Duben 2009

RÁTH O ŽEBRÁCKÉ HOLI

30. dubna 2009 v 15:36 | HELENA KRATZEROVÁ |  POLITIKA
Nevděk světem vládne. A doplácejí na něj i nositelé vznešených a altruistických myšlenek, jímž leží na srdci především blaho spolubližních. Jeho chapadlům neunikl ani dr. David Rath, jenž se srdcem na dlani a otevřenou (státní) peněženkou se rozhodl nelítostně a nemilosrdně utkat s mnohohlavým drakem regulačních poplatků ve zdravotnictví.

Zatímco velká většina pacientů jeho opatření vítala a neváhala utrácet nezanedbatelné sumy za cesty do krajských nemocnic a lékáren, jen aby ušetřila celých třiceti korun a získala šanci trávit dlouhé hodiny ve společnosti stejně smýšlejících, Rathovi zákeřně vpadly do zad některé pojišťovny, které mu uštědřily pokutu, nebo se ke stejnému kroku chystají. Ovšem našeho nebojácného reka nezastrašily. Promptně jim pohrozil vypovězením smluv. Nezalekl se ani možnosti, že v tomto případě přestanou docházet platby za provedené lékařské výkony a ošetřovaní je budou muset hradit ze svého. A rozhodně nepůjde o malé částky.

Vzápětí přišel další tvrdý úder. Rozpuštění Poslanecké sněmovny, jež znamená, že neúnavný a bezkonkurenční řečník přijde nejen o početné auditorium, ale navíc i o slušný plat. Nuzní a bědní, jimž chtěl pomáhat v jejich nelehké situaci, se tak zřejmě "velkopanských milodarů" už nedočkají. Určitě však pochopí jeho nelehkou finanční situaci, když jako hejtman bere pouze pětinu částky, kterou má třeba ředitel Českých drah. Omlouvám se za výraz, jejž použiju, ale není to nic jiného než schweinerei. Almužna, jež mu plyne z jeho soukromé lékařské praxe, mu jen taktak zaručí alespoň snesitelné živobytí.

BEZ KOMUNISTŮ TO U NÁS NEJDE?

30. dubna 2009 v 5:10 | RUDOLF ERHART |  POLITIKA
Ani dvacet let po odstranění komunistů z vlády v této zemi se bez nich česká společnost neobejde. Naopak pomáhají nám v rozhodujících či krizových momentech, stačí připomenout dosazené, nikým nezvolené šéfy vlád Mariána Čalfu, Josefa Tošovského a teď tedy Jana Fišera.

U toho vedle komunistické minulosti je pikatní i jeho ortodoxní židovství, což v českém ateistickém národě rovněž stojí za komentář. Možná nám tedy pomůže i jiné náboženství než křesťanské. Je zarážející, jak se nad uplatněním bývalých bolševiků v nejvyšších státních funkcích snadno dohodnou všechny koaliční i opoziční strany.

Po osobních zkušenostech se domnívám, že ještě daleko horší než bývalí komunisté v čele státu jsou pro budoucnost této země osvědčení a schopní (všeho) rudoši ve vedení veřejnoprávní televize i rozhlasu, v řadě novin a časopisů, vydavatelstvích, ve školách, ve zdravotnictví a podobně všude tam, kde mohou zcela nenápadně pomáhat nejen jeden druhému, organizovat různá bratrstva i kampaně, ale zejména ovlivňovat výchovu dalších generací Čechů. V porovnání s tím, jak výrazně normalizační byl "Palcát", orgán OV KSČ v Táboře, ve kterém působil několik let současný a možná i budoucí ředitel ČT Janeček, je ovšem možno dnešní program zmíněné televize považovat za revizionistický a téměř pravicový. Rudá barva ovšem převažuje i mezi voliteli, tedy v radách ČT a ČR a není tedy proč se divit, že tato bratrstva, rozdělující si vzájemně různé prebendy i podíl na moci, si zase zvolí do čela osvědčené soudruhy. Žádné vlády v demisi, překlenovací i jiné, jim v tom nezabrání, natož poslanci a senátoři, prožívající veškerou krizi bojem o své židle, koryta a hypotéky.

PODÍVEJTE SE, JAK MUČÍ KRÁLOVSKÁ RODINA S.A.E. (VIDEO)

29. dubna 2009 v 18:33 | JAN WERNER |  POLITIKA
Waterboarding? Štěkání psů na vězně s pytli na hlavě na Guantanámu? Skandál z irácké věznice Abú Grajb? Ale jděte! Tomu říkáte mučení? Člen královské rodiny Spojených Arabských Emirátů, Šejk Issa bin Zayed al Nahyan, bratr korunního prince Šejka Mohammeda, Vám názorně ukáže, jak se správně mučí.

SOUDRUH PRACUJÍCÍHO A UTLAČOVANÉHO LIDU

29. dubna 2009 v 6:18 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
"Kdo z vás to má, dámy a pánové?" chlubil se svého času vyšší bytostí osvícený ochránce všech utlačovaných, sociálně slabých a pod plnými panděry vykořisťovatelů úpících proletářů naší vlasti, milovaný vůdce a socilologickými průzkumy ošlehaný nejoblíbenější předseda nejoblíbenější strany, Jiří Paroubek, z potu úředníků vyplácejících sociální dávky budoucí premiér, prezident a snad i král.
Omluvte dávku sakrasmu na úvod, ale po přečtení několika posledních rozhovorů páně soudruha předsedy ČSSD mám pocit, že přesně takto vidí on sám sebe. Tolik arogance, sebestřednosti, vybájené vlastní neomylnosti, demagogie, narcismu, hlouposti a "lidové" hrubosti koncentrované do několika vět snad nenajdeme nikde mimo projevů jeho stranického kolegy, multifunkcionáře a multigamisty Rátha.

Jiří Paroubek by byl v podstatě směšná figurka, která by za pívo a guláš mohla pronášet svoje moudra v nálevnách nejnižší kategorie těsně před zavírací dobou, pokud by však nekoncentroval ve svých rukou poměrně značnou moc nad životy obyvatel České republiky a nechtěl tuto svoji posedlost absolutizovat. Snad jen Bůh na nebesích ví, jakým způsobem se tento národněfrontový nomenklaturní kádr bolševického střihu dostal tak vysoko. Je český národ opravdu tak nevzdělaný a naivní, že připustí správu země někomu takovému?

KOMUNISTÉ JSOU PRÍMA

28. dubna 2009 v 5:56 | KAREL ŠEC |  POLITIKA
Velice doporučuji si zakoupit aktuální číslo časopisu Týden. Jejich redaktorům se podařil vskutku heroický čin, donutili místopředsedu ČSSD Bohuslava Sobotku několik sekund mluvit pravdu. A stálo to za to! Tisíc předvolebních kampaní ODS by nebylo tak užitečných jako tento jasný záblesk opravdových myšlenek sexymozků z Lidového domu. Sobotka totiž bez obalu tvrdí: "Komunistů se není třeba bát". A já mu zato děkuji. Od teď totiž už stoprocentně platí očividná "přímá úměra". Kdo volí ČSSD, volí komunisty.

Rozhovor je plný dalších kouzelných perel, nicméně zatím není on-line a funguje jen v tištěné formě. Snad za pár dní si ho budou moci přečíst všichni zde.

"Dvacet let, po něž byli komunisti odstaveni od moci snižuje riziko recidivy. Tak dlouhou karanténu v jiných postkomunistických zemích nedostali."


Sobotka se přiklání k jasné spolupráci s komunisty a jako ideální stav si přeje menšinovou vládu ČSSD s otevřenou podporou komunistů.

VÝROČÍ SMRTI PAVLA WONKY - HANBA DEMOKRACIE

27. dubna 2009 v 15:50 | ALEŠ VÉBR |  HISTORIE
Včera uplynulo 21 let od tragického úmrtí Pavla Wonky. Mechanika z Vrchlabí, signatáře Charty 77, poslední oběti komunistického režimu. Toto výročí dokumentuje ubohost postbolševického establishmentu.

Nezaviněným prokletím Pavla Wonky byl v poválečném Československu už jeho česko-německý původ. Otec německý dělník, matka česká úřednice. A k tomu ten chorobný smysl pro poctivost a spravedlnost. V české kotlině dvacátého století smrtící koktejl. Wonka si dovolil tu drzost, že volby považoval v době globálního politického oteplení a nástupu perestrojky za demokratický výběr, kterého se může zúčastnit. Ohlásil svou kandidaturu do někdejšího Federálního shromáždění a svůj plán doprovodil několika letáčky. Byl zatčen a odsouzen za pobuřování. Ve vězení byl podle všeho bit a vzdoroval pasivní rezistencí. Na smrt nemocného ho přivezli na vozíku před soudkyni OS v Trutnově Marcelu Horváthovou. Její verdikt nepodmíněného trestu se v případě Wonky při jeho zdravotním stavu rovnal ortelu smrti. Pár dní po procesu v hradeckém vězení zemřel...

ZA ZVÝŠENÝ PROTICIKÁNSKÝ EXTRÉMISMUS MŮŽE UHL, KOCÁB, ALE I VÁCLAV HAVEL

27. dubna 2009 v 15:40 | PETR POKORNÝ |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Spojme se my, slušní "gadžové" se slušnými Romy proti cikánům! Žádejme právní potrestání nejenom zlodějských cikánů, ale i jejich podvodných pomahačů zločinu!

Za zvýšený proticikánský extremismus může Uhl, Kocáb, ale i Václav Havel

Lži a podvody těchto rádoby humanistů vedou skutečně ve společnosti k radikalizaci. Je však nutná? Proč se najednou rojí různé humanitární organizace, které se lepí na penězovody vládních agend a řeší, co nevyřeší, hledají, ale nenajdou a opět hledají, aby se nic nezměnilo? Je známo mnoho případů hasičů, kteří zapalovali stohy či domy, aby mohli hrdinně hasit požáry. Jsou Kocáb a jemu podobní stejně duševně choří? Pomožme slušným Romům, aby za "Kocáby" netrpěli!

Co je pozitivní diskriminace jiného v tomto případě, než napomáhání zločinu a zločincům proti společnosti slušných a svobodných občanů?

AFÉRA DAVID DUKE - OCHRANA DEMOKRACIE NEBO UMÍRÁČEK SVOBODY SLOVA?

27. dubna 2009 v 5:50 | JAN WEINERT |  POLITIKA
V minulých dnech do naší vlasti zavítál významný představitel amerického bílého nacionalismu David Duke. Abych řekl, pravdu, příliž jsem o tomto člověku nevěděl, dokud se na našich zpravodajských serverech nezačaly objevovat v hojné míře články, o tom, jak k nám přijede přednášet a mást hlavy studentům bývalý vůdce Ku Klux Klanu (v jedné reportáži Novy - jak příznačné - dokonce i zakladatel KKK - co ten Duke všechno nestihl:-)). Skoro jsem měl pocit, že poté, co u nás byl mesiáš Obama, nyní k nám přijede ze zámoří rovnou samotný satanáš. Nedalo mi to a něco málo jsem si o Dukeovi přečetl.

Tolik proklamované vůdcovství KKK, které je mu neustále podsouváno je trošku podpásovka, protože Duke byl v Ku Klux Klanu pouze několik let v 70. letech, navíc byl vůdcem jen jedné z odnoží Klanu a celou dobu se snažil o její reformaci. To nic nemění natom, že Ku Klux klan je z historického hlediska zcela zdiskreditovaná organizace a to si nejspíš i on sám brzy uvědomil. Brzy poté se vrhnul na legitimní politickou dráhu a i přes nepřízeň medií a ostatních politiků zaznamenál dílčí uspěchy. Několik let strávil v luisianské sněmovně reprezentantů a za stát Luisiana v roce 1992 neuspěšně kandidoval na guvernéra. I přes masivní antikampaň obdržel velmi slušných 44% hlasů. Následně se z politiky stáhl a až do současnoti se věnuje především publikační činnosti a přednáškám po celém světě. V roce 1998 napsal svou autobiografii a souhrn politických postojů s názvem My Awakening. Duke je horlivým zastáncem segregace a rasového separatismu. Podle jeho názoru jsou bělošksá práva v USA od 60.let omezována a proto bere jako nutnost za ně bojovat. Dalším aspektem Dukeovy ideologie je jeho boj proti nadměrnému židovskému vlivu na světě, v USA především. Je nemilosrdným kritikem Izralele, ve nemž vidí rasistický stát.

PŘIJDE NORMALIZACE UŽ NA PODZIM?

26. dubna 2009 v 6:18 | KAREL STEIGERWALD |  POLITIKA
Jen naivní tvor může tvrdit, že neví, co se na podzim stane. Jde přece o masivní útok předlistopadových sil, moresů, zvyklostí a názorů, čemuž se dohromady říká normalizace, o pokus levice převzít moc, možná i ústavní. V rozvratech za časů Špidly a politického darebáka Grosse se ČSSD dostala na rozcestí.


Nástupem Paroubka si vybrala sblížení s komunisty, cestu nebezpečného populismu, cestu rehabilitace normalizačních figur a husákovských sluhů. Vybrala si civilizační model, kulturně vymezený veksláky, estébáky a politickými vyžírky druhé kategorie na straně jedné a na straně druhé tehdejšími kariéristickými snaživci, jimž se opět otevírá obrovské pole působnosti.

Pod Paroubkovým vedením se spojila levice v pevnou frontu skoro národní. Co se ještě nedávno považovalo za nemožné, je normální. Ďuričko, estébák, vyžírka let osmdesátých a privatizátor let devadesátých, už nežije v hanbě jako lidský póvl, nýbrž chodí na slavnosti expremiéra Paroubka coby vážený host, a kdyby tam někoho nezastřelil, mohl si cti užívat dodnes. Jeho osud myslím nejlépe vystihuje jednotu levice, jak se neblaze v posledních letech ustanovila: jako otevřená náruč pro marx-husákovskou společenskou věrchušku, rozuměj spodinu let osmdesátých.

NASTÁVÁ ZLATÝ VĚK "STARÝCH STRUKTUR"

26. dubna 2009 v 6:13 | PETR ZAVORAL |  POLITIKA
Zmoudřelý komunista Fischer minulý týden celkem snadno a rychle sesmolil údržbářskou vládu, přesně podle pokynů pánů iParoubka, Topolánka a Bursíka. Vyloučíme-li možnost, že tu ministerskou sestavu »nezávislých« odborníků odmítne jmenovat tatíček Klaus, kterému jde hlavně o to, aby nevládla ODS, můžeme se už směle začít kochat
jednotlivými machry, jak nám je představily sdělovací prostředky. Bude to snadné, protože o naprosté většině údržbářů slyšíme poprvé. Ale budiž, o to víc se alespoň můžeme soustředit na provizorní vedení české diplomacie, jež si zasluhuje zvýšenou pozornost hned z několika důvodů.

Zaprvé Česko pořád ještě předsedá Radě Evropy, byť to tak zvenčí už nevypadá, zadruhé je resort zahraničí odjakživa jednou z klíčových součástí jakéhokoli vládního kabinetu. Do třetice pak z Černínského paláce právě odcházejí dvě mimořádné osobnosti, které byly skutečnou ozdobou svržené středopravé vlády: Karel Schwarzenberg a Alexandr Vondra. Kdyby tito dva zasloužilí mužové byli tuctovými státními úředníky, možná by nebyl tak truchlivý pohled na figury, které nastupují na jejich místa. Jak už je v kraji zvykem, pánové Kohout a Fülle jsou jeden jako druhý někdejší normalizační komunisté, a to ne ledajací. Oba svou »nezávislou odbornost« získali v 80. letech minulého století v elitním Moskevském institutu mezinárodních vztahů (MGIMO), což byla líheň specialistů na vedení studené války v kremelském zájmu.

NEJÍT K VOLBÁM NENÍ ŘEŠENÍ

25. dubna 2009 v 8:10 | ROSS HEDVICEK |  POLITIKA
Dostalo se mi sdeleni, ze Jan Sinagl udajne nabada posluchace, aby nesli k volbam (psal jsem mu, abych si to overil u nej osobne, ale asi mne ignoruje - very bad move :-)). Nevim co tim Jan Sinagl sleduje - asi chce, aby volby vyhrali komunisti, co ja vim? Protoze to je to jedine, co se u vas muze prihodit, pokud nebudete chodit k volbam a budete mit takove ty priblble kecy o tom, ze neni koho volit a ze komunisti jsou v kazde vasi politicke strane, je ze vyhraje koalice CSSD a KSCM. A Paroubek byl mozna muj kamos z vojny, ale ted uz neni. Lidi se meni.

Dovolte mi, abych vam vysvetlil, proc nejit k volbam je absolutni hovadina - a to na prikladu nasich nedavnych americkych voleb, kde vyhral nas cerny Paroubek a vsichni se tu divime i usima kazdy den rano, co zase ten hlupak noveho vymyslel. Prumerny Cech nema jasno jak a proc Obama vyhral volby - rad vysvetlim:

Obama vyhral nad McCainem pomerem 69,456,897 hlasu ku 59,934,814 pro McCaina - tedy necelych 10 milionu a zhruba o 6 procent vic. Vyhral ze trech duvodu 1) volebni podvody Demokratu, 2) naprosto bezvyhradna podpora medii Demokratum a 3) 10-15 milionu registrovanych Republikanu proste neslo volit, protoze jim McCain nebyl dost konzervativni. Takze jeho vitezstvi nebylo nijak ohromujici. Pro informaci: USA ma 310 milionu obyvatel + 12 milionu ilegalnich Mexicanu + 100 tisic ilegalne pracujicich Cechu.

PROČ ŠROTOVNÉ? PROČ NE TŘEBA KOLOTOČOVNÉ?

24. dubna 2009 v 14:54 | BRONISLAV ŠIMONÍK |  POLITIKA
Nebo rovnou Kočkovné ?

Příchodem Jiřího Paroubka do čela ČSSD, klesla politická kultura této strany hluboko pod úroveň, kterou kdysi nastavili Sládkovi republikáni. Osoba současného předsedy na sebe dokázala navázat další charakterové pokřivence v podobě různých Hašků, Onderků, Palasů, Rathů.
Po prohraných volbách si ČSSD dala za cíl co možná nejvíce poškodit zemi, aby se pomocí hesla "Čím hůř - tím lépe" opět co možná nejdříve dostala k moci. Z tohoto důvodu její vláda ještě dalšího roku po prohraných volbách (pardon, byli druhými vítězi) bez mandátu rozhodovala a přijímala vysloveně škodlivé normy. To byl jen začátek.

Po loňských krajských volbách potom začali socialističtí hejtmani celkem bezostyšně porušovat a obcházet platné zákony. Po celé uplynulé období se pak socialisté snažili nepřetržitě bojkotovat jakékoli snahy vlády o reformy, které měly odstranit především následky osmiletého neuvěřitelného prožírání budoucnosti, které ČSSD vždy podporovala.
Vlády ČSSD za peníze daňových poplatníků a z velké části na sekeru, úspěšně zdeformovaly domácí průmysl, když z naší země vytvořily lacinou montovnu, úzce specializovanou na automobilový průmysl.


FINANČNÍ KRIZE - JAK TO OPRAVDU JE? (VIDEO)

24. dubna 2009 v 7:51 | A. CLAUS (ČESKÉ TITULKY) |  POLITIKA


EXKOMUNISTA PREMIÉREM?

24. dubna 2009 v 5:30 | JIŘÍ K. RŮŽIČKA |  POLITIKA
"Za chvíli aby slušnej člověk chodil kanálama," řekl mi tuhle rozzlobený známý. "Ty lidi jsou jako stádo a vůbec nemyslej." Dočetl se, že téměř dvěma třetinám dotázaných nevadí, když bude letitý totalitní komunista premiérem. "Lidé už jsou ke komunistické minulosti rezistentnější, už je to tolik netrápí," řekl Lidovým novinám Přemysl Čech, ředitel agentury Median, která pro LN průzkum prováděla.

ŠVEJCI V AFGANISTÁNU

23. dubna 2009 v 6:12 | ROSS HEDVICEK |  POLITIKA

Malokdy se mi stava, ze bych citoval velke pasaze z ceskeho tisku (co si myslim o tech hlupacich, co si rikaji "cesti novinari" asi vite), ale tady bude ta vyjimka. Cituji a cituji. Kdybych to popsal sam, tak mne budou tisice potroublych vlastencu obvinovat, ze jsem si to vymyslel a ze to tak nebylo a bylo to trochu jinak. Hovno. Ctete cesky tisk - muj komentar je az uplne dole pod clankem:


K ČERTU S ČESKOU ARMÁDOU

23. dubna 2009 v 5:44 | JOSEF HAVRÁNEK |  POLITIKA
Ten výkřik britského důstojníka - určený českému generálovi korzujícímu Kábulem, sice postrádá diplomatickou formu, ale, bohužel, zřejmě nešlo jenom o pouhopouhou hysterii...

Ty důvody, pro které v Afganistánu, v průběhu akce, elitní česká jednotka opakovaně opustila britské spojence s tím, že akce je nebezpečná, mohou být komplikovanější, sofistikovanější, ale i tak mi tahle událost docela zapadá do mozaiky toho našeho vnímání armády, spojenectví a života vůbec!

Ach ano, válka je skutečně životu nebezpečná! Jen velká škoda, že si to někteří profesionálové uvědomují tak pozdě, obvykle až ve chvílích, kdy mají uplatnit svůj letitý výcvik, prokázat smysl existence armády, oprávněnost vynaložených prostředků.

Ostatně, nejsou to v České republice zdaleka jenom vojáci, kdo žije v skálopevném přesvědčení, že stát se o ně musí doživotně, komfortně postarat, ale když jde do tuhého, je třeba zabrat, slyšíme obvykle jenom chytrácké výmluvy, v tomto případě také podporované neodpovědným politickým zpochybňováním našich spojeneckých závazků.

Nemohu suverénně tvrdit, že zmíněný a podobné případy, jsou naprosto typické, tolik informací zase nemám. Nelze šmahem odepsat úplně všechny české vojáky. Hrdinství a obětavost některých nich je mimo vší pochybnost. Jenom jde o to, co je pro tyto vybrané, elitní profesionály typičtější, zda ty medializované případy odvahy, osobního nasazení, nebo ta česká vyčůranost?

BARRACK OBAMA - SVĚTE,PROSÍM, NAFACKUJ MNĚ I AMERICE, MÁM TO RÁD

23. dubna 2009 v 5:34 | ROMAN JOCH |  POLITIKA
Barack Obama jako prezident začal tím, že projevil značný chlad vůči svým přátelům (Polsko, Velká Británie, Česká republika), a značnou vstřícnost vůči svým nepřátelům (Irán, Severní Korea). Taky se osobně poklonil králi Saudské Arábie - země, kde jsou dívky bičovány za to, že byly znásilněny, a stařeny bičovány za to, že jim sousedé koupili jídlo (chápete, byli to muži-sousedé, nikoli rodinní příslušníci, a ta stařena byla s nimi - hrůza, hrůza - sama bez přítomnosti mužského rodinného příslušníka!). Poklonil se věru vrchnímu Saudovi převelice hlubokým předklonem; takovým, že si hleděl na špičky vlastních bot!

Proto otcové zakladatelé založili americkou republiku, proto Abraham Lincoln osvobodil černé otroky, aby jednou, až bude poprvé zvolen prezidentem Ameriky černoch, poklonil se králi Saudské Arábie jako otrok v serailu před svým sultánem?

Poté Obama nechal na latinskoamerickém summitu v Trinidadu sebe i Ameriku urážet od velkohubého venezuelského klauna Huga Cháveze a sandinistického prezidenta Nikaraguy Daniela Ortegy. Toho komunisty Ortegy, který v letech 1979-90 vládl v Nikaragui jako pro-moskevský diktátor.

Chávez Obamovi daroval tendenční knížku o všem tom zlu, co USA v Latinské Americe napáchaly (počínaje Kainovou vraždou Ábela a uvězněním Latinoameričana Carlose Solise v seriálu "Zoufalé manželky" konče); a Ortega mu uštědřil 50 minutovou přednášku na téma totéž.

OPĚT ČAJOVÁ DEMONSTRACE. PROBUDÍ SE AMERIKA KONEČNĚ?

21. dubna 2009 v 16:22 | JIŘÍ KINKOR |  POLITIKA
Nevím, zda se to u nás vůbec dostalo do médií. 236 let po slavné Boston Tea Party se minulou středu v Americe opět konala čajová demostrace. Tentokrát nejen v Bostonu ale po celé Americe, masové statisícové protesty. Nešlo o protesty žádných fanatiků a "extrémistů" proti Obamovi, ani proti demokratům, jak se celou akci snažila očernit snad všechna celonárodní mainstream média (se světlou a úžasnou výjimkou Fox news). Byly to statisíce normálních průměrných Američanů, kteří na rozdíl od politiků a drtivé většiny intelektuálů chápou, co se s Amerikou děje. Cíl byl stejný jako před staletími: protest proti zvůli hanebné vlády ignorující ústavní práva občanů. Před staletími proti tyranii cizí (britské) koloniální nadvlády, minulý týden proti neuvěřitelné expanzi vlastního státu, který se vymknul kontrole. Proti státu, který násilně a všemožně svazuje a podkopává milióny lidských životů, uchvacuje stále více a více moci nad hospodářstvím, neuvěřitelným způsobem pošlapává práva, ať je u moci ta či ona strana, Bush nebo Obama.
Zdaleka nešlo jen o protest proti růstu daní, které vláda dříve či později uvalí, aby financovala své nesmyslné a ostudné socialistické programy. Jde o klíčové ideje a principy, které stály u zrodu Ameriky a které skvěle připoměl John David Lewis, profesor historie na Duke University, který vystoupil na Tea Party v Severní Karolině.

ZDRAVÝ ROZUM NA ÚSTUPU

21. dubna 2009 v 15:48 | JIŘÍ K. RŮŽIČKA |  POLITIKA
Jsem z toho všeho nějak zmaten. Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly v dubnu, zvítězila by ČSSD s osmiprocentním, resp. desetiprocentním náskokem před ODS. Tvrdí to alespoň průzkumy CVVM a agentury STEM. Při pohledu na výsledky si kladu otázku: Kde jen se ti skalní fandové sociálních demokratů vzali? Pohybuji se vcelku dosti (nejen) po východních Čechách a snad jsem nepotkal živého člověka, který by v poslední době řekl, že bude volit Paroubka, Ratha a jejich kumpačku.

V žádném případě nechci zpochybňovat serióznost STEMu ani CVVM, jde o ctihodné instituce s propracovanou metodikou. A jen těžko si dokážu představit, že by průzkumy byly dělány zaujatě nebo účelově. I přesto ve mně stále hlodá červíček pochybnosti, kde asi jsou ti příznivci socdem schovaní. Tím spíš, že podle průzkumů oproti březnu hlasů pro oranžové ještě přibylo.

Podle aktuálního volebního modelu agentury STEM
by sociální demokracie získala v dolní komoře 92 mandátů a občanští demokraté 72. KDU-ČSL by ve sněmovně obsadila šest křesel, Strana zelených pět. Komunisté by z voleb vyšli s 25 mandáty. ČSSD by tak s KSČM v parlamentu hravě vytvořila dostatečně silnou většinu. Při postojích a prohlášeních páně Paroubka by to nebylo nic divného. Tím spíš, že si jeho soukmenovec David Rath dosti nahlas pochvaluje spolupráci s KSČM ve Středočeském kraji.

"Od minulého týdne chodím pořád s pasem v kapse," reagoval na výsledky průzkumu jeden můj známý. "Kdyby se dostali k moci se socanama komančové, tak to balím a mažu hodně daleko za kopečky." Potíž je ale v tom, že za kopečky všichni odejít nemůžeme.