drah. Omlouvám se za výraz, jejž použiju, ale není to nic jiného než schweinerei. Almužna, jež mu plyne z jeho soukromé lékařské praxe, mu jen taktak zaručí alespoň snesitelné živobytí.


Navíc, jak se zdá, ztrácí podporu i kolegů ve vedení ČSSD. Poměrně jasně se vyjádřil její první místopředseda Bohuslav Sobotka, jenž vyslovil pochybnosti o Rathových průkopnických metodách. Oranžový guru je zatím zdrženlivější, zřejmě proto, že mu zamotaly hlavu jeho plavovlásky. Již spisovatelka A. Loosová věděla, že páni sice mají rádi blondýnky, ale žení se s brunetkami, což ostatně potvrdila i M. Monroe ve stejnojmenném filmu, ale Jiří Paroubek na to ani za mák nedbá.

Osobní okouzlení manželkou Petrou je jeho ryze privátní věc. Ovšem pokud jde o Alenu Borůvkovou a Kateřinu Brožovou, zřejmě šlápl vedle. Popudil proti sobě nejen skoro všechny sociálně demokratické političky, které aspirovaly na funkci místopředsedkyně, stejně jako kandidáty Ústeckého kraje, kteří by lepé herečce měli přepustit čelná místa na volební kandidátce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama