PROČ ŠROTOVNÉ? PROČ NE TŘEBA KOLOTOČOVNÉ?

24. dubna 2009 v 14:54 | BRONISLAV ŠIMONÍK |  POLITIKA
Nebo rovnou Kočkovné ?

Příchodem Jiřího Paroubka do čela ČSSD, klesla politická kultura této strany hluboko pod úroveň, kterou kdysi nastavili Sládkovi republikáni. Osoba současného předsedy na sebe dokázala navázat další charakterové pokřivence v podobě různých Hašků, Onderků, Palasů, Rathů.
Po prohraných volbách si ČSSD dala za cíl co možná nejvíce poškodit zemi, aby se pomocí hesla "Čím hůř - tím lépe" opět co možná nejdříve dostala k moci. Z tohoto důvodu její vláda ještě dalšího roku po prohraných volbách (pardon, byli druhými vítězi) bez mandátu rozhodovala a přijímala vysloveně škodlivé normy. To byl jen začátek.

Po loňských krajských volbách potom začali socialističtí hejtmani celkem bezostyšně porušovat a obcházet platné zákony. Po celé uplynulé období se pak socialisté snažili nepřetržitě bojkotovat jakékoli snahy vlády o reformy, které měly odstranit především následky osmiletého neuvěřitelného prožírání budoucnosti, které ČSSD vždy podporovala.
Vlády ČSSD za peníze daňových poplatníků a z velké části na sekeru, úspěšně zdeformovaly domácí průmysl, když z naší země vytvořily lacinou montovnu, úzce specializovanou na automobilový průmysl.


Ještě žádný předseda demokratické strany v naší historii neměl tak úzké napojení na když ne přímo organizovaný zločin, tak minimálně na stínovou ekonomiku, tak jako Jiří Paroubek. Ještě žádný předseda neměl tak úzké napojení na různé STBácké fízly, veksláky, mafiány či světské. Ještě žádný předseda neměl tak přátelské vztahy s vrahy.

Jiří Paroubek svrhl vládu, ne proto, že by špatně vládla, ale právě protože byla úspěšná v předsednictví EU a také hrozilo nebezpečí, že by první, byť nesmělé reformní krůčky, mohly přinášet prospěch.

ČSSD svrhla vládu v době nastupující hospodářské recese, aby paralyzovala exekutivu a tak prohloubila dopady krize, což jak doufá, úspěšně zhodnotí v předčasných volbách.
ČSSD nikdy neměla zájem na jakémkoli pozitivním řešení hospodářské recese. Proto od samého počátku navrhovala naprosto nesmyslné kroky, korunované neskutečně pitomým šrotovným.

Takřka všechny socialistické návrhy znamenaly jen další zadlužování.

V jakékoli civilizované zemi by podobná politika vedla k tomu, že by voliči ČSSD vystavili v nejbližších volbách červenou kartu. Obávám se, že u nás to bohužel nemusí platit.
Proto se domnívám že nově formující se prozatímní vláda bude průměrné. Navzdory všem výhradám bude pořád horší než ta odstupující, ale rozhodně ve všech směrech lepší než ta, kterou by sestavovali sockomouši
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama