KDE KONČÍ HUMANITA A ZAČÍNÁ CESTA DO PEKEL

9. dubna 2009 v 6:10 | VÁCLAV HUSÁK |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ


"Dobré ráno, vážení přátelé. Právě bylo šest hodin. Dnes je středa, 9.dubna 2059. Vítáme vás u ranního vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu. Poslechněte si aktuální zprávy.

Z domova: Od dnešního dne jsou města Most, Chomutov a Litvínov policejně uzavřena a krajský hejtman je vyhlásil za místa veřejného ohrožení. V těchto městech v současnosti žije již přes 150 tisíc nepřizpůsobivých občanů, především Rómů, kteří ovládli veškerou infrastrukturu. V zajetí drží téměř 3 tisíce lidí, kteří odtud včas neutekli a dosud poctivě pracovali v pekárnách, různých službách, energetice, zdravotnictví a dalších, pro zdejší současnou majoritní většinu důležitých profesích.

Hlídky povstalců ozbrojené mačetami, noži a ocelovými trubkami kontrolují všechny vjezdy. Do měst pouštějí pouze nákladní auta, která jim pravidelně přivážejí humanitární pomoc a peníze. Výbor "Sdružení severočeských svobodných měst" vyzval ostatní obyvatele České republiky k poctivé a usilovné práci, protože jinak by bylo financování pomoci, přídavků na jejich děti a zasloužených sociálních dávek ohroženo. …A když se rozzlobíme, můžeme být zlí… dodal jeden z vůdců sdružení Gejza Lakatoš."Dovedu si představit, co po přečtení výše uvedeného textu nastane. Nicméně bude-li tento stát ve své "humánní" politice vůči "nepřizpůsobivým občanům" a zvláště Rómům dále pokračovat, může to být za padesát let reálná skutečnost.

Heslům politiků o rovnosti všech občanů před zákonem již dávno nikdo nevěří. Proti slušným a pracovitým lidem, kteří se často ne vlastní vinou dostanou do úzkých či problémů, postupují státní úředníci nekompromisně, bezohledně a mnohdy i krutě. Ale na menšiny, na ty se musí brát ohled. Co by tomu totiž řekli bruselští eurokomisaři?

Dokud budou moci někteří občané tohoto státu beztrestně ničit veřejný či soukromý majetek, dokud budou tito příživníci dostávat na své přepočetné potomstvo další a další tisíce korun, bude jejich počet narůstat geometrickou řadou a jejich potomci převezmou stejný životní styl. Stát s nataženýma rukama a vzývat lidskou humanitu.

Chceš mít více dětí, tak pracuj a snaž se je uživit. Veď je k pořádku, čistotě, vzdělání a poctivosti a stát ti v nouzi pomůže. Jinak dostaneš přídavky jen jedno dítě a šmytec.

Včera zveřejněný incident košických policistů, kteří donutili zadržené členy rómského gangu mladistvých, kteří v Košicích opakovaně přepadávají a okrádají staré lidi, aby se mezi sebou profackovali, jen dokumentuje bezmocnost státu a policie v této oblasti trestné činnosti. Mladiství mohou vše. Vždyť nemohou být odsouzeni, tak proč by se něčeho obávali?

Velmi dobře si dovedu představit tu zlost košických policistů, kterým se tito loupeživí parchanti posmívají. Když je policisté nemohli potrestat po právu, snažili se to udělat "svépomocí". Jistě, že toto není správné řešení. Ale bude-li neschopnost státu omezovat příjmy příživníků a trestat některé skupiny občanů dopouštějících se přestupků a trestných činů pokračovat, pak bude těchto "svépomocných aktivit" přibývat. Do té doby, než se objeví vychrtlý muž s knírkem, nebo někdo jemu podobný. A dlouho ponižovaní a minoritou omezovaní občané mu budou pozorně naslouchat. Je snad tohle naším cílem?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama