HOĎTE NA TOHO BLÁZNA SÍŤ

11. dubna 2009 v 17:59 | MICHAL FREJDLIN |  POLITIKA
Když pominu, asi a snad, mohu další extempóre středočeského hejtmana znovu tiše a s opovržením ignorovat, ovšem čeho je moc, toho je schopen David Ráth.

Doktor Ráth se pomstil soudkyni (článek), která v nezávislém soudním procesu rozhodla, že (Ráth) nesmí vracet občanům poplatky v několika lékarnách Mladé Boleslavi, které na něj podaly žalobu a tím obcházet zákon. Nesmíme opomenout, že se nejedná o první podobný rozsudek, v podstatě stejně již rozhodl jiný soud v Opavě, který taktéž znemožnil zastupitelům za ČSSD vracet pacientům nemocničního zařízení uhrazené poplatky.

U šéfredaktora oranžového populismu jsem zvyklý na ledacos. Tedy ani tento "krok" pro mě nebyl překvapením. Poprvé sem ale měl pocit, že David překročil i svou vlastní lajnu. Jestli dosud jeho boj za sociální spravedlnost mohl někomu připadat sympatický, tak teď i recipienti darů začali zjišťovat, že bezplatný chleba byl ne tak úplně zadarmo, a ne tak úplně z těsta.Moc soudní je základním pilířem svobodného a demokratického státu. V politicky vyspělých zemích netřeba tuto skutečnost opakovat tak dlouho, než se z ní stane omšelá fráze. Každý veřejný činitel, tedy i politik se musí tímto faktem řídit, nikoliv jej přehlížet a případně zneužívat. Nedělám si iluze o filantropických pohnutkách jejich činů, ale očekávám, že občany zvolený zástupce bude respektovat právní systém a zákony země.

Čin doktora Rátha osobně považuji za hrubé porušení dobrých mravů a základního principu demokracie - tedy povinnost respektovat nezávislé soudní rozhodnutí a právo na soukromí člověka. Jakým právem si doktor Ráth dovolil vyvěsit osobní údaje soudkyně (plné jméno, adresu a telefon) na dveře veřejné budovy, v našem případě lékarny? Dokud mlel David pantem a oblboval voliče lacinými sliby, šlo o standardní hru v mezích politického hřiště. Ovšem tohle je už i pro scénický obraz superbijce za práva plebsu hodně přes čáru. Což si předpokládám později i sám uvědomil.

O tom, že tenhle faul byl na červenou svědčí i kritika z vlastního manšaftu. A když už se za vás nepostaví ani spoluhráči, tak je možná načase se zamyslet, zda je tenhle styl hraní cestou k výhře. Či k Pyrrhovu vítězství, které sice přinese morální satisfakci pro ultraego Davida Rátha, ale ve výsledku může znamenat vyloučení a stop v dalších zápasech.

Nekamenujte mě prosím za následující (nepřesné) srovnání, ale dokud si David Ráth hral na McMurphyho z Přeletu nad kukaččím hnízdem a jen chtěl pomáhat jiným, bylo to v pořádku. Jakmile je však ohrozil na životě, museli na něj hodit síť a udělat lobotomii. Ovšem zatímco u McMurphyho šlo o pravý altruismus, David Ráth je bezpáteřní hajzl, který si zaslouží vyříznout kus mozku více, než kterýkoliv jiný blázen.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FiFinQa13 FiFinQa13 | Web | 11. dubna 2009 v 18:04 | Reagovat

Důležitý:
Hlásni plsíík tadýý:
http://miss-fabulous.blog.cz/0904/4-kolo-2-soncelebrita-souboj-o-viteze
Je to velmi důležitý..:)..Kujůů..Dělám i dipííky...:)

2 Eva* Eva* | Web | 11. dubna 2009 v 18:10 | Reagovat

Hm, já mu fandím...

3 Eva* Eva* | Web | 11. dubna 2009 v 18:10 | Reagovat

Já totiž inklinuju mírně doleva..

4 Koen Koen | 18. dubna 2009 v 21:47 | Reagovat

Jsem pro operaci mozku a přbral bych dalšího pacienta Jiříka Paroubka!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama