KOMUNISTÉ JSOU PRÍMA

28. dubna 2009 v 5:56 | KAREL ŠEC |  POLITIKA
Velice doporučuji si zakoupit aktuální číslo časopisu Týden. Jejich redaktorům se podařil vskutku heroický čin, donutili místopředsedu ČSSD Bohuslava Sobotku několik sekund mluvit pravdu. A stálo to za to! Tisíc předvolebních kampaní ODS by nebylo tak užitečných jako tento jasný záblesk opravdových myšlenek sexymozků z Lidového domu. Sobotka totiž bez obalu tvrdí: "Komunistů se není třeba bát". A já mu zato děkuji. Od teď totiž už stoprocentně platí očividná "přímá úměra". Kdo volí ČSSD, volí komunisty.

Rozhovor je plný dalších kouzelných perel, nicméně zatím není on-line a funguje jen v tištěné formě. Snad za pár dní si ho budou moci přečíst všichni zde.

"Dvacet let, po něž byli komunisti odstaveni od moci snižuje riziko recidivy. Tak dlouhou karanténu v jiných postkomunistických zemích nedostali."


Sobotka se přiklání k jasné spolupráci s komunisty a jako ideální stav si přeje menšinovou vládu ČSSD s otevřenou podporou komunistů.Bohuslav Sobotka mi odjakživa připomíná androida. Robota s lidským vzhledem, který monotónním hlasem v televizních debatách odříkává levicové ekonomické poučky, které vzal kdoví kde. Pokud vím, tak není ekonomem, ale právníkem, což se silně projevilo když byl ministrem financí. Zajisté si všichni vzpomeneme jak snadno a rychle vybudoval rekordní deficit. Hodně část v debatách používá i jemné urážky a podpásovky, které si zřejmě nacvičuje před zrcadlem.
Posuďte sami, jeden příběh za všechny. Miroslav Kalousek před pár měsíci začal bojovat o zavedení odečtu DPH při nákupu automobilu pro živnostníky. Bohuslav Sobotka reagoval konstrukcí demagogické pohádky:

"Dosud musel drobný živnostník za osobní vůz Lamborghini zaplatit šest milionů korun. Miroslav Kalousek pochopil, že se jedná o prostředek nezbytný k podnikání a včera prosadil ve sněmovně změnu, díky níž přijde Lamborghini podnikatele, plátce DPH, jen na necelých pět milionů korun. Ministr Kalousek vychází z předpokladu, že ušetřený milion milovník sportovních vozů investuje do nových technologií, případně jej rozdá lidem ve mzdách."

Na jakou cílovou vrstvu je pohádka o Lamborghini zacílena? Nezaměstnané s IQ 80? Nedala by se podobná pohádka vymyslet o šrotovném?
Ano, dala - čtěte zde.

Prvního máje začíná volební kampaň ČSSD do Evropského parlamentu. Naši malebnou zemi začnou brázdit oranžové mikrobusy a americký truck. Spousta krásných hesel, hostesek a balónků zadarmo.
Vraťme se na začátek: kdo volí ČSSD, volí komunisty. Přemýšlejte prosím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama